Archiv článků

Thunbergová vyhlásila budíček pro zákonodárce

Není čas a prostor na snění, je čas se probudit, vyzvala ve středu večer americké zákonodárce na závěr své šestidenní návštěvy Washingtonu šestnáctiletá švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová.

Ze světa / 19. 9. 2019 / (čtk)
Spotřebitelům chybí informovanost

Průzkum agentury Kantar TNS a Ipros, podle nějž chtějí tři čtvrtiny Čechů zálohovat PET láhve, je podle zainteresovaných odborníků nevěrohodný. Odsoudilo ho i Spotřebitelské fórum.

Zpravodajství / 19. 9. 2019 / (za)
Mezinárodní konference »SSSR a Mnichov 1938«

U příležitosti 81. výročí hanebné mnichovské dohody připravily Historický ústav Akademie věd ČR a Katedra politologie a humanitních studií Metropolitní univerzity Praha (MUP) mezinárodní konferenci nazvanou Sovětský svaz a Mnichov 1938.

Zpravodajství / 19. 9. 2019 / (mh)
Pellegrini ustál pokus o odvolání

Slovenský premiér Peter Pellegrini v úterý podle očekávání přečkal v parlamentu pokus opozice o jeho odvolání, byť koalice v uplynulých dnech přišla o těsnou většinu v Národní radě.

Ze světa / 19. 9. 2019 / (čtk)
Komunistická strana USA: Sto let v boji

Před sto lety, 1. září 1919, 128 žen a mužů, shromážděných v jednom sále v Chicagu, založilo Komunistickou stranu Ameriky (Communist Party of America). V zakládajícím Manifestu členové deklarovali:

Ze světa / 19. 9. 2019 / Vladimír SEDLÁČEK
Nabarvené ptáče a divák pláče

Nedalo mi to a rozporuplné recenze na film Nabarvené ptáče mě motivovaly udělat si vlastní kritický obraz. Film je dle předlohy polského románu od Jerzyho Kosinského, kde scénáře a režie se chopil velmi tvůrčím způsobem Václav Marhoul. Kameru přiřkl režisér kameramanovi Vladimíru Smutnému, a udělal nejlíp. Marhoul také velmi dobře obsadil prakticky všechny role. Film měl také skvělý zvuk, a i koneckonců hudební doprovod. A tady musíme skončit. Mám jistou slabost pro Marhoulovu obrazovou režii, například film Mazaný Filip (2003) a také Tobruk (2008) je stejně dobře obrazově ztvárněn. Ale jinak Václava nemusím. Ostatně stejně jako další dva Václavy. Marhoula totiž považuji za služebníka pravdoláskařů, hlavně pro vytunelování Barrandovských ateliérů.

Publicistika / 19. 9. 2019 / Roman BLAŠKO
České firmy mají v Pákistánu příležitosti Rozhovor s Dr. Israrem Hussainem, velvyslancem Pákistánské islámské republiky v České republice

Můžete se našim čtenářům představit?

Rozhovory / 19. 9. 2019 / Pavel PILNÝ
Cíle OSN: v něčem pokrok, v něčem ne

Pod heslem »ČR 2019: Drobnými krůčky ke společenskému a ekologickému kolapsu« byla 18. září v Praze představena monitorovací zpráva české koalice Social Watch. Zhodnocení, jak se daří naplňovat Cíle udržitelného rozvoje OSN, ke kterým se ČR v roce 2015 zavázala, se ujali Ilona Švihlíková, Magdalena Šipka, Tomáš Tožička a Ondřej Lánský reprezentující autory či editory národní zprávy.

Zpravodajství / 19. 9. 2019 / (mh)
Dostupnost péče musí zajistit pojišťovny

Ministerstvo zdravotnictví chce znát přesnější data o místní a časové dostupnosti zdravotní péče. V současné době není nařízení vlády, které dostupnost stanoví, na systémové úrovni kontrolovatelné. Novinářům to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Zpravodajství / 19. 9. 2019 / (jad)
Šlapeme násilí na paty opět v pražské Šárce

V sobotu 21. září odstartuje z kempu Džbán v Praze již 6. ročník charitativního pochodu na podporu obětí domácího násilí. Je určen všem, kdo mají rádi procházky přírodou a zároveň chtějí přispět na dobrou věc. Pochod Divokou Šárkou na Praze 6 každoročně pořádá neziskové centrum ACORUS, které pomáhá lidem ohroženým domácím násilím.

Ženy a společnost / 19. 9. 2019 / (za)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
Obsah se připravuje
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.