Archiv článků

Antikomunismu je nutné se rozhodně postavit Rozhovor Haló novin s Milanem Krajčou, předsedou OV KSČM Praha 3

Jaký máte návrh na to, aby se autentická levice dostala z nedobrých volebních výsledků? A kde udělala chyby?

Rozhovory / 20. 10. 2020 / Monika HOŘENÍ
Indiáni v ulicích Latinské Ameriky

V Kolumbii, Chile a Bolívii demonstrovaly minulý týden tisíce indiánů za práva domorodých obyvatel. Do ulic vyšli mnozí v barevných pončech a indiánských čelenkách manifestovat u příležitosti výročí, kdy Kryštof Kolumbus v roce 1492 poprvé doplul do Ameriky. Tento den má v amerických zemích různé názvy - Den rasy, Den respektu ke kulturní rozmanitosti, Kolumbův den či Den domorodého odporu.

Ze světa / 20. 10. 2020 / (rom)
Jak se letos vyvíjí zadlužení státu

Státní dluh České republiky stoupl za tři čtvrtletí o 431,7 miliardy korun na 2,07 bilionu korun, informovalo ministerstvo financí. Za růstem dluhu je především vydávání státních dluhopisů s cílem zajistit krytí letošního schodku státního rozpočtu, který Sněmovna kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila ze 40 na 500 mld. Kč. Ve srovnání s koncem prvního pololetí státní dluh klesl o 85 mld. Kč.

Ekonomika / 20. 10. 2020 / (ici)
COVID-19 s dlouhodobými následky

Mnozí pacienti propuštění z nemocnice mají příznaky dušnosti, únavy, úzkosti a deprese i dva až tři měsíce od nákazy koronavirem. Vyplývá to ze studie vedené vědci z britské Oxfordské univerzity o dlouhodobém dopadu koronaviru, informovala v den, kdy byl překročen počet 40 milionů nakažených koronavirem po celém světě, agentura Reuters.

Ze světa / 20. 10. 2020 / (rom)
Tisíce léků na výrobu drog

Několik tisíc tablet léků a velké množství chemikálie zneužívaných pro výrobu drog objevili celníci v kufru a na sedačkách osobního auta, které zastavili při kontrole na Jesenicku.

Zpravodajství / 20. 10. 2020 / (cik)
Turecko krade řecké výsostné vody

Turecko se postaralo o nové napětí ve vztahu se svým sousedem a spojencem v paktu NATO Řeckem poté, co rozšířilo námořní oblast, v níž hodlá provádět tzv. záchranné operace. Provokaci logicky kritizovalo Řecko, neboť nové vymezení turecké zóny zasahuje hluboko do jeho výsostných vod. Podle Atén způsobuje Ankara zmatek a ohrožuje lidské životy, informovala v neděli agentura DPA.

Ze světa / 20. 10. 2020 / (rj)
Říkali jsme jí Miládka

Osmadvacátého září odešla navždy z tohoto světa po statečném boji s těžkou a zákeřnou nemocí ve věku 76 let Milada Sigmundová, žena, která se celý život aktivně hlásila k humanistickému a pokrokovému odkazu levice a také jejím jménem veřejně vystupovala a působila na sociálních sítích. Velká obdivovatelka slavných revolucionářů, kteří měnili svět, obdivovatelka odvahy latinskoamerického lidu, odbornice na teologii osvobození, v níž se právě v Latinské Americe sblížily víra a revoluční řešení společenských problémů. Také milovnice historie, kterou bravurně ovládala do takové míry, že vítězila v náročných vědomostních soutěžích. Pro potěšení si pouštěla revoluční písně, ty španělsky či rusky zpívané zvláště. Říkali jsme jí Miládka.

Ženy a společnost / 20. 10. 2020 / Monika HOŘENÍ
Důl Turów ohrožuje ČR i Sasko

Důsledky plánovaného rozšíření polského dolu Turów na obce na německé i české straně hranice by mohly být horší, než se dosud čekalo. Vyplývá to z nového vědeckého posudku, který minulý týden jeho autor představil v Žitavě (Zittau). Části saského města hrozí pokles terénu až o metr, informoval server listu Sächsische Zeitung.

Ze světa / 20. 10. 2020 / (rj)
Co se děje skutečně a o čem jsme informováni

Mediální prostor je přeplněn zprávami o situaci pandemie COVID-19, lidé jedni ze strachu, druzí ze zlosti demonstrují, ale ať už je stávající epidemie umělá či v přírodě vzniklá, v daném kontextu to hraje dost zásadní roli, neboť tak či onak přikrývá stovky dalších problémů, které vyžadují urychlené řešení. Navíc, a právě o tom se teď chci zmínit, se pod pláštěm koronaviru evidentně dějí věci, které nemají daleko k celosvětové katastrofě s fatálními následky.

Publicistika / 20. 10. 2020 / Vojtěch FILIP
Zadostiučinění pro Moralese. Vítězný Arce?

Nedělní prezidentské volby v Bolívii patrně vyhrál už v 1. kole exministr hospodářství Luis Arce (57), kandidát Hnutí za socialismus (MAS) exprezidenta Evo Moralese, který v zemi vládl jako její první indiánský prezident od roku 2006 do svého loňského útěku do exilu.

Ze světa / 20. 10. 2020 / (rj)
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.