Archiv článků

Trump obešel Kongres neústavně

Exekutivní příkazy na pomoc Američanům zasaženým pandemií COVID-19, které v sobotu podepsal Donald Trump, vyvolaly vlnu kritiky od opozičních demokratů a nejasnosti ohledně toho, zda se skutečně podaří naplnit účel, napsal list The New York Times (NYT).

Ze světa / 11. 8. 2020 / (rj)
Rybáři hledí letos s obavami k Vánocům

Produkce ryb v České republice loni klesla meziročně o 3,5 procenta na 20 986 tun. Poprvé za poslední tři roky tak byla pod 21 000 tunami.

Ekonomika / 11. 8. 2020 / (ici)
CÍRKEV a VÍRA NEJSOU TOTÉŽ

Ve známém sporu o výklad tzv. komunistické minulosti (výraz »komunistické«, podotýkám, je nesmyslný, protože tady žádný komunismus nebyl), ale nechám to tak, protože jde o spor výkladu, který použil děkan FF UK Michal Pullmann a třeba právě kardinál Dominik Duka se postavil na stranu ostrého kritika Pullmannova pojetí Michala Klímy. Byť arcibiskupův postoj nepřekvapuje, přesto je v jednom ohledu zásadní. Duka nám bez okolků poskytuje další důkaz o zpolitizované církvi jako instituci.

Publicistika / 11. 8. 2020 / Vojtěch FILIP
Vítěz Lukašenko, demonstrace a loutkovodiči

Nedělní prezidentské volby v Bělorusku vyhrál podle předběžných výsledků oznámených centrální volební komisí drtivě Alexandr Lukašenko. Vzhledem k vysoké účasti i předvolebním okolnostem se však množí informace o možném falšování voleb a hlavní opoziční protikandidátka Svjatlana Cichanouská oznámila, že uvedený výsledek neuznává.

Ze světa / 11. 8. 2020 / (rom)
Souvislosti aneb Jak se to hodí

Je jasné, že vše má svůj řád a data se stejně jako historie nedají měnit. Nelze ani směšovat činy minulé s dneškem. Je mnoho skutků, které se neměly stát. Dnes jich můžeme hluboce litovat, ale čas nelze vrátit zpět ani jej zastavit. Dávat za vinu minulost dnešní generaci je značně účelové. KSČM vznikla v roce 1990, je demokratickou a s lidmi soucítící stranou. Veřejně se distancovala od minulosti a své předchůdkyně. Každý z glosátorů by si měl uvědomit, že KSČM za dobu své existence docílila mnoha zlepšení pro bezprostřední život lidí i chod státu.

Publicistika / 11. 8. 2020 / Miloslava VOSTRÁ
(Ne)čestní občané města Kutná Hora

Kutnohorským zastupitelům se podařil vskutku husarský kousek, který je provázán s ideologií. Odebrali čestné občanství dvěma československým prezidentům, a to Klementu Gottwaldovi a Antonínu Zápotockému. A to jen proto, že jsou to dle předkladatele návrhu strůjci totalitního režimu a že k městu neměli žádný vztah.

Publicistika / 11. 8. 2020 / Jan KLÁN
Bude Škoda Auto Popelkou Volkswagenu?

Nový předseda představenstva automobilky Škoda Auto Thomas Schäfer hodlá věnovat zvláštní pozornost elektrifikaci a digitalizaci produktů firmy. Jde podle něj o klíč k tomu, aby automobilka zůstala pro zákazníky atraktivní.

Zpravodajství / 11. 8. 2020 / (ng)
A řekněte, chtěl by někdo dostat »pár facek«?

Přijel ministr zahraničí USA Pompeo. Událost nad události. S čím asi přijel? Z krátkého komuniké či ze zpravodajství ČTK se těžko pravdu dovíme. Naštěstí. Byla by zřejmě krutá. Rozmístění amerických vojáků do ještě bližší vzdálenosti Rusku se nás zřejmě netýká, když Poláci kromě dosavadních šesti tisíc mužů US Army přijmou zřejmě další, aby tak počet doplnili na desetitisícovku. Základnu mohou tak mít pár kilometrů od ruské Kaliningradské oblasti. My tak blízko hranici s Ruskou federací nemáme, takže nás jejich zájem v tomto případě mine.

Publicistika / 11. 8. 2020 / Milan ŠPÁS
Proč se »zbláznilo« počasí?

V minulém roce jsem kromě jiných občanských sdružení přispěl špetkou i na činnost známého ekologického hnutí Greenpeace. Kdysi jsem na tuhle organizaci naopak nadával, dokonce jsem ji také chvíli považoval za ekoteroristickou, když před nějakými 20 lety nátlakovým způsobem v Praze před jaderným úřadem Dany Drábové rozpoutala několikahodinovou agresivní hlasitou »sirénu«, která po několika minutách skutečně měla neblahé účinky na sluch všech, kdo se nacházeli v okolí, tj. i »nevinných« úředníků v sousedních budovách na Jeruzalémském náměstí, o pasažérech projíždějících tramvají či novinářích na místě ani nemluvě.

Publicistika / 11. 8. 2020 / Roman JANOUCH
Koronové volby jsou připraveny

Vytvoření speciálních volebních komisí, které mají v říjnu zajišťovat volební servis pro lidi uzavřené kvůli epidemii koronaviru do karantény, vyjde státní pokladnu zhruba na 9,5 milionu korun.

Zpravodajství / 10. 8. 2020 / (cik)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.