Archiv článků

GUE/NGL kritizovala politiku Evropské centrální banky

Zatímco europoslanci z řad lidovců, liberálů či sociálních demokratů kandidaturu Christine Lagardeové na post prezidentky Evropské centrální banky (ECB) uvítali, zástupci levice (GUE/NGL) či euroskeptické pravice (ECR) k ní měli výhrady.

Ze světa / 18. 9. 2019 / (rj)
Co vy na to?

Novela silničního zákona budí emoce, zvláště některé »zlepšováky« ve formě připomínek.

Publicistika / 18. 9. 2019 / Miloslava VOSTRÁ
Babiš, Válková, Herman a jejich »dohled« nad lidskými právy

Bývalá ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Helena Válková, která se nejspíše dle úvahy vlastního hnutí ve své funkci neosvědčila a byla před třemi lety nahrazena ve funkci Robertem Pelikánem, se stala v květnu vládní zmocněnkyní pro lidská práva.

Publicistika / 18. 9. 2019 / Jiří VALENTA
Pětina seniorů je zneužívána!

Podle oficiální statistiky se až pětina českých seniorů nad 65 let setkala s nějakou formou takzvaného zneužívání. Jde o smutný fenomén nejen v ČR ale i v ostatních zemích, který se bohužel neustále rozšiřuje. K nápravě tohoto stavu je potřeba hledat legislativní kroky.

Zpravodajství / 18. 9. 2019 / (jad)
Nemohu jinak, než nesouhlasit

Premiér Izraele Netanjahu se nechal slyšet, pokud vyhraje volby, že pak anektuje část Západního břehu Jordánu, tedy prostoru, který patří pod jurisdikci palestinské samosprávy a má se stát, až jednou vznikne Stát Palestina, jeho součástí. Dnes tady protiprávně vznikla řada kibuců, tedy izraelských osad. Už ty vyvolaly odpor Palestinců, ale nejen jich. Gesto Netanjahua bylo směrováno dovnitř, k voličům Izraele, tedy, buďme přesní, k těm, jejichž snem je Velký Izrael. Pokud ovšem volby vyhraje, půjde, jestliže svůj záměr provede, o další porušení rezolucí Organizace spojených národů, Rady bezpečnosti, ať již byly přijaty po 2. světové válce anebo v době nedávné.

Publicistika / 18. 9. 2019 / Jaroslav KOJZAR
Vltava

Napsat sloupek je občas věc velmi těžká. Je toho tolik, o čem psát, na co upozorňovat. Jak ale napsat, že mě trápí světabol, a přitom být originální? Když mi občas něco nejde, pustím si nějakou náladovku. Sáhla jsem po šestnáct let starém CD a zjišťuju, že vše už bylo napsáno. A nazpíváno. Omlouvám se, originální nebudu.

Publicistika / 18. 9. 2019 / Helena KOČOVÁ
Vítkovice skolily mistra v závěru

Hokejisté Vítkovic porazili v předehrávce 33. kola extraligy Třinec 4:3, když zápas senzačně otočili třemi góly v poslední pětiminutovce. Hosté po dvou gólech Tomáše Marcinka ještě pět minut před koncem vedli 3:1, ale domácí snížili, dvě minuty před koncem Roberts Bukarts v power play vyrovnal a v čase 59:51 vstřelil Rastislav Dej vítězný gól. Domácí tak přerušili sérii pěti porážek ve vzájemných zápasech.

Sport / 18. 9. 2019 / (čtk)
Dortmund doma hrál 0:0 s Barcelonou Liverpool a Chelsea na úvod LM prohrály venku

Fotbalisté Barcelony vstoupili do »slávistické« skupiny F Ligy mistrů bezbrankovou remízou v Dortmundu. Brankář hostů Marc-André ter Stegen ve druhém poločase zneškodnil penaltu kapitánovi Borussie Marcu Reusovi a jednou mu pomohlo břevno. Liverpool začal cestu za obhajobou trofeje porážkou 0:2 v Neapoli ve skupině E.

Sport / 18. 9. 2019 / (red)
Slavia nespokojená s bodem ze San Sira!

Fotbalisté Slavie se v úvodním duelu základní skupiny Ligy mistrů proti Interu Milán ocitli blízko senzaci, nakonec však na San Siru remizovali 1:1. Červenobílí, kteří v soutěži startují po 12 letech, vedli od 63. minuty zásluhou Petera Olayinky. Ve druhé minutě nastavení ale srovnal Nicolo Barella, jenž rozhodl o dělbě bodů.