Archiv článků

Atomový Hřib a ostudná zahraniční politika

Velvyslanec ČLR vyzval slušným dopisem pražského primátora Zdeňka Hřiba a vedení hlavního města k tomu, aby nepoškozovali čínsko-české vztahy. Opravdu se není co divit po sexuálním výletu českých Pirátů na Tchaj-wan. Současné pražské koalici by zajisté prospěly kurzy diplomacie. Zdeněk Hřib se totiž chová jako malé rozmazlené dítě, které může vše, nač si vzpomene.

Publicistika / 20. 7. 2019 / Vojtěch FILIP
Nedostatky u dvou třetin únikových her

Hasiči odhalili nedostatky u dvou třetin únikových her v České republice. V otázce stavu únikových cest nebyly výsledky fatální, ale více než polovina provozovatelů neměla například pro herní prostory kolaudaci. Často také chyběly dokumenty požární ochrany či nebyl dodržen odstup od topidel.

Zpravodajství / 20. 7. 2019 / (zku)
Všem přeji zdraví, pevné nervy a dobrou náladu Rozhovor Haló novin se zpěvákem, multiinstrumentalistou a skladatelem Antonínem Gondolánem

Začněme od vašich začátků. Prozraďte nám, jaké byly, kdo vás objevil?

Rozhovory / 20. 7. 2019 / Roman BLAŠKO
Léky

Soused přišel z lékárny a přinesl si za pouhých 150 Kč doplatku depozitní antibiotikum. Rodinná rada se sešla a usoudila, že dědek je nemožný, když na krabičce není jméno z předpisu, ale jiné jméno od jiné firmy. Cena stejná, účinná složka léku stejná. Tak to by šlo jako náhrada. Jenže manželka, která má »zobání« více, se přidala se dvěma horšími příklady. Jeden lék – podle předpisu bez doplatku – dlouhodobě »není«. Náhrada je ale s doplatkem. Potřebuješ tak moc lék? Připlať! Je to asociální, ale lék JE!

Publicistika / 20. 7. 2019 / Jaromír KOHLÍČEK
Ve zdravotnictví vázne komunikace

Ředitelé nemocnic vidí podle průzkumu největší rezervy v komunikaci. Nejen mezi vedením a personálem a personálem s pacienty, ale také při spolupráci s praktickými lékaři.

Zpravodajství / 20. 7. 2019 / (jad)
Nejvyšší soud přezkoumá rozsudek nad Baldou

Nejvyšší soud přezkoumá rozsudek nad Jaromírem Baldou, jenž si má odpykat čtyři roky vězení za teroristický útok na železnici a za vyhrožování teroristickým trestným činem. Balda podal dovolání proti pravomocnému verdiktu potvrzenému Vrchním soudem v Praze.

Zpravodajství / 19. 7. 2019 / (zku)
Dvě třetiny bez dovolené

Letní dovolenou letos nebude mít 39 procent lidí. Na delší dovolenou do zahraničí se chystá 23 procent Čechů. Kombinaci zahraničního pobytu s kratším volnem v České republice má v plánu 16 procent lidí.

Zpravodajství / 19. 7. 2019 / (zku)
USA si možná sestřelily vlastní dron

Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf prohlásil, že nemá informace o tom, že by jeho země přišla o dron.

Ze světa / 19. 7. 2019 / (čtk)
Těhotné by nemusely z vězení automaticky

Vězněným těhotným ženám nebo matkám dítěte mladšího jednoho roku soudy již možná nebudou muset automaticky přerušovat výkon trestu. V novele trestního řádu skupina poslanců ze šesti stran navrhuje, aby soud mohl každý konkrétní případ stejně jako u těžce nemocných vězňů posoudit a rozhodnout, zda se žena dostane dočasně na svobodu, nebo ne.

Zpravodajství / 19. 7. 2019 / (jad)
Odboráři huti Liberty žádají stát, aby jednal s EU o dovozu oceli

Odboráři ostravské huti Liberty žádají stát, aby jednal s EU. Levná ocel ze zemí mimo unii by podle nich měla být zatížena cly, jinak evropské hutě zkrachují. ČTK to řekl po jednání s náměstkyní ministra průmyslu a obchodu Silvanou Jirotkovou předseda Základní organizace OS KOVO Petr Slanina. Podle něj odbory budou 31. července na stejné téma jednat i s ministrem Karlem Havlíčkem (za ANO).

Zpravodajství / 19. 7. 2019 / (čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.