Archiv článků

První příznak skomírající vesnice? Rozpad fotbalového klubu

K životu na venkově dlouhá léta patřily tři věci - obchůdek, hospoda a místní fotbalový klub. Fotbalové hřiště s aktivním klubem poskytuje prostor pro rozvoj dětí a mládeže, setkávání nad pivem a budování zdravého lokálního patriotismu. To zní jako něco, co by bylo vhodné zachovat, že?

Publicistika / 17. 1. 2019 / Andrej BÓNA
Velké varování a velká šance

Byly Vánoce, Silvestr, Nový rok, obchody řadu dnů před nimi praskaly ve švech. Přezásobenost i potravinářským zbožím s omezenou dobou trvanlivosti byla zjevná, pulty se prohýbaly. Ne všechno se prodalo. Pokud jde o oděvy, boty, ledničky a hračky, snad se ještě prodají, byť třeba ve výprodejích. Nezkazí se totiž. Pokud jde o potraviny, je to jiné. V době, kdy leckde na světě lidé ještě umírají hladem. Také v nedělním televizním zpravodajství, v první neděli po »Třech králích«, jsme mohli vidět děti, které umírají hlady na jiném kontinentu, než je Evropa. Převézt »zbytky« potravin tam, třeba do Afriky, ale i jinam, se nevyplatí, nelze ani při těchto příležitostech omezit nadvýrobu, protože kapitál by nevydělal, není možné ani snížit ceny zboží, neboť přece jde o dividendy a nakonec i o platy »dělníků«, protože kdyby se oni v zemích, kde vládne »demokracie«, vzbouřili, mohlo by to znamenat i konec dividend. A snížení cen by navíc znamenalo méně výnosů. Stačí si vzpomenout na ruský Říjen, proto takové zděšení i z francouzských »žlutých vest«.

Publicistika / 17. 1. 2019 / Jaroslav KOJZAR
Obědy ve školách pro všechny

Tuhle mne zastavila jedna známá a ptala se mne, co si myslím o těch obědech ve školách pro všechny děti. Prý jak to vidím já jako komunista. To mě zaskočilo, jelikož se domnívám, že když je dotyčná taky komunistka, tak v tom přece musí mít taky jasno. Ale neměla v tom tak docela úplně jasno. Vyšla z teze, že je to nespravedlivé. Proč by měly děti bohatých dostávat placené obědy stejně jako děti, co si teplé jídlo nemohou dovolit.

Publicistika / 17. 1. 2019 / Roman BLAŠKO
Který ministr stavěl dálnice nejrychleji?

Na předvolební televizní superdebatě mimo jiné premiér a předseda Hnutí ANO 2011 Andrej Babiš tvrdil, že za jeho ministra dopravy Dana Ťoka se staví dálnice nejrychleji. Ukázal papír s grafem, který jsem ale na dálku nedokázal přečíst. Bylo zřejmé, že jej dodal sám ministr dopravy a že jde o zjevný nesmysl.

Ekonomika / 16. 1. 2019 / Jan ZEMAN
Skleněný déšť z nebes

V Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy potrvá do 24. února komorní výstava Skleněný déšť z nebes (na snímku).

Regiony / 16. 1. 2019 / (zs)
Český prapor nese nejvýše Loprais

Aleš Loprais obsadil v úterní 8. etapě Rallye Dakar mezi kamiony 7. místo a v průběžném pořadí klesl na šesté. Martin Prokop dojel sedmý a na stejné příčce je i nadále v celkovém pořadí. V kategorii motocyklů si v Peru polepšil předběžně na 16. místo Milan Engel.

Sport / 16. 1. 2019 / (čtk)
Suverénní postup Berdycha a Kvitové

Tomáš Berdych pokračuje na Australian Open v suverénních výkonech. Robina Haaseho z Nizozemska v druhém kole porazil za hodinu a 19 minut 6:1, 6:3, 6:3. Ve třetím kole v Melbourne je poprvé po čtyřech letech i Petra Kvitová, která zdolala Rumunku Irinu-Camelii Beguovou 6:1, 6:3. Naopak skončila Markéta Vondroušová, která podlehla 4:6, 5:7 Chorvatce Petře Martičové.

Sport / 16. 1. 2019 / (zr)
Nachlazení ani chřipku antibiotiky nevyléčíte

Zná to každý, zima rovná se rýma a kašel. V zimním období se často potýkáme s nemocemi dýchacích cest, jednak protože máme oslabený imunitní systém například po prochladnutí, jednak protože trávíme více času v uzavřených místnostech. Tam se infekce přenášené kapénkovou cestou rychleji šíří. Chřipka je jedna z nejčastějších infekcí, často se však mylně zaměňuje za běžné nachlazení. Jedná se přitom o daleko závažnější onemocnění, které může být příčinou dalších zdravotních komplikací. V dnešních Haló radách se dozvíte, jak se před chřipkou chránit, kdy je dobré se nechat očkovat a proč na chřipku ani další nemoci virového původu nezabírají antibiotika.

Téma / 16. 1. 2019 / Helena Kočová
Ceny »Myslíte to vážně?« opět výživné

Server Dispatches From The Edge (Zprávy na hraně) každoročně uděluje ocenění jednotlivcům, společnostem a vládám, jež dělají ze čtení zpráv každodenní dobrodružství. Tady jsou ceny za rok 2018.

Ze světa / 16. 1. 2019 / Vladimír Sedláček
Ministerstvo se ohradilo

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejnilo na svých webových stránkách pod titulkem »Uvádíme na pravou míru« vyjádření k jednání ministra školství s ředitelem BIS (jak jsme informovali), a zejména k ohlasu této jejich schůzky ve sdělovacích prostředcích. K setkání sice došlo, ale »nezaznělo ani slovo o proruských dějinách či bezhlavém naslouchání BIS, což někteří novináři lživě uvádějí,« ohradil se úřad.

Zpravodajství / 16. 1. 2019 / (mh)
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.