Reklama
--> 

Archiv článků

Rozpuštění koruny české?

V kuolárech se dosti vážně spekuluje o tom, že budoucím guvernérem České národní banky se stane Vladimír Dlouhý (stávajícímu Jiřímu Rusnokovi končí letos v červnu druhý mandát, znovu kandidovat již nemůže).

Publicistika / 13. 1. 2022 / Vojtěch FILIP
Slovensko se upsalo Spojeným státům

Slovenská vláda schválila návrh dohody s USA o obranné spolupráci, na jejímž základě by američtí vojáci mohli využívat infrastrukturu dvou vojenských letišť v zemi a Bratislava by získala přes 100 milionů dolarů (2,1 miliardy Kč) na jejich modernizaci. Opozice a prokuratura dříve uvedly, že smlouva ohrozí suverenitu země, lídři vlády to odmítli. Prokuratura sdělila, že její návrhy na úpravu textu ministerstvo obrany nepřijalo.

Ze světa / 13. 1. 2022 / (čtk)
Kontroverzní postava?

Před několika dny jsme mohli vzpomínat stodvacáté nedožité narozeniny jednoho z velkých českých spisovatelů Kamila Zemana, tedy Ivana Olbrachta. Vzpomínce se nevěnovalo ani jeho rodné město Semily, ani mainstreamový tisk, ač nebýt jeho, nebyl by nejen Nikola Šuhaj, ale ani epigonská díla dnes vyzvedávaných autorů. Přitom najděme v naší literatuře jiné jméno spisovatele, podle jehož námětů bylo natočeno devět filmů a jeden, pozitivně laděný, ukrajinským štábem již po Listopadu, i o něm!

Publicistika / 13. 1. 2022 / Jaroslav KOJZAR
Nikoliv Česko, ale Lipavský stojí při Ukrajincích

Nikoliv Česko, ale Lipavský stojí při Ukrajincích. I takto se dá parafrázovat vyjádření Jana Lipavského, které pronesl během svého prvního telefonátu se svým ukrajinským protějškem Dmytro Kulebou. Krátce řečeno, Jan Lipavský obavy prezidenta Miloše Zemana a našich občanů z jeho jmenování ministrem zahraničí nezklamal!

Publicistika / 13. 1. 2022 / Miroslav KAVIJ
194 svíček za oběti heydrichiády

»Je povinností paměťových institucí připomínat památku lidí, kteří se zapojili do protinacistického odboje. Přímých pamětníků je už jen málo,« řekl včera v Pardubicích ředitel Památníku Lidice Eduard Stehlík při vzpomínkové akci na paravýsadek Silver A.

Zpravodajství / 13. 1. 2022 / (zmk)
V tichosti dál inkasují

To jsme netušili. Tak reagovali někteří lidé z mého okolí na zprávu, že Ústavní soud zamítl stížnost Rybářství Třeboň ve sporu o majetek v okolí Chlumu s římskokatolickou farností Lutová. Nepřekvapil je samotný nález ÚS, ale okolnost, že farnosti a řády nestáhly své žaloby a možná i podávají nové. Mnozí občané totiž očekávali, že se tak stane po velkorysém daru, který byl církvím, a to zejména té římskokatolické, přiřčen v zákoně o majetkovém vypořádání s církvemi a náboženskými společnostmi. Zatímco v České televizi se o něm »taktně« opomněli zmínit, v paměti lidí zůstal. A znovu se při příležitosti tohoto soudního sporu o čtyři rybníky a přilehlé pozemky vynořil. Inu, dnes už víme, že tečka za čímkoli se u nás nezvládá. A tak jsme se zároveň dozvěděli, že i maltézští rytíři si brousí zuby na majetek, tentokrát v jiném než Jihočeském kraji.

Publicistika / 13. 1. 2022 / Petr BRANÝ
Bublina

Blíží se olympijské hry v Pekingu. Přesněji, ty zimní. Už neodpočítáváme na měsíce, ale na týdny, a i ty zbývají de facto jen tři. Kromě evergreenu, kterým je neustálé skloňování údajného porušování lidských práv, se v souvislosti s největším letošním sportovním svátkem řeší covid. Varianta omikron straší sportovní svět a čínští pořadatelé dělají vše, aby akce neskončila podobným fiaskem jako mistrovství světa hokejistů do 20 let. Ostatně jsem o něm na tomto místě psal před týdnem.

Publicistika / 13. 1. 2022 / Petr KOJZAR
Socialistické hnutí Kazachstánu k situaci v zemi

V Kazachstánu nyní probíhá skutečné lidové povstání a od samého počátku protesty byly sociálního a třídního charakteru, neboť zdvojnásobení ceny zkapalněného plynu na burze bylo jen poslední kapkou v přetékajícím poháru trpělivosti. Vystoupení koneckonců začala stejně v Žananu z iniciativy ropných dělníků, který se stal jakýmsi politickým sídlem celého protestního hnutí, uvádí se v Prohlášení Socialistického hnutí Kazachstánu k současné situaci v zemi.

Ze světa / 12. 1. 2022 / Překlad ze Solidnet/SM of Kazakhstan Vladimír SEDLÁČEK
Bude se žít hůř

Program nové koaliční vlády je podle premiéra Petra Fialy (ODS) realistický. Uvedl to při jednání Sněmovny o vyslovení důvěry vládě. Podle předsedkyně ÚV KSČM Kateřiny Konečné program rozhodně není realistický pro deset milionů lidí v ČR, kterým se pod novou vládou bude žít hůř.

Zpravodajství / 12. 1. 2022 / (jad)
Milionu dodaných aut Škoda loni nedosáhla

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto dodala v loňském roce celosvětově 878 200 vozů. Meziročně to představuje pokles o 126 600 aut. Důvodem je pandemie koronaviru i krize s nedostatkem čipů do palubní elektroniky. Automobilka očekává, že se situace v dodávkách polovodičů bude postupně uvolňovat v druhém pololetí letošního roku.

Ekonomika / 12. 1. 2022 / (ici)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Hlasování
Jste pro povinné očkování proti Covid-19?
Reklama

Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.