Reklama
-->

Archiv článků

K systému nakládání s komunálními odpady

Produkce odpadů je jedním ze znaků nedokonalosti lidské společnosti. Ožehavou otázku, kam s odpadem, řešil ve svém slavném fejetonu už český literát Jan Neruda v 19. století. Zdaleka nebyl první. Problém, co s odpadem, řešíme ještě v mnohem větších rozměrech i dnes.

Ekonomika / 3. 12. 2021 / Jan ZEMAN
Osudy Voskovce a Wericha jsou plné radosti i smutku

František Cinger, žurnalista a autor literatury faktu, se narodil v Praze roku 1956. Vystudoval obor čeština-dějepis na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Literárně je činný od začátku milénia, dosud mu vyšla desítka knih, včetně Šťastného blues aneb z deníku Jaroslava Ježka, Arnošt Lustig zadním vchodem nebo třeba Jaroslav Seifert – laskavě neústupný pěvec. V tento čas vydalo nakladatelství Albatros Media knihu, kterou PhDr. František Cinger připravil ve spolupráci s Jaromírem Farníkem, historikem kabaretu i zakladatelem a provozovatelem Muzea českých herců, s názvem Jiří Voskovec & Jan Werich.

Rozhovory / 3. 12. 2021 / redakční zpráva
Polsko. Barbarský návrh nadace fanatiků

Polští poslanci ve středu debatovali o návrhu zákona, který by v zemi úplně zakázal ženám možnost podstoupit potrat. Zástupci několika stran, včetně nejsilnějšího Práva a spravedlnosti (PiS), dali najevo, že chtějí zákon zamítnout v prvním čtení. Podle nového zákona by za potrat hrozil stejný trest jako za vraždu.

Ze světa / 3. 12. 2021 / (ava, čtk)
Výběr mýta roste

Na českých dálnicích a vybraných silnicích první třídy funguje už dva roky nový satelitní systém.

Zpravodajství / 3. 12. 2021 / (ng)
Exkancléř Kurz úplně opustil politiku

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz (35) se zcela stahuje z politiky. Chce se věnovat rodině. Oznámil to ve Vídni a potvrdil tak předchozí informace rakouských médií. V čele vládních lidovců (ÖVP) má politika vyšetřovaného policií kvůli podezření z úplatkářství nahradit ministr vnitra Karl Nehammer.

Ze světa / 3. 12. 2021 / (ava, čtk)
Cyklisté a koloběžkáři trápí centrum Prahy

Pražští strážníci letos od ledna do konce listopadu řešili na území metropole téměř 6800 přestupků souvisejících s jízdou na kole, elektrokoloběžkách nebo takzvaných samovyvažovacích vozítkách. Meziročně je to za stejné období o 1350 případů více.

Zpravodajství / 3. 12. 2021 / (ng)
Stejná práce = stejná odměna?

Socialismus, třídní boj, centrální plánování. Tato a další slova rádi používají různí »experti« když se nějaký zaměstnanec domáhá svých práv. V titulcích většinou není uvedeno, kdo ti »experti« vlastně jsou, a člověk tak snadno nabude dojmu, že jde o nestranné odborníky nejspíše z akademie věd, kteří střízlivě posuzují situaci bez toho, aby někomu nadržovali. Až někde dole v textu se pak dočteme, že experti jsou vrcholní manažeři nadnárodních bankovních domů a jejich dlouholetá kariéra stojí na tom, že brání zájmy svých chlebodárců, za což jsou odměňováni statisícovými platy. Takový »expert« pak rád v novinách patřících nějakému miliardáři upozorní čtenáře, že chtít férovou mzdu za poctivou práci je návrat do totality, a pokud jim jenom trochu záleží na svobodě demokracii, tak musí po sobě nechat co nejvíce šlapat.

Publicistika / 3. 12. 2021 / Kateřina KONEČNÁ
Izraelská armáda o protestech lže

Izraelští a palestinští ochránci lidských práv obvinili Izrael, že nedostatečně vyšetřoval zabití více než dvou set Palestinců při protestech na hranici mezi Izraelem a Pásmem Gazy. Začaly v roce 2018 a měly poukázat na dlouhodobou izraelskou genocidní blokádu palestinského Pásma Gazy.

Ze světa / 3. 12. 2021 / (ava)
Co nás stojí takzvaná světovost!

V jedné z reakcí na mé články jsem dostal dotaz, jak si představuji regulaci ceny energií. Myslím, že mé návrhy na využití zákona o cenách a věcně usměrňovaných cenách jsou dostatečně známé a někdy dokonce stačilo to distributorům připomenout. Já také něco připomenu, například, že mne zaujaly titulky komentářů na webu ekonomickydenik.cz. První zněl: Cenový horor na energetických burzách pokračuje. Elektřina, plyn i povolenky dál zdražují, ten druhý: Rok bez sucha přeje vodním elektrárnám. ČEZ vyrábí oproti loňsku o 11 procent víc elektřiny, a ještě přidám avizovaný třetí titulek: ČEZ od ledna brutálně zdraží elektřinu. Tržní část ceny se zvýší skoro dvojnásobně.

Publicistika / 3. 12. 2021 / Vojtěch FILIP
Budeme ze všech sil bojovat o vaše životy

»Meleme z posledního. Budeme ze všech sil bojovat o vaše životy. Každá aplikace třetí dávky už během týdne člověka ochrání tak, že se neobjevíte v prostorách intenzivní péče a vysoce pravděpodobně ani ne v nemocnici. A to je ten smysl hry,« vyzvali lékaři, kteří chtějí naočkovat milion lidí za týden a snížit počet lidí na JIP o polovinu. Uplynulý týden byl totiž v počtu případů koronaviru rekordní – laboratoře jich odhalily 128 510. Denní přírůstek třikrát převýšil 20 000. Nemocnice na konci víkendu měly v péči přes 5800 pacientů, v těžkém stavu bylo 950 z nich. Některé otevírají další covidová oddělení a žádají o pomoc armády nebo hasičů, došlo i na převozy pacientů do jiných nemocnic. Počet úmrtí za dobu epidemie přesáhl 33 000.

Publicistika / 3. 12. 2021 / Soňa MARKOVÁ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Hlasování
Reklama

Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.