Reklama

Archiv článků

Taxikářka z Gazy

Nájlá abú Džubahová tento týden v palestinské Gaze zahájila malou revoluci - usedla do svého auta a stala se první taxikářkou v tomto konzervativním muslimském prostředí. Ráno dopila čaj, zahalila obličej závojem, nasadila roušku a vydala se k vozu zaparkovanému před domem. Do stojanu na palubní desce vložila telefon a nastartovala. Pro formu krátce zatroubila a vydala se do práce, popisuje AFP začátek pracovního dne abú Džubahové.

Ze světa / 27. 11. 2020 / (čtk)
Kuchařky bez domova jsou tu a nabízejí obědy

Naši čtenáři a čtenářky si vzpomenou, že jsme na tomto místě několikrát přinesli informace o ženách bez domova, které však nestojí s nataženou dlaní, naopak se snaží pracovat jako kuchařky a za vydělané peníze si hradí náklady svého živobytí. Nyní, v době podzimní a stále ještě koronavirové, oznámily, že vaří a nabízejí rozvozy svých obědů.

Ženy a společnost / 27. 11. 2020 / (za, mh)
Vláda by měla uvolňovat opatrně

Situace ohledně epidemie se zlepšuje, ale ne tak rychle, jak stát očekával. O dalším uvolnění opatření proti šíření koronaviru budou ministři rozhodovat v neděli. Podle stínové ministryně zdravotnictví za KSČM Soni Markové by vláda měla situaci pečlivě zvážit a uvolňovat opatrně, aby nedošlo ke zhoršení situace.

Zpravodajství / 27. 11. 2020 / (jad)
Svíčky jsou častou příčinou požárů

Hasiči nabádají k opatrnosti při používání adventních věnců, na kterých se bude letos zapalovat první svíčka tuto neděli.

Zpravodajství / 27. 11. 2020 / (ng)
Většina lidí považuje domácí násilí za problém

Celkem 85 procent dospělých v ČR považuje domácí násilí za závažné či podstatné téma. Muži vnímají facky, kopance, nucení k sexu, nadávky a ponižování či omezování přístupu k penězům jako újmu mnohem méně než ženy. Každý 20. člověk u nás pak míní, že se problém domácího násilí (DN) přeceňuje.

Ženy a společnost / 27. 11. 2020 / (mh)
Česko se mírně přiblížilo 15. místu v žebříčku koeficientů UEFA

České fotbalové kluby se po povedeném čtvrtečním vystoupení ve 4. kole základních skupin Evropské ligy opět mírně přiblížily k první patnáctce v žebříčku národních koeficientů UEFA, zajišťující jako poslední pět účastníků v pohárech. O necelý bod snížily manko na patnáctý Kypr, na který ztrácejí tři a čtvrt bodu. V žebříčku si Česko upevnilo 19. místo. Návrat do elitní patnáctky však nadále zůstává nepravděpodobný.

Sport / 27. 11. 2020 / (čtk)
Poštu stál koronavirus 750 milionů Kč, požádá o ně stát

Českou poštu stálo zajištění služeb během epidemie koronaviru 750 milionů korun navíc. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) požádá premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministryni Alenu Schillerovou (za ANO) pro podnik o státní kompenzaci. Hamáček to řekl na tiskové konferenci.

Ekonomika / 27. 11. 2020 / (čtk)
Gastroprovozy denně vyhazují tuny jídla

V restauracích, závodních jídelnách, menzách, kantýnách a fast foodech se vyhodí až 27 000 tun jídla ročně. Vyplývá to z projektu, na kterém spolupracovaly Technologické centrum (TC) Akademie věd ČR, společnost Median, Ústav zemědělské ekonomiky a informací a iniciativa Zachraň jídlo.

Téma / 27. 11. 2020 / Jiří NUSSBERGER
Sněmovna schválila pomoc pivovarům

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Počítá s tím změna zákona o spotřebních daních, kterou ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna.

Zpravodajství / 27. 11. 2020 / (jad)
Lavrov nevidí dohodu

Rusko nevidí možnost, jak v současnosti seriózně jednat s vládou stávajícího amerického prezidenta Donalda Trumpa o kontrole zbrojení. Prohlásil to ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Ze světa / 27. 11. 2020 / (čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama
-
Reklama
 -
Reklama
-
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.