Archiv článků

Labutě malé se vrátily na Moravu

Po 17 letech byly na střední Moravě opět spatřeny labutě malé, které do místních zeměpisných šířek při svém tahu ze severních oblastí Ruska zavítají jen výjimečně. Labutě malé ornitologové objevili na Moravičanském jezeře u Mohelnice na Šumpersku.

Regiony / 14. 11. 2018 / (ste)
Senát bude dnes volit předsedu

Senát si dnes bude vybírat svého předsedu ze tří kandidátů. Žádný další do zákonné lhůty pro nominace nepřibyl. Také adeptů na místopředsedy horní komory zůstalo šest.

Zpravodajství / 14. 11. 2018 / (ste)
Ankara odmítá vyúčtovat peníze EU

Peníze, které poslala Evropská unie syrským uprchlíkům v Turecku, prý pomohly. Ve zprávě, kterou zveřejnili, to uvedli auditoři z Evropského účetního dvoru (ECA). Není ale možné zjistit, jak efektivně byly peníze vynaloženy, neboť Ankara odmítla zveřejnit informace o příjemcích finančních prostředků...

Ze světa / 14. 11. 2018 / (rj)
Dluhy zásadně mění náš rodinný život

Pětina dlužníků se závazky po splatnosti si může ze svého příjmu nakoupit pouze nejlevnější a nejnutnější jídlo a oblečení. Pěti procentům nezbudou peníze ani na tyto základní potřeby.

Ekonomika / 14. 11. 2018 / (ici)
KSČM podporuje zpomalení růstu platů činitelů

Poslanci KSČM podporují vládní návrh zákona, který zpomaluje nárůst platů ústavních činitelů od roku 2019. Jsou připraveni jednat i o některých pozměňovacích návrzích, zejména těch, které se týkají větší kázně poslanců při vysvětlování své nepřítomnosti ve Sněmovně.

Zpravodajství / 14. 11. 2018 / (ku, jad)
První světová válka. Zabíjely nové zbraně

V první světové válce podle odhadů zahynulo 18,5 milionu lidí. Přispěly k tomu nové zbraně a technika v této válce, jež skončila před 100 lety, použité. Jde o druhý nejkrvavější konflikt od začátku 20. století.

Ze světa / 14. 11. 2018 / (čtk)
Merkelová: Tolerance je duší Evropy

Tolerance je duší Evropy, řekla v projevu v Evropském parlamentu německá kancléřka Angela Merkelová. Hovořila o nutnosti solidarity mezi členskými státy Evropské unie, ale i o nutnosti hájení vlastních zájmů v dobré víře. Mj. podpořila myšlenku vytvoření evropské armády a zdůraznila, že by se Evropa měla věnovat inovacím.

Ze světa / 14. 11. 2018 / (rj)
Na spor USA s Čínou doplatí Evropa

Evropská a potažmo německá ekonomika utrpí i v případě, že obchodní spor mezi Spojenými státy a Čínou dospěje ke smíru. Řekl to v Berlíně šéf Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK) Eric Schweitzer. Čína by totiž po urovnání rozepří nakupovala v USA více zboží a to by částečně poškodilo Evropu.

Ekonomika / 14. 11. 2018 / (ici)
Samba v rytmu kapitálu

Nedávno jsme mohli v médích zaregistrovat informaci, že britská společnost Marks and Spencer se snažila znemožnit svým zaměstnancům, aby nosili na svých rukou tzv. zelený pásek s nápisem »neberte nám svátky«. Dokonce jim dle jejich vyjádření pohrozili »vyhazovem«. Jedná se o iniciativu odborů a zaměstnanci tak mohou protestovat proti snaze zrušit zákon o prodejní době, který v určitých státních svátcích uzavírá obchody. Jakmile se tato informace dostala do médií a na sociální sítě, tak vzbudila vlnu nevole, co si tato nadnárodní korporace vůči zaměstnancům dovoluje.

Publicistika / 14. 11. 2018 / Jan KLÁN
CNN zažalovala Bílý dům kvůli Acostovi

Americká zpravodajská televize CNN zažalovala Bílý dům za odebrání akreditace svému zpravodaji v Bílém domě. Reportér Jim Acosta pozbyl práva účastnit se mediálních akcí v sídle prezidenta, když se minulý týden na tiskové konferenci dostal do nemilosti Donalda Trumpa.

Ze světa / 14. 11. 2018 / (rj)
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.