Archiv článků

Dluhy spojené s bydlením neustále rostou

Průměrný dluh z hypoték a úvěrů ze stavebního spoření na jednoho klienta dosahoval koncem loňského roku v České republice 1,6 milionu korun. Nejvyšší byl v Praze, kde meziročně stoupl na 2,9 mil. Kč. Následoval Středočeský kraj s průměrným dluhem vázaným na bydlení 1,9 mil. Kč.

Ekonomika / 22. 3. 2019 / (ici)
Vývoj cen a sociální důsledky zdražování

Průměrná inflace se pohybovala v ČR v poslední době kolem dvou procent. V zemích, jako je Maďarsko, byla vyšší (3,2 %), nižší v Dánsku (0,7 %) či Řecku (0,5 %). Cenový vývoj ovlivňují jak domácí, tak zahraniční vlivy, jak činitele na straně poptávky, tak nabídky. Dovoz inflace z ciziny aktuálně omezují tlumené ceny zahraničních výrobců, opačně působí vyprchání protiinflačního vlivu kurzu koruny. V souhrnu působil aktuální vývoj v zahraničí na tuzemskou inflaci jen lehce proinflačně.

Publicistika / 22. 3. 2019 / Jiří DOLEJŠ
Odklad jen krátký a se schválenou dohodou

Prezidenti a premiéři 27 zemí Evropské unie rozhodli, že umožní odklad brexitu nejdéle do 22. května, vyplývá z diplomatických informací.

Ze světa / 22. 3. 2019 / (čtk)
Prý nechceme levnější vodu, ptají se mě

Jak to teda je s naším hlasováním? Sněmovní tisky o daňových zákonech ze Senátu (tisk 206) spolu s novelou o EET (tisk 205) jsou dlouhodobě obstruovány pravicovou opozicí. Jdou na to přes jednotlivé »drobné« změny, které ale mění mnohdy smysl a záměr, pro který byl původní návrh zákona přednesen. Senát s většinou opozičních senátorů vrátil tisk 206 s návrhy, které byly ve většině již diskutovány ve Sněmovně, a byl mnohdy velmi těžce přijímán kompromis, ve kterém museli všichni oželet mnoho svých »dobrých« nápadů.

Publicistika / 22. 3. 2019 / Leo LUZAR
Kdybych byl Fialou...

Hned na začátek musím přiznat jednu věc. Nikdy jsem nebyl velký fanoušek Václava Klause mladšího. Ano, můžeme se shodnout na tom, že bychom neměli posílat české vojáky do Afghánistánu a že ani jeden nebudeme volit ODS v eurovolbách, ale to podle mého úplně nedává základ pro zásadní náklonnost.

Publicistika / 22. 3. 2019 / Andrej BÓNA
Lesníci budou mít v boji s kůrovcem volnější ruce

Lesníci a vlastníci lesů budou mít volnější ruce v boji s kůrovcovou kalamitou, rybáři můžou počítat s náhradou za škody, které jim na rybách způsobili kormoráni. Umožňují to poslanecké novely – lesního zákona a zákona o poskytování náhrad škod způsobených vybranými zvláště chráněnými živočichy, které schválil Senát. Normy nyní dostane k podpisu prezident.

Zpravodajství / 22. 3. 2019 / (jad)
Ani dnes by neměla být arbitrem

Poslankyně Němcová se nám zase představila jako arbitr spravedlnosti a politické kultury. V minulých dnech se vícekrát opět objevila v této roli na obrazovce. Přes kultivovaný vnější projev z ní čišela nenávist. Šlo o tzv. církevní restituce, podruhé o Vondráčkovo hraní na kytaru apod., naposledy pak o provinění už bývalého spoluposlance ODS Václava Klause ml.

Publicistika / 22. 3. 2019 / Josef ŠENFELD
Umělá »inteligence«

Technologie jdou neuvěřitelným tempem, pro mnoho lidí až nepředstavitelným, dopředu, včetně takzvané umělé inteligence. A velmi dobře chápu, proč se to mnohým zdá děsivé, mnozí to naopak velmi vítají, i v tomto je svět rozdělený.

Publicistika / 22. 3. 2019 / Tomáš CINKA
Přílišná orientace na autoprůmysl

Elektrotechnický průmysl loni pokračoval v poměrně rychlém růstu. Podle ředitele Elektrotechnické asociace ČR Jana Prokše to bylo o více než pět procent a některé statistiky uváděly až osm procent. Očekávané zpomalení se ho dosud nedotklo, i když se s ním počítá.

Ekonomika / 21. 3. 2019 / (ici)
Je opravdu třeba brát v zimě vitamín C?

Vitamín C působí spolu s dalšími vitamíny, a proto je účinnější přijímat jej v zelenině a ovoci než v potravinových doplňcích. Vitamínové preparáty obsahující vitamín C jsou často považovány za nezbytné spojence v boji proti virům v zimě. Je to skutečně tak?

Téma / 21. 3. 2019 / (čtk)
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.