Archiv článků

Kandidátů na úložiště ubyde

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO) má předložit vládě návrh na snížení počtu vytipovaných lokalit pro hlubinné úložiště jaderného odpadu z devíti na čtyři do konce ledna příštího roku.

Zpravodajství / 17. 7. 2018 / (ste)
Rosatom vyvinul ocel pro stoletý provoz reaktorů

Nový typ oceli vyvinutý ruskými vědci umožní provozovat jaderné reaktory minimálně 100 let namísto 60 let jako v případě dnes stavěných jaderných elektráren.

Ekonomika / 17. 7. 2018 / (ici)
Jižní Moravu sužuje sucho

Státní podnik Povodí Moravy už zhruba na třetině měřicích míst z 200 eviduje dosažení hranice sucha. Průtoky odpovídají nejčastěji 10 až 45 procentům červencového normálu.

Regiony / 17. 7. 2018 / (ste)
Předvolební Pákistán v krvi a v šoku

Šok a smutek ovládl Pákistán po krvavém sebevražedném pumovém útoku na předvolební shromáždění v provincii Balúčistán, který si vyžádal nejméně 140 mrtvých a přes 200 zraněných. K masakru došlo v pátek 13. července. Atentát se navíc stal v den, kdy se do země vrátil a hned po příletu byl zatčen expremiér Naváz Šaríf, který byl v nepřítomnosti odsouzen za korupci k 10 letům vězení. Obě události tvrdě zasáhly už tak hodně vypjatou předvolební kampaň před parlamentními volbami, které se mají v zemi konat 25. července.

Ze světa / 17. 7. 2018 / (ava)
Sázky na fotbalové MS dosáhly v ČR rekordní 2,5 miliardy korun

Sázky na fotbalové MS dosáhly v Česku zhruba 2,5 miliardy korun, dosud rekordní Euro 2016 tak překonaly o 600 milionů korun. V porovnání s květnovým šampionátem v hokeji byly téměř dvojnásobné. Úspěšnější byli bookmakeři, přesto si čtyři sázkaři připsali více než milion korun čistého. Sázkaři byli úspěšnější při nedělním finále, ve kterém Francie porazila Chorvatsko 4:2. Vyplývá to z vyjádření zástupců tuzemských sázkových kanceláří, které dnes ČTK oslovila.

Ekonomika / 17. 7. 2018 / (čtk)
Vláda má potřebnou parlamentní základnu pro svou existenci Rozhovor Haló novin se Zdeňkem Jičínským, právníkem a publicistou

Menšinová Babišova vláda získala důvěru s podporou komunistů, vůči tomu se vymezovala především pravicová opozice. Co vy na to?

Rozhovory / 17. 7. 2018 / Marie KUDRNOVSKÁ
AMLO blíž lidu

Levicový vítěz mexických prezidentských voleb Andrés Manuel López Obrador (AMLO) si v rámci úsilí o úspory ve vládních úřadech hodlá snížit plat na necelou polovinu příjmu svého předchůdce Enriqua Peňi Nieta, kterého vystřídá v čele země v prosinci, uvedla agentura AP.

Ze světa / 17. 7. 2018 / (rj)
Zemanovi věří víc než půlka Čechů

Důvěra v prezidenta Miloše Zemana se v červnu nezměnila, stejně jako v květnu mu věřilo 51 procent lidí. Z ústavních institucí zaznamenala nejhorší výsledek Sněmovna, což je dlouhodobější stav. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Zpravodajství / 17. 7. 2018 / (ste)
Asad dobyl kopec

Armáda syrského prezidenta Bašára Asada dobyla strategicky významný kopec, ze kterého je vidět na Izraelem okupované Golanské výšiny. Informovala o tom ČTK.

Ze světa / 17. 7. 2018 / (rom)
Odboráři proti Ťokovi

Odboráři na železnici nesouhlasí s důvody, které přiměly ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) k personálním změnám ve vedení Českých drah (ČD).

Zpravodajství / 17. 7. 2018 / (ng)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.