Archiv článků

Sněmovna si přibrzdila platy

Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok zřejmě zhruba o devět procent. Pomalejší růst schválila Sněmovna ve vládní platové novele. Bez ní by platy vrcholných politiků, tedy prezidenta, senátorů, poslanců a členů vlády, vzrostly od ledna zhruba o pětinu.

Zpravodajství / 16. 11. 2018 / (jad)
Nejen 17. listopad 1989

Je to již neuvěřitelných 29 let od doby, kdy »pravda a láska začaly vítězit nad lží a nenávistí«. A to na celé čáře. Nicméně o tomto vskutku dnes psát nechci. Dost na tom, že většina médií bude znovu adorovat Václava Havla a jeho suitu.

Publicistika / 16. 11. 2018 / Radek NEJEZCHLEB
Radši s přilbou

Řekne-li se Jakub Janda, některé možná napadne »analytik think-tanku Evropské hodnoty«. A je to správně. Nedávno tento pán na sociální síti Facebook pronesl: »Může se nepotvrdit nic, může to být výmysl jeho syna. Může to být čistě kriminální kauza bez ruské stopy. Pak to stále je velmi závažné. Může to být spolupráce premiéra s ruskou spojkou. Pak by to bylo obrovské. Může to být ruská snaha premiéra zastrašit, ukázat mu kam až dosáhnou a snaha vydírat ho přes rodinu a jeho osobní skandál. Pak by to byl faktický útok na politickou suverenitu rozhodování šéfa české vlády. Může to být kombinace různých variant, které ještě neznáme. Kombinace domácího skandálu (Čapák) s vnějším zásahem z různých směrů.«

Publicistika / 16. 11. 2018 / Zbyšek KUPSKÝ
Liberec a Olomouc dalšími čtvrtfinalisty poháru

Fotbalisté Liberce a Olomouce se stali dalšími čtvrtfinalisty domácího poháru MOL Cupu. Severočeši zdolali Slovácko s debutujícím trenérem Martinem Svědíkem 1:0, Sigma rovněž na svém hřišti porazila Zlín 2:1.

Sport / 15. 11. 2018 / (zr)
Cenné vítězství nad Polskem

Čeští fotbalisté nečekaně vyhráli v přípravném utkání v Polsku 1:0 gólem Jakuba Jankta z 52. minuty. Reprezentanti v Gdaňsku proti účastníkovi letošního mistrovství světa potvrdili zlepšení pod novým koučem Jaroslavem Šilhavým a vítězně se naladili na pondělní závěrečný zápas Ligy národů doma se Slovenskem.

Sport / 15. 11. 2018 / (red)
Stromky prý budou stát jako loni

Prodeje vánočních stromků před obchodními řetězci by měly začít příští týden, například Mountfield je začne nabízet od příštího čtvrtku, před obchody Kaufland se objeví od soboty. Společnost Ahold, která prodává pod značkou Albert, očekává začátek prodeje stromků spolu s nástupem adventu.

Ekonomika / 15. 11. 2018 / (ici)
Maturanti se na zkoušku málo učí

Celková neúspěšnost maturantů letos na jaře proti loňsku opět mírně vzrostla. Podíl středoškoláků, kteří se poprvé přihlásili k maturitě a neuspěli u ní, činil letos 25,3 procenta těch, kteří ke zkoušce přišli.

Zpravodajství / 15. 11. 2018 / (ng)
Německo: balancování na politické houpačce

Zatímco Američané balancovali ve sporech o to, která strana získala ve volbách víc, Němci balancovali na své vlastní houpačce, jež může také mít rozhodující následky.

Ze světa / 15. 11. 2018 / Vladimír SEDLÁČEK
Mladí z dětských domovů častěji mění práci a hůř zvládají dluhy

Mladí, kteří vyrostli v dětských domovech či u pěstounů, mívají nižší vzdělání než děti z rodin. Do práce nastupují v průměru o dva roky dřív než ostatní, víc pracují manuálně a také mnohem víc mění zaměstnání. Častěji šetří na nákupy, zatímco mladí z rodin spoří na bydlení. Víc se také potýkají s dluhy. Ukázal to průzkum mezi lidmi od 18 do 35 let v projektu To dáš! Nadace Terezy Maxové. Celkem 45 procent dotázaných z náhradní péče uvedlo, že je dětský domov či pěstouni na život nepřipravili.

Zpravodajství / 15. 11. 2018 / (čtk)
Británie zvažuje nový model financování výstavby své další jaderné elektrárny

Zatímco jaderná elektrárna Hinkley Point C, která má vyrůst do roku 2025, má financování zajištěno formou garantovaných výkupních cen budoucí vyrobené elektřiny, pro další reaktorové bloky plánované v lokalitě Sizewell či Wylfa se vhodný model zatím ještě hledá. Diskutovanou variantou je například RAB, používaný v regulovaných oblastech.

Ekonomika / 15. 11. 2018 / Radek SVOBODA
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.