Reklama
--> 

Archiv článků

Pracovní karanténa

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) předloží Ústřednímu krizovému štábu návrh seznamu profesí, na které by měla dopadat pracovní karanténa. Očekává, že nad návrhem se uskuteční debata i s hejtmany.

Zpravodajství / 10. 1. 2022 / (zmk)
Občané, neděste se inflace, je to vlastně zlevňování

Člověk si v tomto režimu opravdu není jistý ničím, ani významem slov a pojmů. Už jsme slyšeli, že obrana je útok (třeba v případě odražení útoku Gruzie na Osetii) nebo naopak útok je obrana (obsazení Iráku a Afghánistánu vojsky USA), že neexistence nezaměstnanosti a chudoby je znakem neefektivnosti a úpadku (v případě socialismu v ČSSR).

Publicistika / 10. 1. 2022 / Pavel JANÍČKO
Kreml nehodlá ustupovat nátlaku USA

Diplomatická jednání mezi Ruskem, USA a NATO v Ženevě možná selžou hned po prvním pondělním setkání. Podle zprávy ruské agentury RIA Novosti to řekl náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov. Moskva nehodlá ustupovat ze svých požadavků pod tlakem USA a je zklamaná ze signálů, které přicházejí z Washingtonu a Bruselu. Rjabkov na rozhovory nepohlíží s optimismem.

Ze světa / 10. 1. 2022 / (ava, čtk)
Rok 2021 v šesti obrazech

Následující text se opírá výhradně o západní, a tedy důvěryhodné zdroje. Jeho autor, který není spojen s žádnou politickou stranou, se omlouvá za několik vulgarismů. Pro některé situace se totiž těžko hledá slušný výraz.

Publicistika / 10. 1. 2022 / Jiří JÍROVEC
Jako každý rok v Berlíně

Jako každý rok v Berlíně je uctěna vzpomínka na Rozu Luxemburgovou a Karla Liebknechta, kteří byli zavražděni 15. ledna 1919. Tato vzpomínka byla vždy jednou z největších, doslova masovou demonstrací, upořádanou stranou Die Linke v Berlíně. Ovšem už druhý rok bez velkého pochodu, kvůli pandemickým opatřením, se uctívá individuálně. Na snímku soudruzi z Die Linke pokládají kytičku i za partnerskou KSČM.

Ze světa / 10. 1. 2022 / (brom)
Symbolický význam kalicha

Když jsme se ve škole v rámci hodin dějepisu dostali k husitství a kališníkům, nechápala jsem tak docela, proč bylo pro ně tak důležité přijímat podobojí. Podobně jako Consuela George Sandové jsem se ptala »co mohlo být na těch marných hádkách o obřady přijímání tak důležitého a posvátného pro tu či onu stranu, že se národy vraždily ve jménu nejsvětější svátosti oltářní«. V zásadě jsem chápala, že kalich byl pro husity symbolem rovnosti, ale podstata mi stejně unikala.

Publicistika / 10. 1. 2022 / Věra KUČEROVÁ
Bartoš zůstal, pirátské ideály odešly

Piráty po sobotním hlasování celostátního fóra i v příštích dvou letech povede vicepremiér Ivan Bartoš, v nejužším vedení strany ho ale doplnila zcela nová sestava místopředsedů. Ve druhém kole předsednické volby jednoznačně porazil senátora Lukáše Wagenknechta.

Zpravodajství / 10. 1. 2022 / (zmk)
Dělají z učitelů užitečné…

Programové prohlášení vlády pro školství vyzdvihuje jako hlavní cíle modernizaci vzdělávání a potřebu získat pro něj víc peněz. V souladu s koaličním programem slibuje udržení platů pedagogů na 130 procentech průměrné mzdy, úpravy v učivu do konce roku 2023 nebo přípravu změn v přijímacích i maturitních zkouškách.

Zpravodajství / 9. 1. 2022 / (zmk)
Aleppo pět let poté. Očista jen v lázních

Starobylé lázně v syrském Halabu (Aleppu) se znovu plní zákazníky. Nejde o módu, ale nezbytnost. Ve městě často přerušují dodávku elektřiny a v domácnostech není pro všechny dost teplé vody. Muži, někdy i se syny, proto vyrážejí k hloubkové očistě do lázní.

Ze světa / 9. 1. 2022 / (rj)
S Maruškou vysvitlo slunce, vůně venkova a barvy slovácké vesnice I.

Významnou ženou českého protinacistického odboje byla mladinká komunistka Marie Kudeříková. V loňském roce jsme vzpomínali 100. výročí jejího narození. Na podzim se Maruškou – tak je tato hrdinka všeobecně nazývána – zabýval seminář Komise žen ÚV KSČM. Byl to seminář důležitý, neboť byla také slavnostně předávána Ocenění Žena roku 2020 a 2021. Autorkou poutavé přednášky o Kudeříkové byla Mgr. Eva Bartůňková z Klubu společenských věd.

Ženy a společnost / 9. 1. 2022 / redakční zpráva
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Hlasování
Jste pro povinné očkování proti Covid-19?
Reklama

Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.