Reklama
-->

Archiv článků

Tři jména

Přečetl jsem si před několik dny na Seznamu, že Poslanecká sněmovna zaslala prezidentu Zemanovi návrhy na státní vyznamenání, jež se pravidelně uděluje 28. října. Byla uvedena tři, vlastně čtyři jména. Vladimíra Remka, plukovníka Koudelky a bratří Mašínů. Překvapilo mne to. Kosmonauta Remka zná celý svět, je podivné, že teprve nyní si na něj poslanci vzpomněli. Pokud ovšem vím, tak komunisté ho již dávno na vyznamenání navrhovali. Plukovníka Koudelku svět nezná. Jen zvláštní služby české a americké. Měl bych ovšem změnit pořadí – americké a české. Remek se zasloužil o to, že mezi Ruskem a Českem se narovnaly vztahy. Bylo to nutné po takových velvyslancích, jako byl například nenávistí přímo sršící Petr Kolář. Remek odvedl dobrou práci.

Publicistika / 9. 6. 2021 / Josef ŠENFELD
Nakažených opět méně, očkovaných 4,2 milionu

Laboratoře v ČR v pondělí potvrdily 386 případů koronaviru, o čtvrtinu méně než před týdnem a za první den v týdnu nejméně od loňského 31. srpna. Dál klesá také takzvané incidenční číslo, na 100 000 obyvatel připadá za uplynulý týden méně než 21 nakažených. Aspoň jednu očkovací dávku již dostalo téměř 4,2 milionu osob.

Zpravodajství / 9. 6. 2021 / (ste)
Ochrana seniorů?

Neuplyne týden, abychom nebyli bombardováni návrhy na »zlepšení« ekonomické a sociální situace seniorů, a to ze všech politických stran a směrů. Jejich představitelé se předhánějí ve slibech stovek ba tisícovek korun plošně rozdávaných jako »kompenzace« zvýšených výdajů seniorů. Bohužel tyto iniciativy mají několik společných nedostatků.

Publicistika / 9. 6. 2021 / Ladislav ŠAFRÁNEK
Svědomí

Minulý týden jsem na Olšanském hřbitově na jednom náhrobku zahlédla zajímavé motto: »Mým bohem je mé svědomí.« Zajímavá myšlenka. Hned mě napadlo, že znám pár lidí, kteří mají podle tohoto motta velmi silnou víru a neudělaly by nic, proti ní. Ale také znám dost těch, které bych pak mohla zařadit mezi zaryté bezvěrce.

Publicistika / 9. 6. 2021 / Helena KOČOVÁ
Fraška s Mladičem dohrána

Mechanismus OSN pro mezinárodní trestní tribunály (MICT) s konečnou platností potvrdil bývalému veliteli bosenskosrbské armády Ratku Mladičovi doživotní trest vězení za údajnou genocidu spojenou s uměle vytvořeným srebrenickým masakrem a za další zločiny spáchané během války v Bosně a Hercegovině v letech 1992-95.

Ze světa / 8. 6. 2021 / (rom)
Je ohrožena voda u Turówa?

Česká republika se pokusí sjednat mezivládní dohodu s Polskem ohledně hnědouhelného dolu Turów. Vláda tím pověřila ministry životního prostředí a zahraničí. Stínová ministryně životního prostředí za KSČM Marie Pěnčíková se obává, že výsledkem dohody bude ztráta vodních zdrojů pro desetitisíce Čechů.

Zpravodajství / 8. 6. 2021 / (jad)
Turecké horečné hledání zemního plynu

Turecko objevilo v Černém moři dalších 135 miliard metrů krychlových zemního plynu. Oznámil to turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

Ekonomika / 8. 6. 2021 / (ici)
Boje snad dají šanci diplomacii

Květnové přestřelky mezi Izraelem s Pásmem Gazy ukázaly řadu změn na obou bojujících stranách. Z tohoto důvodu se vymkly poměrně pravidelně propukajícím potyčkám, napsal server Axios.

Ze světa / 8. 6. 2021 / (pe)
Rusko se výrazně odpoutá od dolaru, nahradí ho eurem, jüanem a zlatem

Rusko zcela odstraní dolarová aktiva ze svého státního investičního fondu, a naopak v něm posílí podíl eura, čínského jüanu a zlata.

Ekonomika / 8. 6. 2021 / (ici)
Snaha zalíbit se hegemonovi nezná mezí Rozhovor Haló novin s bývalým československým diplomatem Stanislavem Sujou

Svět diplomacie je atraktivní pro čtenáře a vy z tohoto prostředí a vašich zkušeností těžíte právě při psaní knih. Na jedné z nich nyní pracujete. Prozradíte, na jaké a o čem bude?

Rozhovory / 8. 6. 2021 / Monika HOŘENÍ
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama
 -
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.