Archiv článků

Cíle OSN: v něčem pokrok, v něčem ne

Pod heslem »ČR 2019: Drobnými krůčky ke společenskému a ekologickému kolapsu« byla 18. září v Praze představena monitorovací zpráva české koalice Social Watch. Zhodnocení, jak se daří naplňovat Cíle udržitelného rozvoje OSN, ke kterým se ČR v roce 2015 zavázala, se ujali Ilona Švihlíková, Magdalena Šipka, Tomáš Tožička a Ondřej Lánský reprezentující autory či editory národní zprávy.

Zpravodajství / 19. 9. 2019 / (mh)
Dostupnost péče musí zajistit pojišťovny

Ministerstvo zdravotnictví chce znát přesnější data o místní a časové dostupnosti zdravotní péče. V současné době není nařízení vlády, které dostupnost stanoví, na systémové úrovni kontrolovatelné. Novinářům to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Zpravodajství / 19. 9. 2019 / (jad)
Šlapeme násilí na paty opět v pražské Šárce

V sobotu 21. září odstartuje z kempu Džbán v Praze již 6. ročník charitativního pochodu na podporu obětí domácího násilí. Je určen všem, kdo mají rádi procházky přírodou a zároveň chtějí přispět na dobrou věc. Pochod Divokou Šárkou na Praze 6 každoročně pořádá neziskové centrum ACORUS, které pomáhá lidem ohroženým domácím násilím.

Ženy a společnost / 19. 9. 2019 / (za)
Teplice zaslouženě porazily Mladou Boleslav

Fotbalisté Mladé Boleslavi v dnešní dohrávce čtvrtého kola první ligy nečekaně prohráli 0:2 v Teplicích. Zatímco středočeský celek promarnil šanci snížit náskok druhé Plzně na jediný bod, Severočeši se díky dvěma gólům Jakuba Mareše na čtvrtý pokus v sezoně dočkali prvního domácího vítězství. Utkání se mělo původně uskutečnit v srpnu, ale kvůli problémům Mladé Boleslavi při cestě z předkola Evropské ligy v Kazachstánu bylo odloženo.

Sport / 19. 9. 2019 / (zr)
Volejbalisté po odvráceném mečbolu porazili Nizozemsko

Čeští volejbalisté si připsali na mistrovství Evropy druhou výhru a přiblížili se k postupu do osmifinále. V Amsterdamu  v napínavém utkání odvrátili mečbol a zdolali domácí Nizozemsko v pětisetové bitvě 25:18, 18:25, 25:20, 22:25 a v tie-breaku 16:14. K jistotě cesty do play off potřebují ve čtvrtek v závěrečném duelu skupiny D získat proti Černé Hoře dva sety.

Sport / 19. 9. 2019 / (red)
Real prohrál hladce v Paříži

Fotbalisté Paris St. Germain na úvod Ligy mistrů porazili 3:0 Real Madrid. Dvěma góly domácím k vítězství pomohl útočník Ángel Di María, který v minulosti strávil čtyři roky právě v Bílém baletu a v roce 2014 mu pomohl i k celkovému triumfu v Lize mistrů.

Sport / 19. 9. 2019 / (čtk)
Národní jednota těsně poráží sionismus

Centrista Benny Ganc, hlavní soupeř pravicového kontroverzního premiéra Benjamina Netanjahua v úterních předčasných parlamentních volbách v Izraeli, v noci na středu prohlásil, že bude usilovat o širokou vládu národní jednoty.

Ze světa / 19. 9. 2019 / (rj)
Život po něm

Během posledních třech desítek let jsme byli svědky různých životních osudů. Rozpadů států, válek, teroru. Vše se odvíjí od chvíle, kdy reálně selhal model socialismu, který zde byl utvářen do pozdního roku 1989. Utvrzení mnohých lidí, že socialismus páchá jen zlo, dnes vede k tvrzení, že vůči současnému systému není alternativa. Jenže pokud se podíváme na sovětský model socialismu z hlediska ekonomiky, tak zjistíme, že se ve své podstatě jednalo o státní kapitalismus. Z toho plyne, že zločiny, které měl páchat stalinismus, jsou vlastně zločiny kapitalismu a to podobně jako vyhlazování původních obyvatel Ameriky. Svět, který se už před notnou dobou hroutil, od sebe očekával, že se vrhne do západní Evropy, která prý o něj stála. Jenže nic nebylo růžové, jak se zdálo. Západní Evropa stála jen o trhy »druhého« světa, aby mohla vyvážet přebytky všeho, co západní kapitalistická ekonomika produkovala. V centrálně řízeném hospodářství totiž nastával problém se zásobováním, byť jsme jako Československo byli v mnohém soběstační. Toto soukolí se později zadrhlo a dalo tušit, že nastane změna.

Publicistika / 19. 9. 2019 / Jan KLÁN
Je to opravdu nutné?

Tak opět po nějaké době klidu se chystá někdo k úpravám a změnám silničního zákona. Nyní soustředěného na seniory, které to značně vystresovalo. Návrhy poměrně velkých změn by je omezovaly. Je to opravdu nutné? Co k tomu někoho vede?

Publicistika / 19. 9. 2019 / Jaroslav KOMÍNEK
Doby dovedné propagandy

»Pryč jsou doby přímočaré černobílé propagandy – boje dobra proti zlu. Dnešní propagandisté míchají dovedně elementy pravdy s částicemi lži. Vzniklou směs podávají postupně po menších dávkách, takže si lidé mnohdy vůbec neuvědomují, že se je někdo snaží manipulovat.« Souhlasíte? Beze sporu. Podepsali byste tuto myšlenku? Nepochybuji o tom. Nešlo však o hodnocení práce České televize, ale naopak těch, co říkají něco jiného, co nám, tedy ostatním – autor se »mezi nás« zřejmě nepočítá, sdělují ti, co mají jiný názor. Napsal ji sám ministr zahraničí Tomáš Petříček a adresoval ji kritikům toho, co vymysleli jeho lidé jako obsah výstavy ve Stockholmu, již osobně zahajoval.

Publicistika / 19. 9. 2019 / Otakar ZMÍTKO
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
Obsah se připravuje
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.