Archiv článků

V čele Evropské komise německá lékařka

»Nic nového,« tak se dá podle europoslankyně KSČM Kateřiny Konečné nejlépe charakterizovat kandidátský projev jediné adeptky na pozici předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové (Německo, CDU). Matka sedmi dětí, lékařka, bývalá ministryně tří různých resortů ve spolkové vládě, však nakonec byla v době naší uzávěrky zvolena.

Ze světa / 16. 7. 2019 / (rj)
Bulharské děti znásilňovaly

Porúrským městem Mülheim na západě Německa otřásl případ znásilnění mladé ženy, za kterým podle vyšetřovatelů stojí tři 14letí a dva 12letí chlapci původem z Bulharska.

Ze světa / 16. 7. 2019 / (čtk)
Století plné cestovatelů

Obyvatelé Evropské unie dnes cestují výrazně více než kdykoli předtím, ať už se přesouvají za prací, vzděláním či za zážitky. V loňském roce například 1,3 milionu občanů EU pracovalo v jiné členské zemi, než ve které žilo… V nové zprávě o mobilitě v EU to uvádí unijní statistický úřad Eurostat. Statistiky mj. naznačují, že Češi na dovolených utrácejí relativně málo, ale při pozemní dopravě méně využívají auta než obyvatelé jiných členských zemí.

Ze světa / 16. 7. 2019 / (rom)
Čapí hnízdo znovu na scéně

Policie zahájila úkony trestního řízení v souvislosti s hospodařením farmy Čapí hnízdo, a to pro podezření z trestného činu krácení daně. Oznámila to mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Zpravodajství / 16. 7. 2019 / (ste)
Zemědělství dál bojuje s nedostatkem lidí

Pokles počtu pracovníků v zemědělství se loni po dlouhé řadě let zastavil, přibylo jich 200 na 100 200. Uvádí to pracovní verze Zprávy o stavu zemědělství za loňský rok od ministerstva zemědělství.

Ekonomika / 16. 7. 2019 / (ici)
Co se děje v ostravské huti?

Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) byl ujištěn generálním ředitelem ostravské huti, že snížení výroby oceli je jen dočasné a firma nemíří do krachu.

Zpravodajství / 16. 7. 2019 / (ste)
ČEZ prozkoumá ložiska lithia

Energetická skupina ČEZ, kterou ze 70 procent vlastní stát, prozkoumá možnosti těžby lithia u Cínovce v Krušných horách. Firmě European Metals Holdings (EMH), která má na těžbu přednostní právo, poskytne půjčku dva miliony eur (51,2 milionu Kč). ČEZ se do konce roku rozhodne, jestli do EMH kapitálově vstoupí nebo si nechá půjčku vrátit.

Zpravodajství / 16. 7. 2019 / (ng)
Cizinci posprejovali Karlův most

Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří v pondělí večer posprejovali jeden z pilířů Karlova mostu v Praze. Policie je podezřívá z poškození cizí věci, škoda zatím nebyla vyčíslena.

Zpravodajství / 16. 7. 2019 / (ste)
Husserl bude mít pomník

Významný filozof Edmund Husserl bude mít pomník v Prostějově, kde se 8. dubna 1859 narodil. Záměr už schválila městská rada. Pomník bude instalován na prostějovském náměstí, které nese filozofovo jméno.

Regiony / 16. 7. 2019 / (ste)
Ebola se dostala do velkoměsta Goma

Konžské úřady zaznamenaly první případ eboly ve více než milionovém městě Goma, které leží u hranic této středoafrické země s Rwandou.

Ze světa / 16. 7. 2019 / (čtk)
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.