Archiv článků

Inflace vzrostla, zdražuje hlavně bydlení

Meziroční růst spotřebitelských cen v květnu zrychlil podle zveřejněných údajů Českého statistického úřadu na 2,9 procenta, z dubnových 2,8 %.

Ekonomika / 12. 6. 2019 / (ici)
Ignorují Kongres

Advokáti Bílého domu v pondělí požádali odvolací soud, aby zrušil květnový soudní verdikt nařizující firmě Mazars LLP, aby povolila Kongresu nahlédnout do finančních záznamů prezidenta Donalda Trumpa.

Ze světa / 12. 6. 2019 / (rj)
Stavebnictví je příkladem pozitivního sociálního dialogu Rozhovor Haló novin s předsedou OS Stavba ČR Pavlem Zítkem

Na VIII. sjezdu Odborového svazu Stavba ČR, který se konal počátkem února, jste byl zvolen novým předsedou svazu. Jak vidíte současný vývoj českého stavebnictví a možnosti dalšího kolektivního vyjednávání se stavebními podnikateli?

Rozhovory / 12. 6. 2019 / Miroslav SVOBODA
Ukrajina a Korea ve finále fotbalového MS 20

Ukrajinští a jihokorejští fotbalisté se poprvé probojovali do finále mistrovství světa hráčů do 20 let. Ukrajinci v polské Gdyni porazili 1:0 Itálii, které rozhodčí v nastaveném čase neuznal vyrovnávací gól kvůli útočnému faulu. Také korejskému týmu stačila k postupu přes Ekvádor jediná branka.

Sport / 12. 6. 2019 / (čtk)
Slovensko deklasovalo Ázerbájdžán

Slovenští fotbalisté ve třetím utkání kvalifikace mistrovství Evropy zvítězili v Ázerbájdžánu 5:1 i díky dvěma gólům kapitána Marka Hamšíka, který se s 24 brankami stal nejlepším střelcem v historii samostatné reprezentace. Svěřenci Pavla Hapala jsou ve skupině E druzí. Kazachstán s dalším českým koučem Michalem Bílkem porazil San Marino 4:0.

Sport / 12. 6. 2019 / (red)
Grafová slaví padesátiny Německá tenistka je považována za nejlepší hráčku všech dob

Během úchvatné kariéry dokázala německá tenistka Steffi Grafová získat prakticky všechny trofeje v čele s 22 grandslamovými tituly. V čele ženského žebříčku strávila celkem 377 týdnů, což nemá obdoby ani mezi ženami, ani mezi muži. Jedna z nejlepších hráček historie, která s manželem a neméně slavným americkým tenistou Andrem Agassim vychovává dvě děti, oslaví 14. června padesátiny.

Sport / 12. 6. 2019 / (čtk)
Diskuse levice o roce 1989: Osvobození, nebo porážka?

Středoevropská levice a její postoje k událostem roku 1989 - bylo to osvobození, nebo porážka? Tato témata dominovala mezinárodnímu debatnímu odpoledni, které v Braunově domě na Karlově námětí v Praze 28. května připravila Škola alternativ Ekumenické akademie. Projekt financuje Nadace Rosy Luxemburgové.

Zpravodajství / 12. 6. 2019 / (mh)
Opilí policisté zabili kluka

Ukrajinská policie minulý týden zatkla dva své příslušníky obviněné z toho, že omylem zabili pětiletého chlapce, když v opilosti stříleli do plechovek na dvoře obytného domu. Případ vyvolal protesty ukrajinské veřejnosti, která žádá demisi ministra vnitra, informovala ČTK.

Ze světa / 12. 6. 2019 / (rom)
KLDR se zlobí

Severokorejská státní média vyzvala Spojené státy, aby ukončily svou nepřátelskou politiku vůči KLDR, jinak se dohody dosažené 12. června 2018 na historickém summitu v Singapuru stanou pouhým cárem papíru – i proto, že USA se vyhýbají jejímu naplňování.

Ze světa / 12. 6. 2019 / (rom)
Srbové obnovili brannou výchovu

Srbsko po téměř 30 letech obnovilo brannou výchovu na středních školách. S odvoláním na sdělení ministerstva obrany o tom informovala srbská tisková agentura Tanjug.

Ze světa / 12. 6. 2019 / (rj)
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.