Archiv článků

Tohle prostě »smrdí«…

Když předseda vlády Andrej Babiš navštívil USA, tak měl ve své delegaci člověka z ministerstva obrany. V delegaci byl přítomen sám pan náměstek Jakub Landovský (ČSSD), syn známého herce Pavla Landovského. Ten potvrdil, že náš stát vyjednává s USA o dodávce vrtulníků pro naši armádu. Prý o nás mají USA enormní zájem. Vyzbrojí nás tedy vrtulníky od výrobců Sikorski nebo Bell. Celkově prý půjde o 10 strojů v nominální hodnotě něco přes 12 miliard korun. Podívejme se ale na celý problém z úplně jiné stránky než zbrojní.

Publicistika / 23. 3. 2019 / Jan KLÁN
Čínský prezident v Itálii, summit o Číně

Itálie a Čína chtějí prohloubit vzájemné obchodní vazby a posílit investice, řekl při návštěvě Říma čínský prezident Si Ťin-pching. Dnes s italským premiérem Giuseppem Contem podepíšou dohodu, kterou se Itálie jako první stát skupiny G7 připojí k iniciativě One Belt One Road (nová Hedvábná stezka).

Ze světa / 23. 3. 2019 / (rj)
Srbsko

Balkán je národnostně neobyčejně složité území. Je neklidné geologicky – jsou zde poměrně častá zemětřesení – i svými dějinami.

Publicistika / 23. 3. 2019 / Jaromír KOHLÍČEK
Muži stále více využívají rodičovskou dovolenou

Přestože jsou na rodičovské dovolené dosud mnohem častěji ženy, v poslední době narůstá počet mužů, kteří mají zájem být s dítětem doma. Není to jen o změně chápání rolí partnerů v rodině jimi samými, či vnímáním takového rozhodnutí ze strany širšího okolí. Tady se mnohé změnilo k lepšímu, a muž na mateřské dovolené již není svým rozhodnutím stigmatizován. Stále však jde především o rozhodnutí podmíněné ekonomickou stránkou věci. Zejména v případech, kdy mají mladí partneři hypotéku a žena vydělává víc než muž, případně muž v rozhodné době zaměstnání nemá, nebo mu hrozí, že o něj přijde. Otec dítěte může mít nárok na rodičovskou dovolenou od narození dítěte v rozsahu, o jaký požádá, ne však déle než do doby, kdy dítě dosáhne věku tří let. Zaměstnavatel je tak povinen rodičovskou dovolenou zaměstnanci poskytnout. Během čerpání rodičovské dovolené je zaměstnanec, stejně jako zaměstnankyně, v ochranné lhůtě. Rodičovská dovolená je neplacená a čerpání rodičovského příspěvku není s rodičovskou dovolenou prakticky vůbec propojeno.

Publicistika / 23. 3. 2019 / Tereza ČECHOVÁ HUMPOLCOVÁ
Voda si zaslouží ústavní ochranu

ČR má za sebou nejsušší období v novodobé historii Československa. Ministerstva zemědělství a životního prostředí proto zahájila debatu o možnostech ústavní ochrany vody jako přírodního zdroje. Resort zemědělství chce také v příštích třech letech podpořit obnovu 1215 rybníků.

Zpravodajství / 23. 3. 2019 / (jad)
Fotbalisté prohráli v Anglii 0:5 a připsali si nejvyšší porážku

Čeští fotbalisté v úvodním utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2020 utrpěli v Anglii debakl 0:5 a zaznamenali nejvyšší porážku v samostatné historii. Pod úvodní čtyři góly čtvrtého týmu loňského světového šampionátu se ve Wembley podepsal Raheem Sterling. Nejprve ve 24. minutě otevřel skóre, v závěru první půle vybojoval penaltu, z níž zvýšil Harry Kane, a v 62. a 68. minutě zkompletoval hattrick. V závěru si dal vlastní gól Tomáš Kalas.

Sport / 23. 3. 2019 / (čtk)
Daňový nešvar

Rozmohl se nám tu takový nešvar - řečeno slovy filmové klasiky. Objektem kreativního usilování PR týmů politických stran se v poslední době staly procentní sazby DPH. Ne, že by jejich nastavení vyjadřovalo nějakou hlubokou logiku - jde zkrátka o výsledek dlouholetého vývoje a působení často nesourodých vlivů, který by zajisté zasloužil průběžné korekce. Takové, které by ovšem směřovaly k účelnému využití tohoto nástroje fiskální politiky, který v principu může sloužit ovlivňování poptávky, a tím i částečně vyrovnávat výkyvy ekonomického cyklu.

Publicistika / 23. 3. 2019 / Andrej BÓNA
Životy na oltáři loajality

Nedávné události v letecké dopravě spojené s »uzemněním« nového letadla společnosti Boeing typu 737 MAX 8 ukázaly v plné nahotě, jak to vypadá s odpovědností vůči zákazníkům a v otázce loajality naší republiky vůči n

Publicistika / 23. 3. 2019 / Zdeněk MILATA
Budou roboti přispívat na důchody?

Poslanec ČSSD Petr Dolínek a několik dalších usiluje o to, aby se začalo seriózně diskutovat o řešení hrozby, že nahrazování zaměstnanců roboty povede k poklesu výběru daně z příjmů. Pro někoho nejasná hudba budoucnosti, pro jiného reálné riziko. Odborníci předpokládají, že roboti v dohledné době ve velkém nahradí pojišťovací agenty, telefonní operátorky, účetní nebo pokladní v supermarketech. Z toho plyne předpoklad velkého výpadku v příjmech státu. Z toho se dovozuje varianta »zdanění robotů«.

Publicistika / 23. 3. 2019 / Ladislav ŠAFRÁNEK
Jak (ne)připomněli 15. březen 1939

S odstupem týdne již můžeme zhodnotit, jak se veřejnoprávní média popasovala s 80. výročím německé okupace našich zemí 15. března 1939. Nakolik jsem zaslechla fragmenty toho, co vysílal Český rozhlas, vyvozuji, že jeho příspěvek k připomenutí této nejtragičtější události českého národa ve 20. století byl solidní. K televizi však musíme přistoupit kritičtěji. Ve srovnání s uplynulými lety, kdy se na 15. březen 1939 tak nějak zapomínalo nebo stál na okraji zájmu moderátorů, bylo sice letošní pokrytí slušné. Ovšem poměřovat musíme nejen s uplynulými roky, ale především s jinými kulatými výročími. A takové srovnání odhaluje velké slabiny televizní dramaturgie.

Publicistika / 23. 3. 2019 / Monika HOŘENÍ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.