Archiv článků

Motocyklista Salač v Brně opět nebodoval, Moto3 ovládl Foggia

Motocyklový jezdec Filip Salač ani při svém třetím startu ve Velké ceně České republiky v Brně nebodoval. Jediný Čech ve čtvrtém závodu mistrovství světa obsadil s velkou ztrátou až 25. místo. Kategorii Moto3 ovládl Ital Dennis Foggia, který si připsal premiérový triumf v šampionátu. V čele průběžného pořadí je i nadále  druhý Albert Arenas ze Španělska.

Sport / 9. 8. 2020 / (čtk)
O aktivity TikToku v USA se zajímá také Twitter

Americká internetová společnost Twitter projevila zájem o převzetí aktivit čínské aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok ve Spojených státech. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. O převzetí aktivit, které by odvrátilo zákaz provozu TikToku v USA, již jedná americký softwarový gigant Microsoft.

Ekonomika / 9. 8. 2020 / (čtk)
Brazílie má už tři miliony nakažených, USA pět milionů

V Brazílii zemřelo v souvislosti s nemocí covid-19 už přes 100.000 lidí, z toho 905 za poslední den. Celkový počet nakažených v této jihoamerické zemi překročil tři miliony. Spojené státy zaznamenaly už přes pět milionů nakažených koronavirem SARS-CoV-2.

Ze světa / 9. 8. 2020 / (čtk)
Počet aktuálních případů koronaviru je rekordní, přesáhl 5000

V Česku přibylo v sobotu 175 potvrzených případů koronaviru, denní nárůst je nejnižší v tomto týdnu. Dál ale na rekordní hodnoty stoupá počet aktuálních případů, s nemocí covid-19 se nyní potýká 5081 pacientů. Od začátku epidemie zaznamenaly laboratoře celkem 18.235 pozitivních testů, 70 procent nakažených se z nemoci už vyléčilo a 389 zemřelo. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k 00:30.

Zpravodajství / 9. 8. 2020 / (čtk)
Daň z příjmů po zrušení superhrubé mzdy může být od 15 do 19 pct

Ministerstvo financí počítá v souvislosti se zrušením superhrubé mzdy s několika variantami sazby daně z příjmu zaměstnanců, a to v rozmezí od 15 do 19 procent. Ministryně Alena Schillerová (za ANO) zároveň uvažuje o zrušení solidární přirážky a jejím nahrazení progresivním zdaněním. Daňoví odborníci by přivítali především zjednodušení celého daňového systému. Zrušení superhrubé mzdy může sice přinést pozitiva, u progresivního zdanění si již nejsou tak jistí. Podle Národní rozpočtové rady nadstandardní zvýšení důchodů a zrušení superhrubé mzdy ohrožuje bez úpravy ostatních parametrů střednědobou i dlouhodobou udržitelnost veřejných financí. Opozice snížení zdanění práce podporuje.

Ekonomika / 9. 8. 2020 / (čtk)
Fotbalisté Barcelony a Bayernu postoupili do čtvrtfinále LM

Fotbalisté Barcelony porazili v domácí odvetě osmifinále Ligy mistrů Neapol 3:1 a postoupili mezi nejlepších osm týmů soutěže. Ve čtvrtfinále se střetnou s Bayernem Mnichov, který zvítězil i v druhém utkání nad Chelsea, tentokrát 4:1. Dvěma góly a dvěma asistencemi se na triumfu bavorského celku podílel útočník Robert Lewandowski.

Sport / 9. 8. 2020 / (čtk)
USA sníží počet vojáků v Afghánistánu pod 5000

Spojené státy plánují snížit počet svých vojáků v Afghánistánu do konce listopadu na méně než 5000, řekl to podle agentury Reuters v sobotu americký ministr obrany Mark Esper. V rozhovoru s televizí Fox News tak upřesnil vyjádření prezidenta Donalda Trumpa z počátku týdne. USA mají nyní v Afghánistánu asi 8600 vojáků. Ke snižování jejich počtu se zavázaly v únoru v dohodě s afghánským hnutím Tálibán.

Ze světa / 9. 8. 2020 / (čtk)
Za tragédií v Bohumíně jsou zřejmě rodinné spory

Za sobotním tragickým požárem panelového domu v Bohumíně na Karvinsku, při němž zemřelo 11 lidí a dalších deset je zraněných, jsou zřejmě rodinné spory. Rodina ve městě žila delší domu, neštěstí se zřejmě událo během oslavy. ČTK to řekl bohumínský místostarosta Igor Bruzl (ČSSD).

Zpravodajství / 9. 8. 2020 / (čtk)
Den po vyřazení v osmifinále LM skončil trenér Sarri v Juventusu

Maurizio Sarri byl den po vyřazení v osmifinále Ligy mistrů od Lyonu odvolán z funkce trenéra fotbalistů Juventusu. Jednašedesátiletý kouč dovedl turínský klub v sezoně přerušené koronavirem k rekordnímu devátému titulu v italské lize za sebou, na evropské scéně ale neuspěl.

Sport / 8. 8. 2020 / (čtk)
Paulová: I pomsta, zvláště ženská, může být zábavná. Rozhovor s herečkou Janou Paulovou

Za pár týdnů zazáří na stříbrných plátnech nová filmová komedie Ženská pomsta. V té se sejdou tři ženy u psychiatra se stejným problémem. A tento problém je spojí pro upřímnou pomstu těm, kteří je do tohoto problému dostali. A to jsou samozřejmě jejich muži. Film je úsměvným pohledem na mužskou krizi středního věku a oslavou ženské solidarity. Protagonistkami ve filmu jsou Mahulena Bočanová, Eva Vejmělková a Jana Paulová. A právě Jany Paulové jsme se zeptali, jaké bylo natáčení, které se muselo na poslední chvíli měnit, jak přežila dobu opatření a co tvoří a chystá nyní i na podzim.

Bonus / 8. 8. 2020 / Helena KOČOVÁ
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.