Reklama
-->

Archiv článků

Jak vybrat správná okna

Letošní zima mnohým ukázala, jak důležité je mít v bytě či na domě v pořádku okna. Nezáleží totiž jen na tom, zda máte dřevěné či plastové rámy. Svou úlohu v tepelné či zvukové izolaci totiž hraje i výběr skel. A tak někde byli nuceni topit mnohem více jen proto, že okna nesplňovala to, co od nich majitelé očekávali. Jaro tak pro mnohé bude časem jejich výměny. Jak ale vybrat správná okna a na co se zaměřit?

Téma / 24. 2. 2021 / Helena KOČOVÁ
Johnsonova tajná operace na území nepřítele

Pandemie nemoci COVID-19 ukázala na výhody, které Skotsku plynou ze skutečnosti, že je součástí Spojeného království. Podle agentury Reuters to řekl britský ministerský předseda Boris Johnson při návštěvě Skotska na konci ledna, kde se snažil zastavit sílící podporu pro nové referendum o nezávislosti. Se skotskou premiérkou Nicolou Sturgeonovou se nesetkal.

Ze světa / 24. 2. 2021 / (ava, čtk)
Optimismus německých podnikatelů sílí

Podnikatelská nálada v Německu se v únoru zlepšila mnohem výrazněji, než se očekávalo. Německá ekonomika těží z příznivého vývoje v průmyslu, který pomáhá kompenzovat negativní dopady pandemie.

Ekonomika / 24. 2. 2021 / (ici)
Babiš: Čeká nás peklo

Vláda znovu požádá Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu i po sobotě, oznámil premiér Andrej Babiš (ANO). Epidemická situace se totiž zhoršuje a budou potřeba opatření, k nimž nouzový stav být vyhlášen musí. Vláda chce podle všeho maximálně utlumit život v zemi, s výjimkou průmyslových podniků. Žáci se také nevrátí do škol.

Zpravodajství / 24. 2. 2021 / (ste)
Nerovnost v přístupu k vlastnímu bydlení současných mileniálů se stále prohlubuje

Téměř dvě třetiny takzvaných mileniálů z větších měst bydlí samostatně. Zhruba každý třetí mladý od 18 do 35 let žije už ve vlastním. Jen desetina těch, kteří jsou v nájmu, by v něm chtěla zůstat trvale. Čtyři pětiny mladých si myslí, že bydlení je hůř dostupné, než bylo pro jejich rodiče. Jako hlavní důvod vidí investiční pořizování bytů, kvůli němuž rostou ceny.

Ekonomika / 24. 2. 2021 / (ici)
Půda konečně nasycena

Problém se suchem je v České republice menší než v posledních pěti letech. Půdu dosytily deště a tající sníh a dostane se do ní ještě voda ze sněhu, který v půli února ležel i v nižších polohách, uvedl mluvčí Mendelovy univerzity Filip Vrána.

Zpravodajství / 24. 2. 2021 / (ste)
Těším se na jaro, s nímž přichází naděje a optimismus Rozhovor Haló novin s bývalou europoslankyní Věrou Flasarovou (KSČM)

Jako bývalá členka Evropského parlamentu zajisté sledujete dění v evropských orgánech. To, co se tam odehrává, například kolem očkování, vakcín apod., vás těší, nebo skličuje?

Rozhovory / 24. 2. 2021 / Monika HOŘENÍ
Očkovaní nemusí do karantény

Lidé, kteří dostali obě dávky očkování proti COVID-19, od 1. března po kontaktu s nakaženým nebudou muset do karantény, řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Zpravodajství / 24. 2. 2021 / (ste)
Na Slovensku umírá kvůli prachu 1600 lidí ročně

SR se v Evropské unii řadí k zemím s nejvíce znečištěným ovzduším prachovými částicemi. Pokud by koncentrace sledovaných látek klesla na úroveň doporučovanou Světovou zdravotnickou organizací (WHO), každý rok by v pětimilionové zemi zemřelo zhruba o 1600 lidí méně!

Ze světa / 24. 2. 2021 / (čtk)
Huawei rozšiřuje své pole působnosti

Čínská společnost Huawei Technologies kvůli sankcím a slabšímu odbytu chytrých telefonů začíná spolupracovat s dalšími odvětvími. Zaměřila se například na technologie pro chov prasat a věnuje se i spolupráci s těžebním průmyslem.

Ekonomika / 24. 2. 2021 / (ici)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama
 -
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.