Archiv článků

Boston ve finále, čtyři body Pastrňáka a Krejčího

Útočník David Pastrňák přispěl gólem a dvěma přihrávkami k výhře Bostonu na ledě Caroliny 4:0, po které Bruins stejným poměrem uzavřeli sérii a postoupili poprvé od roku 2013 do finále NHL. Vítězství podpořil jednou asistencí David Krejčí. V brance domácích dostal před Petrem Mrázkem opět přednost Curtis McElhinney.

Sport / 17. 5. 2019 / (čtk)
Euroskeptici, volby jsou tu i pro vás

V Hradci Králové jsme využili májových oslav, abychom prostřednictvím krátké ankety zjistili, jak naši členové a hlavně naši sympatizanti vnímají Evropskou unii. A zjistili jsme, že tzv. euroskeptici mají u nás drtivou převahu.

Publicistika / 17. 5. 2019 / Taťána LANKAŠOVÁ
Vondroušová a Plíšková ve čtvrtfinále

Tenistka Markéta Vondroušová na antukovém turnaji v Římě zvládla dva třísetové zápasy a postoupila do čtvrtfinále. Nejprve i ve druhém vzájemném utkání porazila bývalou světovou jedničku Simonu Halepovou 2:6, 7:5, 6:3 a v osmifinále si pak poradila s Ruskou Darjou Kasatkinovou. Mezi nejlepší osmičku ji doprovodila Karolína Plíšková, která otočila utkání s Američankou Sofií Keninovou.

Sport / 17. 5. 2019 / (red)
Po špatném začátku jsme Lotyše přehráli

Čeští hokejisté porazili v důležitém utkání na mistrovství světa Lotyšsko 6:3, přestože po první třetině prohrávali 0:2. Druhou část ale svěřenci Miloše Říhy vyhráli drtivě 4:0 a po čtyřech zápasech mají v bratislavské skupině B na kontě devět bodů.

Sport / 17. 5. 2019 / (red)
Kůrovečka

Kůrovcová kalamita trápí Česko už druhým rokem a rozhodně se nezdá, že by se tenhle malý ošklivý a otravný brouk vzdával. Je k nevíře, co dokáže natropit za škodu, pokud se k léčbě lesa nepřistoupí včas.

Publicistika / 17. 5. 2019 / Pavel JÁCHYM
V ozbrojených konfliktech trpí zejména ženy a děti

Vojenský psycholog a aktivistka ženského krizového centra, oba z Ázerbájdžánu, přednesli na půdě Domu národnostních menšin v Praze své zkušenosti z řešení integrace žen do společnosti po vojenském konfliktu. Válka je hrozná a všude na světě má stejnou tvář. Ženy trpí jako oběti násilí, a navíc se musí postarat o děti a hospodářství. Kromě toho nastupují na místa mužů, kteří válčí.

Ženy a společnost / 16. 5. 2019 / (mh)
Palestinci řeší nakbu, Izrael má Eurovizi

Až 10 000 Palestinců se ve středu v okupovaném Pásmu Gazy zúčastnilo pochodu svolaného na připomínku katastrofy, jak Palestinci označují události související se vznikem Izraele v roce 1948, kdy bylo židy vyhnáno ze svých domovů přes milion Palestinců. Protesty se konají každoročně, letos izraelští vojáci při zásazích na hranici pásma zranili nejméně 60 účastníků.

Ze světa / 16. 5. 2019 / (rj)
Vyhlídky ekonomiky nejsou povzbudivé

Hrubý domácí produkt vzrostl v prvním čtvrtletí podle předběžného odhadu Českého statistického úřadu mezičtvrtletně o 0,5 procenta a meziročně o 2,5 %.

Ekonomika / 16. 5. 2019 / (ici)
Měl by se změnit systém obecních voleb?

Podle expertů je změna nutná kvůli větší srozumitelnosti, přehlednosti a adresnosti výběru místních zastupitelů. Na způsobu změny ovšem shoda nepanuje. Jednou z variant je, že by si lidé v menších obcích volili většinovým systémem konkrétní zastupitele, zatímco ve velkých městech by hlasovali pro strany.

Zpravodajství / 16. 5. 2019 / (ku)
V Bruselu zahájena příprava sjezdu EL Rozhovor Haló novin s Jiřím Dolejšem, poslancem PS PČR (KSČM)

Strana Evropská levice (EL) připravuje svůj VI. sjezd.  Před lety přitom sjezdovala také v Praze. Jak aktuální příprava vypadá a kam se tato strana za ta léta posunula?

Rozhovory / 16. 5. 2019 / Roman JANOUCH
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.