Archiv článků

Podlý útok SPD si KSČM nenechá líbit

Vedoucí eurokandidátky KSČM – Česká levice společně! Kateřina Konečná podala trestní oznámení na hnutí SPD Tomia Okamury. Dopustilo se podle ní v předvolební kampani úmyslného trestného činu pomluvy, když ve třech milionech vydání svých novin uvedlo, že europoslanci KSČM podpořili přijímání migrantů do ČR.

Zpravodajství / 18. 5. 2019 / (ste)
Zákazy a omezování

Stejně jako informace Evropské komise o páchání trestné činnosti legálně drženými zbraněmi je i zpráva o otravách ptactva olovem, předkládaná odborníky, jak to jen říct, přinejmenším nepravdivá. Skutečně je dle vyjádření Evropské agentury pro chemické látky olovo takovým problémem u otrav ptactva napříč celou Evropskou unií, nebo je za tím něco jiného? Nedávno byla zveřejněna studie, která hovoří o rapidním úbytku hmyzu, který je zapříčiněn hospodařením člověka v krajině, používáním pesticidů a jiných »úžasných« prostředků v zemědělství, které se mohou přes hmyz a hlodavce dostávat do těla ptáků. Nemůže být právě za otravami ptactva problém spojený s jinými chemickými látkami? O tomto již studie nehovoří a je zaměřena pouze na účinky olova, kdy v naší zemi jsou otravy ptactva olovem prakticky na nule a stejně tak je tomu u ryb.

Publicistika / 18. 5. 2019 / Pavla ŠLAHÚNKOVÁ
Nedivím se ministru Staňkovi

Ministru Staňkovi se nedivím, že svůj problém chce řešit demisí. Stoupenci »pravdy a lásky«, jestliže někdo udělá něco jiného, než se jim líbí, jsou schopni lecjakých akcí. A odvolat ředitele Fajta, chudáka, kterého šikanuje nejmenováním do profesorské hodnosti »veřejný nepřítel« Zeman, muže patřícího do jejich tábora, se nesmí. I kdyby udělal cokoli. A on si jen přidělil něco přes milion za práce, které dělával »po nocích na úkor svého zdraví a spravedlivého spánku«. Sám si je přidělil, sám si podepsal se sebou smlouvu, sám je pak jistě utratí. O to méně dostanou jiní, protože ne každý o sobě může říci, že je stoupencem »sametu«. A Fajt tím stoupencem je. Jenže ten »samet«, jak správně napsal básník Florian, nebyl vůbec »sametový«, některým, kteří se provinili méně než Fajt, dal »rány bičem«, jiné ty skutečně »sametové«, pozvedl do nedotknutelných výšin. Jedním z těch druhých byl i ředitel Fajt. Proto je s podivem, že toto ministr Staněk nepochopil.

Publicistika / 18. 5. 2019 / Jaroslav KOJZAR
Přiveď tři

V poslední době jsme svědky demonstrací proti ministryni spravedlnosti Marii Benešové, a potažmo i proti premiérovi, návazně prezidentu Zemanovi ad. Některá média nám odkryla, kdo je organizátorem těchto veřejných vystoupení. Jakýsi Mikuláš Minář, šéf spolku Milion chvilek pro demokracii. Minář je mladým člověkem, který kvůli organizování demonstrací dokonce opustil své studium na vysoké škole a plně se věnuje svolávání lidí na náměstí. Jak prozradil Deník N, angažmá ve spolku je pro něho již zaměstnáním, z něhož mu plyne plný plat. Materiální zázemí tato sešlost tedy evidentně musí mít dobré. Již před loňskou demonstrací na 17. listopadu se prý na účtu Milionu chvilek pro demokracii sešlo více než 1,2 milionu korun! Lze předpokládat, že shromažďování prostředků od občanů, možná i od politiků a dalších subjektů, pokračuje a spolek tedy rozhodně netrpí tím, s čím se zpravidla potýkají organizace tohoto typu, tedy nedostatkem peněz.

Publicistika / 18. 5. 2019 / Monika HOŘENÍ
Spotřeba elektřiny byla loni rekordní

Spotřeba elektřiny v České republice loni meziročně vzrostla o 0,2 procenta na 73,9 terawatthodiny (TWh). Je to nejvyšší hodnota od roku 1981, od kdy jsou údaje k dispozici. Výroba loni stoupla o 1,1 % na 88 TWh. Největší podíl (43 %) připadal na hnědouhelné elektrárny.

Ekonomika / 17. 5. 2019 / (ici)
Dětské sbory z ČR a RF slavily Vítězství

Dne 8. května, kdy si připomínáme konec 2. světové války v Evropě, proběhl v centru Prahy společný koncert českého a ruského dětského sboru s názvem Ať je mír, ať je všude. Písně spojily obyvatele Prahy různých národností, aby uctili památku padlých při osvobozování naší země.

Zpravodajství / 17. 5. 2019 / (rj)
Lži o KSČM a dehonestace naší práce jsou nepřípustné!

SPD – Tomio Okamura a jednotliví kandidáti tohoto politického subjektu se rozhodli místo férové politické soutěže o hlasy občanů v evropských volbách, vsadit na urážky, pomluvy a sprosté lži.

Zpravodajství / 17. 5. 2019 / (red)
Mstivý Francouz ukradl sousedovu SPZ a projel rychle kolem radaru

Ve městě Mont-de-Marsan na jihozápadě Francie se před soudem ocitl muž, který podle policie zneužil poznávací značku vozu svého souseda, aby se mu pomstil kvůli vzájemným sporům. Čtyřiačtyřicetiletý automechanik podle francouzského tisku značku namontoval na auto, s nímž pak projel plnou rychlostí před radarem.

Ze světa / 17. 5. 2019 / (čtk)
Barvu svých očí neovlivníte. Ale ani svá kila

Pokud jste přirozeně hubení či štíhlí, je běžné myslet si, že jde o výsledek vašich stravovacích návyků a zdravého životního stylu - a vyvozovat z toho, že tělnatější lidé jsou takoví, protože se přejídají a málo cvičí, píše australský server 9NEWS.

Ze světa / 17. 5. 2019 / (čtk)
Po kauze metanol vyhledávají lidé kvalitnější alkohol

Po metanolové kauze, za kterou si její dva hlavní viníci vyslechli před pěti lety doživotní tresty vězení, vyhledávají zákazníci mnohem častěji kvalitnější a dražší alkohol. Shodli se na tom zástupci výrobců lihovin ve Zlínském kraji, které ČTK oslovila. S následky aféry se podle nich likérky vyrovnávaly i několik let. V posledních letech už ale většinou vyrábějí minimálně srovnatelné množství lihovin jako před začátkem kauzy na podzim 2012.

Zpravodajství / 17. 5. 2019 / (čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.