Archiv článků

Svíčičky

Tento týden se člověk, který sledoval události, opravdu nenudil, dokonce nemusel sledovat světové dění, byť vývoj kolem brexitu je vskutku zajímavý, stačilo ale naprosto to, co se dělo v našich končinách.

Publicistika / 18. 1. 2019 / Tomáš CINKA
Ceny většiny komodit v loňském roce klesly

Z komodit v loňském roce nejvíce vzrostly ceny kakaa (o 28 procent), pšenice (o 18 %) a paladia (o 13 %). Naopak ceny dřeva a benzinu klesly o 26 % a hliníku o 30 %. Z drahých kovů cena zlata zlevnila o dvě procenta, stříbra o devět procent a platiny o 15 %. Vyplývá to z analýzy společnosti Colosseum.

Ekonomika / 17. 1. 2019 / (ici)
Skladování vyhořelého paliva je bezpečné

Spolek V havarijní zóně Jaderné elektrárny Temelín prohrál spor ohledně skladu vyhořelého paliva.

Regiony / 17. 1. 2019 / (ng)
Rosa Luxemburgová září jako superstar

Patnáctého ledna si pokrokoví lidé připomněli 100 let od zavraždění německé socialistky a komunistky, přesvědčené antimilitaristky a bojovnice za mír a chléb pro dělníky, demokratky a vzdělané ženy Rosy Luxemburgové (1871-1919). Německá levice tak činí každý rok v Berlíně nejen mohutným pochodem za zpěvu revolučních písní či mezinárodními konferencemi a přednáškami - jde především o studium jejího díla, jejích myšlenek. A běžní Berlíňané, kteří třeba ani nemají žádný vztah k politickému stranictví, v zadumání a s rudým karafiátem v ruce přicházejí k Památníku německým socialistům na centrálním berlínském hřbitově ve Friedrichsfelde, aby vzpomněli Luxemburgovou i jejího spolupracovníka Karla Liebknechta. Rosin hrob je každoročně doslova zasypán rudými květy. Letos byla květinová »hora« snad ještě vyšší.

Ženy a společnost / 17. 1. 2019 / Monika HOŘENÍ
Mírumilovné Česko

Dokud bude trvat současná bezpečnostní situace ve světě a Česko bude mít status jedné z nejbezpečnějších současných zemí, měl by počet turistů v Česku růst, předpokládá ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO).

Zpravodajství / 17. 1. 2019 / (ng)
Teherán odmítl protiíránský cirkus v Polsku

V reakci na oznámení amerického ministra zahraničí Mikea Pompea, podle nějž Spojené státy v půli února uspořádají v Polsku konferenci o Íránu a Blízkém východě, si íránské ministerstvo zahraničí na sklonku minulého týdne předvolalo polského velvyslance a zrušilo festival polských filmů.

Ze světa / 17. 1. 2019 / (rj)
Automobilky kvůli clům zvyšují cen

Představitelé automobilového průmyslu na mezinárodním autosalonu v Detroitu vyzvali administrativu amerického prezidenta Donalda Trumpa a Kongres, aby nalezly řešení obchodních sporů a otevření vládních úřadů. Politická nejistota podle nich sektor finančně zatěžuje.

Ekonomika / 17. 1. 2019 / (ici)
Zákon o Britech v ČR nejspíše projde

Žádná ze sněmovních stran se nechystá vetovat zrychlené projednání zákona, který by upravil práva Britů v ČR po případném odchodu Británie z Evropské unie bez dohody.

Zpravodajství / 17. 1. 2019 / (ste)
Spletl si koleje se silnicí

Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku přejížděl autem přes železniční přejezd.

Regiony / 17. 1. 2019 / (zku)
Letecká záchranka nemůže být jen o nějaké obchodní soutěži Rozhovor Haló novin s členem zdravotnického výboru Zastupitelstva Libereckého kraje Stanislavem Mackovíkem (KSČM)

Po celkem dlouhé době, kdy byl kolem letecké záchranky docela klid, se opět otázka jejich provozovatelů dostává do popředí. Ministerstvo zdravotnictví, jak Haló noviny už informovaly, doporučí vládě odstoupit od záměru vytvořit jednoho státního provozovatele LZS. Proč se vůbec o takovém kroku uvažovalo?

Rozhovory / 17. 1. 2019 / Jana DUBNIČKOVÁ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.