Archiv článků

Sokolovská uhelná zavírá plynárnu ve Vřesové

Sokolovská uhelná, a. s., (SUAS) ukončí v srpnu provoz tlakové plynárny ve Vřesové. Firma nenašla společné řešení s vládou, které by umožnilo plynárnu dál provozovat. Až tisícovka zaměstnanců, kteří by tak mohli přijít o práci, má šanci na pomoc od státu v rámci zmírnění dopadů útlumu uhelné těžby.

Téma / 8. 8. 2020 / Jiří NUSSBERGER/(ng)
Kubalík vystřelil Chicagu postupovou výhru

Chicago zdolalo díky trefě Dominika Kubalíka Edmonton 3:2, sérii vyhrálo 3:1 na zápasy a postoupilo do prvního kola play off NHL. Hrozbu vyřazení odvrátili úžasným obratem hokejisté Toronta. Kanadský klub ještě v 57. minutě prohrával s Columbusem 0:3, ale zvítězil 4:3 v prodloužení a vyrovnal sérii na 2:2.

Sport / 8. 8. 2020 / (čtk)
Levandule pomáhá

Naše babičky měly pravdu a levandule pomáhá při některých formách úzkosti. Zvláště účinný je její esenciální olej v ústním podání.

Ze světa / 8. 8. 2020 / (čtk)
Velkým slavonským svatbám pandemie nepřeje

Ještě na přelomu 19. a 20. století trvaly svatby ve Slavonii, bohaté zemědělské krajině na severovýchodě Chorvatska, celý týden a každý den měl zvláštní program.

Ze světa / 8. 8. 2020 / (čtk)
Dukovany budují supermoderní trenažér

Jaderná elektrárna Dukovany bude mít do dvou let výkonnější trenažér. Jde o pracoviště používané pro výcvik personálu i při ověřování zvažovaných změn technologie.

Ekonomika / 8. 8. 2020 / (ici)
Kvůli Pompeovi opatření nebudou

V souvislosti s návštěvou amerického ministra zahraničí Mikea Pompea nechystá česká policie žádná mimořádná bezpečnostní opatření, uvedl mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. Očekávat lze podle něj jen krátkodobá dopravní omezení.

Zpravodajství / 8. 8. 2020 / (ste)
Neurvalost, vulgarity, lži - denní chléb starosty Novotného

Témata se hledají těžce. V horkém létě je většinou pravdou, že ve veřejném prostoru bývá nouze o atraktivní témata. A když nejsou, najdou se »koumesové«, kteří se je zdatně snaží vytvořit. Rádi se k nim přidávají lidé typu řeporyjského starosty, člena ODS, Novotného. Jeho poslední výplod, ve kterém napadá vyjádření těch, kteří se zastali generála Ludvíka Svobody, je opravdu za hranou elementární slušnosti.

Publicistika / 8. 8. 2020 / Emil PERNICA
Nezodpovědní přijdou o vodu a elektřinu

Starosta amerického města Los Angeles Eric Garcetti povolil tamní policii, aby vypínala dodávky vody a elektrického proudu do domů, kde se v rozporu s opatřeními proti šíření koronaviru konají večírky. Na svých internetových stránkách o tom informuje britský The Guardian.

Ze světa / 8. 8. 2020 / (rom)
Poděkování ministru zahraničí USA Pompeovi

V těchto dnech přiletí do České republiky americký ministr zahraničí Pompeo. Ano ten, který před několika dny vyřkl větu, která by měla platit k »výrokům století«. Mohli jsme se s jejím zněním seznámit i v Haló novinách. Jiná média se jí příliš nezabývala. Osobně se nedivím, že tomu tak bylo. Neměl bych se však divit, že právě takovou větu vyslovil jeden z představitelů Spojených států, protože snad žádní jiní politici z žádného státu na světě nemají tak málo vzdělané představitele. Připomínám například prezidenta Bushe s jeho známými výroky či »současného pistolníka« Donalda Trumpa, který svá moudra vyslovil i v době koronaviru a jež musela být »velice rychle zapomenuta« i takovými médii, jako je Česká televize. Pompeova věta – neměli bychom jí tak napříště říkat? - »majetková práva a náboženská svoboda jsou nejpřednější z lidských práv« však ukázala hrůznost současného kapitalismu. Ne právo na život, právo na vzdělání, právo na zdraví, ale právo na majetek a náboženskou svobodu. To poslední svým nadřazením nad jiná práva mně připadá jako »pozdrav ze středověku«. Na jedné straně vědecko-populární pořad o Slunci, dárci života – tak to v něm bylo řečeno – na druhé překonané iluze z dávné minulosti brzdící rozvoj myšlení a poznávání.

Publicistika / 8. 8. 2020 / Václav ŠENKÝŘ
Strýček Pompeo přiveze jako vždy dobré zprávy

Návštěva amerického strýčka v ČR (ale i v dalších zemích) vždy smrdí průšvihem. Stačí vzpomenout Paula Ryana – předsedu americké Sněmovny reprezentantů, který »navštívil« naši zemi v roce 2018. Výsledkem bylo jeho ocenění na půdě Poslanecké sněmovny za vyhoštění ruských diplomatů, poděkování za náš přístup v NATO a v neposlední řadě úspěšný nátlak na vydání ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA.

Publicistika / 8. 8. 2020 / Miroslav KAVIJ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.