Reklama
--> 

Archiv článků

Pane premiére, vysvětlete svá tvrzení pronesená k občanům!

Začal nový rok a s ním se v rámci možností mezi občany mimo jiné diskutuje o tom, co kdo řekl z našich představitelů nám, »(ne)poslušným občanům«. Je pravda, že část lidí na tyto projevy rezignovala a nezajímá je to. Ale je také část těch, kteří se nestačí divit. Těm například zavadil projev premiéra (chtělo se mně napsat našeho, ale můj, nebo náš rozhodně není). A proč?

Publicistika / 12. 1. 2022 / Jan REJFEK
Rath už je doma v Hostivici

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath vpodvečer přijel po propuštění z brněnského vězení do Hostivice nedaleko Prahy, ve které žije. Ve vězení byl kvůli korupci.

Zpravodajství / 12. 1. 2022 / (zmk)
Eko covid

Zatímco děti ve školách ucucávají svá pitíčka papírovými brčky, která se po pár minutách v puse mění v břečku, zaměstnanci školy vyhazují plné pytle potenciálně infekčních použitých plastových testovacích sad na COVID-19.

Publicistika / 12. 1. 2022 / Helena KOČOVÁ
Doubrava: Jsem přesvědčen, že to byla snaha zopakovat kyjevský Maidan

Pane senátore Jaroslave Doubravo. Rád bych Vám položil zcela jednoduchou otázku a se zeptal vás, jak hodnotíte současnou situaci v Kazachstánu?

Zpravodajství / 11. 1. 2022 / Senátor Jaroslav DOUBRAVA
Licoměrný přístup státu

Příspěvky na bydlení se kvůli razantnímu zdražení energií zřejmě zvýší. Na dávky navíc dosáhne širší okruh lidí. Předpokládá to vládní novela o státní sociální podpoře, kterou s úpravou schválila Sněmovna zrychleně ve stavu legislativní nouze. Novela nyní zamíří k posouzení do Senátu.

Zpravodajství / 11. 1. 2022 / (jad)
Stavebko zaznamenalo loni rekordní úvěry

Stavební spořitelny poskytly loni úvěry za rekordních 113,4 miliardy korun, což znamená meziroční nárůst o 66 procent. Zájem o nové smlouvy o stavebním spoření loni mírně stoupl na 520 387.

Ekonomika / 11. 1. 2022 / (ici)
Biden čelí kritice za prodlevy kolem Guantánama

Americký prezident Joe Biden čelí kritice od aktivistů a organizací na ochranu lidských práv, že nepostupuje dosti rázně a rychle při uzavření koncentračního tábora na Guantánamu.

Ze světa / 11. 1. 2022 / (rj)
Zdeněk Troška: Vše se točí kolem ledničky a postele

Zdeněk Troška je uznávaný filmový režisér. Toho času, jak sám říká, na penzi. Nesmazatelnou měrou se však zapsal do dějin české kinematografie. Jeho trilogie Slunce, seno,… plná zlidovělých hlášek, novější Kameňáky či Babovřesky jsou plné laskavého humoru, který nestárne. A pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Princezna ze mlýna či Z pekla štěstí patří mezi ty, bez nichž si neumíme představit žádné Vánoce, včetně těch právě uplynulých. Pro naši novou přílohu Hobby se však hoštický rodák rozpovídal i o jiných tématech, jak ostatně i její název napovídá…

Rozhovory / 11. 1. 2022 / Roman BLAŠKO, Petr KOJZAR
Umělci rezignují na vyšší platy

Přitom kultura je dlouhodobě podfinancovaná

Kultura / 11. 1. 2022 / (mik)
Spravedlnost povede v Nizozemsku Kurdka

Nizozemský liberální premiér Mark Rutte a jeho v pořadí již čtvrtý kabinet před polednem složili přísahu do rukou krále Willema-Alexandera. Volby se konaly vloni v březnu a koaliční jednání, jež skončila v polovině prosince, byla nejdelší v historii země.

Ze světa / 11. 1. 2022 / (rom)
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Hlasování
Jste pro povinné očkování proti Covid-19?
Reklama

Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.