Reklama
--> 

Archiv článků

Chcípl PES s Deklarací lékařů

Zástupci Deklarace lékařů, sester, právníků, studentů, členů Integrovaného záchranného systému (IZS), policie či armády  vyzvali vládu, aby zrušila vyhlášku minulého kabinetu o povinném očkování proti COVID-19 pro vybrané profese. Připojili se také k hnutí Chcípl PES, které dlouhodobě kritizuje protiepidemická opatření státu.

Zpravodajství / 8. 1. 2022 / (zmk)
Kazachstán. Putin ve spojení s ODKB

Ruský prezident Vladimir Putin si telefonoval s kazachstánským protějškem Kasymem-Žomartem Tokajevem o nastolení pořádku v Kazachstánu a o boji proti teroristům, tedy ozbrojeným účastníkům nepokojů. Putin mluvil i s vůdci dalších postsovětských zemí, sdružených v alianci, jež vysílá vojáky do Kazachstánu.

Ze světa / 8. 1. 2022 / (ava, čtk)
Úsilí o likvidaci zbylých státních firem

Výkonný výbor Krajského výboru KSČM Plzeňského kraje přijal na svém jednání stanovisko k aktuální politické situaci v zemi. Přinášíme ho v plném znění:

Zpravodajství / 8. 1. 2022 / VV KV KSČM Plzeňského kraje
Vláda jede na jedničku

Měl by jí ale někdo sdělit, že stát není vozidlo s automatem, ale s manuálem, a je potřeba zařadit dvojku, pak trojku a trochu se rozjet.

Publicistika / 8. 1. 2022 / Ivan STRACHOŇ
Biden si tvrdě podal Trumpa

Před rokem byla při útoku příznivců někdejšího prezidenta Donalda Trumpa na budovu Kongresu napadena demokracie, prohlásil ve čtvrtek americký prezident Joe Biden v projevu k prvnímu výročí násilností ve Washingtonu, které znamenaly smrt několika lidí. Trumpa obvinil, že kolem prezidentských voleb v roce 2020 šířil lži, nebyl schopen přijmout porážku a jako první prezident v historii USA se poté pokusil zabránit pokojnému předání moci.

Ze světa / 8. 1. 2022 / (ava, čtk)
Svoboda není na úkor jiného

Počty nemocných koronavirem jsou stále vysoké, a jak ukazují aktuální čísla, mohou namísto tendence se snižovat naopak začít růst. Mělo by to být varováním. Zdá se však, že to tak není. Stále existuje vysoké procento těch, kteří v rámci své podivné svobody hatí záměry vlád a v důsledku přivádějí do nemocnic další a další zbytečně onemocnělé pacienty. Vznikají dokonce neformální či formální spolky, které se přímo programově pokoušejí narušit vládní opatření nebo třeba jen záměry.

Publicistika / 8. 1. 2022 / Kateřina JIROUSOVÁ
Machiavelistický přístup

Na Seznamu.cz jsem si přečetl doporučení Radima Dohnala ze společnosti Capitalinked, dříve konzultanta Saxo Bank, člena Covid NERVu a zřejmě i spolupracovníka současné vlády. Podle něj »každá situace, jakkoli se zdá složitá, je příležitostí najít výhody« pro přijetí rázných řešení. Machiavelistickým přístupem pak rozepisuje, co by měl současný Fialův kabinet udělat. Především začít se změnami v zákoníku práce, které by výrazně změnily situaci na trhu práce, především »oslabily« pozici zaměstnanců. Současně prý je třeba omezit přijímání uchazečů na studia na vysokých školách a zavést školné na univerzitách. Tak zjednodušeně jeho návrhy shrnul zmíněný Seznam.cz.

Publicistika / 8. 1. 2022 / Stanislav GROSPIČ
Místo hlodavců operuje výplně rtů

V České republice podle informací Radiožurnálu působí lékaři, kteří nemají lékařské vzdělání, nejsou v evidenci ministerstva zdravotnictví a ani členy České lékařské komory (ČLK), což je zákonná povinnost. Většinou se jedná o cizince.

Zpravodajství / 8. 1. 2022 / (zmk)
Krvavý silvestr

Tak se oklikou dozvídáme, že silvestrovská noc byla v Karlových Varech krutá. Mladý dvacetiletý Afghánec žijící v Německu se tam přišel »povyrazit«. V rámci »povyražení« znásilnil osmnáctiletou dívku a těžce pobodal ženu středního věku. I když byl chycen na místě zločinu pobodání, policie a další úřady mlčely. Jen únik zprávy do redakce Jihočeského deníku dostal zprávu na veřejnost. Čest odvážnému redaktorovi. Většina médií zprávu ignorovala, www.seznam.cz ji zlehčoval, viz titulek Afghánec měl nad ránem znásilnit v Karlových Varech 18letou dívku, další ženu měl pobodat.

Publicistika / 8. 1. 2022 / Jan ZEMAN
Majdan po kazachstánsku

To, co se nyní odehrává v největším kazachstánském městě Almaty, je pokus o další Majdan. Odpovídají tomu všechny znaky - koordinovaná příprava ze zahraničí, zneužití zřejmě oprávněného rozhořčení obyvatel z dílčího problému dotýkajícího se životní úrovně (v tomto případě růst cen LPG), rabování a vykrádání domů, obsazení letiště vzbouřenci, zabíjení kazachstánských policistů, kteří logicky, tak jako v každé zemi, musí zasáhnout a obnovit pořádek v ulicích města. Jednomu z policistů byla uříznuta hlava. Tato příšernost se mnohým z nás vynoří z paměti - ano, stejné úděsné divadlo se dělo i na Majdanu před osmi lety! Scénář jako přes kopírák.

Publicistika / 8. 1. 2022 / Monika HOŘENÍ
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Hlasování
Jste pro povinné očkování proti Covid-19?
Reklama

Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.