Archiv článků

Sedm ministerstev zatím vyjednalo přidání celkem 9,75 miliardy

Představitelé sedmi ministerstev zatím vyjednali s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) přidání zhruba 9,75 miliardy korun nad rámec původně plánovaného rozpočtu na příští rok. Tento týden by měli na jednání dorazit ještě zástupci dalších čtyř resortů včetně ministerstva práce, které požaduje dalších 11 miliard korun. Schillerová při jednáních upozornila, že posílení rozpočtu ministerstev by nemělo zvýšit plánovaný deficit rozpočtu 40 miliard korun. Již dříve uvedla, že prostor pro vyšší výdaje umožnila nová prognóza ministerstva financí a úspory u obsluhy státního dluhu.

Zpravodajství / 19. 8. 2019 / (čtk)
Humoru je pořád ještě málo!

Imitátor a bavič Václav Faltus je stále fit a vesel! Dokázal to mj. 23. července v Hamzově léčebně v Luži – Košumberku na Chrudimsku, kde výtečně bavil nejen pacienty, ale také účastníky velkého jarmarku přímo v léčebně. A my jsme byli u toho! Slovo dalo slovo a z našeho letitého přátelství vznikl následující rozhovor. Ne samoúčelně. Václav Faltus, který je milovníkem country muziky, přijede také pobavit 7. září účastníky Celostáního setkání občanů ve Svojšicích na Pardubicku, které se rovněž koná jako Slavnost Haló novin!

Bonus / 19. 8. 2019 / Jiří ČERNÝ
Nejkrásnější dívky měly napilno

Již v totmo týdnu poznáme novou Českou Miss. Tentokrát nejen ji, protože se před kamerami televize Prima bude volit i nejkrásnější Slovenka. A dívky měly před klíčovým týdnem hodně napilno!

Bonus / 19. 8. 2019 / (za)
Ondrovi kombinace nevyšla

Sportovní lezec Adam Ondra se zatím na olympijské hry nekvalifikoval. Na mistrovství světa v Japonsku dnes v kombinaci nepostoupil do finále. V kvalifikaci skončil osmnáctý a měl daleko k potřebné sedmé příčce v redukovaném pořadí. Obhájce stříbra doplatil na nevydařené lezení na rychlost a technickou chybu v obtížnosti, kvůli které mu rozhodčí neuznali většinu zdolané cesty.

Sport / 19. 8. 2019 / (čtk)
O co jde ve Venezuele

O co jde ve Venezuele? Netradičně mne na poslaneckém dnu navštívil jeden mladý člověk a položil mi otázku, kterou jsem zvolil jako titulek tohoto článku. Mám štěstí, že jsem měl několik rozhovorů s lidmi, kteří se situací v Jižní Americe zabývají a kteří mi před více než 10 lety pomáhali zakládat Česko-Venezuelskou obchodní komoru. O situaci se tedy mohu rozdělit i s dalšími čtenáři.

Publicistika / 19. 8. 2019 / Vojtěch FILIP
Pirátské lži

Tlak na přepisování dějin v podání Pirátů nezná mezí. Snůšky lží, jimiž tyto politické rychlokvašky provázejí odstraněním desky ze Staroměstské radnice, kterou v roce 1946 odhalil tehdejší prezident Edvard Beneš a jejíž text vyjadřuje vděčnost Rudé armádě za osvobození Prahy, jsou plivnutím do tváře všem, kdo bojovali za mír a pokládali své životy za naši svobodu. Nejde jen o to, že pražský primátor Zdeněk Hřib, poslanec Jan Lipavský a další prokazují naprostou neznalost dějin, to je jejich ostuda a zároveň ostuda třicetiletého vymývání mozků nejen na školách. Ale jsou na politických pozicích, kdy jejich rozhodování a vyjádření mají konkrétní dopady. Hloupé žvásty jako například, že Praha se osvobodila sama, a to 8. května, že na desce jsou historické nepřesnosti, a proto musí být odstraněna, dokazují, že jsou to nevyzrálé loutky plnící zadání těch, kdo by nejraději rozhodující úlohu Rudé armády na porážce německého nacismu zcela vymazali z paměti národů. Přidali se k falzifikátorům historie, kteří léta usilovali o odstranění pomníku maršála Koněva na Praze 6, a když se to nepodařilo, umístili na něj alespoň dehonestující doplňkovou desku. Připojili se k těm, kdo se snaží o přejmenování Koněvovy ulice na Praze 3.

Publicistika / 19. 8. 2019 / Marta Semelová
Houpací křeslo

Oranžová nám trochu bledne. Uzavřená smlouva je patrně pro místopředsedu Šmardu jen pamflet. Kritika, i když účelově obarvená na koaličního partnera, je denním chlebem adepta na ministra kultury. Zamést si před vlastním prahem zapomíná. Když mne někde nechtějí, netlačím se tam, byť by to bylo křeslo ministra. To vytoužené Šmardovo je notně houpací. Vzdát se ho asi však nechce, chce být ministrem za každou cenu. Jaký dopad má tato komedie na ČSSD jej příliš netrápí. Jenže nejde jen o něj, handrkování bohužel dopadá na všechny. Vládní půtky vytváří dojem nestability doma i v zahraničí a toto rozhodně nikdo nechce. Žít se dá i bez ministerského křesla, nemyslíte?

Publicistika / 19. 8. 2019 / Miloslava VOSTRÁ
Dukla ve šlágru porazila Zbrojovku, zvítězil i Žižkov

Fotbalisté Dukly Praha zvítězili ve šlágru 5. kola druhé ligy nad Brnem 2:1. Jediný sestupující z minulé sezony nejvyšší soutěže si připsal třetí výhru v novém ročníku a posunul se na čtvrté místo tabulky. Zbrojovka už počtvrté v sezoně ztratila body a po první porážce je až osmá. O skóre třetí je po bezbrankové remíze v souboji nováčků s Vyšehradem Líšeň.

Sport / 19. 8. 2019 / (zr)
Nahlédnout do historie znamená chápat souvislosti Rozhovor Haló novin s Miroslavou Moučkovou, spisovatelkou a novinářkou

Čteme rádi vaše příběhy, promiňte mi to pojmenování, z »hradů a zámků«, někteří naši čtenáři prý jezdívají podle nich. Je v nich kus české historie a nebojím se říci i vlastenectví. Proto začnu zdaleka: Co pro vás znamená vlastenectví?

Rozhovory / 19. 8. 2019 / Jaroslav KOJZAR
Prý šlo o »státní terorismus«

Ve čtvrtek se Česká televize vrátila k zadrženému tankeru v Gibraltaru, jenž plul pod íránskou vlajkou a mířil údajně do Sýrie. Poprvé jsme mohli však slyšet, že vlastně původci dalších událostí, které následovaly, byli Britové a ne Íránci. Ti jen v odpovědi zase zadrželi anglickou loď v Hormúzském průlivu. Před několika týdny jsme mohli slyšet slova o opačném průběhu akce. První podle našeho prvního média byli tehdy jmenováni Íránci, druzí, jak bylo naznačeno, teprve Angličané. Dnes je už všechno jinak. Ve čtvrtek jsme se totiž dozvěděli, že íránský tanker byl propuštěn. Dozvěděli jsme se také, že byl původně zadržen proto, že vezl ropu do Sýrie, tedy Asádovi, a to se nesmí, protože na ni platí embargo Evropské unie. Ropa prý, jak se najednou zjistilo, ač se neví, proč s takovým zpožděním, směřovala jinam, než kam se původně tvrdilo. Kam to bylo? Nevíme. A ani to není důležité. Prostě dalo by se říci »vlk se nažral a koza zůstala celá«. Britové totiž pochopili, že Íránci jsou schopni adekvátně odpovědět a to ve stylu »oko za oko, zub za zub«, když – znáte to – »ty mé tetě, já tvé tetě«. Ale aby nějak svět byl obalamucen a ti, kteří spor začali, se mohli cítit jeho vítězi, kdežto na těch druhých ulpěla všechna vina, dozvěděli jsme se, že britská akce bylo jen plnění rozhodnutí EU a pokus zabránit jeho porušení ze strany Íránu, kdežto - pokud jde o Íránce, šlo »o státní terorismus«. Opravdu, to nám jeden »panák« z britské strany s vážnou tváří sdělil přes mikrofon. Ani se nezačervenal, když obvinění vyslovil, ostatně nebylo by to pod nánosem makeupu vidět.

Publicistika / 19. 8. 2019 / Jaroslav KOJZAR
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.