Archiv článků

Lékař trávil pacienty

Renomovaný anesteziolog z východofrancouzského Besanconu, který je podezřelý z úmyslného otrávení sedmi pacientů, z nichž dva zemřeli, může mít podle vyšetřovatelů na svědomí desítky dalších obětí.

Ze světa / 17. 5. 2019 / (čtk)
Vyčištění ropovodu Družba se opozdí

Po dvou zápůjčkách ropy petrochemickému holdingu Unipetrol má stát stále ještě zásoby ropy a ropných produktů na 68 dní.

Zpravodajství / 17. 5. 2019 / (ng)
Írán si věří

Írán vyjde ze současné krize kvůli sporu se Spojenými státy vítězně, naopak Američané a jejich spojenci zakusí hořkou porážku.

Ze světa / 17. 5. 2019 / (čtk)
Policisté cvičili hraniční kontroly

Česká policie na hranicích s Německem zahájila cvičení, při němž prověří možnost dočasného znovuzavedení hraničních kontrol.

Zpravodajství / 17. 5. 2019 / (ng)
Pojďme se vysmát pravičákům!

Kolikrát každý z nás četl palcovými titulky podepřené články o padesátých letech, o železné oponě či procesu s Miladou Horákovou, které média zveřejňují i třicet let po kapitalistickém převratu a vinu dávají jak jinak - KSČM. Množství těchto článků prudce stoupá v době volebních kampaní a nejinak tomu je i v letošním roce. Ruku v ruce s nimi se periodicky objevují »odborné posudky« proamerických politologů, kteří již třicet let tvrdí, že voliči KSČM vymírají a naše strana to tak má »spočítané«.

Publicistika / 17. 5. 2019 / Kateřina KONEČNÁ
Desetitisíce Brazilců proti Bolsonarovi

Desetitisíce Brazilců vyšly ve středu do ulic protestovat proti snížení státních výdajů na školství, které chystá vláda prezidenta Jaira Bolsonara.

Ze světa / 17. 5. 2019 / (čtk)
Parlamentní demokracie nebo vláda lidu

Vládnutí hnutí ANO 2011 je spojeno se zvláštním fenoménem »vše objímající zájmovosti«. Teď ale nemyslím tu zájmovost vlád ODS nebo ČSSD, kde jste se mohli dopátrat zájmu programově orientované strany nebo za program umně skrytých zájmů skupinových či individuálních.

Publicistika / 17. 5. 2019 / Leo LUZAR
Přemýšlejme o budoucnosti

Dlouhodobé prognózy mnohdy podceňujeme. Jenže člověk by měl přemýšlet o tom, co bude za pár let.

Publicistika / 17. 5. 2019 / Miloslava VOSTRÁ
Zvýšení důchodů Sněmovna zřejmě schválí

Průměrný důchod se příští rok pravděpodobně zvýší opět průměrně o 900 korun měsíčně, tedy nad rámec zákonné valorizace. Schválit vládní důchodovou novelu, která s tím počítá, včera Sněmovně jednohlasně doporučil její výbor pro sociální politiku. Stejné doporučení už ve středu vydal také rozpočtový výbor.

Zpravodajství / 17. 5. 2019 / (jad)
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.