Archiv článků

Desetina domácností dává za bydlení 40 procent svých příjmů

Téměř desetina českých domácností platí za bydlení včetně energií více než 40 procent ze svých čistých příjmů. Zhruba dvě třetiny z nich přitom bydlí v pronajatém bytě a největší skupinu mezi nimi tvoří osamělé důchodkyně. Vyplývá to z šetření Českého statistického úřadu o příjmech a životních podmínkách domácností, o kterém dnes statistici informovali na tiskové konferenci.

Zpravodajství / 21. 3. 2019 / (čtk)
Jihomoravská policie viní muže ze sexuálního nátlaku na dětech

Jihomoravská policie obvinila osmatřicetiletého muže z jižních Čech ze sexuálního nátlaku spáchaného na dětech a dalších trestných činů. Oběti jsou podle policie nejméně čtyři, útočník od nich přes sociální síť lákal pornografické fotografie. Na tiskové konferenci to dnes uvedl vedoucí oddělení kybernetické kriminality jihomoravských policistů Stanislav Kovárník. Podezřelému muži hrozí až 12 let vězení.

Zpravodajství / 21. 3. 2019 / (čtk)
Jaro vodákům přeje, některé řeky jsou ale pouze pro zkušené

Jaro je tady a s ním vodácká sezóna. Začala skoro o dva týdny dříve s prvním táním sněhu. Protože sněhu na horách je dost, neprší do něj, tak to vypadá, že letos bude jarní sezóna přece jen delší, a nikoliv jen povodňová. V druhé polovině března je v nižších polohách krajina beze sněhu, a tak menší toky v nížinách již klesají. V horských oblastech je zase přes noc chladno, a tak na horních tocích je spíše ještě sníh a led, který taje při teplejším počasí přes den, ale koryta řek nenaplní.

Zpravodajství / 21. 3. 2019 / (čtk)
Výstavba dobíjecích stanic vázne

V roce 2030 bude v České republice chybět až 20 000 dobíjecích stanic pro elektromobily. O pět let dříve bude deficit 3000 stanic. Na kolokviu zástupců automobilek a vlády to uvedl prezident Sdružení automobilového průmyslu Bohdan Wojnar.

Ekonomika / 21. 3. 2019 / (ici)
Obchodní válku Trump zatím prohrává

Obchodní válka amerického prezidenta Donalda Trumpa v loňském roce údajně připravila Spojené státy o hrubý domácí produkt (HDP) v hodnotě 7,8 miliardy dolarů (zhruba 175 miliard korun).

Ekonomika / 21. 3. 2019 / (ici)
Průlom? Koalice našla shodu v sociální oblasti

Vládní koalice se na pondělním jednání dohodla na zásadních změnách v sociální oblasti, které ovlivní život v této zemi. Média věnovala největší pozornost dohodě o valorizaci důchodů, ale nejde jen o ně. Koalice našla konečně shodu i na razantním zvýšení rodičovského příspěvku a zálohovaném výživném.

Téma / 21. 3. 2019 / Jan STERN
Krátce ze Senátu

Senát odmítl záměr EK rozhodovat o daních většinově

Zpravodajství / 21. 3. 2019 / (jad)
Omezení alkoholu

Metropole Baleárských ostrovů Palma de Mallorca letos v letní sezóně zakáže pití alkoholu v ulicích některých částí města, kde bude za porušení této vyhlášky hrozit pokuta až 3000 eur (skoro 80 000 Kč).

Ze světa / 21. 3. 2019 / (čtk)
Rusko a USA se neshodly

Postoj Ruska a USA k situaci ve Venezuele se liší i po úterním jednání zástupců obou zemí v Římě. Moskva považuje za legitimního prezidenta jihoamerické země Nicoláse Madura, kdežto Washington jako hlavu státu uznává vůdce opozice Juana Guaidóa.

Ze světa / 21. 3. 2019 / (čtk)
Dohoda o mzdách ve Škodě Auto se blíží

Odbory automobilky Škoda Auto letos žádají přidat na mzdách ve všech tarifních třídách pevnou částku, nikoli procentuální jako vloni.

Zpravodajství / 21. 3. 2019 / (ng)
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.