Archiv článků

ODS bere lidu demokratické právo

Není to tak dávno, co se zdařilo prosadit pro lid republiky právo přímé volby prezidenta. Kdyby byl přímou volbou prezidentem zvolen státník typu pana Havla nebo pana »knížete«, u nás občana Schwarzenberga, nikdo z tzv. demobloku by nejen nereptal, ale všichni by se předháněli v oslavných ódách, hymnech a eposech.

Publicistika / 18. 7. 2019 / Jiří JAROŠ NICKELLI
O čem jednaly senátní výbory

K rozšíření EET rozdílně

Zpravodajství / 18. 7. 2019 / (jad)
I kdyby šlo o konec ČSSD…

Zaráží mě, proč kvůli jednomu místopředsedovi byla sociální demokracie schopna riskovat všechno. Skutečně všechno, nepřeháním. ČSSD takovým krokem riskuje totiž, že bude mít starost se dokonce dostat, pokud by byly předčasné volby, do parlamentu. Že přeháním? Nikoli. V některých průzkumech se pád strany, která byla kdysi v čele politického žebříčku, přímo nechal vysoudit. Pár desetinek nad pět procent, což je hranice pro vstup do Sněmovny, je už nyní propad.

Publicistika / 18. 7. 2019 / Otakar ZMÍTKO
»Kniha na zakázku«

Sedím v kinokavárně, kde se schází tzv. pražská kavárna. Nejsem nijak zaujatý, každý máme právo na svůj názor. Neboť jak jsem už kdysi napsal, demokracie funguje pouze na principu vzájemného uznání. A jak tak sedím a lovím v paměti různou inspiraci a myšlenky pro své zápisky, zavnímám rozhovor vedle u stolu. Najednou nelze neslyšet jednání tří mladých lidí, kteří dávají dohromady nějakou knihu. Co by na tom bylo, ale zdál se mi to takový netypický přístup. Proto jsem i zvědavě poslouchal.

Publicistika / 18. 7. 2019 / Roman BLAŠKO
Příjmovou chudobou ohrožen každý jedenáctý

Takzvanou příjmovou chudobou je ohroženo 9,6 procenta osob žijících v českých domácnostech, vyplývá z výsledků pravidelného šetření o příjmech a životních podmínkách domácností za rok 2018. Z dlouhodobého hlediska se míra ohrožení příjmovou chudobou v České republice už deset let v řadě stále pohybuje mezi 9 a 10 %.

Ekonomika / 17. 7. 2019 / (ici)
Dobrodružství cyklistiky pokračuje v Kolíně

V kolínském Veigertovském domě se v úterý uskutečnila vernisáž výstavy Dobrodružství cyklistiky – éra vysokého kola v Čechách.

Regiony / 17. 7. 2019 / (zs)
Zábrany nepřijatelné

Vytvoření zábran proti migrantům na hranicích mezi Itálií a Slovinskem, o nichž v minulých týdnech opakovaně hovořili italští politici včetně ministra vnitra Mattea Salviniho, jsou podle slovinského prezidenta Boruta Pahora nepřijatelné.

Ze světa / 17. 7. 2019 / (čtk)
Uzákonění předkupního práva obcí může přinést problémy

Obce, města a kraje by měly mít předkupní právo na nemovitosti, které stát už nepotřebuje. Uzákonění předkupního práva navrhlo hlavní město v majetkové novele. Podle stínového ministra spravedlnosti KSČM Stanislava Grospiče jde o velice problematickou novelu, která zřejmě nemůže počítat s jejich podporou.

Zpravodajství / 17. 7. 2019 / (jad)
Výdaje na zdravotnictví máme podprůměrné

Česká republika se v podílu celkových výdajů na zdravotní péči na hrubém domácím produktu (HDP) nacházelo ve srovnání se státy evropské osmadvacítky podle posledních údajů z roku 2016 až na 20. místě mezi Chorvatskem a Slovenskem. Na prvním místě v Evropě bylo Švýcarsko.

Ekonomika / 17. 7. 2019 / (ici)
Nová Hedvábná stezka – nevídaný globální projekt v historii lidstva

Jak jsem již před časem avizoval, měl jsem tu možnost navštívit Čínskou lidovou republiku. Nic jsem od této náhlé cesty neočekával. Obecné informace jsem měl a spíše šlo o to, vidět vše v reálném obraze a vnímání. Jenže jak už to bývá, realita je často jiná, zvlášť pokud je vzdálenější a neprozkoumaná na vlastní oči. Hned po prvních dvou dnech jsem se pro ČLR nadchl. Rozhodl jsem se tím pádem začat vnímat hlouběji všechny aspekty života v této zemi. Chtěl bych vám předestřít nejdříve témata jako čínská Nová Hedvábná stezka, stavební, průmyslové, informační a další výrobní technologie. Chtěl bych vám přiblížit sociální a školskou sféru, kulturní oblast včetně významu stolování a také i takové zajímavosti, jako je návštěva rodného domu Mao Ce-tunga, procházka po Velké čínské zdi, případně noční výlet do neturistických čtvrtí hlavního města Pekingu. To vše bych rád nejen popsal, ale také si dovolil trochu okomentovat.

Téma / 17. 7. 2019 / Roman BLAŠKO
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.