Archiv článků

Basketbalistky USK začaly Evropskou ligu vítězně

Basketbalistky ZVVZ USK Praha vstoupily úspěšně do nového ročníku Evropské ligy a vyhrály v Lotyšsku nad TTT Riga 73:66. Nejlepšími střelkyněmi v barvách českých šampionek a obhájkyň třetího místa byly shodně se 17 body Alyssa Thomasová a Valériane Ayayiová. Další zápas čeká svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové za týden ve Francii proti Bourges.

Sport / 17. 10. 2019 / (zr)
Bílí Tygři nepostoupili do play off Ligy mistrů

Hokejisté Hradce Králové stvrdili postup do vyřazovací části Ligy mistrů na závěr základní skupiny H vysokým vítězstvím nad Štýrským Hradcem 7:1. Debakl rakouského celku se zrodil ve třetí třetině, kterou domácí vyhráli 5:0. Úkol v podobě tříbodové výhry naopak nezvládl Liberec. V závěru duelu s Augsburgem musel za stavu 2:2 riskovat, inkasoval rozhodující gól a prohrál 2:3.

Sport / 17. 10. 2019 / (red)
Voráčkovy body nepomohly

Český útočník Jakub Voráček třemi body za dvě branky a asistenci jen zmírnil porážku hokejistů Philadelphie ve středečním utkání NHL v Edmontonu, kde Flyers podlehli 3:6. Naopak po tříbodovém představení se mohl radovat Tomáš Hertl, který gólem a dvěma přihrávkami pomohl San Jose k výhře nad Carolinou 5:2.

Sport / 17. 10. 2019 / (red)
Řádění gangů v Mexiku

Při přestřelce v mexickém státě Guerrero na jihozápadě země zemřelo 15 lidí, informovala s odvoláním na úterní prohlášení bezpečnostních složek agentura Reuters. Neštěstí se stalo v pondělí, kdy zároveň v sousedním státě Michoacán ozbrojenci zastřelili 14 policistů.

Ze světa / 17. 10. 2019 / (čtk)
Aerolinky Qantas v pátek uskuteční nejdelší let na světě

Australské aerolinky Qantas v pátek uskuteční celosvětově první let mezi New Yorkem a Sydney bez mezipřistání. Téměř 20hodinový let bude zatím pouze testovací a s omezeným počtem cestujících. Bude mu ale zřejmě patřit světový rekord, co se délky letu týče, upozornil server Simple Flying.

Ekonomika / 17. 10. 2019 / (čtk)
Polistopadové deja vu

Jako bumerang se nám neustále vrací naše prožitá minulost. Některé dohání, jiné předhání. Celé prolínání s minulostí vrcholí v posledních dnech, kdy zemřel významný český zpěvák Karel Gott a posléze herečka Vlasta Chramostová. To tak v životě bývá. Nicméně, co se rozhořelo poté, tak nemá v naší historii obdoby. Nejprve se nemohli čelní představitelé státu domluvit, jaký to pohřeb vlastně vystaví Karlu Gottovi, aby poté došli k názoru, že nejlepší bude pohřeb se státními poctami. Přeci jen se jednalo o nejvýznamnějšího českého zpěváka a můžeme říci, že část svých životů jsme prožili v Gottově éře. Ta nyní končí.

Publicistika / 17. 10. 2019 / Jan KLÁN
Ve 4. debatě Warrenová »boxovacím pytlem«

Ve znamení útoků na senátorku Elizabeth Warrenovou se nesla čtvrtá debata uchazečů o nominaci Demokratické strany do prezidentských voleb. Kritiku si Warrenová vysloužila mj. za své plány v oblasti zdravotnictví a daní. Podle některých z 11 jejích soupeřů nedokáže senátorka za stát Massachusetts vysvětlit, jak hodlá své reformy financovat. Shodu uchazeči o demokratickou nominaci našli v tom, že prezident Donald Trump musí čelit za své jednání v tzv. ukrajinské aféře ústavní žalobě.

Ze světa / 17. 10. 2019 / (čtk)
»Papaláš«

Kdo je to vlastně »papaláš«? Podle současného výkladu jde o »nespisovný, lehce pejorativní výraz pro jedince obdařeného formálně (legálně) značnými pravomocemi, který tohoto svého postavení ale nevyužívá v souladu s obecně definovanými základními (zejména morálními) požadavky, které se při výkonu dané funkce předpokládají.« V současné době je tento výraz v televizi užíván, hovoří-li se o vedoucích funkcionářích minulého režimu. Je třeba totiž vsugerovat dalším generacím, že mezi dnešními představiteli a tehdejšími je nebetyčný rozdíl. Zdůraznit, že ti předlistopadoví své funkce vlastně zneužívali, že vlastně jejich vládnutí bylo proti obecně chápaným morálním zásadám. Co jsou to ale »obecně definované základní (zejména morální) požadavky«? To, že se chovali nemorálně, tedy měli víc žen či naopak mužů? Že kradli? Vraždili? Byli od rána do večera pod vlivem alkoholu? Jistě, to by morální nebylo. Jenže to dnešní generace nepochopí, a ani ti, co používají onen »pejorativní výraz«, ti, kteří se v té době provinili proti stávajícímu morálnímu chápání, byli voláni, byli-li členy KSČ, k odpovědnosti. Pamatuji na ředitele rozhlasového studia, kterého to stálo ředitelské místo, a několik let pak pracoval v dělnické profesi – v jeho případě v tom byly ženy. Pamatuji i městského tajemníka z Prahy, který byl odvolán a »přesunut« na podřízené místo redaktora v jistém týdeníku, tedy až poté, co absolvoval léčebnou kúru pro odvyknutí – šlo o opilství. Pamatuji ředitele velké fabriky, který si chtěl korupcí získat nadřízené - stálo ho to místo, a dokonce vězení, a ti nadřízení, kteří o tom věděli, byli dokonce z pokynu ještě vyššího okamžitě odvoláni.

Publicistika / 17. 10. 2019 / Milan ŠPÁS
Co sám nechceš, nečiň jiným

Střední škola ve Šluknově na Děčínsku zažila »slavný« den, navštívil ji Klaus, ten mladší, s poslankyní Zahradníkovou, která si pro jistotu identifikace ponechala na klopě i reklamní placku. Měla zřejmě obavu, aby ji studenti správně identifikovali k Trikoloře.

Publicistika / 17. 10. 2019 / Pavel KOVÁČIK
Ubytovací sazba dopadne i na Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, tedy například na služby typu Airbnb. Rozhodla o tom v úterý večer Sněmovna, která odmítla senátní návrh na roční odklad novely i další úpravy horní komory, například zpoplatnění dlouhodobých pobytů nižší sazbou.

Zpravodajství / 17. 10. 2019 / (ku,jad)
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
Obsah se připravuje
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.