Archiv článků

Malé reaktory a systémy dálkového vytápění

O malé jaderné reaktory se zajímají země, které potřebují zaopatřit energií odlehlé oblasti, odsolovat ve velkém mořskou vodu, nebo ty, které by provoz velkého zdroje nezvládly po technické ani personální stránce. Uplatnění by ale mohly najít i v České republice, na níž se žádné z uvedených kritérií nevztahuje. Odborníci upozorňují, že jádro by mohlo hrát klíčovou roli v zachování osvědčeného a ekologického dálkového zásobování teplem.

Ekonomika / 22. 3. 2019 / Radek SVOBODA
Na žižkovskou věž se v sobotu vrátí Černého mimina

Obří mimina výtvarníka Davida Černého se v sobotu vrátí na žižkovskou televizní věž v Praze. Původní plastiky byly sundány kvůli své renovaci v roce 2017. Po jejich kontrole bylo rozhodnuto o výrobě nových plastik, které splňují současné předpisy, a o změně jejich upevnění. Mimina by na věži měla zůstat natrvalo a v dohledné době se stát vlastnictvím Českých Radiokomunikací. Novináře o tom informovali Černý a zástupci Českých Radiokomunikací.

Zpravodajství / 22. 3. 2019 / (čtk)
Facebook léta ukládal přístupová hesla v nezašifrované podobě

Facebook léta ukládal miliony přístupových hesel svých uživatelů na interních serverech v nezašifrované podobě. Provozovatel sociální sítě přiznal, že přístup k nim měli jeho zaměstnanci, ale že nic neukazuje na jejich zneužití. Firma dotčené uživatele přesto podle svého dnešního vyjádření preventivně vyrozumí.

Zpravodajství / 22. 3. 2019 / (čtk)
Mezinárodní konference »Evropská unie a euroasijská integrace«

Tato mezinárodní konference se konala 6. listopadu 2018 v pražském Evropském domě pod záštitou poslance Evropského parlamentu Jiřího Maštálky. Uspořádaly ji společně Institut globálních studií Univerzity Jana Amose Komenského a Institut Nové hedvábné stezky.

Evropa zleva / 22. 3. 2019 / (za)
Zneužívání snímků

Američanka Tamara Lanierová zažalovala prestižní Harvardovu univerzitu, kterou viní ze zneužívání fotografií jejich otrockých předků.

Ze světa / 22. 3. 2019 / (čtk)
Nejvíc arbitráží se solárními barony

Za právní služby v souvislosti s mezinárodními arbitrážními spory bylo podle údajů ministerstva financí (MF) loni vyplaceno 30,3 milionu korun, což je v meziročním srovnání pokles o zhruba 82 procent. O rok dříve náklady za právní služby činily 169,2 mil. Kč.

Ekonomika / 22. 3. 2019 / (ici)
Policie v Plzni hledá muže, který střílel na Mikulášském náměstí

Plzeňská policie pátrá po muži, který je podezřelý z toho, že ve čtvrtek navečer po hádce s dalším mužem střílel na Mikulášském náměstí v Plzni. Pětatřicetiletý Pavel Straka je ozbrojený a nebezpečný, uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Zpravodajství / 22. 3. 2019 / (čtk)
Komise navrhla, jak řešit rozdíly v důchodech žen a mužů

Důchodová komise rozpracuje a vypočítá do příštího zasedání 3. května tři návrhy na narovnání rozdílů mezi důchody žen a mužů. Shodla se na tom při svém  zasedání.

Zpravodajství / 22. 3. 2019 / (ste)
Obyvatel republiky přibývá

Počet obyvatel České republiky loni vzrostl o téměř 40 000 na 10 649 800 lidí. Většinu přírůstku způsobila migrace.

Zpravodajství / 22. 3. 2019 / (ng)
Ze solárního barona solárním žebrákem? Rozhovor Haló novin s podnikatelem Zdeňkem Zemkem

Fotovoltaika začíná požírat své děti, mohli bychom parafrázovat slavný výrok Pierra Vergniauda o revoluci… Nedávno (6. března) Nejvyšší soud vašim synům Alexandrovi a Zdeňkovi potvrdil nepodmíněné tresty šest let a devět měsíců. Nařídil také zpřesnit důvody zproštění viny bývalé předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Aleny Vitáskové a znovu bude krajský soud rozhodovat i o bývalé vedoucí odboru licencí téhož úřadu Michaele Schneiderové, kterou už v prosinci nechal Nejvyšší soud propustit z výkonu sedmiletého trestu. Vy sám čelíte žalobě pro podvod s falešnými revizními zprávami a předávacími protokoly. Jak jste se jako zkušený podnikatel a navíc právník, do této situace dostal?

Rozhovory / 22. 3. 2019 / Jiří NUSSBERGER
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.