Archiv článků

Diplomaté USA »zabloudili«

Ruská policie v pondělí nakrátko zadržela tři americké diplomaty, kteří cestovali ve vojenské oblasti nedaleko místa srpnové exploze ruské rakety u polárního Severodvinska.

Ze světa / 18. 10. 2019 / (čtk)
Škodováci nechtějí vyrábět levná auta

Odbory automobilky Škoda Auto kritizují chystanou strategii koncernu Volkswagen, který podle některých médií chce Škodu směřovat na východ, přinutit ji vyrábět levná auta a být konkurencí značce Dacia.

Regiony / 18. 10. 2019 / (ng)
Pracujeme delší dobu, ale zato za kratší peníz

Nevím sice, jak přesně vzniklo rčení »od nevidím do nevidím«, ale vím, že čeští pracující by jej měli mít uvedené na výplatní pásce za dvojtečkou v kolonce Odpracovaná doba. Naše země totiž patří k těm s nejdelší pracovní dobou nejen v Evropské unii, ale i ve srovnání s dalšími rozvinutými státy světa. Nicméně zůstaňme v Evropě, a to ve střední, a podívejme se, co o tom říkají tabulky Českomoravské konfederace odborových svazů.

Publicistika / 18. 10. 2019 / Kateřina KONEČNÁ
Turci neberou Trumpovo příměří vážně

U pohraničního města Rás al-Ajn na severu Sýrie byla dopoledne slyšet střelba a ostřelování. Exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) informovala, že ve vesnici Báb al-Chajr, kde Kurdové stále vzdorují turecké agresi, přišlo o život nejméně pět civilistů.

Ze světa / 18. 10. 2019 / (rj)
Turci podezřelí z použití fosforu

Turecká armáda po těžkých středečních bojích postupuje v syrském pohraničním městě Rás al-Ajn.

Ze světa / 18. 10. 2019 / (čtk)
Šiju si botičky, že ne?

Všimli jste si, kolik kdysi prosperujících podniků zmizelo v propadlišti dějin či různých privatizátorů majících jediný cíl, získat peníze za každou cenu? Před pár dny jsem nechtíc vyslechl rozhovor dvou mladých maminek: »Víš, kolik stojí pro Pavlíka boty na zimu?« Druhá: »Ani se neptej, máš jen Pavla, ale já musím koupit pro dvě děti.«

Publicistika / 18. 10. 2019 / Pavel KOVÁČIK
Církev, Ústavní soud a »obyčejný člověk«

Ústavní soud se v některých chvílích chová jako třetí komora našeho parlamentu. Ne jinak tomu bylo v případě zrušení zákona o zdanění finančních náhrad církvím. Chápu, že v některých ohledech se může jednat o retroaktivitu, ale na druhou stranu, proč by stát měl podporovat církve, když víra je ryze soukromou věcí a jedná se o soukromý statek? Tento soukromý statek si mají podporovat ti, kdo v něj věří. Navíc argument, že zdanění církevních restitucí vyvolává daňovou nerovnost, je lichý, protože daně přeci musí platit všichni. Nebo snad někdo nemusí? Všichni pracující musejí odvádět daň ze mzdy, musí se platit dědická a darovací daň, je kolem vás tolik daní, že ani nevíte, k čemu vlastně pořádně slouží.

Publicistika / 18. 10. 2019 / Jan KLÁN
Klienti realitek mají být více chráněni

Před závěrečným schvalováním ve Sněmovně je vládní návrh nového zákona o realitním zprostředkování. Má především stanovit požadavky na realitní makléře a podmínky jejich činnosti. Podle vlády chce také více chránit klienty a kultivovat realitní trh.

Zpravodajství / 18. 10. 2019 / (ku, jad)
Zákaz není zeď

I tak by se dal nazvat zákaz mobilů ve škole. Děti jej »úspěšně« dnes a denně porušují. Částečně je i vina na nás rodičích.

Publicistika / 18. 10. 2019 / Miloslava VOSTRÁ
Více vědě, méně zbraním

Při příležitosti 100. výročí ustavení generálního štábu čs. branné moci (15. října 1919) byla dána příležitost prezidentovi, předsedovi Senátu, premiérovi, ministru obrany a šéfovi Generálního štábu AČR vyslovit se k současné armádě. Mezi výroky našich předních činitelů padaly také takové, které si zaslouží komentář.

Publicistika / 18. 10. 2019 / Monika HOŘENÍ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
Obsah se připravuje
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.