Reklama
--> 

Archiv článků

Jeden ze scénářů počítá s tím, že omikron vytlačí ostatní varianty

Jeden ze scénářů dalšího vývoje pandemie covidu-19 počítá s tím, že varianta omikron vytlačí všechny ostatní varianty a z pandemie se stane "něco jako chřipka". Důvodem, proč je omikron asi třikrát nakažlivější než dosud převládající varianta delta, je mimo jiné to, že má nakažený více viru v horních cestách dýchacích a snadněji nakazí někoho dalšího. V rozhovoru, který ČTK poskytla Akademie věd ČR (AV ČR), to řekl Jan Pačes z Ústavu molekulární genetiky AV ČR. Také podle něj omikron v Česku během několik dnů převládne, nejpozději se tak stane příští týden.

Zpravodajství / 9. 1. 2022 / (čtk)
Vědci z NASA ve vesmíru rozvinuli Webbův teleskop, spustí ho asi za pět měsíců

Vědci z americké vesmírné agentury NASA dokončili rozvinutí teleskopu Jamese Webba, který do vesmíru vynesla raketa složený 25. prosince. Informovala o tom agentura AFP. Tento dosud největší a nejvýkonnější vesmírný teleskop začne fungovat asi za pět měsíců.

Téma / 9. 1. 2022 / (čtk)
Zvláště na internetu tento týden stouply prodeje antigenních testů

Zvláště v internetových obchodech tento týden vzrostly prodeje antigenních samotestovacích sad na koronavirus. Zásoby by měly mít dostatečné. Vyšší zájem sledují i některé řetězce. Naopak některé obchodní sítě už antigenní testy v nabídce nemají, doprodávají zbylé zásoby. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci.

Ekonomika / 9. 1. 2022 / (čtk)
V Rakousku, Německu i Francii protestovali odpůrci očkování proti covidu

Na 40.000 lidí demonstrovalo ve Vídni proti povinnému očkování proti covidu-19, které v Rakousku začne platit 1.února. Informovala o tom agentura DPA. Tisíce odpůrců očkování či dalších opatření protestovali také v některých německých městech, asi nejvíce se jich podle DPA sešlo v Hamburku.

Ze světa / 9. 1. 2022 / (čtk)
Sněmovna zřejmě vysloví důvěru Fialově vládě, bude volit svého místopředsedu

Sněmovna příští týden s největší pravděpodobností vysloví důvěru novému koaličnímu kabinetu Petra Fialy (ODS). Na první letošní řádné schůzi by také měla zrychleně schvalovat vládní návrhy na zvýšení příspěvků na bydlení kvůli zdražení energií a na snížení platů vrcholných politiků, soudců nebo státních zástupců. Poslanci budou dodatečně volit šestého místopředsedu dolní komory. Pozici by mohl obsadit bývalý vicepremiér Karel Havlíček z opozičního hnutí ANO.

Zpravodajství / 9. 1. 2022 / (čtk)
Soudy loni povolily oddlužení 23.448 osob, meziročně o 3281 méně

Soudy loni povolily režim oddlužení 23.448 osob, což je o 3281 méně než předloni a o 5580 méně než v roce 2019. V režimu oddlužení bylo koncem roku 111.500 lidí, tedy 1,28 procenta celkového počtu obyvatel ČR nad 15 let. ČTK o tom informovala analytická společnost InsolCentrum. Oddlužení je soudní procedura, ve které dlužníci splácí věřitelům dluhy a na konci řízení soud vydá rozhodnutí o jejich osvobození od dluhů.

Ekonomika / 9. 1. 2022 / (čtk)
Exploze varianty omikron způsobuje výpadky služeb napříč USA, píše AP

Kvůli současné vlně covidu-19 způsobené rychlým šířením koronavirové varianty omikron selhávají napříč Spojenými státy základní služby jako je školství nebo hromadná doprava. Napsala to v sobotu agentura AP, podle níž se nemocnice či krizové složky obávají o to, jak dlouho ještě zvládnou fungovat v aktuálním krizovém režimu. Deník The New York Times (NYT) uvádí, že desítky nemocnic ve státě New York musí odkládat plánované zákroky.

Ze světa / 9. 1. 2022 / (čtk)
Případů covidu opět přibylo, hospitalizovaných je nejméně od listopadu

V sobotu přibylo v Česku 3955 potvrzených případů nákazy covidem-19. To je o 2900 více než před týdnem, kdy byl Nový rok. Počet testů se proti prvnímu dni roku ale téměř ztrojnásobil. Současně dál však klesá počet lidí, kteří jsou v souvislosti s koronavirem v nemocnicích. Podle údajů na webu ministerstva zdravotnictví bylo v pátek hospitalizovaných na 2300, což je nejméně od počátku loňského listopadu.

Zpravodajství / 9. 1. 2022 / (čtk)
Počítač rozebral život Amenhotepa I.

S úzkou bradou, malým nosem a kučeravými vlasy se podobá svému otci, uvedla radioložka Sahar Salímová. A na někoho, kdo žil před 3500 lety, má také překvapivě dobré zuby. Řeč je o mumifikovaném těle faraóna Amenhotepa I., který byl dosud tak trochu záhadou, protože jde o jednu z mála mumií egyptských panovnických dynastií, která nebyla v moderní době rozbalena, napsal zpravodajský server The Guardian.

Ze světa / 8. 1. 2022 / (čtk)
Prostě Američané - věří na duchy

Více než dvě pětiny dospělých Američanů věří v existenci duchů. Každý pátý Američan dokonce tvrdí, že se již s duchem setkal. Vyplývá to z výsledků průzkumu organizace YouGov.

Ze světa / 8. 1. 2022 / (rj)
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Hlasování
Jste pro povinné očkování proti Covid-19?
Reklama

Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.