Archiv článků

KSČM: Není nutné zvyšovat výdaje na obranu

Jednání o rozpočtu na příští rok jsou v plném proudu a příští týden se kvůli částce vyčleněné na obranu setká šéf resortu Lubomír Metnar s ministryní financí Alenou Schillerovou (oba za ANO). Podle doporučení Senátu by měl trvat na navýšení rozpočtu pro svůj resort.

Zpravodajství / 16. 8. 2019 / (jad)
Do zahraničí odtekly další miliardy

Český T-Mobile letos poslal mateřskému Deutsche Telekomu dividendu za loňský rok ve výši téměř 5,6 miliardy korun, což je o 1,2 mld. Kč více než loni. Dividenda je nejvyšší za posledních pět let.

Ekonomika / 16. 8. 2019 / (ici)
Ve straně jsou schopní mladí lidé Rozhovor Haló novin se socioložkou Petrou Prokšanovou, místopředsedkyní komise mládeže KV KSČM Praha

Velmi se věnujete historii. Jsou nějaké historické osobnosti, které vás pozitivně ovlivnily?

Rozhovory / 16. 8. 2019 / Roman BLAŠKO
Macron: Udržujte památku

Francouzský prezident Emmanuel Macron při příležitosti 75. výročí vylodění spojenců na jihu Francie vyzval k pojmenovávání ulic a památníků na počest vojáků původem z Afriky.

Ze světa / 16. 8. 2019 / (ava, čtk)
Slova díků zněla z Peloponésu

Zajímavé besedy se nedávno v řeckém hotelu Ritsas na Peloponésu zúčastnilo na padesát českých turistů, kteří se vydali právě do této destinace užít si dovolenou u Egejského moře.

Ze světa / 16. 8. 2019 / (VK)
Na příspěvky státu by mohlo dosáhnout více postižených

Na státní dotaci na takzvané zvláštní pomůcky zřejmě dosáhne širší okruh postižených lidí. Počítá s tím poslanecká novela, kterou celkem hladce schválil Senát. Předlohu ještě musí podepsat prezident republiky.

Zpravodajství / 16. 8. 2019 / (jad)
Zisky mají přednost před korektností

Server YouTube je při hodnocení prohřešků proti svým pravidlům často shovívavější, pokud se porušení zásad dopustí populární tvůrci, kteří platformě přináší největší reklamní zisky.

Ze světa / 16. 8. 2019 / (čtk)
Ludžajn nenatočí video

Třicetiletá Ludžajn Hazlúlová, která bojuje v Saúdské Arábii za práva žen a která je kvůli tomu už přes rok ve vězení, odmítla nabídku na propuštění na svobodu.

Ze světa / 16. 8. 2019 / (čtk)
Chování investorů předzvěstí nové krize

Zhruba třetina investorů podle průzkumu společnosti Bank of America Merrill Lynch (BAML) očekává, že světová ekonomika se během příštích 12 měsíců dostane do recese. Podíl respondentů předpovídajících globální recesi je tak nejvyšší od roku 2011, napsala agentura Reuters.

Ekonomika / 16. 8. 2019 / (ici)
Plíškové Cincinnati svědčí

Tenistka Karolína Plíšková postoupila po vybojované výhře 7:5, 6:4 nad Švédkou Rebeccou Petersonovou do čtvrtfinále turnaje v Cincinnati. V utkání česká favoritka třikrát přišla o servis, ale nakonec svůj druhý zápas v Ohiu zvládla za hodinu a tři čtvrtě. Barbora Strýcová vyhrála první zápas v roli světové jedničky ve čtyřhře.

Sport / 16. 8. 2019 / (čtk)
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.