Archiv článků

Huawei musí vyřešit problém s čipy

Čínské technologické společnosti Huawei Technologies v důsledku amerických sankcí docházejí čipy pro výrobu chytrých telefonů. Firma bude kvůli sankcím příští měsíc nucena zastavit produkci svých vlastních čipů Kirin.

Ekonomika / 10. 8. 2020 / (ici)
Žhář obviněn

Policie obvinila z vraždy a obecného ohrožení čtyřiapadesátiletého muže zadrženého v sobotu v souvislosti s požárem domu v Bohumíně.

Zpravodajství / 10. 8. 2020 / (cik)
Dotace na demolice budov mají minimální přínos

Přínos podpory na demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách, kterou zavedlo ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), je podle Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) minimální. Resort se závěry kontrolorů nesouhlasí, označilo je za formální a byrokratické.

Zpravodajství / 10. 8. 2020 / (jad)
Cestovky ruší další zájezdy

Velké tuzemské cestovní kanceláře (CK) ruší zářijové zájezdy do exotických destinací, které zatím Česká republika nezařadila na seznam bezpečných zemí.

Zpravodajství / 10. 8. 2020 / (ng)
OKD obnovuje těžbu

Zaměstnanci těžební společnosti OKD na pracovištích zahájili přípravné práce na obnovení těžby ve všech čtyřech lokalitách, tedy Dole Darkov, Dole ČSM-Sever, Dole ČSM-Jih a Dole ČSA na Karvinsku.

Zpravodajství / 10. 8. 2020 / (ng)
Plzeň se ve druhém předkole LM představí v Alkmaaru

Fotbalisté Plzně se ve druhém předkole Ligy mistrů utkají s Alkmaarem. Hrát se bude na jeden zápas v Nizozemsku 25. nebo 26. srpna. Rozhodl o tom dnešní los ve švýcarském Nyonu.

Sport / 10. 8. 2020 / (čtk)
Čínský export zaskočil analytiky

Vývoz z Číny se v červenci navzdory koronaviru a americkým clům zvýšil meziročně o 7,2 procenta, nejrychleji za sedm měsíců. Dovoz naopak klesl o 1,4 %, avšak hlavním důvodem byl podle analytiků propad cen komodit, když naopak objem dovozu některých surovin byl rekordní.

Ekonomika / 10. 8. 2020 / (ici)
Rakovina bez pauzy

V USA se od začátku pandemie COVID-19 o polovinu snížil počet zjištěných onemocnění rakovinou. K tomuto závěru došla nová americká studie, o níž informuje agentura AFP.

Ze světa / 10. 8. 2020 / (čtk)
Kubalík je pátý v produktivitě play off NHL a vládne nováčkům

Český hokejový útočník Dominik Kubalík z Chicaga je po skončení kvalifikace a skupin o nasazení pátý v produktivitě play off NHL a vládne pořadí nováčků. Ve čtyřech zápasech nasbíral čtyřiadvacetiletý odchovanec Plzně šest bodů za tři branky a stejný počet asistencí. Brankářským statistikám vládne Pavel Francouz z Colorada, který nastoupil v jednom utkání a neinkasoval, takže má stoprocentní úspěšnost zákroků.

Sport / 10. 8. 2020 / (čtk)
Nárůst nových specifických fenoménů a rizik Rozhovor Haló novin se Zdeňkem Maršíčkem, stínovým ministrem vnitra KSČM

Již několik let je v tomto období předkládán Výkonnému výboru Ústředního výboru KSČM dokument o bezpečnostní situaci České republiky. Stejně tomu bylo i letos. Lišilo se loňské hodnocení nějak podstatně od toho letošního?

Rozhovory / 10. 8. 2020 / Jaroslav KOJZAR
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.