Archiv článků

Stavební spoření je opět na vzestupu

Stavební spořitelny poskytly v pololetí úvěry za 24,2 miliardy korun. To znamená v meziročním srovnání pokles o zhruba třetinu. Naopak zájem o nové smlouvy o stavebním spoření stoupl o tři procenta, celkem jich spořitelny uzavřely v pololetí 241 000.

Ekonomika / 17. 7. 2019 / (ici)
Chrudim bude ještě více vojenským městem

Chrudimský 43. výsadkový prapor se stane výsadkovým plukem, zdvojnásobí počet vojáků. Celá transformace skončí nejpozději v roce 2026, řekl  velitel Organizačního jádra výsadkového pluku Ivo Zelinka.

Regiony / 17. 7. 2019 / (ste)
Parkování v Praze, parádní byznys

Většina z nás, co bydlí v Praze, zná problémy s parkováním. V Praze se dlouhodobě parkování neřešilo, a tak nejsou místa, kde zaparkovat. Raději se řešila stavba obchodních center, luxusních bytů a supermarketů. Parkovacích míst je velmi málo a přijatá řešení jsou nedostatečná. Dá se toho však využít jinak. Městské části Prahy ve spolupráci se soukromou firmou si z parkování udělaly parádní byznys.

Regiony / 17. 7. 2019 / Petr PTÁČEK
Cenzorka

Johana Hovorková z deníku Forum 24 a její subjektivní pohled na svět svědčí o nulové toleranci k názorům druhých.

Publicistika / 17. 7. 2019 / Vojtěch FILIP
»Komunistky« reagovaly na Trumpovu hysterii

Donald Trump se napadením čtyř »nebílých« amerických demokratických kongresmanek definitivně odhalil. A přestože celý svět právem odsuzuje jeho nechutný rasismus, on se nehodlá za své urážky omluvit.

Ženy a společnost / 17. 7. 2019 / Roman JANOUCH
S kým být solidární?

V Haló novinách byl 25. 6. 2019 otištěn článek, v němž je postih lidí, převážejících nelegální migranty přes Středozemní moře do Evropy, označován za kriminalizaci solidarity. Nelze popřít skutečnost, že pašeráci nelegálních migrantů se dopouštějí trestné činnosti, která jim však přináší údajně milionové zisky. Na dopravě migrantů se podílejí organizace, označující se jako neziskové. Vlastní lodě, jimiž přepravují migranty, které přebírají od pašeráků nebo údajně sbírají na moři.

Publicistika / 17. 7. 2019 / Jan MINÁŘ
ODS ztratila paměť!

Tak nám poslanec ODS Jan Skopeček dočista ztratil paměť. Alespoň podle jeho výroku proneseného dne 9. 7. 2019 v Duelu TV Seznam k poslanci KSČM Leo Luzarovi: »Řekněte mi, kdo z ODS krade, jinak je to na trestní oznámení.« Přestřelka plná emocí se v uvedeném pořadu točila kolem zákona Nezaplacené podniky privatizované v letech 1992–1998, který Poslanecká sněmovna schválila 6. června tohoto roku.

Publicistika / 17. 7. 2019 / Miroslav KAVIJ
Se zveřejňováním žebříčků kvality nemocnic opatrně

Zveřejňování žebříčků kvality nemocnic není podle odborníků vhodné. Důležité jsou posuzované ukazatele, zdrojová data, ale také kdo je autorem srovnání. Odborníci proto doporučují data zveřejňovat až ve formě obecných statistik.

Zpravodajství / 17. 7. 2019 / (jad)
Nad jedněmi osmdesátinami

Karel Gott má osmdesát. Mohl rekapitulovat. I Česká televize mohla. Zasloužil si to. Vzpomněl jsem si ovšem na jednoho havloidního architekta, který před časem prohlásil, že Gott je zombie, který už nepatří na obrazovky. Mluvil i o minulém režimu, který prý Karel Gott propagoval v zahraničí a dával mu »lidskou tvář«. Kde je dnes ten architekt, nevím. Zmizel. Ani jeho jméno už nikdo nezná. Také jiní umělci, kteří žili v předlistopadové době, byli stejně jako Gott napadáni. Namátkou spisovatelka Kubátová. Za jejího Trautenberka, protože prý děti vychovával k antiněmectví. Dnes jsou děti zřejmě vychovávány lépe, když slyší o poválečných příkořích na »chudáky sudetské Němce«. Co bylo před Listopadem, je přece špatné, co po Listopadu, to dobré jest. Netřeba dále rozebírat. Možná by stálo za natočení »třináctých komnat« Jiřiny Švorcové, Jiřiny Petrovické, Václava Švorce, Zdeňka Míky, Jiřího Sequense, Václava Větrovce, atd., atd. Za zmínku v této souvislosti stojí také útoky na ty, kteří přijali vyznamenání od prezidenta Zemana, což znamenalo, že nedostávají svou novou příležitost uplatnit se ve filmu, či v rozhlase.

Publicistika / 17. 7. 2019 / Petr KOJZAR
Návrat zajíčků

V letních měsících bych asi raději psala o návratu letních lásek, ale spíš, než prázdninová romantika s mladými zajíčky, mě překvapily články o vypouštění divokých zajíců do přírody.

Publicistika / 17. 7. 2019 / Helena KOČOVÁ
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.