Archiv článků

V Izraeli začne soudní proces s premiérem Netanjahuem

V Izraeli se odpoledne bude konat první stání v procesu, v němž je premiér Benjamin Netanjahu obviněn ve třech různých kauzách z korupce, podvodu a zneužití důvěry. Bude to poprvé, kdy v Izraeli bude stát na lavici obžalovaných sloužící předseda vlády.

Ze světa / 24. 5. 2020 / (čtk)
Nárůst počtu nakažených v sobotu dál stoupl, přibylo 77 případů

Denní nárůst případů nemoci covid-19 způsobované novým typem koronaviru v Česku opět vzrostl, v sobotu přibylo 77 nakažených, o den dříve to bylo 59. Celkem je potvrzených případů nemoci 8890, zemřelých zůstává 314. Vyléčených je 6044, aktuálně se s nemocí potýká 2532 lidí.

Zpravodajství / 24. 5. 2020 / (čtk)
Kamila »Hošťalovjanka« Polonyová

Ačkoli teprve zítra začnou přímé přenosy letošní ČeskoSlovenské SuperStar se šesti finalistkami a čtyřmi finalisty, které vybrala porota této tradiční neprestižnější pěvecké reality show na na našem trhu, jistě nejen podle mého skromného názoru letošní SuperStar už jednu symbolickou vítězku má. Je jí mladičká vysokoškolačka z valašské Hošťálkové Kamila Polonyová, která patřila mezi největší objevy letošních superstarových castingů díky svému neopakovatelnému podání hošťálkovské hymny. Přestože se nakonec nedostala ani mezi semifinalistky (paradoxně doplatila na to, co by mělo být hlavní výsadou celkových vítězů, tj. preference zpívání v rodném jazyce), vedle těch porotou nejpreferovanějších soutěžících, a třeba vedle bratří Mrázů, jistě bude patřit mezi ty, kteří letos v SuperStar zanechali nejvýraznější stopu. A proto jsme moc rádi, že si na nás udělala čas a poskytla nám následující rozhovor.

Bonus / 23. 5. 2020 / Roman JANOUCH
"Spořivé" země EU zveřejnily alternativní návrh záchranného fondu

Rakousko, Švédsko, Dánsko a Nizozemsko představily alternativní návrh vůči francouzsko-německému plánu záchranného fondu pro hospodářskou obnovu v Evropské unii po krizi způsobené koronavirem. Jeho základem by mělo být poskytování výhodných úvěrů, a to nanejvýš po dobu dvou let, informovaly agentury DPA a APA.

Ze světa / 23. 5. 2020 / (čtk)
Je možné, že roušky uvnitř budou zůstávat regionálně

Nošení roušek uvnitř bude možná v některých oblastech volnější nebo přísnější podle epidemiologické situace. Rozhodne se v červnu, řekl ČTK epidemiolog Rastislav Maďar, koordinátor pracovní skupiny ministerstva zdravotnictví pro uvolňování opatření přijatých jako ochrana před epidemií covidu-19. Od pondělí 25. května končí povinnost nosit roušky venku, jsou-li dodrženy dvoumetrové rozestupy od cizích lidí. V budovách nebo MHD je nošení dál povinné. Výjimky mají děti ve školách či školkách nebo některé profese, například lidé v kancelářích.

Zpravodajství / 23. 5. 2020 / (čtk)
V souvislosti s Dolem Darkov hygienici evidují 153 nakažených

V souvislosti s nákazou covidem-19 v Dole Darkov společnosti OKD v Karviné hygienici eviduji dosud 153 nakažených. Výsledky dalších testů by mohly být známy večer. ČTK to řekla ředitelka Krajské hygienické stanice (KHS) v Ostravě Pavla Svrčinová.

Zpravodajství / 23. 5. 2020 / (čtk)
Pozdvižení: focení s malou dcerkou

Vyměnila stojky za kočárek! A stíhá u toho i pomáhat potřebným. Berenika Kohoutová vyrazila i se svou čtyřměsíční dcerou Lolou do holešovického ateliéru na focení charitativního kalendáře, který letos již počtvrté připravuje spolek ALSA. Bereniku s dcerkou přivítala známá česká fotografka Alžběta Jungrová se svým týmem a Berenika si poprvé po koronavirové pauze stoupla před fotoaparát a jen zářila.

Bonus / 23. 5. 2020 / (mac)
Španělská fotbalová liga může po pauze začít 8. června

Španělská fotbalová liga může po koronavirové pauze znovu začít od 8. června. Restart přerušené sezony v dřívějším termínu schválila vláda. Oznámil to premiér Pedro Sánchez na dnešní tiskové konferenci. Přesné datum zahájení soutěže určí vedení ligy.

Sport / 23. 5. 2020 / (čtk)
Poperme se s viry

Ani moudrost našich babiček a jejich maminek a babiček si neumí poradit s koronavirem, který doslova straší celý svět. Celkem v pohodě zvládaly chřipku, byť i ta (a ony to věděly) byla a je člověku nebezpečná! Však se její oběti jen v poslední stovce let počítaly na desítky milionů lidí.

Bonus / 23. 5. 2020 / (jan)
Kůrovec uvrhl Lesy ČR do nekončící ztráty

Hospodaření státního podniku Lesy ČR se loni podle auditovaných výsledků propadlo do ztráty 790 milionů korun. V roce 2018 vykázal podnik zisk 70 mil. Kč. Důvodem loňské ztráty byla kůrovcová kalamita, která způsobuje přetlak nabídky dřeva na trhu a pád cen. Těžba dřeva byla loni kvůli kalamitě rekordní.

Ekonomika / 23. 5. 2020 / (ici)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.