Archiv článků

Tohle mám oslavovat?

Dne 12. března 2019 se v pražském metru hlášením cestujícím připomínalo, že »dnes je důvod oslavovat 20 let v NATO«. Tak se podívejme do historie oněch dvaceti let, o čem byly.

Publicistika / 24. 3. 2019 / Petr PICK
Věřím, že Brazilci boj za demokracii nevzdají Rozhovor s novinářkou Andreou Cerqueirovou

Máte zajímavé jméno. Jak jste k němu přišla?

Rozhovory / 24. 3. 2019 / Jaroslav KOJZAR
Pastrňák si připsal gól a přihrávku, Mrázek vychytal další výhru

Útočník David Pastrňák přispěl v sobotním utkání NHL gólem a přihrávkou k vysoké výhře Bostonu 7:3 na ledě Floridy. Petr Mrázek zastavil 24 střel Minnesoty a dovedl Carolinu k vítězství 5:1. Pavel Zacha rozhodl v penaltovém rozstřelu o výhře New Jersey 2:1 nad Arizonou. Český útočník si navíc připsal i přihrávku a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Sport / 24. 3. 2019 / (čtk)
Kvitová je po bitvě s Vekičovou v Miami v osmifinále

Světová dvojka Petra Kvitová postoupila do osmifinále tenisového turnaje v Miami. Třetí nasazená hráčka porazila v třetím kole Chorvatku Donnu Vekičovou 6:4, 3:6, 6:4. Další soupeřkou české tenistky bude Francouzka Caroline Garciaová.

Sport / 24. 3. 2019 / (čtk)
Chtějí si vykoledovat atomový hřib v Praze?

Již něco pamatuji. Nevzpomínám si, že by se někdy na pražské tramvaji či autobusu objevila vlajka Varšavské smlouvy, vojenského paktu evropských socialistických států uzavřeného v roce 1955 ke společné obraně proti stále agresivnějšímu paktu vyspělých kapitalistických států NATO. Byla to reakce na předchozí vstup západního Německa do paktu NATO, jenž byl založený už v dubnu 1949.

Publicistika / 24. 3. 2019 / Jan ZEMAN
V následujícím týdnu bude kolem 11 stupňů, v dalších se oteplí

Dnešní teplé počasí nevydrží, v neděli bude přes Česko od severozápadu zvolna postupovat studená fronta. V posledním březnovém týdnu budou denní teploty v průměru kolem 11 stupňů Celsia a noční kolem nuly. V dalších týdnech se pak postupně oteplí. Celkově by období od 25. března do 21. dubna mělo být teplotně nadprůměrné a srážkově normální. Vyplývá to z týdenní předpovědi a měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Zpravodajství / 23. 3. 2019 / (čtk)
Pták roku 2019 – hrdlička divoká

Až vás bude na 1. máje zvát »ku lásce hrdliččin hlas«, tak vězte, že ten hlas bude znít »cukrrú-cukrrú« (nebo, jak si vymýšlejí páni ornitologové »tu-rrú, tu-rrú«). Neboť tak se ozývá naše hrdlička divoká v naší zemi odjakživa doma.

Bonus / 23. 3. 2019 / Jiří JANOUŠKOVEC
Bouře Idai má v Mosambiku 417 obětí, země žádá o zahraniční pomoc

Po řádění tropické cyklóny Idai zemřelo v Mosambiku již 417 lidí. Dnes o tom informoval tamní ministr životního prostředí Celso Correia, podle nějž se celková situace pomalu zlepšuje, nadále však zůstává kritická. Země požádala o mezinárodní humanitární pomoc.

Ze světa / 23. 3. 2019 / (čtk)
Bragagnolo – rodí se hvězdný tenor?

Michal Bragagnolo není cizinec, i když jižanské kořeny nezapře. Maminku má Italku, a tak bylo jasné, že když se dá na operu, bude mít určitou genetickou výhodu. A skutečně. Hlasovou výbavu má výjimečnou. Producent GoJa Music Hall o něm tvrdí, že je i pracovitý a cílevědomý, takže o něm do budoucna jistě ještě hodně uslyšíme -ač nehodlá skončit jen u mediálně zajímavého muzikálového žánru. Michal (28) totiž není jen Raoulem ve Fantomovi opery, nemá za sebou jen Bídníky či Ples upírů. Proto s ním rozhodně bylo povídat o čem…

Bonus / 23. 3. 2019 / Roman JANOUCH
Ledecká je počtvrté v řadě vítězkou SP v paralelních disciplínách

Snowboardistka Ester Ledecká získala v den svých čtyřiadvacátých narozenin velký křišťálový glóbus za triumf ve Světovém poháru. Prestižní seriál v paralelních disciplínách ovládla počtvrté v řadě, což se dosud nikomu nepodařilo. Ve finále sezony v německém Winterbergu udržela Ledecká první místo v celkovém hodnocení díky páté příčce v paralelním slalomu.

Sport / 23. 3. 2019 / (čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.