Archiv článků

První let dálkově řízeného aerotaxi

Aerotaxi německého start-upu Lilium uskutečnilo svůj první let. Pětimístný dálkově řízený letoun poháněný baterií se počátkem května krátce vznesl vertikálně na mnichovském letišti. Lilium doufá, že stroj bude uveden do provozu do roku 2025, uvedla agentura Reuters.

Ekonomika / 17. 5. 2019 / (ici)
Mladá puška se selským rozumem

Dvojkou na eurokandidátce »KSČM – Česká levice společně!« je letos »mladá puška«. Teprve třiadvacetiletý student Masarykovy univerzity v Brně Andrej Bóna.

Téma / 17. 5. 2019 / Jan STERN
Boeing oznámil dokončení vylepšeného softwaru pro letouny 737 MAX

Americká společnost Boeing ohlásila dokončení vývoje vylepšeného softwaru pro letouny 737 MAX, jejichž provoz byl přerušen po tragických nehodách v Indonésii a Etiopii. Firma dodala, že nyní poskytuje požadované údaje americkému Federálnímu úřadu pro letectví (FAA). Následně hodlá s úřadem pracovat na harmonogramu certifikačního testovacího letu.

Zpravodajství / 17. 5. 2019 / (čtk)
Woffinden bude útočit na čtvrtý titul

V sobotu začne ve Varšavě plochodrážní Grand Prix, tentokrát jen se dvěma mistry světa ve startovním poli oproti loňským pěti a opět bez českého jezdce. Titul obhajuje Brit Tai Woffinden, který vloni ovládl seriál potřetí po letech 2013 a 2015. Jediným dalším šampionem mezi patnáctkou stálých účastníků je Australan Jason Doyle, mistr světa z roku 2017. I nad startem vítěze pardubické Zlaté přilby v úvodním závodě v Polsku ale visel otazník po nedávné zlomenině žebra.

Sport / 17. 5. 2019 / (red)
Jak se díváte na dvojí kvalitu potravin?

Jak se díváte na dvojí kvalitu potravin?

Téma / 17. 5. 2019 / Martin Kalous a Pavel Jáchym
Slavii chybí bod k titulu, Klokany straší baráž

První fotbalová liga má o víkendu na programu předposlední dějství pětikolové nadstavby a vedoucí Slavia může v neděli slavit titul, pokud v Ostravě uhraje aspoň bod nebo druhá Plzeň v souběžném zápase v Liberci nezvítězí. Na opačném konci tabulky se v sobotu odehrají tři utkání skupiny o záchranu a může být především jasno o účasti předposlední Karviné v baráži.

Sport / 17. 5. 2019 / (čtk)
Musíme zde zanechat život pro budoucí generace Rozhovor Haló novin s předsedou OV KSČM Prostějov Ludvíkem Šuldou, kandidátem do Evropského parlamentu (KSČM – Česká levice společně!)

Evropská unie v uplynulém období prošla největším otřesem ve své historii – ztratila Británii. Proč se to stalo? Jaké hlavní důsledky to bude z dlouhodobého hlediska mít?

Rozhovory / 17. 5. 2019 / Tomáš CINKA
Rozkradený Roskosmos

V ruské kosmické agentuře Roskosmos se krade po miliardách, zlodějna nemá konce.

Ze světa / 17. 5. 2019 / (čtk)
Na Srí Lance útočili radikální buddhisté

Nynější vlnu protimuslimských útoků na Srí Lance rozpoutaly patrně skupiny extremistických buddhistů v reakci na velikonoční útoky islamistů, uvedly srílanské úřady.

Ze světa / 17. 5. 2019 / (čtk)
Arbitráže se daří vyhrávat

Česká republika uspěla ve čtyřech mezinárodních arbitrážích celkem o zhruba půl miliardy korun, které souvisí s investicemi do fotovoltaických elektráren.

Zpravodajství / 17. 5. 2019 / (ng)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.