Archiv článků

NKÚ si zaslouží služební zákon

Poslanci ze sedmi poslaneckých klubů v čele s ANO pod vedením Romana Kubíčka chtějí, aby zaměstnanci Nejvyššího kontrolního úřadu byli placeni stejně jako ostatní státní zaměstnanci podle služebního zákona. Dosud to tak není, podléhají zákoníku práce, což je finančně poškozuje.

Zpravodajství / 17. 7. 2018 / (ku)
Chorvatské fotbalisty vítal nadšený Záhřeb

Chorvatsko si v pondělí užilo hotovou erupci národní hrdosti a nadšení při euforickém vítání fotbalových reprezentantů, a to i přes porážku v nedělním finále mistrovství světa s Francií. Na centrálním náměstí Bána Jelačiče v Záhřebu se podle webu deníku Večernji list sešlo na 100 000 lidí.

Sport / 17. 7. 2018 / (red)
Malá na kraji zůstává

Bývalá ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) zůstane náměstkyní hejtmana Jihomoravského kraje, rozhodlo vedení kraje.

Zpravodajství / 16. 7. 2018 / (ste)
Veganská zmrzlina má desítky příchutí, v Brně na ni stojí fronty

Netradičními příchutěmi a veganským zpracováním láká zákazníky zmrzlina Božský kopeček, která rozšířila tradiční cukrárenskou nabídku v Brně. Charakteristické prodejní vozíky mohou lidé potkat na různých místech, třeba na Zelném trhu u nich bývá za pěkného počasí dlouhá fronta. Jeden kopeček stojí 30 korun, zákazníci si ho mohou dát do kompostovatelného kelímku.

Ekonomika / 16. 7. 2018 / (čtk)
Trump je narcistický neotesanec a lhář

Americký prezident Donald Trump je narcistický neotesanec, rozdvojená osobnost a používá lži jako nástroje politické debaty. Výroky šéfa Bílého domu na summitu NATO ve středu a ve čtvrtek v Bruselu tak zhodnotil ve svém komentáři německý deník Süddeutsche Zeitung.

Ze světa / 16. 7. 2018 / (rj)
Facebook nehodlá na své síti mazat falešné zprávy

Americká internetová společnost Facebook nehodlá na své sociální síti mazat falešné zprávy. Podle firmy by to bylo v rozporu se základními principy svobody projevu, informovala v pátek zpravodajská stanice BBC. Firma uvedla, že příspěvek považovaný za falešnou zprávu nebude smazán, pokud nebude porušovat její pravidla. Dodala však, že bude takové příspěvky zobrazovat na nižších pozicích.

Ekonomika / 16. 7. 2018 / (čtk)
Drsná pravda o stavu české armády Rozhovor se Stanislavem Mackovíkem, bývalým poslancem

»Do vojska opravdu budou stále čím dál tím více přicházet hlavně obdivovatelé Barta Simpsona,« varuje expert, který vidí do problémů české armády. Náčelník generálního štábu Aleš Opata nedávno vystoupil v Poslanecké sněmovně. Poslancům popsal situaci v Armádě České republiky. Ta není příliš růžová. Jedním z problémů je demografie.

Rozhovory / 16. 7. 2018 / Alena RAJSKÁ
Kriminalisté našli na Olomoucku mrtvého novorozence

Policisté našli ve středu u Věrovan na Olomoucku mrtvého novorozence. Po jeho matce pátrají, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Zda šlo o vraždu, není zatím zřejmé, právní kvalifikace nebyla dosud stanovena. Čeká se na výsledky pitvy. S žádostí o pomoc při pátrání se policie nyní obrací na veřejnost.

Zpravodajství / 16. 7. 2018 / (čtk)
Grónskou obec Innaarsuit ohrožuje obří ledovec

Grónskou obec Innaarsuit ohrožuje obří ledovec, který připlul k jejím břehům. Ve vesnici vyvolal paniku a úřady nařídily části obyvatel evakuaci. Osada na severozápadním pobřeží Grónska, v níž žije asi 170 obyvatel, se obává rozpadu ledovce, který by mohl způsobit katastrofální záplavy. Informovalo o tom v pátek dánské vydání listu The Local.

Ze světa / 16. 7. 2018 / (čtk)
Havaj anektovaly Spojené státy!

Jedno z nejodlehlejších, ale také nejkrásnějších míst na planetě - to je Havaj, jejíž jméno se stalo synonymem pro pohodu a nicnedělání. Řetězec vulkanických ostrovů, kde žije 1,3 milionu obyvatel, se stal turistickým magnetem a rájem vodních sportů.

Ze světa / 16. 7. 2018 / (rj)
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.