Archiv článků

Změnu volebního zákona by měla předkládat vláda, ne poslanci

Srovnat váhu všech odevzdaných hlasů při volbách do Sněmovny je cílem lidovecké novely volebního zákona, kterou by měli mít poslanci v lavicích. Usilují v ní také o úplné zrušení systému, podle kterého se zvyšuje o pět procent kvorum v koalici za každou stranu, která se do ní zapojí.

Zpravodajství / 14. 11. 2019 / (ku)
Sesazený předseda

Poslanci právního výboru německého Spolkového sněmu včera sesadili z postu předsedy Stephana Brandnera z protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD).

Ze světa / 14. 11. 2019 / (čtk)
Írán vylévá beton

Írán začal v neděli vylévat beton v rámci výstavby své druhé jaderné elektrárně u jihoíránského přístavu Búšehr.

Ze světa / 14. 11. 2019 / (pe čtk)
Proč jsou zabíjeni Kurdové?

Dovolím si v tomto čase přeplněném informacemi k 17. listopadu 1989 a chybějícími informacemi k 17. listopadu 1939 upozornit na jeden z nejvážnějších problémů a ohrožení světového míru. To je aktuální stav turecké okupace území Syrské arabské republiky. Jedná se ve skutečnosti o stoletý problém kurdského národa. Kurdové představují jeden z nejnešťastnějších národů dnešního světa. Je jich nejméně 30 milionů, a přitom nemají svůj vlastní stát. Naproti tomu známe existující státy, zejména v Perském zálivu, které nemají ani jeden milion obyvatel. Kurdové žijí hlavně v odlehlých oblastech dnešního Turecka (je jich tam až 15 milionů), Íránu (zhruba šest milionů), Iráku (nejméně půl milionu) a Sýrie (1,6 milionu). Mnoho Kurdů obývá také turecká velkoměsta, především Istanbul. Kromě toho vznikala od 60. let 20. století početná kurdská diaspora v západní Evropě, především v Německu (0,75 až 1,0 milionu) a Nizozemsku.

Publicistika / 14. 11. 2019 / Vojtěch FILIP
Mrtví po útocích Izraele

Při útoku izraelských vzdušných sil bylo ráno zabito v Pásmu Gazy dalších osm Palestinců. Od úterý tak při izraelských náletech proti skupině Islámský džihád zemřelo nejméně 18 Palestinců. S odvoláním na palestinské ministerstvo zdravotnictví v Gaze to uvedla AFP.

Ze světa / 14. 11. 2019 / (ava, čtk)
Kolik si připlatíme a proč?

Doba předvánoční nutí hospodyňky k nákupům. Oproti rokům minulým bohužel musíme sáhnout do peněženky hlouběji, a to je nepříjemné poznání.

Publicistika / 14. 11. 2019 / Pavel KOVÁČIK
Sport a současnost

 

Publicistika / 14. 11. 2019 / Miloslava VOSTRÁ
VZP bude nemocnicím hradit všechnu poskytnutou akutní péči

Nemocnice budou mít podle ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeňka Kabátka v letošním i příštím roce hrazenou veškerou akutní lůžkovou péči, kterou poskytnou. Pojišťovna tak reaguje na stížnosti nemocnic, že jim úhrady limituje.

Zpravodajství / 14. 11. 2019 / (jad)
Audience

Výjimečná situace a skvělý zážitek, řekl trenér fotbalistů pražské Slavie Jindřich Trpišovský o audienci u prezidenta republiky Miloše Zemana. Pozvánku na Hrad dostal po šokující remíze týmu na půdě slavné Barcelony spolu s brankářem Ondřejem Kolářem, záložníkem Tomášem Součkem a šéfem klubu Jaroslavem Tvrdíkem.

Publicistika / 14. 11. 2019 / Petr KOJZAR
Kapitalismus nikdy nebude existovat bez válek

Ze všech stran, možných i nemožných, na nás útočí informace o tom, jak rok 1989 zachránil demokracii a svobodu. Opravdu se tomu nedá uniknout. Uplynulo 30 let budování kapitalismu. A já pořád slyším, jak se máme s tou svobodou a demokracií dobře. Nejen že ti, co vše organizovali v roce 89, ušili na lidi podvod a rozkradli, zruinovali republiku, ale chtějí nám, respektive našim budoucím generacím, sebrat i naději na lepší život v budoucnu. Kapitalismus nikdy nebude existovat bez válek, zdůrazňuji – nikdy! Ani bez vykořisťování, bez sociální a třídní nespravedlnosti! Já tvrdím, že proto se mít dobře nikdy nemůžeme. Možná se to týká jen bohatých a jejich obsluhy.

Publicistika / 14. 11. 2019 / Roman BLAŠKO
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
Obsah se připravuje
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.