Archiv článků

Asociální knížecí rady OECD

České zdravotnictví si ve srovnání s ekonomikami střední a východní Evropy vede dobře, rezerv ve svém uspořádání však má celou řadu.

Zpravodajství / 17. 7. 2018 / (ng)
V ČR je kritický nedostatek psychologů

Duševní onemocnění postihne každý rok přes 650 tisíc lidí, na pomoc klinického psychologa však zájemci čekají dlouhé měsíce, někdy i půl roku. Zdravotní pojišťovny totiž s psychology odmítají uzavírat smlouvy, tvrdí, že stávající počet stačí.

Zpravodajství / 17. 7. 2018 / (jad)
Protesty v Basře pokračují

Asi 200 Iráčanů se shromáždilo u vjezdu k nalezišti plynu na jihu země k dalšímu protivládnímu protestu. Iráčané demonstrují v ropných oblastech na jihu země už týden kvůli chybějícím službám a nezaměstnanosti. V Samávě při střetu s policií v neděli dva demonstranti přišli o život.

Ze světa / 17. 7. 2018 / (rom)
Pro polovinu Čechů je nejstabilnější investicí zlato a drahé kovy

Nejstabilnější alternativní investicí je pro Čechy zlato nebo jiné drahé kovy. Drahé kovy jako nástroj pro uložení peněz preferuje 48 procent lidí. S velkým odstupem následuje umění (11 procent), starožitnosti (devět procent) nebo kryptoměny (pět procent). Vyplývá to z červnového průzkumu agentury NMS Market Research pro společnost Golden Gate mezi tisíci respondenty.

Ekonomika / 17. 7. 2018 / (čtk)
Podomní obchodník

Americký prezident Trump přijel na NATOsummit velmi rozezlen. Jestli prý nebudou spojenecké státy dávat alespoň tři procenta HDP na obranu, pak je čeká trest. A Německo a Francie při tom odebírají ruský plyn. To není spolupráce, to je snad dokonce i zrada.

Publicistika / 17. 7. 2018 / Otakar ZMÍTKO
Sanders v sukních Redakční sloupek

Před týdnem jsem rozebíral globání krizi autentické levice. Levice, která je nejen v útlumu, ale ještě má tendenci se drobit - spekuluje se dokonce i o možném štěpení v europarlamentní frakci GUE/NGL. Mnozí přesvědčení levičáci upínali své naděje na řeckou SYRIZU, na španělský Podemos, na Mélenchonovu frontu ve Francii, ale z očekávané »revoluce« sešlo. Proto teď s nadějí hledí převážně jinam.

Publicistika / 17. 7. 2018 / Roman JANOUCH
Vláda a trapnosti

Ve středu 11. července jsme si zažili celodenní maraton nudného populismu i bezbřehého a navýsost trapného antikomunismu. Ten den totiž o důvěru Sněmovny žádal kabinet premiéra Andreje Babiše.

Publicistika / 17. 7. 2018 / Radek NEJEZCHLEB
Není to opačně, pane Pospíšile?

Před několika dny se nám občanům, tedy ještě před odsouhlasením Babišovy vlády v Poslanecké sněmovně, europoslanec Jiří Pospíšil svěřil, že vlastně už nebudeme spolehlivými spojenci pro Evropskou unii a NATO. Proč? Protože všechno budou ovlivňovat komunisté, kteří »naši zemi zplundrovali ekonomicky, morálně, kulturně«. Babiš jim umožní, »aby se dostali znovu k moci«. Jaké postoje komunisté zastávají, ostatně ukázalo hlasování o našich misích v Pobaltí, což odmítli »protože si to nepřeje Rusko«. Tím vlastně ukázali, jací jsou a kam nás chtějí zavést. Punktum.

Publicistika / 17. 7. 2018 / Jaroslav KOJZAR
Svůdnost experimentu

Na internetu mě zaujal jeden článek, který říkal, že si studenti gymnázia z Hradce Králové zkusili žít čtyři dny jako v roce 1982. Tedy v době, kdy jsem se narodil. Po přečtení článku jsem zjistil, že se jednalo o nový typ výuky dějepisu, a to ve formě retro prožitku. Článek však měl v sobě ještě jednu podstatu – ukázat slovo socialismus v co nejhorším světle. Na onom táboře, kde probíhalo čtyřdenní retro, se všichni museli zdravit čest práci, soudruhu a soudružko. Všude byly vlajky Sovětského svazu a různé nápisy typu Se SSSR na věčné časy atd. Jenže není retro jako retro.

Publicistika / 17. 7. 2018 / Jan KLÁN
Němci nechtějí Seehofera

Téměř dvě třetiny německých občanů vidí ve svém ministrovi vnitra Horstu Seehoferovi politického kverulanta, který už není způsobilý stát v čele resortu. V průzkumu společnosti Forsa pro zpravodajskou televizi n-tv se tak vyjádřilo 62 % dotázaných.

Ze světa / 17. 7. 2018 / (rj)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.