Archiv článků

Na sport nelze zapomínat

V poslední době se hodně hovoří o sportu. Každý z nás si jistě uvědomuje, pokud se děti a mládež věnují sportu, neohrožuje je závislost na různých návykových látkách. Malé regionální kluby však v poslední době vzhledem k nedostatku financí nejsou schopny pořádat nábory dětí. I když zájem o členství v klubech a různých oddílech opravdu je. Bohužel nejsou peníze na trenéry, solidní zázemí pro sportovce ani na úpravu sportovišť. Ministerstvo školství se příliš nesnaží vycházet sportovcům na regionech vstříc.

Publicistika / 21. 9. 2018 / Emil PERNICA
Na Karláku s Haló novinami

Již v sobotu se koná na Karlově náměstí v Praze »Den s Haló novinami«, jehož součástí bude představení pražských kandidátů KSČM do zastupitelstev, magistrátu i do Senátu.

Zpravodajství / 21. 9. 2018 / (cik)
(Ne)řešení

Česká fotbalová reprezentace má nového trenéra. Místo odvolaného Karla Jarolíma, který udělal u národního týmu více škody než užitku, je jím Jaroslav Šilhavý. Potud vše v pořádku. Na nejsledovanější trenérské křeslo v zemi usedl sympaťák, který umí stmelit kabinu a za nímž jsou prokazatelné úspěchy. Vždyť titul získal se dvěma různými kluby – Libercem a Slavií. A také se učil u těch nejlepších mistrů, v čele s Karlem Brücknerem.

Publicistika / 21. 9. 2018 / Petr KOJZAR
Jarmilka to ví

Minulý týden jsem si jako obvykle šel sednout na balkon, jako obvykle jsem si chtěl zapálit cigaretu a jen tak si sednout, neb moje nejdražší polovička se jala okupovat televizní přijímač. Bylo mi jasné, což jsem poznal z tónu jejího hlasu, že se dnes určitě na telku nepodívám.

Publicistika / 21. 9. 2018 / Pavel JÁCHYM
Češi chodí do práce brzo, 82 procent do 8:00 hodin

Češi chodí do práce dřív, než v ostatních zemích. Okolo 82 procent zaměstnanců malých a středních firem je v zaměstnání do 08:00 hodin, desetina pak do 09:00. V Evropě chodí před osmou dvě třetiny lidí a na devátou pak čtvrtina. Vyplývá to z průzkumu společnosti Microsoft. Ta na dnešek uspořádala již šestý ročník Dne spolupráce odkudkoliv.

Ekonomika / 20. 9. 2018 / (čtk)
V kvalitě života skončila ČR mezi 146 zeměmi na 26. místě

Česká republika se v kvalitě života letos umístila v mezinárodním srovnání na 26. místě. Proti loňskému roku si v žebříčku, který vychází z údajů o stavu společenského a ekonomického rozvoje a úrovně životního prostředí, sice pohoršila o čtyři místa, bodově je na tom ale lépe. Získala 84,66 bodu ze sta, zatímco před rokem jich měla 84,22 bodu. Ze 146 srovnávaných zemí je na tom nejlépe Norsko a nejhůře Středoafrická republika. ČTK to sdělili zástupci společnosti Deloitte, která index každoročně sestavuje s neziskovou organizací Social Progress Imperative.

Zpravodajství / 20. 9. 2018 / (čtk)
EU pohrozila Facebooku sankcemi, pokud neupraví své podmínky

Společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou internetovou sociální síť, musí do konce roku splňovat pravidla Evropské unie na ochranu spotřebitelů, jinak bude čelit sankcím. Podle agentury Reuters to dnes prohlásila eurokomisařka pro spravedlnost Věra Jourová s tím, že Facebook musí od dosavadních slibů přejít k činům.

Ze světa / 20. 9. 2018 / (čtk)
Benzin i nafta dál zdražily, jsou nejdražší od prosince 2014

Průměrné ceny pohonných hmot v Česku dál mírně rostou. Benzin Natural 95 zdražil od minulé středy o dva haléře na 33,54 koruny za litr a nafta o šest haléřů na 32,71 koruny za litr. Současné průměrné ceny jsou na nejvyšší úrovni od prosince 2014. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. Podle analytiků bude růst cen benzinu a nafty na tuzemských čerpacích stanicích pokračovat i nadále.

Ekonomika / 20. 9. 2018 / (čtk)
Maďarsko v (ne)bezpečí

Článek 2 Smlouvy o Evropské unii hovoří o tom, že EU je založena na hodnotách úcty k lidské důstojnosti, svobody, demokracie, rovnosti, právního státu a dodržování lidských práv, včetně práv příslušníků menšin. Dále uvádí, že tyto hodnoty jsou společné členským státům ve společnosti vyznačující se pluralismem, nepřípustností diskriminace, tolerancí, spravedlivostí, solidaritou a rovností žen a mužů.

Evropa zleva / 20. 9. 2018 / Jaromír KOHLÍČEK
O boji proti praní peněz

Návrh legislativního usnesení Evropského parlamentu o návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o boji proti praní peněz prostředky trestního práva jsem v hlasování podpořila.

Evropa zleva / 20. 9. 2018 / Kateřina KONEČNÁ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.