Reklama
--> 

Archiv článků

NS mírně snížil počet nedodělků

Soudci Nejvyššího soudu (NS) loni mírně snížili počet nedodělků, tedy nevyřízených dovolání a dalších podnětů. Do roku 2021 vstupovali s 2189 spisy, do letošního roku jich převedli 2127.

Zpravodajství / 11. 1. 2022 / (cik)
Putin o mírových silách v Kazachstánu

Ruský prezident Vladimir Putin obhajoval vyslání vojáků z Ruska a dalších postsovětských států do Kazachstánu, kde před týdnem propukly rozsáhlé násilné nepokoje.

Ze světa / 11. 1. 2022 / (rj)
Pracovní karanténa se bude týkat zdravotnictví či dopravy

Pracovní karanténa by se mohla týkat profesí ve zdravotnictví, dopravě, energetice, vodním hospodářství či pohřebnictví. Po  jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) to řekl jeho šéf a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

Zpravodajství / 11. 1. 2022 / (jad)
Nebuďme lhostejní k situaci na Slovensku

Komentovat dění v jiných státech může být bráno jako vměšování se do jejich záležitostí. Aktuálně vidíme napjatou situaci v Kazachstánu. A když tamní prezident označí za původce násilí lidi vyškolené v zahraničí, ozvou se Spojené státy, že jde o potlačení tamní demokracie. Jako by 6. ledna nebylo výročí, kdy demonstranti napadli jejich Kapitol a také tam byly oběti na životech. Tam se s demonstranty taky vypořádali po svém.

Publicistika / 11. 1. 2022 / Kateřina KONEČNÁ
V pochybné administrativní vazbě i nemocný hoch

Izrael zadržuje v tzv. administrativní vazbě, tedy bez obvinění, mj. i 17letého Palestince, který trpí nervosvalovým onemocněním. Mladík je ve vazbě téměř rok, informovala agentura AP s odvoláním na vězňova otce.

Ze světa / 11. 1. 2022 / (rj)
Rytíři Tony Blair, Benito Mussolini a další váleční zločinci

Vlna pohoršení a kritiky se snesla na rozhodnutí učinit z bývalého britského premiéra Tonyho Blaira rytíře. Britská královna Alžběta II. chce povýšením do šlechtického stavu Blaira vyznamenat za jeho zásluhy.

Publicistika / 11. 1. 2022 / Jan KLÁN
Almaty a různé souvislosti

Přítomnost ruských výsadkářů majících společně s několika dalšími zeměmi zajistit pořádek v kazachstánském Almaty vyvolala negativní reakci v Bidenově americké administrativě. Prý tam Rusové přiletěli, aby potlačili pokus »o nastolení demokracie«, a vlastně také proto, že tady pak chtějí zůstat. V jednom našem médiu jsem si dokonce přečetl jakési srovnání s 21. srpnem 1968 u nás. Slovo boj za demokracii na počátku almatských událostí bylo vyslovováno snad v každém mainstreamovém komentáři. Brzy se však ukázalo, že oni »demokraté« přece jen nejsou zase tak demokratičtí. Násilnosti v ulicích proti druhým občanům, proti státní moci, totiž přerostly míru tolerance a případného využívání. Rabování, krádeže, hořící auta, vraždění policistů, poničené státní budovy! Navíc, je-li pravdou, jak prohlásil současný demokraticky zvolený prezident, že do země pronikly zahraniční bojůvky, pak je třeba se zeptat, odkud a kdo je dokázal tak rychle zorganizovat?

Publicistika / 11. 1. 2022 / Jaroslav KOJZAR
Více peněz na zbrojení

Ministryně Jana Černochová (ODS) představila priority ministerstva obrany na letošní rok. Chce předložit návrh zákona o investičním fondu pro obranu, který by umožnil garanci peněz na víceleté financování armádních nákupů. Fond by mohl začít fungovat koncem příštího roku nebo v roce 2024. Plánuje také ještě letos zvýšit nábor vojáků do armády nebo se zaměřit na výchovu školáků i učitelů.

Zpravodajství / 11. 1. 2022 / (ng)
K rozporuplným 21 letům pro vojáka…

Před několika dny pražský městský soud odsoudil bývalého českého vojáka na dvacet jedna let vězení za to, že se účastnil bojů na východní Ukrajině na straně »ukrajinských separatistů«. Bývalý voják, který byl souzen v nepřítomnosti, vinu tak, jak mu byla přisouzena, odmítá, jak prohlásila jeho obhájkyně. Přesto dostal nejvyšší možný trest, jaký se dává hrůzným vrahům.

Publicistika / 11. 1. 2022 / Jiří VÁBR
Rozhodné NE modré krvi

V prvním ročníku na historii na FF UK jsem mezi ostatními kolegy měl i jednu »slavnou« osobnost. Disidenta, chartistu a fandu monarchistického uspořádání věcí Petra Placáka, později také známého jako volebního lídra monarchistického uskupení Koruna česká.

Publicistika / 11. 1. 2022 / Roman JANOUCH
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Hlasování
Jste pro povinné očkování proti Covid-19?
Reklama

Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.