Archiv článků

Kyberútoků je u nás více než ve světě

V počtu kybernetických útoků na místní firmy a organizace je ČR nad světovým průměrem. Zatímco na české organizace připadá 530 útoků za týden, celosvětový průměr je 491 útoků.

Zpravodajství / 25. 5. 2020 / (ku)
Letošní volby vyjdou dráž než loňské

Výdaje státního rozpočtu na volby loni klesly meziročně zhruba o polovinu na 641 milionů korun. Naprostou většinu z toho si vyžádaly květnové volby do Evropského parlamentu, k nimž přišlo asi 2,4 milionu voličů.

Zpravodajství / 25. 5. 2020 / (ku)
Americká levice překousává nezdar

Američtí levicoví demokraté se vzpamatovávají z volební porážky svého uznávaného vůdce Bernieho Sanderse, napsal web Politico.

Ze světa / 25. 5. 2020 / (pe)
Haftarova výzva

Polní maršál Chalífa Haftar, který ovládá východ Libye, v sobotu své jednotky vyzval, aby neustávaly v boji a shromáždily se proti Turecku. To pomáhá vládě premiéra Fáize Sarrádže, jež sídlí v Tripolisu, uznává ji OSN a s Haftarem soupeří o moc v zemi.

Ze světa / 25. 5. 2020 / (ava, čtk)
Americká demokracie – nemanipuluješ s fakty, nehraješ!

Analytička Rebekah Jonesová byla hlavní autorkou speciální platformy s daty o epidemii COVID-19 na Floridě. Ona a její tým však podle informací amerických médií nedávno přišly o kontrolu nad důležitým systémem a Jonesová se domnívá, že web už nebude poskytovat tak kvalitní informace jako dříve. Lokální televizní stanici řekla, že byla zbavena funkce, protože odmítla manipulovat s daty.

Ze světa / 25. 5. 2020 / (rom)
Kandidát na předsedu NS zabodoval u Zemana i věkem

Prezident Miloš Zeman vybral za nového předsedu Nejvyššího soudu Petra Angyalossyho i kvůli jeho nižšímu věku. V pořadu Partie na Primě to řekla ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO).

Zpravodajství / 25. 5. 2020 / (ku)
Noční vlci versus Mirek Kalousek

Rok se s rokem sešel a na naše území měli opět přijet ruští motorkáři, Noční vlci. Letos kvůli koronaviru nepřijeli, ale zastoupili je motorkáři naši. Někteří lidé dříve Noční vlky obvykle vítali, druzí je hanobili a odsuzovali jako agenty Putina a některým to bylo naprosto jedno. Mezi nejhorlivější »křiklouny« proti připomínce konce druhé světové války tímto způsobem a toho, kdo ji vyhrál v roli spojeneckých vojsk (Sovětský svaz měl nejvíce obětí), patřili zejména pravicoví politici. Pokud nahlédneme na facebookový profil Miroslava Kalouska, tak zjistíme, že se již k tomuto tématu vyjádřil. Ocitujme si jeho příspěvek přesně: »Žádám Policii ČR, aby zasáhla. Pro svobodomyslné občany je tohle stejně nepřijatelná provokace, jako by na českých silnicích vlála vlajka s hákovým křížem. Stejně tak to vnímá i náš právní řád. V naší zemi nebude nikdo ani hajlovat, ani mávat rudou vlajkou se srpem a kladivem.« Tolik doslovná citace vyjádření Miroslava Kalouska k návštěvě Nočních vlků, kteří s sebou vozí i vlajky bývalého Sovětského svazu. Nyní si ale rozeberme myšlenkové pochody pravicového »guru« v této věci trochu podrobně.

Publicistika / 25. 5. 2020 / Jan KLÁN
V USA se šíří i politický virus

Ten, kdo požaduje od Číny kompenzaci za epidemii koronaviru, je snílek. Řekl to včera čínský ministr zahraničí Wang I. Čína a USA se podle něj ocitly na pokraji nové studené války. V USA se šíří i politický virus, prohlásil také.

Ze světa / 25. 5. 2020 / (ava, čtk)
Koronavirové bomby

Velkou koronavirovou bombou se stalo fotbalové utkání v italském Bergamu 19. února 2020, kde se nakazil bezpočet fanoušků obou stran a odkud se do Valencie vrátila nakažená třetina španělského týmu. COVID-19 začal zaplavovat Itálii a Španělsko. Podobně účinkovalo fotbalové utkání v Liverpoolu ve Velké Británii. Druhou epidemiologickou bombou ve Španělsku se stala demonstrace asi 120 tisíc feministek 8. března v Madridu, po níž se epidemie COVID-19 ve Španělsku prudce rozjela. Ve Francii se koronavirovou bombou staly místní volby 15. března, podobně v Bavorsku ve stejný den či jim předcházející slavnosti piva v městečku Mitterteich poblíž našich hranic. Organizátoři i odpovědné úřady těchto a dalších akcí zcela ignorovali nebezpečí pandemie COVID-19. Šíření koronaviru výrazně urychlují epidemiologické bomby.

Publicistika / 25. 5. 2020 / Jan ZEMAN
Loutkovodiči a loutky

Jistě nejsem sama, kterou události posledních dnů nenechávají lhostejnou. Mnozí se rozčilují na Facebooku. Jsou takoví, kteří si zanadávají u televize s dovětkem, že pravda začíná tam, kde končí její signál. Jen výjimky potvrzují pravidlo. Přibývá těch, kteří televizi přestávají sledovat vůbec. Jsou zneklidněni tím, že nejen koronavirus a následná ekonomická krize nás ohrožuje, ale také krize hodnot a morálky, která rozděluje společnost. A oprávněně si pokládají otázku kam, s kým a pro čí zájem směřuje naše zahraniční politika.

Publicistika / 25. 5. 2020 / Anna ŠTOFANOVÁ
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.