Reklama
-->

Archiv článků

USA. Blíží se konec zbytků demokracie

Kroky Republikánské strany z posledních měsíců ohrožují regulérnost voleb ve Spojených státech, a tím pádem i samotnou americkou demokracii. V týden starém prohlášení to uvádí více než stovka odborníků na politologii a mezinárodní vztahy působících na amerických univerzitách. Akademici volají po přijetí federálních norem »na zajištění svobodných a spravedlivých voleb«.

Ze světa / 8. 6. 2021 / (rj)
Formální odstoupení

Ruský prezident Vladimir Putin svým podpisem formalizoval odchod Ruska od takzvané dohody o otevřeném nebi.

Ze světa / 8. 6. 2021 / (čtk)
Matika »stagnuje«, češtinu umí studenti lépe z domu

U státní maturity se letos výrazně snížila neúspěšnost studentů v didaktickém testu z češtiny. U matematiky neúspěšnost stagnovala, a to i přesto, že se studentům snížila kritéria a prodloužil čas.

Zpravodajství / 8. 6. 2021 / (cik)
Morena slabší

Strana mexického prezidenta Andrése Manuela Lópeze Obradora zřejmě ztratila po nedělních volbách většinu v dolní komoře parlamentu.

Ze světa / 8. 6. 2021 / (čtk)
Apel na členy RB OSN

Dvanáctiletá spisovatelka z Luhansku Faina Savenkovová zaslala u příležitosti Mezinárodního dne dětí videozprávu členům Rady bezpečnosti OSN. Vyzývá v něm RB OSN, aby nezapomněla, že děti Donbasu mají právo na dětství a klidný život. Výzvu opublikoval ve svém Telegram-kanálu první zástupce stálého představitele Ruska při OSN Dmitrij Poljanskij.

Ze světa / 8. 6. 2021 / Jaromír VAŠEK
Operace Dunhammer aneb Proč média mlčí?

Světem hýbe skandální operace Dunhammer. S odvoláním na server oral.sk vyšlo bez jakýchkoli pochybností najevo, že americká NSA (Americká agentura pro národní bezpečnost) ve spolupráci s dánským vojenským zpravodajstvím odposlouchávala vrcholné politiky Německa, Francie, Norska a Švédska. Česká i slovenská média jako by čekala na zproštění mlčenlivosti od svých nadřízených. Jsou totiž potichu jako hrob. Nekonají se žádné zběsilé tiskové konference, nikdo nevolá po vyhoštění amerických diplomatů z ambasád, nikdo nežádá solidaritu s postiženými státy.

Publicistika / 8. 6. 2021 / Vojtěch FILIP
Tlak na katolickou církev pokračuje

Představitele kanadských původních obyvatel a přeživší neuspokojilo vyjádření papeže Františka, který dal v neděli najevo lítost nad nálezem ostatků 215 dětí na pozemku bývalé církevní internátní školy v Kanadě, uvedla agentura Reuters.

Ze světa / 8. 6. 2021 / (čtk)
Kdo je vlastně dezorientován…

Tak nevím, kdo by měl z funkce odejít, ale prezident Zeman to nebude. Má svůj názor, svou hlavu, která se málokým nechá přesvědčit, ale je svůj. Na rozdíl od skupiny senátorů, která si hraje na »své«, ale je jen důkazem, jak suverénní země se může stát pouhou »banánovou republikou«. Oč vlastně jde? No přece o návrh, aby byl Miloš Zeman odvolán z funkce, protože podle nich nehájí zájmy republiky, protože, abych použil výrazivo pana senátora Fischera, »je dezorientován«. Měl jistě na mysli nějaké expresivní slovo, ale je nóbl pán, a tak se také vyjadřuje »nóbl slovíčky«.

Publicistika / 8. 6. 2021 / Václav ŠENKÝŘ
Nad koncovkou »-ová«

Nemohu za to, ale návrh na zásah do českého jazyka, snad největší od Husových dob, který připravili čeští poslanci, aby »světovost« našeho státu byla potvrzena, hodnotím jako politickou účelovost s nedozírnými důsledky pro jazyk.

Publicistika / 8. 6. 2021 / Jaroslav KOJZAR
Schodek 390 miliard na příští rok

Vláda schválila základní parametry státního rozpočtu na příští rok se schodkem 390 miliard korun. Celkové příjmy rozpočtu by měly činit včetně peněz z EU 1,486 bilionu korun a výdaje 1,876 bilionu korun.

Zpravodajství / 8. 6. 2021 / (ste)
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama
 -
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.