Archiv článků

Petříček? To je Koudelka z BISu v Černínském paláci

Řekl mi kamarád, a pro upřesnění dodal, že ten Koudelka zcela určitě vůbec nejpůvodněji působil ve slavném filmu Jáchyme, hoď ho do stroje. Načež jsme se oba shodli, že úkolem jak toho Koudelky z BISu, tak toho z Černínského paláce je vybudit v lidech představu, že v Rusku se už už celá armáda třese nedočkavostí nastartovat motory svých tanků a rozjet se s nimi dobýt Evropu a Česko samozřejmě v prvé řadě, čili tak zvaně z chodu. A že přece jen poněkud inteligentněji se vyjádřila stále ještě nová tvář STANu Farský, když v České televizi prohlásil, že není zas tak padlý na hlavu, aby si myslel, že ruská hrozba jsou dnes stále ještě tanky, ale že zato ví velmi dobře, že jsou jí ruské myšlenky. Snaha Rusů dostat to, co si myslí oni, též do českých hlav. A tady, že prý musíme nasadit vše, co máme, abychom tomu přenosu zabránili. Čili ucpali všechny kanály a škvíry, kterými by se ty ruské myšlenky a ideje mohly do těch českých hlav dostat. V čemž se náramně shodl s názorem onoho už zmíněného pana Koudelky z BISu.

Publicistika / 19. 3. 2019 / Lubomír MAN
O amerických svícnech

Česká republika se nadále potýká s projevy nenávisti vůči Romům, korupcí v řadách policie či s přeplněnými věznicemi. Nic, co bychom nevěděli, přestože se objevují i první vlaštovky, jak ukázal například seriál Most. Každopádně o tom, jak zlobíme, nás zase poučují Američané…

Publicistika / 19. 3. 2019 / Roman JANOUCH
Drahý plot k ničemu

Keňská vláda čelí skandálu kolem předraženého plotu na hranicích se Somálskem, který měl zabránit migrantům a teroristům proniknout na keňské území.

Ze světa / 18. 3. 2019 / (čtk)
Více peněz pracujícím vězňům

Výše odměn pracujících vězňů budou navázány na minimální mzdu. U nejméně kvalifikovaných pracovníků by odměna měla představovat 50 procent minimální mzdy, schválila vláda.

Zpravodajství / 18. 3. 2019 / (ste)
Boss zabit a přejet

Neznámý útočník ve středu večer v New Yorku zastřelil 53letého bosse mafiánského klanu Gambinů Franka Caliho.

Ze světa / 18. 3. 2019 / (čtk)
Šanci, že přijdou kvůli robotům o práci, mají větší ženy než muži

Pravděpodobnost, že přijdou kvůli novým technologiím o práci, mají spíše ženy než muži. Častěji totiž vykonávají činnosti, kde je vyšší než 90procentní pravděpodobnost automatizace, zjistila studie amerického výzkumného institutu pro ženskou politiku (Institute for Women's Policy Research), z níž citují agentury AP a DPA. Mezi takové pozice patří povolání, jako je administrativní pracovník, úředník, účetní nebo pokladní - a ty zhusta zastávají právě ženy.

Ekonomika / 18. 3. 2019 / (čtk)
Kandidáti ukrajinských voleb. Z bláta do louže

Ukrajina se připravuje na hlasování o nové hlavě státu. První kolo prezidentských voleb se má konat 31. března. Žádný z nynějších kandidátů není pro Rusko tak příznivý, jako byl Viktor Janukovyč, zatím poslední z proruských prezidentů na Ukrajině, který byl svržen v roce 2014 po protestech na Majdanu a uchýlil se do Ruska.

Ze světa / 18. 3. 2019 / (ava, čtk)
Vídeň, nejlepší město k životu

Rakouská metropole Vídeň je a zůstává nejlepším městem k životu na světě. V globálním žebříčku poradenské společnosti Mercer obsadila již desátým rokem v řadě první příčku. Praha obhájila 69. pozici.

Ze světa / 18. 3. 2019 / (za)
Rychlíky přes Šluknovsko budou

Náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro dopravu Jaroslav Komínek (KSČM) se sešel se svým protějškem z Libereckého kraje, náměstkem Janem Svitákem (Starostové pro Liberecký kraj).

Regiony / 18. 3. 2019 / (za)
Protiteroristický štáb hlásí střelbu na vícero místech v Utrechtu

Nizozemský protiteroristický štáb ohlásil střelbu na několika místech v Utrechtu, policie ale krátce předtím takové zprávy šířené po webu popřela. Policie nevyloučila, že za dopolední střelbou ve městě může být vícero pachatelů, po útočníkovi usilovně pátrá. U bytového domu nedaleko místa útoku se podle agentury AP shromáždil velký počet příslušníků protiteroristických jednotek. Radnice vyzvala obyvatele čtvrtého největšího nizozemského města, aby kvůli dalším možným incidentům neopouštěli domovy.

Ze světa / 18. 3. 2019 / (čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.