Archiv článků

Jde mi o stavění mostů mezi lidmi Rozhovor Haló novin s ruským malířem Alexejem Kudělinem

V Praze jste 12. července zahájil výstavu svých obrazů nazvanou Ruská propaganda. Nebojíte se toho názvu?

Rozhovory / 18. 7. 2018 / Monika HOŘENÍ
Otevírání železničního trhu přináší i rizika

České dráhy (ČD) se nebrání liberalizaci železničního trhu, podle firmy by měla naopak vést k dalšímu zlepšování služeb a optimalizaci nákladů dopravce.

Zpravodajství / 18. 7. 2018 / (ng)
Potřeba hranice

Na nutnosti přísnější ochrany vnějších hranic Evropské unie, důslednějším boji proti pašeráctví lidí a zvýšení efektivity deportací neúspěšných žadatelů o azyl se na čtvrtečním neformálním jednání v Innsbrucku shodli ministři vnitra EU. Už před začátkem schůzky spolu jednali ministři vnitra Rakouska, Německa a Itálie, kteří chtějí vytvořit tzv. koalici aktivních, jejímž cílem je snížit počet migrantů přicházejících do EU.

Ze světa / 18. 7. 2018 / (čtk)
Drábkův člověk dostal tři roky

Soud poslal bývalého vedoucího IT odboru ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) Milana Hojera na tři roky do vězení za vydírání softwarové firmy OKsystem a za zneužití pravomoci. Verdikt není pravomocný.

Zpravodajství / 18. 7. 2018 / (zku)
Kuba připravuje novou ústavu

Kuba v sobotu zveřejnila podrobnosti z návrhu nové ústavy, kterou by měl tento měsíc schválit parlament.

Ze světa / 18. 7. 2018 / (čtk)
Pokuta pro zastánce brexitu

Pokutu ve výši 61 000 liber (1,8 milionu korun) dostala kampaň Vote Leave, která před referendem v roce 2016 bojovala za odchod Británie z Evropské unie.

Ze světa / 18. 7. 2018 / (rom)
Dopis z Pchjongjangu

Severokorejský vůdce Kim Čong-un napsal americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi dopis, ve kterém vyjádřil naději v novou budoucnost ve vzájemných vztazích. Dokument datovaný 6. července v anglickém překladu zveřejnil Trump na svém twitterovém účtu.

Ze světa / 18. 7. 2018 / (čtk)
Jak komunisté zničili zemi…

Ano, je to tak. Komunisté »zemi zdevastovali«. Alespoň jsme to tak mohli slyšet v nedávném zasedání Poslanecké sněmovny, která jednala o osudu Babišovy vlády. Namísto jednání o programu jednostranná nenávistná kampaň proti straně, která menšinovou vládu podpořila, a tím umožnila, abychom konečně měli plnohodnotnou vládu.

Publicistika / 18. 7. 2018 / Petr KOJZAR
Další pokus o zrušení zákona o prodejní době

Hlavním cílem zákona, který platí od 1. 10. 2016 o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, je omezení prodejní doby ve vyjmenovaných svátcích. Zákaz se netýkal čerpacích stanic, autobusových a vlakových nádraží, zdravotnických zařízení. Tento zákon má přispět k harmonizaci rodinného a pracovního života zaměstnanců v maloobchodech a velkoobchodech. Dopady na spotřebitele jsou ale vnímány jinak občany z velkých měst a jinak občany, kteří žijí na periferiích nebo na vesnicích. Do celé věci je navíc vnesen chaos, kdy není zavřeno o všech státních svátcích, ale zákon vyjmenovává jen některé. Z tohoto důvodu si mnoho lidí není ani po dvou letech účinnosti zákona jisto, zda je v daný svátek zavřeno nebo nikoliv.

Publicistika / 18. 7. 2018 / Květa MATUŠOVSKÁ
Plzeň chce obří vývařovnu pro seniory

Plzeň chystá zásadní změnu v systému stravování klientů Městského ústavu sociálních služeb, zejména seniorů. Magistrát chce v areálu Domova se zvláštním režimem Čtyřlístek na Lochotíně postavit centrální vývařovnu jídel za zhruba 70 milionů korun. Vývařovna by měla denně zajistit přípravu a rozvoz jídel až pro 2000 lidí.

Regiony / 18. 7. 2018 / (ste)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.