Archiv článků

Korejský summit nakonec velmi úspěšný

Severokorejský vůdce Kim Čong-un slíbil, že KLDR za účasti mezinárodních expertů trvale rozebere zkušební středisko raketových motorů a odpalovací rampu Sohe na západě země.

Ze světa / 20. 9. 2018 / (rom)
Stolpersteine v Prostějově

Prvních deset »kamenů zmizelých«, pro které se používá název Stolpersteine, bude příští rok rozmístěno v ulicích Prostějova. Kameny připomenou tragický osud židovských dětí z Prostějova za druhé světové války přímo u domů, ve kterých židovští občané bydleli před odvlečením do koncentračních a vyhlazovacích táborů.

Zpravodajství / 20. 9. 2018 / (zku)
Neslibujeme nesplnitelné Rozhovor Haló novin s lídrem kandidátky KSČM v Chomutově Ladislavem Drlým

KSČM je v Chomutově v radě města. Volební období končí, je čas bilancovat. Uspěli jste?

Rozhovory / 20. 9. 2018 / Jan STERN
V Makedonii přituhuje

Makedonská opozice podala trestní oznámení na premiéra Zorana Zaeva kvůli údajnému kupování hlasů před nadcházejícím referendem o dohodě s Řeckem, která obsahuje kompromisní změnu názvu země na Severní Makedonie. Informoval o tom v úterý zpravodajský server »24.mk«.

Ze světa / 20. 9. 2018 / (rom)
Zelené plivnutí po nebydlících Pražanech

Kolik českých občanů bylo u nás zbaveno v rámci takzvané demokratizace a transformace ekonomiky a společnosti střechy nad hlavou, není známo. Polooficiální odhady mluví o 70 000, přičemž dalším 100 000 ztráta střechy nad hlavou bezprostředně hrozí. Ne všichni jsou zatím nuceni živořit na čerstvém vzduchu v otřesných hygienických podmínkách. Část jich dosud přežívá u známých apod. Shoda vládne, že ohrožení bezdomovectvím nejen v Praze narůstá.

Ekonomika / 20. 9. 2018 / Jan ZEMAN
AI proti vězňům svědomí v Egyptě

Mezinárodní organizace na ochranu lidských práv Amnesty International (AI) v úterý důrazně kritizovala autoritářský vojenský režim egyptského prezidenta Abdal Fattáha Sísího za to, že potlačuje svobodné vyjadřování názoru. Podle agentury AP zároveň egyptskou vládu vyzvala k bezpodmínečnému propuštění všech osob, které jsou kvůli svým názorům vězněné.

Ze světa / 20. 9. 2018 / (rj)
Budou ze státních zástupců soudci?

Nejvyšší soud by mohli posílit Radek Doležel a Petr Škvain, kteří nyní působí jako státní zástupci. Soudcům z trestního kolegia oba představili své vize a získali jejich podporu.

Zpravodajství / 20. 9. 2018 / (zku)
Skandál: Maassen za trest povýšen

Povýšení krajně pravicového šéfa civilní kontrarozvědky Hanse-Georga Maassena do role státního tajemníka ministerstva vnitra vyvolalo v Německu vlnu kritiky. Nového prezidenta Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV) navíc bude ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) teprve hledat. Do té doby kontrarozvědku nadále povede Maassen.

Ze světa / 20. 9. 2018 / (rj)
Třetina studentů-zdravotníků zvažuje odchod z ČR

Více než třetina studentů středních zdravotnických škol zvažuje, že půjde pracovat do zahraničí. Vyplývá to z průzkumu Barometr mezi budoucími zdravotními sestrami z konce loňského roku, který se týkal více než 2000 studentů a studentek.

Zpravodajství / 20. 9. 2018 / (zku)
Od ledna vzroste důchod o 900 korun

Průměrný starobní důchod se od ledna zvýší o 900 korun měsíčně. Pevná část penze, která je pro všechny stejná a nyní činí 2700 korun, se zvedne celkem o 570 korun. Zásluhová procentní výměra, v níž se odrážejí odpracované roky a výdělek, poroste o 3,4 procenta.

Zpravodajství / 20. 9. 2018 / (ste)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.