Archiv článků

Favoritem eurovoleb bylo podle průzkumů ANO před Piráty a ODS

Výsledky průzkumů voličských preferencí lze kvůli volbám do Evropského parlamentu oznámit naposledy v pondělí. Od úterý až do ukončení hlasování v sobotu platí zákaz jejich zveřejňování. Favoritem eurovoleb je podle dosavadních šetření ANO před Piráty a ODS, podobně jako v průzkumech pro sněmovní volby. Výsledek podle agentury Median bude záležet na účasti, na nižší by získaly opoziční strany.

Zpravodajství / 19. 5. 2019 / (čtk)
Eva Čerešňáková: Spánek je nejlepší relax!

Před dvanácti lety se stala Českou Vicemiss. Od té doby nezmizela z povědomí veřejnosti, jako tomu u mnohých královen a princezen krásy bývá. O úskalích, které tento na první pohled nablýskaný svět přináší, napsala před časem knihu Miss, sny vs. realita, aby se vzápětí do něj znovu ponořila, tentokrát jako ředitelka jediné celonárodní soutěže krásy Česká Miss. To bylo před třemi lety. Nyní už Eva Čerešňáková v čele prestižní značky nestojí, o to zajímavější život však vede…

Bonus / 18. 5. 2019 / Petr KOJZAR
Hrátky s práškem do pečiva

Ano, v pubertě jsme dělali s práškem do pečiva »psí kusy«. Čtyři sáčky ve sklenici s vodou, důkladně protřepané, vytvořily obrovské množství pěny. Zvláště při hodinách chemie to učitelé »uměli« ocenit. Minimálně poznámkou v žákovské knížce, v horším případě pozváním rodičů do školy. Ti pak podobné aktivity odpovídajícím způsobem »zvážili«. Ale byli i tací učitelé, kteří nás na lumpárny s kypřícím práškem dokonce upozorňovali, i když je nedoporučovali.

Bonus / 18. 5. 2019 / (jan)
Prima znovu pomáhala dětem

Projekt televize Prima s názvem Prima SVĚT má za cíl zatraktivňovat veřejná prostranství, ať už se jedná o dětská hřiště nebo naučné stezky. Dalším z projektů, na kterých se televize Prima podílela, je rekonstrukce dětského koutku na Klinice popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, který vznikl díky spolupráci s Mountain Gorilla Coffee. Z prodeje produktů této značky putoval výtěžek prostřednictvím projektu Prima SVĚT neziskové organizaci Bolíto, která finanční prostředky využila právě pro realizaci nového dětského koutku.

Bonus / 18. 5. 2019 / (mac)
Nová budova v Bruselu kvůli českému předsednictví EU

Do nové budovy by se od začátku příštího roku mohli stěhovat čeští diplomaté působící v Bruselu. Šestipatrový kancelářský dům v blízkosti unijních institucí, o jehož pořízení podle ČTK Praha vážně uvažuje, bude dostatečně velký, aby zvládl rozšíření českého diplomatického zastoupení kvůli blížícímu se českému předsednictví EU v první polovině roku 2022. Kromě zastoupení země při EU by se tam mělo přestěhovat například i české velvyslanectví v Belgii.

Ze světa / 18. 5. 2019 / (čtk)
Veřejné zakázky hlavně na dopravní stavby

Objem zakázek, které veřejní investoři v České republice zadali stavebním firmám letos do konce dubna, vzrostl meziročně o 5,3 procenta na 67,9 miliardy korun. Počet zakázek přitom klesl o zhruba pětinu na 1421. Největším zadavatelem bylo Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) se zakázkami za 25,8 mld. Kč. Hodnota nově vypsaných zakázek vzrostla o 18 %.

Ekonomika / 18. 5. 2019 / (ici)
Dům za jedno euro v městečku Sambuca

Skomírající sicilské městečko, které se potýká s odlivem obyvatel, přišlo s netradiční metodou, jak získat nové majitele pro opuštěné nemovitosti. Nabídlo šestnáct domů v aukci, přičemž každý z nich se prodával za vyvolávací cenu ve výši jednoho eura (26 korun).

Ze světa / 18. 5. 2019 / (čtk)
Bezpečnost záminkou k likvidaci konkurence

Americké ministerstvo obchodu zařadilo čínskou společnost Huawei Technologies a jejích 70 odboček na černou listinu, což firmě výrazně zkomplikuje přístup k součástkám a komponentům nabízeným americkými podniky. Huawei, kterou zpravodajské služby v USA účelově označují jako firmu spolupracující s čínskou rozvědkou, nebude moci kvůli závislosti na amerických dodávkách prodávat některé své výrobky, napsala agentura Reuters. Společnost Huawei označila americké omezení za bezdůvodné a za porušení práv firmy. S rozhodnutím USA nesouhlasí ani Peking, který hodlá své obchodní zájmy a práva bránit.

Ekonomika / 18. 5. 2019 / (ici)
Chameleón svobody

V letošním roce si připomínáme 30 let od událostí, které naprostým způsobem změnily naši společnost. Je otázkou, zda k lepšímu nebo horšímu. Nový systém, který zde byl nastolen změnami po onom zlomovém roce, zde existuje již o dekádu déle, než existovala pověstná první republika. Za další dekádu bude existovat stejně dlouho, jak zde existoval reálný socialismus právě do onoho zlomového roku.

Publicistika / 18. 5. 2019 / Jan KLÁN
Proč hnutí ANO nezajímá bezpečnost?

Minulý týden prokázali poslanci z hnutí ANO 2011, že jsou už vrcholnými politiky, kteří dokážou vyhandlovat v podstatě cokoli. Nyní to je EET na úkor bezpečnosti. Co to bude příště? Jedna kobliha je pro některé zřejmě i jednotka hrdosti.

Publicistika / 18. 5. 2019 / Zdeněk ONDRÁČEK
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.