Archiv článků

Slovensko má další »sociální balíček«

Slovensko od příštího roku sníží sazbu daně z příjmů menším firmám a živnostníkům na 15 procent. Rozhodl o tom parlament v rámci dalšího sociálního balíčku. Poslanci souhlasili také se zvýšením částky, z níž fyzické osoby neplatí daň z příjmů, a s výraznějším nárůstem rodičovského příspěvku.

Ekonomika / 20. 9. 2019 / (ici)
Lovec z Grónska: Až nebude led, co budeme dělat?

Mezi dřevěnými domky pod horami tyčícími se nad Kulusukem, ostrovní vsí v Grónsku, čekají netrpělivě psi Mosese Bajareho, aby se mohli pustit na pobřežní led a pronásledovat medvěda nebo tuleně.

Ze světa / 20. 9. 2019 / (ava, čtk)
Zákaz hazardu nic nevyřeší

Navzdory zvyšování daní v oblasti hazardního a loterijního trhu zůstává počet závislých hráčů především z kategorie mladistvých stále vysoký. Jednou z cest, jak tento stav změnit, je větší prevence patologických jevů, které vznikají hazardními hrami.

Zpravodajství / 20. 9. 2019 / (jad)
Všichni železniční dopravci pro Ústecký kraj se připravují

V polovině měsíce září proběhl v Ústeckém kraji kontrolní den se železničními dopravci, kteří začnou od 15. prosince 2019 zajišťovat dopravní obslužnost na základě nově uzavřených smluv.

Regiony / 20. 9. 2019 / (za)
Otrocká práce vězňů nese miliardové zisky

Už více než 35 let se v USA rozmáhají soukromé věznice. Vznikly poté, co jednotlivé americké státy zjistily, že rychle roste počet vězňů v souvislosti s drogovými zločiny.

Ze světa / 20. 9. 2019 / (pe)
Imelda řádila. Šlo o život

Američtí záchranáři ve čtvrtek a v noci zachraňovali stovky lidí z rezidenčních čtvrtí texaského Houstonu, zaplavených po prudkých deštích tropické bouře Imelda. Místní letiště bylo uzavřeno, tisíce domácností jsou bez elektrického proudu a dva lidé přišli o život.

Ze světa / 20. 9. 2019 / (čtk)
Kanál DOL svým významem přesahuje epochu Rozhovor Haló novin s Janem Skalickým, předsedou Asociace vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe

V červnu s vámi Haló noviny uveřejnily rozhovor, v němž jste čtenářům vysvětloval, proč se má v České republice vybudovat vodní koridor Dunaj-Odra-Labe (DOL). Poté se zde objevilo několik článků, které myšlenku potřebnosti výstavby kanálu zpochybnily. Požádal jste o možnost se ke kritickým stanoviskům vyjádřit. Takže co odpůrcům stavby můžete ještě sdělit?

Rozhovory / 20. 9. 2019 / Miroslav SVOBODA
Unijní soud řeší zdanění Applu v Irsku

Evropská komise (EK) byla podle americké technologické společnosti Apple »mimo realitu i zdravý rozum«, když nařídila, že firma má v Irsku doplatit na daních 13 miliard eur (téměř 340 mld. Kč).

Ekonomika / 20. 9. 2019 / (ici)
V ČR začíná Týden pro klima

Mezi dneškem a 27. zářím bude po celé České republice probíhat Týden pro klima, který nabídne pestrou paletu příležitostí pro seznámení široké veřejnosti s tématem změny klimatu. V rámci Týdne pro klima budou na mnoha místech od Chebu až po Ostravu probíhat nejrůznější akce a události, které vnesou nejdůležitější téma dnešní doby do veřejného prostoru, médií a domácností.

Zpravodajství / 20. 9. 2019 / (za)
Hongkongský ekonomický boom se začíná hroutit

Málokdo pochybuje, že nepokoje v Hongkongu byly pečlivě a dlouho připravovány tchajwanskou a americkou tajnou službou. Současně málokdo věří, že Čína o přípravách nevěděla. Naopak, Peking měl čas se připravit a zvolil řešení, které Hongkongu dlouhodobě přinese ztrátu postavení.

Ze světa / 20. 9. 2019 / (pe, čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
Obsah se připravuje
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.