Archiv článků

Pomocníci koronaviru?

Před nedávnem proběhlo médii, že dle prohlášení Světové zdravotnické organizace (WHO), které bylo proneseno jejím šéfem Tedrosem Ghebreyeesusem, není největším nebezpečím nový typ koronaviru, ale nedostatek vůdčích schopností a solidarity ve všech zemích světa. WHO začíná pravděpodobně politikařit a zjevně si skrytě vyřizuje účty s USA, protože americký prezident Donald Trump ohlásil, že z WHO vystoupí a žádné peníze již tato organizace od nich nedostane. I když na druhou stranu má tato organizace v něčem pravdu. V tom, že nebezpečím není virus samotný, jakožto spíš systém, který umožňuje jeho rychlé šíření.

Publicistika / 15. 7. 2020 / Jan KLÁN
Současnost není příhodnou dobou na výmluvy

Kvůli koronavirové pandemii máme za sebou omezení chodu celého státu. Bohužel, její dopady budou pravděpodobně větší, než se očekávalo. Ekonomové předpovídají propad ekonomiky a také masivní zvýšení nezaměstnanosti. Ministr zdravotnictví by měl vysvětlit současný stav na Karvinsku. Bagatelizování šíření koronaviru je neodpustitelné. Lidé se právem ptají, proč na ně ministerstvo zdravotnictví prakticky zapomnělo. Bylo chybou nepožádat o pomoc např. armádu, jako se to dělo jinde. Na Karvinsku je dnes téměř 1400 případů nákazy. Dnes je to Karvinsko, zítra může tento virus přepadnout i další regiony. Proto je nutné zajistit taková opatření, která by možnou nákazu zachytila v začátcích. Výmluvy typu, že za to mohou horníci, jsou nepravdivé, a především neetické. Ministerstvo zdravotnictví svou liknavostí tak zapříčinilo problémy nám všem.

Publicistika / 15. 7. 2020 / Emil PERNICA
Na podzim možná opět nasadíme roušky

Roušky v městské hromadné dopravě by se podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) mohly znovu nosit od října či listopadu. Ke koronaviru se totiž přidají další respirační viry a později i chřipka.

Zpravodajství / 15. 7. 2020 / (jad)
Budou prezidentské volby ve znamení Havla, nebo Zemana?

V roce 2023 nás čekají volby příštího prezidenta ČR. Bude pánem Hradu představitel Havla, nebo Zemana? Čeká nás ztráta posledních zbytků státní suverenity, nebo si uvědomíme koloniální postavení našeho státu? O nástupci současného prezidenta nerozhodne vyostřená hybridní válka Putina, ale hlavní média, především hlásná trouba veřejnoprávní televize – nejlepší hráč mainstreamu.

Publicistika / 15. 7. 2020 / Miroslav KAVIJ
Veřejné mínění

Veřejné mínění je velmi ošemetná věc. Mělo by jít o mínění veřejnosti, ale kdo je ta veřejnost? Ten, koho se zeptáte, kdo je nejaktivnější na internetu, kdo je nejhlasitější? A co ti, kteří se veřejně neprojevují, a přesto mají svůj názor, myšlenky, ideje?

Publicistika / 15. 7. 2020 / Helena KOČOVÁ
Eurozóna ohlásila dva nové úlovky…

Chorvatsko a Bulharsko byly přijaty do takzvané čekárny na euro, tedy do mechanismu směnných kurzů označovaného jako ERM-2. Oznámila to Evropská centrální banka (ECB).

Ekonomika / 14. 7. 2020 / (ici)
Mraky nad e-cigaretami

Éra elektronických cigaret v Austrálii pravděpodobně končí. Vláda se rozhodla ještě více zpřísnit pravidla týkající se této náhražky klasických cigaret, informoval zpravodajský server news.com.au.

Ze světa / 14. 7. 2020 / (rj)
Obránce Costa po sedmi letech odchází ze Sparty

Obránce Costa Nhamoinesu po sedmi letech opouští pražskou Spartu. Čtyřiatřicetiletému fotbalistovi ze Zimbabwe skončila smlouva a jako volný hráč si hledá nové angažmá. Letenský klub o tom informoval na sociálních sítích.

Sport / 14. 7. 2020 / (čtk)
Obrana adekvátně nereaguje na hanobení válečných hrobů

Bylo ministerstvo obrany požádáno o souhlas s odstraněním památníku I. S. Koněva na Praze 6 a pamětní desky na Praze 1? Kdo zneužil pravomoci ve věci péče o válečné hroby a pietní místa? Kdo umožnil poškození pietních míst zřízených jako projev vděčnosti k osvoboditelům a k obětem Rudé armády při osvobozování Československa a Prahy?

Zpravodajství / 14. 7. 2020 / (jad)
Další testování v OKD

Během dalšího plošného testování v těžební společnosti OKD, které má začít v neděli, by mohlo být otestováno okolo 3000 lidí. Testy podstoupí pracovníci z dolů ČSM a ČSA na Karvinsku, řekla krajská hygienička Pavla Svrčinová.

Zpravodajství / 14. 7. 2020 / (ste)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.