Archiv článků

Sklízíme trpké plody »volného trhu« EU

Ceny jablek, která jsou ovocem s nejvyšší spotřebou v zemi, v srpnu v obchodech vzrostly na rekordních téměř 50 korun za kilogram.

Ekonomika / 17. 9. 2020 / (ici)
První vzorky z Měsíce

V září 1970 zaznamenal sovětský vesmírný výzkum jeden ze svých výrazných úspěchů. Kosmická stanice Luna 16, která byla vypuštěna 12. září 1970, se stala první automatickou sondou, která dokázala sama odebrat a na Zem dopravit vzorky měsíčního povrchu. Její návratový modul dosedl na Zemi osm dní po startu.

Ze světa / 17. 9. 2020 / (čtk)
Musíme se ptát, komu kauza slouží Rozhovor Haló novin s europoslankyní za KSČM Kateřinou Konečnou

V incidentu s Alexejem Navalným není pochyb, že vše musí být řádně nejdříve vyšetřeno a toto vyšetřování by mělo být za mezinárodní účasti, včetně EU i Ruska, a také maximálně transparentní. Moc se nemluví o tom, že německá strana odmítla Navalného odebrané biomateriály poskytnuté vedením lékařského týmu v Omsku. Je to vůbec možné? Pokládáte to za správný postup?

Rozhovory / 17. 9. 2020 / Roman BLAŠKO
Slavia si zahraje o Ligu mistrů s dánským Midtjyllandem

Fotbalisté Slavie Praha se utkají o účast v základní skupině Ligy mistrů s Midtjyllandem. Rozhodlo o tom utkání třetího předkola, v němž si dánský mistr poradil na svém hřišti 3:0 s Young Boys Bern.

Sport / 17. 9. 2020 / (čtk)
Ruská ekonomika smaže ztráty do roka

Ruská ekonomika, kterou v letošním roce ničí nízké ceny ropy a dopady šíření koronaviru, se vrátí na úroveň před krizí do třetího čtvrtletí příštího roku.

Ekonomika / 17. 9. 2020 / (ici)
Saské Švýcarsko na pokraji kapacit

Německý národní park Saské Švýcarsko, který hraničí s Národním parkem České Švýcarsko, je na pokraji svých kapacit a hledá možnosti, jak omezit dopady vysokého počtu turistů na přírodu.

Ze světa / 17. 9. 2020 / (čtk)
Klecové chovy slepic mají do sedmi let skončit

K zákazu klecových chovů slepic v České republice by mělo dojít už od roku 2027. V rámci novely o ochraně zvířat proti týrání o tom rozhodli poslanci. Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) byl proti, neboť chce zákaz prosadit nejdříve v Evropské unii. Zákon nyní posoudí Senát.

Zpravodajství / 17. 9. 2020 / (jad)
Co může ekonomiku čekat ve druhé vlně

Autoprůmysl patří společně se stavebnictvím, velkoobchodem a cestovním ruchem mezi nejvíce zasažené obory české ekonomiky pandemií koronaviru a následnými protiopatřeními. A to jak za celé období od letošního ledna až do konce srpna, tak za červen až srpen.

Ekonomika / 17. 9. 2020 / (ici)
Šéfka EK představila priority EU

Všechny státy Evropské unie by měly více přispívat k řešení migrační výzvy, jež nezmizela ani ve stínu pandemie způsobené koronavirem. Ve svém poselství o stavu Unie to řekla předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová, jež představila priority unijní exekutivy na příštích 12 měsíců. EU chce zefektivnit azylový systém i vracení migrantů.

Ze světa / 17. 9. 2020 / (ava, čtk)
Projekt pro resocializaci trestanců

Připravit odborný personál Vězeňské služby (VS) a Probační a mediační služby (PMS), který bude účinně pracovat na tom, aby byl člověk po propuštění z vězení schopen fungovat ve společnosti, má pomoci nový projekt financovaný z norských fondů.

Zpravodajství / 17. 9. 2020 / (ng)
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.