Archiv článků

Železný věnoval oštěp do světové sbírky dědictví

Trojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman v hodu oštěpem Jan Železný ve čtvrtek navštívil výstavu IAAF Heritage – atletické dědictví, která probíhá v obchodním centru Nová Karolina v Ostravě a bude trvat až do 10. září. Výstava potrvá tři měsíce až do skončení Kontinentálního poháru, největší atletické akce, kterou může Česká republika uspořádat. Kontinentální pohár proběhne 8. – 9. září na Městském stadionu v Ostravě.

Bonus / 14. 7. 2018 / (koz)
Odpady největším problémem

Jako nejzávažnější globální problém Češi nadále vnímají hromadění odpadů, znečišťování a nedostatek pitné vody a znečišťování ovzduší.

Zpravodajství / 14. 7. 2018 / (ng)
Vejce, které slepici nezabíjí

Slunce, čerstvá tráva a potravy co hrdlo ráčí: první »domov důchodců« pro nosnice o rozloze 16 hektarů na jedné francouzské farmě nedávno přijal 600 nových přírůstků. Jde o majetek jedné firmy, která chce zachránit slepice před smrtí a produkovat vejce jiným způsobem, píše AFP.

Ze světa / 14. 7. 2018 / (rom)
Co může za obezitu. Geny či životní styl?

Životní prostředí a životní styl určují vývoj obezity více než geny, které jsme zdědili. To je hlavní závěr, k němuž dospěl tým vědců z Milánské univerzity, jejichž studii zveřejnil časopis Physiological Measurement. Obezita je vážným zdravotním problémem a významným rizikovým faktorem u kardiovaskulárních chorob, zejména pak ve vyspělých zemích, připomínají vědci.

Ze světa / 14. 7. 2018 / (rj)
Hudba je můj celoživotní koníček Rozhovor Haló novin s Jaroslavem Hájkem, kandidátem KSČM do Senátu ve volebním obvodu číslo 44 Chrudim

Pokud se stanete senátorem, jakou prioritu se budete snažit prosadit?

Rozhovory / 14. 7. 2018 / Radovan RYBÁK
Ve vazbě se nachází 1636 stíhaných lidí, čtvrtina míst je volná

V Česku je aktuálně za mřížemi 1636 obviněných lidí, které soudy poslaly do vazby. Výrazně mezi nimi převažují muži, žen je ve vazebních celách 120. Nejvíce vazebně stíhaných mají nyní ve věznicích v Ostravě a v Praze. Míst pro obviněné je na rozdíl od míst pro odsouzené vězně dost, podle statistik Vězeňské služby jsou zaplněna ze 72 procent.

Zpravodajství / 14. 7. 2018 / (čtk)
ČMKOS prodala své sídlo

Českomoravská konfederace odborových svazů prodala Dům odborových svazů na pražském Žižkově, někdejší sídlo Ústřední rady odborů.

Zpravodajství / 14. 7. 2018 / (ng)
Schválí vláda dokoupení ropných zásob?

Správa státních hmotných rezerv (SSHR) opět požaduje po vládě, aby schválila doplnění ropy nebo ropných produktů do státních zásob. Vyplývá to z materiálu, který je v meziresortním připomínkovém řízení.

Ekonomika / 14. 7. 2018 / (ici)
Zeleň na střechách nemocnic

Na římské poliklinice Gemelli bylo otevřeno nové Centrum klinické farmakologie věnované ženám. Terapeutická zahrada na střeše nemocnice umožňuje chodit po trávě naboso, cvičit v příjemném prostředí jógu, praktikovat akupunkturu či muzikoterapii, píše italský deník La Repubblica.

Ze světa / 14. 7. 2018 / (rom)
Střet zájmů, nebo válka bílých plášťů?

Po auditu ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO), který nechalo provést nové vedení této zdravotnické organizace, končí ve svých funkcích tři přednostové.

Regiony / 14. 7. 2018 / (ng)
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.