Archiv článků

Změny jsou a budou

Senioři si polepší o 900 Kč. Na důchody by mělo v příštím roce v České republice připadnout zhruba 509 miliard korun. Je to poměrně vysoká částka, kterou si však naši senioři rozhodně zaslouží. Je však také realitou, že se zdražují potraviny, energie i bydlení. Nově připravované zdanění např. kotelen, které si lidé pořídili v bytových domech, jim vytahá další peníze z kapes. Nejde jen v tomto případě o města, ale i obce, kde centrální zdroje tepla vůbec nejsou. Omezení daňového zvýhodnění těchto kotelen by tak občany velmi zatížilo. Cena plynu by se pro ně stala nevýhodná. Jde také o to, že společenství vlastníků bytových jednotek do těchto kotelen investovalo nemalé částky. V obcích je takovýchto bytových domů spousta. Lidé, kteří v obcích trvale žijí, mají i další problémy. Celková vybavenost obcí značně pokulhává. Chybí i dostatečné zajištění dopravy do větších měst k lékaři, do škol i zaměstnání. Není přece cílem lidem působit další nepříjemnosti. Některé formy zdražování, např. u potravin, ovlivňují i povětrnostní podmínky a dovedeme jistě pochopit, že počasí zemědělci, pěstitelé ani chovatelé nedokáží ovlivnit. Ale tam, kde záleží pouze na rozhodnutí státu, bychom se měli snažit lidem život usnadnit a ne znepříjemnit.

Zpravodajství / 14. 9. 2019 / Emil PERNICA
Nedivím se prezidentu Zemanovi

Prezident Zeman opět své odpůrce šokoval. Postavil se za Srbsko ve věci Kosova, a dokonce navrhl zrevidování rozhodnutí Topolánkovy vlády o uznání jeho samostatnosti. Tehdy, narychlo, na mimopražském zasedání vlády ministr Schwarzenberg navrhl tuto srbskou provincii uznat jako samostatnou zemi. Bez ohledu na to, že do jejího čela se postavili velitelé Kosovské osvobozenecké armády, o nichž se vědělo, že vedli své lidi do vyhlazovací války proti Srbům. Sama hlavní vyšetřovatelka zločinů v bývalé Jugoslávii Švýcarka Carla del Ponteová potvrdila mnohé, které napáchali ozbrojení Kosovci. Jugoslávská armáda, která měla za úkol zklidnit situaci, byla nakonec donucena podivnou smlouvou, po - podle Václava Havla tzv. humanitárním bombardování Srbska, ustoupit a Kosovo se mohlo dokonce pod ochranou USA a zemí NATO osamostatnit.

Publicistika / 14. 9. 2019 / Jaroslav KOJZAR
Možný scénář

Četla jsem názor, že spor o pražskou sochu sovětského maršála-osvoboditele I. S. Koněva je snahou nikoli změnit historii, ale vytěsnit ji. Jsem přesvědčena, že jde o oboje – u části občanů o změnu historie, u jiných o její úplné vytěsnění, jako že vůbec nebyla. Oboje je špatně.

Publicistika / 14. 9. 2019 / Monika HOŘENÍ
Malá vodní díla bez zbytečného papírování

Malá vodní díla a terénní úpravy sloužící k zadržování vody v krajině by mohly do budoucna vznikat pouze na ohlášení vodoprávnímu úřadu a nebudou vyžadovat obvyklé stavební řízení.

Zpravodajství / 14. 9. 2019 / (ku)
Co ještě v pátek schválila Sněmovna

Konec dohadů: EET se rozšíří

Zpravodajství / 14. 9. 2019 / (ku)
Nová pravidla kvůli kůrovci v lesích

Urychlit a zjednodušit boj s kůrovcem má novela lesního zákona. Zavede pravidla pro státní příspěvky na obnovu lesů jejich soukromým vlastníkům. Prostřednictvím mysliveckých úřadů bude stát moci regulovat kvůli obnově lesů počty spárkaté zvěře, která často likviduje sazenice nových stromů.

Zpravodajství / 14. 9. 2019 / (ku)
Cynický výstřelek

Páteční prohlášení ruského ministerstva zahraničí, zveřejněné na ministerském webu, uvádí, že rozhodnutí Prahy 6 přemístit sochu maršála Ivana Koněva může poškodit rusko-české vztahy.

Ze světa / 13. 9. 2019 / (čtk)
Za jeden den v semifinále

Tenistka Karolína Plíšková postoupila na turnaji v Čeng-čou v pátečním nahuštěném programu do semifinále. Po úspěšné dohrávce odloženého duelu druhého kola s Polonou Hercogovou porazila následně ve čtvrtfinále Američanku Sofii Keninovou 6:4, 4:6, 6:1 a pošesté v sezoně s zahraje o účast ve finále. Její soupeřkou bude Ajla Tomljanovicová z Austrálie.

Sport / 13. 9. 2019 / (čtk)
Koalice se shodla: 1500 korun všem

Vládní koalice se dohodla na růstu platů ve veřejné sféře v příštím roce. Všichni dostanou navíc 1500 korun do tarifů, zrušena bude nejnižší tabulka tarifů, která se týká nejhůře odměňovaných profesí, například kuchařek.

Zpravodajství / 13. 9. 2019 / (ste)
Ve finále Španělsko a Argentina

Ve finále mistrovství světa v Číně se představí basketbalisté Španělska a Argentiny. Španělé si v semifinále poradili 95:88 po druhém prodloužení se čtvrtfinálovým přemožitelem české reprezentace Austrálií a o zlato si zahrají po třinácti letech. Argentina zdolala 80:66 Francii a v neděli bude usilovat o první titul od roku 1950.

Sport / 13. 9. 2019 / (čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Hlasování
Reklama

Audio
Obsah se připravuje
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.