Archiv článků

Studenti se do zemědělských oborů nehrnou

Vysoké školy, které vzdělávají zemědělské odborníky, musejí bojovat s předsudky, že jde o špinavou práci na polích či ve stájích, řekl na brněnském veletrhu Animal Tech děkan Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně Pavel Ryant. Podle něj už to ovšem neplatí a stále více zemědělců zavádí takzvané přesné zemědělství a další moderní technologie.

Ekonomika / 16. 5. 2019 / (ici)
Volba KSČM – Česká levice společně, hlas pro suverenitu ČR

Zbývají poslední dny do konání voleb do Evropského parlamentu. Jde o velmi důležité rozhodnutí, kde je potřeba každý hlas těch, kteří nechtějí dál ztrácet naši suverenitu a zejména identitu. Stávající Evropská unie pracuje pro nadnárodní korporace, využívající v ČR levné práce; mezinárodní řetězce, které nás krmí předraženými šunty; miliardáře vyvádějící zisky do daňových rájů; falešné nadace; ale i resuscitovanou pravici a pomlouvače, kteří útoky na KSČM a lhaním zakrývají svou neschopnost řešit skutečné potřeby lidí.

Zpravodajství / 16. 5. 2019 / VV ÚV KSČM
Alexandrovci přijíždějí s hudbou a tanci

Světoznámý ruský soubor Alexandrovci letos zahajuje své turné po České republice dvěma koncerty v kryté hale na pražském holešovickém Výstavišti. Následně se představí také v dalších krajích. Letošní řadu vystoupení zakončí v Ostravě.

Kultura / 16. 5. 2019 / (the)
Nadměrné padání vlasů? Příčinou může být alopecie

Padání vlasů je přirozenou součástí výměny vlasového porostu. Zdravému člověku průměrně vypadne 50 až 80 vlasů za den. Ztráta většího množství může značit onemocnění s názvem alopecie, které postihuje muže i ženy. Vlasy při něm buď řídnou a vypadávají rovnoměrně po celé hlavě, nebo zanechávají viditelné, jasně ohraničené lysinky. Některé druhy alopecie mohou způsobit i holohlavost či ztrátu ochlupení celého těla. Co za touto nemocí stojí a jak ji případně řešit, nám poradil MUDr. Marek Antoš z laboratoře SYNLAB.

Téma / 16. 5. 2019 / Helena KOČOVÁ
Pravidla pro koloběžky

Zástupci radnice a provozovatelů sdílených elektrických koloběžek se v pondělí v Paříži dohodli na kodexu slušného chování, jehož cílem je zabránit nehodám populárních strojů a především divokému parkování v ulicích.

Ze světa / 16. 5. 2019 / (čtk)
Uvidíme, jaké zrcadlo nám nastaví výsledky voleb v ČR Rozhovor Haló novin s profesorem Zdeňkem Jičínským, právníkem a publicistou

Zanedlouho tu máme volby do Evropského parlamentu. Co od nich můžeme čekat? Co nám napoví a proč právě to?

Rozhovory / 16. 5. 2019 / Marie KUDRNOVSKÁ
Soud EU o neplnění povinností ČR

Evropská komise žádá unijní soud, aby potvrdil, že Česká republika, Polsko a Maďarsko nesplnily v souvislosti s jednorázovým programem přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót své povinnosti plynoucí z unijního práva. Před soudem, který se žalobou na tři země začal v Lucemburku zabývat, to uvedla zástupkyně komise Zuzana Malůšková s tím, že takový rozsudek bude potvrzením zásad vlády práva v EU.

Ze světa / 16. 5. 2019 / (čtk)
Zaměstnanci veřejné správy pod průměrem EU

Počet zaměstnanců v odvětví »Veřejná správa, obrana a povinné sociální zabezpečení« v posledních šesti letech v České republice mírně rostl. Největší podíl na tom mělo především zajištění vnější i vnitřní bezpečnosti státu. Dlouhodobě se však výrazněji nezměnil, v roce 2018 byl podobný stavu při vstupu země do Evropské unie v roce 2004.

Ekonomika / 16. 5. 2019 / (ici)
Tmáři z Alabamy

Senát amerického státu Alabama v úterý odsouhlasil návrh zákona, který zakazuje takřka všechny potraty, výjimkou bude jen stav ohrožující matku. Návrh nyní míří k republikánské guvernérce Kay Iveyové, jež sice neuvedla, zda ho podepíše, je ale známo, že je odpůrkyní interrupcí. Pokud ho podepíše, chce Americká unie občanských práv zákon napadnout u soudu.

Ze světa / 16. 5. 2019 / (čtk)
Peprný slogan

Britští liberální demokraté chtějí před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu získat hlasy odpůrců odchodu Spojeného království z Evropské unie.

Ze světa / 16. 5. 2019 / (čtk)
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.