Archiv článků

Nejasno o politice Zelenského

Ukrajinská média se snaží vypátrat podrobnosti politického programu nového prezidenta Volodymyra Zelenského, politického nováčka považovaného analytiky za amatéra bez jakýchkoliv zkušeností. Sám Zelenskyj rozptýlení obav příliš nepomáhá, většina informací přichází z úst jeho poradců. Jedno kyjevské nakladatelství mu ve čtvrtek jako dar předalo dětskou knížku nazvanou Politika pro začátečníky.

Ze světa / 25. 5. 2019 / (ava, čtk)
Ideální čas na hledání brigády je prý teď

Zatímco nabídka brigádnických míst je v České republice srovnatelná s loňským rokem, zájem o brigády ze strany uchazečů je vyšší než loni. Největší poptávka je po práci v administrativě, nejméně žádané jsou manuální práce. Hodinová sazba meziročně vzrostla ve všech regionech ČR, vyplývá z ankety mezi personálními agenturami.

Ekonomika / 25. 5. 2019 / (ici)
175 let pro Assange. Americká štvanice

Americké ministerstvo spravedlnosti obvinilo australského zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange z dalších téměř dvou desítek trestných činů.

Ze světa / 25. 5. 2019 / (ava, čtk)
Když drzost nezná mezí

Odvolaný ředitel Národní galerie Praha Jiří Fajt kope kolem sebe a dělá ze sebe oběť údajného politicky motivovaného puče, za kterým podle něj stojí Pražský hrad. Navíc požaduje omluvu od ministra kultury, který ho nedávno odvolal. Jinak je prý připraven se soudit. Možná to myslí vážně! No, k soudu by měl jít a omlouvat se a vysvětlovat, jak využíval (zneužíval) svou funkci! Bývalému řediteli Národní galerie prý nebyl dán dostatečný prostor se k celé věci kolem jeho odvolání vyjádřit a uvést vše na pravou míru. Docela by mě zajímalo, jak by chtěl pan Fajt například veřejnosti vysvětlit to, že sám se sebou uzavřel autorskou smlouvu na více než milion korun za kurátorskou práci na výstavách a expozicích. Ministr kultury Antonín Staněk na Fajta dokonce podal dvě trestní oznámení. Myslím si, že by tak ministr neučinil, pokud by neměl pádné důvody.

Publicistika / 25. 5. 2019 / Vojtěch FILIP
Sociální služby by měl dofinancovat státní rozpočet

Ministerstvo práce se nechystá doplatit chybějící dvě miliardy na sociální služby ze svých ušetřených rezerv, jak žádají kraje. Z nespotřebovaných 6,2 miliardy korun totiž uhradí schválené navýšení příspěvků na péči či investice do informačních systémů.

Zpravodajství / 25. 5. 2019 / (ng)
Prý potrestají politiky!

Ono je to ovšem jinak. V sedmnácti jim patří svět nebo by si to přáli. Jen ta rétorika ztratila mnohdy úctu a soudnost. I já chci chránit planetu, životní prostředí pro lidi, svou dceru i vnoučata. Student, který nechce uhelné ani atomové elektrárny, auta ani továrny, je však poněkud mimo.

Publicistika / 25. 5. 2019 / Miloslava VOSTRÁ
Studenti znovu v ulicích kvůli klimatu

V desítkách zemí po celém světě včera studenti znovu demonstrovali za lepší ochranu klimatu v rámci iniciativy Fridays for Future (Pátky pro budoucnost). Mladí lidé od loňského září v pátečních dnech protestují po vzoru 16leté Švédky Grety Thunbergové. Na včerejší akce aktivisté na webu iniciativy do čtvrtečního večera registrovali 1623 protestů ve 119 zemích včetně ČR.

Ze světa / 25. 5. 2019 / (ava, čtk)
Naši novodobí osvoboditelé jsou v Polsku přirovnáváni k sarančatům

Na informaci, kterou zveřejnily prvně proruský Sputnik a o pár dní později Novinky.cz, týkající se výstavby skladů pro americkou armádu na území Polska, by nebylo nic zvláštního. USA si pouze v duchu vojenské doktríny zločinecké organizace NATO umanuly vtáhnout do příprav ozbrojeného konfliktu s RF další svůj satelit, tentokrát Polsko.

Publicistika / 25. 5. 2019 / Miroslav KAVIJ
Ještě dnes můžete volit!

Ještě dnes mohou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu. Volební místnosti se uzavřou ve 14 hodin. To, kterých 21 politiků bude Českou republiku reprezentovat v europarlamentu, se dozvíme v neděli ve 23 hodin, kdy budou zveřejněny výsledky.

Zpravodajství / 25. 5. 2019 / (ste)
Je málo školek?

Maminky a tatínci dvou až pětiletých dětí kupují bačkůrky a chystají pomalu baťůžky do školky. Jarní měsíce jsou ve znamení zápisů, ale to nejen do základních škol, ale také do těch mateřských. Pro rodiče to ve většině případů znamená první krok, kdy se má jejich, teď už najednou velké miminko, osamostatnit a vydat se vstříc novým zážitkům. Pro všechny rodiče je důležité, aby zařízení, kam bude jejich předškolák chodit, bylo kvalitní a Pepík, Kačenka nebo Martínek se tam mohli dále rozvíjet a získávat nové dovednosti. Je přece důležité, abychom měli možnost to nejdražší, co máme – naše děti – dát do kvalitní mateřské školy. Co když ale kvalita musí ustoupit kvantitě?

Publicistika / 25. 5. 2019 / Pavla ŠVEPEŠ ŠLAHÚNKOVÁ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.