Archiv článků

Debata o bezpečnosti na přecpaných koupalištích

Německo debatuje o posílení bezpečnosti na koupalištích kvůli častým násilným incidentům. Ve hře je i zavedení zvláštní policejní ochrany.

Ze světa / 17. 7. 2019 / (čtk)
Globální dluh míří k dalším rekordům

Pokles úrokových sazeb přispěl v prvním čtvrtletí po celém světě k prudkému růstu poptávky po úvěrech. Globální dluh se díky tomu zvýšil proti předchozím třem měsícům o tři biliony dolarů a dluh rozvíjejících se zemí vzrostl na rekordních 69,1 bil. USD (1,57 biliardy korun). Dostal se tak na 216 procent hrubého domácího produktu (HDP).

Ekonomika / 17. 7. 2019 / (ici)
Berlínský Muzejní ostrov ožil o velkou šatnu

Na berlínském Muzejním ostrově byla v pátek slavnostně otevřena Galerie Jamese Simona. Nevšední stavba podle návrhu světoznámého britského architekta Davida Chipperfielda se má pro návštěvníky stát vstupním bodem do většiny místních muzeí, která patří k nejnavštěvovanějším v Německu. Projekt, na němž se pracovalo deset let, přišel na 134 milionů eur (3,4 miliardy Kč).

Ze světa / 17. 7. 2019 / (čtk)
Na Strakonicku se zranilo 15 dětí, prolomila se hotelová terasa

Na Strakonicku se v úterý zranilo 15 dětí. Prolomila se pod nimi hotelová terasa. Žádné dítě nemá vážné zranění. Zdravotníci je ošetřili, převezli do nemocnic. Děti spadly z výšky asi tří metrů. ČTK to řekla strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková, která informaci zveřejnila na policejním webu. Kde přesně se případ stal, neupřesnila. Podle informací ČTK jde o jedno zařízení na Blatensku.

Zpravodajství / 17. 7. 2019 / (čtk)
Švédské NE zákazu zbraní

Švédsko neratifikuje úmluvu OSN o zákazu jaderných zbraní. Ministryně zahraničí Margot Wallströmová to v pátek zdůvodnila tím, že úmluva v její současné podobě není hotová.

Ze světa / 17. 7. 2019 / (čtk)
Žhavení zbraní nikdy nepřineslo nic dobrého Rozhovor Haló novin s Josefem Bohatcem, předsedou OV KSČM Svitavy

Léto je v plném proudu a k němu patří také líbezná akce probíhající poblíž vašeho působiště, na Lázku. Připomeňte, o jakou akci se jedná a jakou má tradici.

Rozhovory / 17. 7. 2019 / Monika HOŘENÍ
Havana – město kontrastů

Pokud se vydáte na Kubu, pravděpodobně povede vaše cesta přes hlavní město Havanu. Už při vyslovení jeho názvu mnohým naskočí Kubánský rum, voňavé doutníky, stará auta a koloniální architektura. Jaká je ale Havana dnes? Pulzující, měnící se a díky tomu plná kontrastů. Jen v Havaně můžete obdivovat starou koloniální architekturu vedle socialistických budov a moderních hotelů. Na ulicích uhýbat barevným americkým veteránům, dovozovým moderním autům i sotva jedoucím vehiklům. Na náměstích vedle monumentálních soch obdivovat i úžasné streetartové skulptury a obrazy a procházet uličkami, kdy se v mnohých zastavil čas. Nad těmi všemi dojmy ale vždy vítězí jeden – neuvěřitelná pohoda, vstřícnost a hrdost usměvavých havanských obyvatel.

Téma / 17. 7. 2019 / Helena KOČOVÁ
Záchranku má v mobilu už milion lidí

Milion uživatelů už používá mobilní aplikaci Záchranka, díky níž lze stisknutím tlačítka přivolat pomoc. Denně přes aplikaci volá kolem 50 lidí v nouzi, uvedla v tiskové zprávě za autory aplikace Klára Majíčková.

Zpravodajství / 17. 7. 2019 / (ste)
Skončeme s petlahvoněm odhozencem i obalíkem sušenkovitým

Omezit znečišťování Krkonošského národního parku odpadky chce další etapa osvětové kampaně Není zvěř jako zvěř, kterou před novináři představili ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) a ředitel správy parku Robin Bönisch, bývalý poslanec za ČSSD.

Zpravodajství / 17. 7. 2019 / (ku)
Fórum pedagógov na brehu Nevy

V prvý júlový týždeň sa v Petrohrade konalo už XI. medzinárodné pedagogické fórum. Jeho hlavnou úlohou je nielen stretnutie učiteľov, vychovávateľov, ale aj vedcov, expertov, vedúcich pracovníkov vzdelávacích zariadení, psychológov a iných špecialistov. Poslaním akcie je, aby získali najnovšie poznatky v oblasti činnosti, ktorej sa venujú a vymenili si praktické skúsenosti v tejto práci. Zároveň si tak môžu neformálne zvyšovať kvalifikáciu, veľa sa dozvedieť aj v rámci neformálnych stretnutí, no aj získať nové poznatky a kontakty na poli medzinárodnej spolupráce.

Ze světa / 17. 7. 2019 / Miloslava NECPALOVÁ
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.