Archiv článků

Objem zahraničního obchodu se snižuje

Bilance zahraničního obchodu se zbožím v národním pojetí v běžných cenách skončila v únoru podle předběžných údajů ČSÚ přebytkem 22,4 miliardy korun, který byl meziročně o 6,2 mld. Kč vyšší.

Ekonomika / 7. 4. 2020 / (ici)
RF: 5 let vězení za ničení památníků

Rusko bude trestat až pětiletým vězením ničení nebo poškozování hrobů a památníků ruským válečným obětem, a to v Rusku i v zahraničí. Zákon podle zprávy agentury TASS podepsal prezident Vladimir Putin.

Ze světa / 7. 4. 2020 / (rj)
Atleti a střelci vítají otevření venkovních sportovišť

Atleti a střelci vítají otevření venkovních sportovišť, na kterých se může na základě pondělního rozhodnutí vlády v omezeném režimu trénovat. Stadiony chyběly především závodníkům v technických disciplínách, řekl ČTK reprezentační šéftrenér atletů Jan Netscher. Pro sportovní střelce byla střelnice nenahraditelná, uvedl šéf českého svazu Jiří Streit. Kanoisté zatím analyzují, jak se otevření sportovišť projeví v praxi.

Sport / 7. 4. 2020 / (čtk)
Stav nouze zatím do konce dubna

Nouzový stav kvůli koronavirové krizi bude v České republice pokračovat do konce dubna. Na návrh předsedy ÚV KSČM a místopředsedy Sněmovny Vojtěcha Filipa to po téměř šestihodinové diskusi schválili poslanci. Pro zvedlo ruku 90 ze 101 přítomných poslanců.

Zpravodajství / 7. 4. 2020 / (ku, jad)
Vučič odsoudil německé sankce proti Srbsku

Srbský prezident Aleksandar Vučič je znám jako temperamentní člověk. A také jako neúnavný přispěvatel na sociální sítě, napsal bělehradský zpravodaj agentury TASS Pavel Bušujev.

Ze světa / 7. 4. 2020 / (jo)
Formule 1 uvažuje o záchraně sezony Velkými cenami bez diváků

Formule 1 chce zachránit sezonu, jež kvůli pandemii koronaviru přišla zatím o úvodních osm Velkých cen, závody bez diváků. Podle BBC o této možnosti jednalo vedení šampionátu se šéfy týmů a prezidentem Mezinárodní automobilové federace (FIA) Jeanem Todtem.

Sport / 7. 4. 2020 / (čtk)
Další zbraň proti COVID-19

Ministerstvo zdravotnictví dočasně povolilo používání neregistrovaného léku Hydroxychloroquine-sulfaat Teva německého výrobce Merckel. Bude se podávat v nemocnicích pacientům s nemocí COVID-19. Povolení platí na osm měsíců.

Zpravodajství / 7. 4. 2020 / (ste)
Pomlázka zažívá renesanci

Pletení pomlázky, která je jedním ze symbolů Velikonoc, zažívá na Moravě v posledních pěti až deseti letech malou renesanci, řekl etnograf Slováckého muzea v Uherském Hradišti Jan Káčer.

Zpravodajství / 7. 4. 2020 / (ste)
Eurovize bude. Na síti

Evropská vysílací unie (EBU) chystá náhradu za mezinárodní písňovou soutěž Eurovize (Eurovision Song Contest), jejíž letošní ročník se zrušil kvůli šíření koronaviru. Nový televizní pořad, který se bude vysílat v termínu plánovaného finále hudebního klání 16. května, by se měl podle EBU nést v duchu jednoty a pospolitosti.

Ze světa / 7. 4. 2020 / (rj)
Vyloučení Huawei by stálo desítky miliard

Případné zpoždění vysokorychlostních sítí 5G v České republice bude stát českou ekonomiku roční ztrátu mezi 16,5 a 33,3 miliardami korun. Uvádí to nová studie Centra ekonomických a tržních analýz. V současnosti běží připomínkové řízení k upraveným podmínkám aukce kmitočtů pro 5G, úřad chce aukci vyhlásit do června, tedy o téměř půl roku později proti předchozímu termínu.

Ekonomika / 7. 4. 2020 / (ici)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.