Archiv článků

Poplatek za žádost o rozvod by se mohl zvýšit ze 2000 na 7000 Kč

Lidé, kteří budou chtít ukončit své manželství, možná budou muset při podání návrhu na rozvod zaplatit mnohem vyšší poplatek. Místo 2000 korun by navrhovatel či navrhovatelka měli nově soudu hradit 7000 korun. Dosavadní dvoutisícová částka by se platila jen tehdy, pokud by o zahájení rozvodového řízení dvojice požádala společně. Vyplývá to z ministerského návrhu novely o soudních poplatcích ke zvažovanému zavedení zálohovaného výživného. Předlohu ČTK získala.

Zpravodajství / 17. 1. 2019 / (čtk)
Sánchez: Zachránit sociální model

Evropská unie v nynějším světě zklamání z globalizace čelí bitvě ideálů, musí však uchránit svůj sociální model a přistoupit k reformám, především v eurozóně a v sociální oblasti.

Ze světa / 17. 1. 2019 / (rj)
K »Palachově výročí« trochu jinak

»Mezi dvěma tisíci účastníky mítinku možná nebyl, ale možná byl i někdo informovaný o skupině studentů, odhodlaných vyslovit svůj nesouhlas s posrpnovým vývojem způsobem u nás v Evropě neobvyklým: sebevraždou upálením. Široká veřejnost byla konsternována, když nazítří 16. ledna se takto obětoval student Filozofické fakulty Jan Palach. Stalo se to u sochy sv. Václava odpoledne. V zanechaném dopise Palach sdělil, že sebeupálením vyjadřuje protest proti beznaději národa a chce probudit lid této země. Žádá zrušit cenzuru a zakázat šíření tiskoviny Zprávy. Nestane-li se tak do pěti dnů či nedojde-li k časově neomezené stávce, vzplanou další pochodně…

Téma / 17. 1. 2019 / (kz)
Přírodní živly si vybíraly oddechový čas

Rok 2018 byl z pohledu škod způsobených přírodními živly výrazně klidnější než předchozí roky, protože Česká republika se nepotýkala s žádnou plošnou ničivou kalamitou. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami. Nejvíce škod podle nich loni způsobila vichřice, kvůli suchému počasí výrazně ubylo povodní a záplav.

Ekonomika / 17. 1. 2019 / (ici)
Evropa bezpečná!

Pomalu se rozbíhá rok, ve kterém budeme v květnu spolurozhodovat o složení Evropského parlamentu. Kandidáti KSČM budou především hájit zájmy našich občanů i České republiky. Každý z nich má šanci uspět v této politické soutěži, ať už je na prvním či x-tém místě.

Publicistika / 17. 1. 2019 / Miloslava VOSTRÁ
Historický debakl a poprava brexitu

Kritika na adresu britské premiérky Theresy Mayové a její dohody o brexitu, volání po vypsání nového referenda i po nalezení parlamentního kompromisu. Takové ohlasy zaznívají od zástupců různých britských politických stran po odmítnutí brexitové dohody v dolní komoře parlamentu.

Ze světa / 17. 1. 2019 / Roman JANOUCH
Komu slouží BIS?

Třicet let posloucháme, že do škol politika nepatří, a třicet let jsme svědky permanentních politických útoků na objektivnost a nestrannost výuky. Literatura, dějepis, respektive společenské vědy vůbec jsou lákavým terčem, na který se zaměřují soudobí političtí kazatelé morálky a jediní pravověrní vykladači historie. ÚSTR, ministerstvo školství, vnitra a další resorty, pražský magistrát, Konfederace politických vězňů, společnost Člověk v tísni a různé neziskovky placené bůhví kým vymýšlejí všemožné projekty na zadání za miliony korun, jen aby zahladily pravdu. Pravdu o tom, jak se tady za socialismu žilo, o tom, co všechno zde bylo vybudováno, jak se společnost dokázala postarat o člověka.

Publicistika / 17. 1. 2019 / Marta SEMELOVÁ
Různá jména a Palachův týden 1989

Je neděle 15. ledna roku 1989. Na Václavském náměstí mají být položeny květiny u sochy svatého Václava. Jedná se o pietní akt k připomínce upálení Jana Palacha před 20 lety. Bezpečnostní složky jsou v plné pohotovosti, protože je jasné, že toto výročí zneužije a využije tehdejší disent ke svolání protestů proti vládnoucí KSČ. Zatímco v neděli se jednalo o přetahovanou s bezpečnostními složkami, tak dny následující zasévají sémě velkých problémů. Bylo evidentní, že tehdejší systém zažívá svůj kolaps. Veřejnost byla nespokojena s cestou přestavby a demokratizace. To vše vyústilo v tzv. Palachův týden, který odstartovala právě ona osudná neděle před 30 lety. Nemá význam dnes říkat, co by kdyby. Je nutné na ony události nahlížet střízlivýma očima.

Publicistika / 17. 1. 2019 / Jan KLÁN
Všechny varianty jsou otevřené, říká Konečná

Čeští politici nejsou úterním odmítnutím dohody o odchodu Británie z EU překvapeni, ale ztracené příležitosti litují. Šance na odchod s dohodou se podle řady z nich snížily a hrozba tzv. tvrdého brexitu je reálnější. Politici i řada institucí už se na tuto variantu intenzivně připravují.

Zpravodajství / 17. 1. 2019 / (ste)
Co přináší návrh na povinný 3. pilíř důchodového systému?

KSČM nikdy nepočítala s tím, že by 3. pilíř důchodového systému byl pro zaměstnance povinný. Odpovídat proto v situaci, kdy nejsou na stole konkrétní parametry, je jen mediální hra. Paní ministryně práce totiž tvrdí, že dá tento námět k posouzení nové důchodové komisi, ale že s tímto řešením ona sama nesouhlasí. A od pana premiéra jsme již zvyklí na to, že napřed něco vystřelí, a pak, dle následných reakcí, své představy upřesňuje. Co tedy s tímto návrhem?

Publicistika / 17. 1. 2019 / Miroslav OPÁLKA
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.