Archiv článků

Přes osm let pro pašeračku z ČR

Pákistánský soud poslal na osm let a osm měsíců do vězení Češku Terezu Hlůškovou zadrženou loni v lednu na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu.

Ze světa / 21. 3. 2019 / (čtk)
La Scala nechce saúdské peníze

Milánská La Scala se rozhodla vrátit Saúdské Arábii přes 3 miliony eur (76,8 milionu korun) poté, co plán úžeji spolupracovat s touto zemí spustil vlnu kritiky.

Ze světa / 21. 3. 2019 / (čtk)
Lhůta Mayové pro odchod: 30. červe

Británie oficiálně požádala ostatní členské země Evropské unie o prodloužení brexitové lhůty do konce června. Zaslání dopisu předsedovi Evropské rady Donaldu Tuskovi dolní komoře britského parlamentu oznámila premiérka Theresa Mayová.

Ze světa / 21. 3. 2019 / (čtk)
Stavbařů je u nás o téměř desetinu méně než před hospodářskou krizí

Ve stavebních firmách v České republice pracovalo na konci loňského roku 374 801 zaměstnanců a živnostníků, meziročně o 0,9 procenta více. Je to největší počet od roku 2013. V porovnání se stejným obdobím předkrizového roku 2008 se jejich počet ale snížil téměř o desetinu.

Ekonomika / 21. 3. 2019 / (ici)
Spalničky stále větší hrozbou

To, že jsou spalničky jednou z nejnakažlivějších nemocí, se potvrzuje každý den. Přitom donedávna byl výskyt této vysoce nakažlivé choroby v České republice vzhledem k vysoké proočkovanosti populace vzácný. Nyní zažíváme nebývalý nárůst onemocnění u dětí i dospělých. Jsme svědky uzavírání oddělení nemocnic, desítky hasičů se ocitly v karanténě aktuálně v Pardubickém kraji a je omezována i výroba, jako naposledy ve firmě Siemens na Trutnovsku. Spalničkami od začátku roku onemocnělo již více než 250 lidí, nejvíce v Praze. Přitom za celý rok 2018 bylo zaznamenáno »pouze« 203 případů.

Publicistika / 21. 3. 2019 / Soňa MARKOVÁ
Erdogan pobouřil Canberru i Wellington

Australský premiér Scott Morrison odsoudil jako »nerozvážné, hanebné a hluboce urážlivé« výroky tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a pohrozil Turecku dalšími, zatím neupřesněnými kroky.

Ze světa / 21. 3. 2019 / (ava, čtk)
Češství versus evropanství

Možná jste se někdy zamýšleli nad tím, zda se cítíte být více jako Čech, Moravan, Slezan, nebo jako Evropan. Osobně se nejprve cítím být Čechem, až poté jako člen evropského společenství. Jsem hrdý na svoji vlast, domovinu, i když si o jejích představitelích často mohu myslet, co chci. Někdo může namítnout, že tyto a následující řádky zavání určitou formou nacionalismu. Nicméně tomu tak není. Inklinace k hrdosti na svoji vlast není tvrdým nacionalismem, jak jej známe z 20. století. Řadím tuto inklinaci do jisté formy vlastenectví. Přeci jen jsme hrdi na své zvyky, kulturu, tradice, historii. Tohle má každý národ. Vždy jej něco spojuje a chrání si to. Pokud tomu tak není, tak buď splyne s jinou kulturou, nebo zmizí z lidských dějin. Z dějin známe oba dva případy.

Publicistika / 21. 3. 2019 / Jan KLÁN
Tak to máme černé na bílém

Ministr Toman se s polským protějškem dohodl, že přísné kontroly skončí. Takže je všechno v pořádku. Těch pár set kilo masa se salmonelou nás přece nemůže rozházet. Horší by asi byla diskuse v nemocnici ve Zlíně.

Publicistika / 21. 3. 2019 / Jaromír KOHLÍČEK
KSČM nebude čekat za humny

Sněmovní ústavně právní výbor doporučil plénu Sněmovny přijmout návrh zákona o celostátním referendu předložený poslanci ČSSD, ovšem v pozměněné podobě. Členové výboru k normě přijali komplexní pozměňovací návrh, na jehož znění se dohodly kluby ČSSD, ANO a Pirátů.

Zpravodajství / 21. 3. 2019 / (jad)
Kdyby těch komunistů nebylo, ani holubi by se nemnožili…

Nedávno jsem zaslechl v ČT slova vyslovená jedním z dnešních »pomazaných« jako kritiku opatření týkajícího se propůjčení bytů policistům, že mu tento akt připomíná dobu »domovních důvěrníků«, tedy údajné špiclování těmito našimi spoluobčany.

Publicistika / 21. 3. 2019 / Milan ŠPÁS
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.