Archiv článků

Merkelová, resp. spolková vláda, rovná se militarismus

Ten, kdo očekával, že spolková kancléřka Angela Merkelová předstoupí před Evropský parlament – poté, co oznámila své brzké opuštění vysoké politiky – s jistou pokorou, a dokonce sebekritikou, nedočkal se. Svůj projev věnovaný budoucnosti Evropské unie, přednesený v úterý na plenárním zasedání EU, Merkelová pojala především jako vášnivou obhajobu militarismu a zbrojení, kde ústřední myšlenkou bylo vytvoření »evropské armády« a společná zbrojní politika EU. Však také byla její řeč často narušována hlasitými projevy nevole. Ani slovo přiznání se k fatálním krokům a chybám, které EU pod německým (a tudíž Merkelové) vedením v posledních letech učinila a které čím dál více ohrožují integrační projekt jako takový; ne, děláme to prý dobře, jen některé »zlobivé státy« (Merkelová nejmenovala, ale každému bylo jasné, že jde o Maďarsko a Polsko) prý ohrožují právostátnost nejen u sebe, ale v celé Evropě.

Publicistika / 15. 11. 2018 / Jiří MAŠTÁLKA
Lieberman chce válčit za každou cenu

Izraelský ultrapravicový ministr obrany Avigdor Lieberman včera podal demisi, učinil tak po neshodách uvnitř pravicové vlády ohledně postupu proti radikálnímu hnutí Hamás v palestinském Pásmu Gazy.

Ze světa / 15. 11. 2018 / (rj)
Ne koncesionářským poplatkům, ne dalšímu zdanění mobilních telefonů

Po 100 dnech vládnutí nám ministr kultury Antonín Staněk naznačil, že se budou možná zvyšovat koncesionářské poplatky, že se budou odvíjet dokonce od počtu lidí v domácnosti a že by se snad měly platit i za chytré telefony.

Publicistika / 15. 11. 2018 / Zdeněk ŠTEFEK
Jsou i další cesty

V několika posledních dnech jsme se dozvěděli, že Evropská komise chystá opatření, které by paušálně mělo zdanit všechny automobily starší deseti(?) let. Důvodem je údajně to, že jsou jednou z hlavních příčin znečišťování ovzduší na naší planetě. Souběžně nám občanům České republiky byla předložena informace o tom, že právě z těchto důvodů bude potřeba vybudovat kanál Dunaj-Odra-Labe. Údajně ubude ze silnic na tisíce kamionů, protože lodní doprava bude nejen levnější, ale i ekologičtější.

Publicistika / 15. 11. 2018 / Josef ŠENFELD
Nejen o Čapím hnízdu…

Slovo investigativní má základ z anglického investigate, což znamená vyšetřovat. Ne, nebojte se, milí čtenáři, nehodlám vám dávat školení v anglickém jazyce. Jen – s ohledem na aktuální kauzu kolem Čapího hnízda – přemýšlím, jaká je hranice mezi investigativní žurnalistikou, které se věnují mj. Sabina Slonková a Jiří Kubík, a tou běžnou, řekněme – neivestigativní.

Publicistika / 15. 11. 2018 / Petr KOJZAR
»Hlídací psi demokracie«

Já mám pejsky rád. A proto myslím, že tento druh zvířat uráží, když se, byť v metafoře, srovnávají se současným mediálním ansámblem hlavního proudu, co si hraje na »investigativní novináře«. A přitom plní zadání tajných služeb za nemalé peníze nás všech. Nedávno jsem psal o mediální manipulaci, především jak manipulaci rozeznat, jak s informacemi pracovat a jak se bránit polopravdám a lžím.

Publicistika / 15. 11. 2018 / Roman BLAŠKO
Saúdi navzdory Trumpovi sníží těžbu ropy

Saúdská Arábie plánuje v prosinci snížit dodávky ropy na světové trhy ve srovnání s předchozím měsícem o půl milionu barelů denně. Uvedl to saúdskoarabský ministr energetiky Chálid Fálih.

Ekonomika / 14. 11. 2018 / (ici)
Filip: Je to hyenismus

Premiér Andrej Babiš vysvětloval aktuální kauzu výroků svého syna předsedovi ÚV KSČM Vojtěchu Filipovi. Ten po jednání s premiérem označil chování »investigativních novinářů«, kteří kauzu vyvolali, za hyenismus.

Zpravodajství / 14. 11. 2018 / (ste)
ČSBS se obrací na právníky

Předsednictvo Ústředního výboru ČSBS se obrátilo veřejnou výzvou prostřednictvím svých webových stránek www.zasvobodu.cz na právníky (advokáty), kteří by se ujali právní ochrany této společenské organizace »proti pošlapávání práva na svobodu slova a projevu« garantovaného Listinou základních práv a svobod nejen pro jednotlivce, ale též i pro spolky.

Zpravodajství / 14. 11. 2018 / (mh)
Nedotčený ráj, co brzy zmizí; i mamutí kly

V Praze 1 v multikině Cinema City proběhlo v rámci festivalu Nový ruský film 9. listopadu promítání filmu »Nedotčený ráj: Rusko«, který popisuje ekosystémy citlivé na změny klimatu, jež se dají najít v nejodlehlejších místech Ruska. Akcentuje jejich ohrožení a přitahuje pozornost na příspěvek lidstva ke smrtícímu globálnímu oteplování.

Ze světa / 14. 11. 2018 / Roman JANOUCH
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.