Archiv článků

Asbestos ne

Kanadské sedmitisícové město Asbestos chce změnit své jméno. To nynější podle radnice odrazuje investory a brzdí ekonomický rozvoj.

Ze světa / 5. 12. 2019 / (čtk)
Milion chvilek opět na scéně

Kdyby neměl Mikuláš Minář premiéra Babiše, musel by si jej vymyslet. Co je Milion chvilek?

Publicistika / 5. 12. 2019 / Pavel KOVÁČIK
NATO do Pobaltí a Polska

Pakt NATO se shodl na plánu posil pro Pobaltí a Polsko. Na tiskové konferenci to po konci summitu NATO oznámil generální tajemník Jens Stoltenberg. Ankara plán dosud blokovala a žádala, aby pakt výměnou za tureckou podporu uznal jako teroristické ty skupiny, proti nimž Turci bojují v Sýrii. Neshody v paktu jsou ale podle Stoltenberga normální a existovaly od jeho vzniku.

Ze světa / 5. 12. 2019 / (ava)
Už konečně by měl někdo říci dost

Nevím, zda Andrej Babiš přestoupil nějaký unijní předpis, či nikoli. Ostatně nebyl-li by premiérem, »pes by po něm neštěkl«, chová se totiž jako člověk polistopadového režimu. Shromažďuje kapitál, je miliardář, schopnější než jiní. Kapitalista, jak jinak. Proč tolik nenávisti od jiných stoupenců kapitalismu? Proč čeští politici myslící »pirátsky« se na něj společně s již v minulosti profláknutou pravicí vrhli jako »vlci na ovce«? Proč ten, kde vyhrál volby, nemůže v klidu vládnout? Protože si to někdo nepřeje, někdo nejen z Prahy, ale kamarádi z Bruselu? Chápu, že Babiš zastupuje jednu skupinu kapitálu a ti, co se na něj vrhají, zase jinou, a jde jim o funkce a svou »čechovládu«. Babiš je však pro nás určitá jistota, že jako národ nepodlehneme některým tlakům, jež z nás udělají opravdové slouhy těch nejmocnějších a nejdravějších.

Publicistika / 5. 12. 2019 / Filip ZACHARIAŠ
Lidský hyenismus v podobě Rejžka

Tento ne zrovna mladý muž, který se živí kritikou všeho možného, lituje, že prezident Zeman ještě neumřel. Nejvíce ho zřejmě rozčílilo, že se prezident účastnil zápasu ligy mistrů na Slavii. Fotografie hovoří o tom, jak ve skutečnosti prezident vypadá. Dokonce Jan Hřebejk konstatoval, že prezident vypadá zdravě. Prý ho to rozhodilo.

Publicistika / 5. 12. 2019 / Emil PERNICA
Babiš bude nadále stíhán

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zrušil usnesení o zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) a Jany Mayerové ze společnosti Farma Čapí hnízdo.

Zpravodajství / 5. 12. 2019 / (cik)
Plný regál zboží a všechno je NEJ!

Máme za sebou fanatismus v podobě tzv. Black Friday. Původně americký obchodní trik se stal obří pavučinou pro zákazníky i u nás doma. Všechno je »skoro za hubičku«, tak to holt musíme koupit. Problémy jsou však trojího druhu. Zaprvé jdeme kupovat hlavně to, co nepotřebujeme, a to jen proto, že je to levné. Zadruhé je ovšem třeba říci, že s tou laciností to taky není žádná sláva. Mnohé výrobky se totiž původně neprodávají za přeškrtnuté ceny – ty jsou zcela fiktivní a navýšené, aby se z nich pak mohlo udělat ono astronomické slevové procento. Tak například podle zdrojů BH Securities, a. s., měla společnost Mountfield o uplynulém Black Friday v akci 163 produktů s průměrnou slevou 63 procent. Ve skutečnosti však slevy dosáhly v průměru pouze úrovně 26 procent.

Publicistika / 5. 12. 2019 / Petr KOJZAR
Problémem mládeže je pochopit, že solidarita je primární

Nedávno jsem se účastnil jedné diskuse s mladými studenty z gymnázia v Praze, kteří sami projevili zájem o tuto diskusi na téma kapitalismus versus socialismus. Tušil jsem, že bude snaha spíš přesvědčit nás, kteří se hlásíme k cestě socialismu, že socialismus přece není to, co oni sami by si přáli do budoucnosti. Nicméně od začátku byla pravidla diskuse nastavena opravdu demokraticky, tedy na principech vzájemného uznání. Takže tam, kde začínala svoboda druhého diskutujícího, končila svoboda prvního diskutujícího.

Publicistika / 5. 12. 2019 / Roman BLAŠKO
Krejčího dvoustý gól v NHL

Útočník David Krejčí vstřelil v NHL dvoustý gól, kterým zpečetil výhru Bostonu 2:0 nad Carolinou. U jeho jubilejní trefy si připsal asistenci David Pastrňák. Jakub Vrána se podílel dvěma góly na výhře Washingtonu 5:2 v San Jose a se 14 brankami v sezoně je v tabulce střelců NHL na hraně elitní desítky. Ondřej Palát pomohl brankou k vítězství Tampy Bay 3:2 v prodloužení na ledě Nashvillu.

Sport / 5. 12. 2019 / (red)
Basketbalistky USK vyhrály v Benátkách

Basketbalistky USK Praha vyhrály v 6. kole Evropské ligy v hale posledních Benátek jednoznačně 77:50 a v čele skupiny A mají stejný bodový zisk jako obhájkyně prvenství z Jekatěrinburgu. Nejlepší střelkyní vítězek byla se 16 body Brionna Jonesová. Pražanky paradoxně v utkání nevstřelily ani jednu trojku, o kterou se pokoušely sedmkrát.

Sport / 5. 12. 2019 / (red)
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.