Archiv článků

Ministerstvo by mělo mít analýzu, zda nebyly prolomeny Benešovy dekrety

Kdo by se dnes v těch restitučních kauzách vyznal? Mnohé se táhnou už přes čtvrt století a další nejasná léta je zřejmě ještě čekají. A to i v případech, kdy »obyčejný« člověk věřil, že věc je z pohledu selského rozumu jasná. Zvláště když šlechtic Karl des Fours Walderode přišel o majetek jako občan německé národnosti na základě Benešových dekretů. V jeho případě jde o panství na Turnovsku, jehož součástí je také zámek Hrubý Rohozec. Byly, či nebyly prolomeny Benešovy dekrety?

Téma / 18. 7. 2019 / Marie KUDRNOVSKÁ
Evropskému ocelářství opět hrozí recese

Zatímco ocelářská konkurence v Indii a dalších rychle rostoucích ekonomikách jde od jednoho rekordu k druhému, objemy zakázek v Evropě klesají. Zároveň roste cena železné rudy, nejdůležitější suroviny při výrobě oceli.

Ekonomika / 18. 7. 2019 / (ici)
Opisování od KSČM je neuvěřitelné

Poslanci hnutí STAN se probudili. Chtějí zakotvit ústavní právo občanů ČR na pitnou vodu. Jejich novela Listiny základních práv a svobod, která je součástí Ústavy ČR, by také stanovila, že vodní zdroje by byly ve veřejném užívání a spravoval by je stát.

Zpravodajství / 18. 7. 2019 / (ku)
Zvítězí zákon nad zdravým rozumem?

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky.

Zpravodajství / 18. 7. 2019 / (ng)
Další »prasák«

Guvernér Portorika, nezačleněného území Spojených států, Ricardo Rosselló čelí protestům a volání po jeho odstoupení.

Ze světa / 18. 7. 2019 / (čtk)
Český mák garantuje kvalitu

Po letošní sklizni budou moci spotřebitelé poprvé koupit český mák podle normy - mák získal pečeť České cechovní normy. Nechal ji zapsat Spolek Český modrý mák, aby komoditu ochránil před pančováním ze zahraničí.

Regiony / 18. 7. 2019 / (ng)
Japonci si nepůjčují auta jen na jízdy

Průzkumy v japonských autopůjčovnách ukázaly, že každý osmý zákazník vozidlo nepoužije k tomu, aby se dopravil z jednoho místa na druhé, ale aby si zdřímnul, dohnal resty z práce nebo piloval své jazykové schopnosti.

Ekonomika / 18. 7. 2019 / (ici)
Kde je milion z firemního trezoru?

Z trezoru firmy ve Starém Městě na Uherskohradišťsku zmizelo více než milion korun. Po pachatelích krádeže nyní pátrají policisté. V případě dopadení a odsouzení jim hrozí až osmileté vězení.

Regiony / 18. 7. 2019 / (zku)
Zdravotnictví potřebuje významnou finanční injekci Rozhovor Haló novin s předsedou Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů Martinem Engelem

Koncem června Lékařský odborový klub – Svaz českých lékařů (LOK-SČL) spolu s Odborovým svazem zdravotnictví a sociální péče ČR, Asociací českých a moravských nemocnic, Charitou ČR a Diakonií Českobratrské církve evangelické uspořádaly tiskovou konferenci na téma nedostatku potřebných financí pro zajištění následné péče a sociálních služeb. Co bylo bezprostředním podnětem?

Rozhovory / 18. 7. 2019 / Miroslav SVOBODA
Znáte nová pravidla osobního bankrotu?

Dostali jste se vy, nebo někdo z vašich blízkých do tíživé finanční situace a nezvládáte dlouhodobě splácet dluhy? Neprohlubujte svoje závazky a vyřešte problém co nejdříve. Dlužíte-li déle než měsíc dvěma, či více věřitelům, zákon vám nabízí možnost osobního bankrotu. Jeho pravidla jsou nyní díky novele insolvenčního zákona platné od 1. června 2019 příznivější. Zvýhodňuje například podmínky pro důchodce a invalidy. Zvýšila se také nezabavitelná částka, nad kterou se lidem v osobním bankrotu sráží mzda. Jak podle nových pravidel postupovat, pokud se rozhodnete vypořádat se svými dluhy prostřednictvím osobního bankrotu, a jak oddlužení dotáhnout do zdárného konce, nám poradil Oldřich Řeháček, insolvenční správce z kanceláře Administrace insolvencí City Tower.

Téma / 18. 7. 2019 / Helena KOČOVÁ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.