Reklama
-->

Archiv článků

Babiš se Pirátům neomluví

Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v předžalobní výzvě kvůli výroku, že chtějí lidem zdaňovat přebytečné metry bytů a nastěhovat do domácností migranty.

Zpravodajství / 13. 6. 2021 / (ste)
Turecko? Bývalý ráj plný slizu

V okolí nejlidnatějšího tureckého města Istanbulu i u dalších měst na pobřeží Marmarského moře se rozšířil v posledních několika měsících mořský sliz, který ohrožuje mořské živočichy, místní rybolov i turistiku. Hustá substance vytvořená kvůli přemnožení mořských mikrořas se v této oblasti neobjevila poprvé, podle místních médií je ale letos nebývalého rozsahu.

Ze světa / 13. 6. 2021 / (rom)
Studium lokální ekonomiky a participace na VŠ

Na soukromé Vysoké škole obchodní v Praze byl akreditován nový bakalářský studijní program Lokální a globální ekonomika. O novince informovala naši redakci prorektorka této vysoké školy docentka Ilona Švihlíková, která se o nový program osobně zasloužila.

Zpravodajství / 13. 6. 2021 / (mh)
Regionální vlaky začnou jezdit podle letního jízdního řádu

Regionální vlaky Českých drah začnou jezdit podle letního jízdního řádu. Hlavní novinkou jsou spěšné vlaky z Plzně do Karlových Varů, zatímco v jižních Čechách a na jižní Moravě se naopak omezí provoz některých příměstských spojů. Dílčí změny nastanou také v dalších regionech.

Ekonomika / 13. 6. 2021 / (čtk)
Domorodí obyvatelé v Amazonii po tisíce let nevyhubili ani jediný druh

Dávní domorodí obyvatelé Amazonie dokázali v deštném pralese žít po tisíce let bez toho, aby vyhubili byť jen jediný druh nebo nějak významněji proměnili skladbu rostlin. Vyplývá to z nové vědecké studie, jejíž autoři zkoumali vývoj tří lokalit v Peru po dobu 5000 let. Díky analýze mikroskopických fosilních zbytků semen v půdě došli k závěru, že někdejší obyvatelé Amazonie se dokázali přizpůsobit prostředí a nevyvíjeli žádnou aktivitu, aby to bylo naopak.

Ze světa / 13. 6. 2021 / (čtk)
Při očkovacím maratonu se ve středních Čechách naočkovalo 5535 lidí

Při očkovacím maratonu se ve Středočeském kraji naočkovalo vakcínou proti covidu-19 5535 lidí. Akce začala v pátek v 08:00 a skončila kolem 18:00. Organizátoři usilují o zápis do knihy rekordů jako nejdelší nonstop očkování. Podle koordinátorky očkování z Městce Králové Lucie Drobík Kolářové se tento zápis zřejmě podaří, řekla ČTK.

Zpravodajství / 13. 6. 2021 / (čtk)
Odjezd do ciziny je nejkomplikovanější pro rodiny s dětmi

Odjezd na dovolenou je kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením podle ředitele cestovního portálu Skrz.cz Matěje Dvorského nejkomplikovanější pro rodiny s dětmi. Každá země má jiná pravidla, podmínky se mnohdy liší i u jednotlivých leteckých společností. Rodiny tak téměř nevyjíždějí individuálně, raději využívají služeb cestovních kanceláří, které za ně sledují změny pravidel. Dvorský to řekl ČTK. U cestovní agentury Invia tvoří nyní 40 procent klientů lidé s dětmi. Nejčastěji odlétají do Tuniska a Turecka, uvedla mluvčí agentury Andrea Řezníčková.

Ekonomika / 13. 6. 2021 / (čtk)
Po úmrtí mladé dívky Itálie zvažuje, že omezí očkování vakcínou od AstraZeneky

Itálie zvažuje, že omezí používání vakcíny od britsko-švédské společnosti AstraZeneca. Důvodem je úmrtí osmnáctileté dívky, která zemřela krátce poté, co dostala tento druh očkovací látky. Uvedla to agentura ANSA. Používání preparátu by mělo být výrazněji omezeno u lidí pod 50 let. V současnosti italské úřady pouze doporučují tento preparát přednostně používat k očkování starších ročníků.

Ze světa / 13. 6. 2021 / (čtk)
Dva miliony lidí v ČR jsou plně očkovány proti covidu

Ukončené očkování proti nemoci covid-19 mají v Česku přes dva miliony lidí, dávek bylo dosud rozdáno 6,44 milionu. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví. Testy v pátek v Česku potvrdily 180 případů koronaviru, v pracovním dni nejméně od loňského 10. srpna. Proti minulému pátku se denní přírůstek počtu nákaz snížil téměř o polovinu. Na 100.000 obyvatel připadá za uplynulých sedm dní méně než 15 nakažených, podobně nízko bylo takzvané incidenční číslo naposledy také loni před polovinou srpna, vyplývá také z webu ministerstva.

Zpravodajství / 13. 6. 2021 / (čtk)
Neúnavnou Janu Novákovou COVID nezastavil!

Miss Mirabelle z Francie a neúnavná organizátorka, manažerka a herečka Jana Nováková je osobností, již – stejně jako Davida Novotného, s nímž jsme přinesli rozhovor minulý týden – z našich stránek a z akcí, v nichž hrají Haló noviny důležitou roli, dobře znáte. I ona se musela, podobně jako pořadatel klání Muž roku v Náchodě, potýkat v uplynulých měsících s horou překážet, které všem pořadatelům kulturních a společenských akcí naházel pod nohy nový typ koronaviru. I v případě stále krásné, okouzlující a šarmantní paní Jany nás zajímalo, jak se s nelehkou situací vypořádala ona a jak její projekty, mezi nimiž hraje prim československá soutěž krásy těla a ducha Miss a Mistr Charme

Bonus / 12. 6. 2021 / Marcela ŠPIČKOVÁ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama
 -
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.