Archiv článků

Kempný se zranil a nad jeho zdravotním stavem visí otazník

Útočník Ondřej Palát přispěl ve středečním utkání NHL přihrávkou k výhře Tampy Bay 5:4 v prodloužení ve Washingtonu. Zápas nedohrál domácí obránce Michal Kempný, který v souboji se Cedricem Paquettem ztratil rovnováhu a v pádu si přisedl levou nohu. Okamžitě se strhla mela, ze které vznikla bitka mezi Jakubem Vránou a Yanni Gourdem.

Sport / 21. 3. 2019 / (čtk)
Slávistky remizovaly s Bayernem

Fotbalistky Slavie překvapivě remizovaly v úvodním čtvrtfinále Ligy mistryň s Bayernem Mnichov 1:1. Favorit šel v Edenu v 62. minutě do vedení, ale o deset minut později srovnala dalekonosnou ranou Kateřina Svitková. Odveta se hraje v Německu za týden.

Sport / 21. 3. 2019 / (red)
Suej Wen-ťing a Chan Cchung mistry světa ve sportovních dvojicích

Čínští krasobruslaři Suej Wen-ťing a Chan Cchung jsou podruhé v životě mistry světa ve sportovních dvojicích. Na šampionátu v japonské Saitamě díky nejlepší volné jízdě porazili o více než šest bodů Rusy Jevgeniji Tarasovovou a Vladimira Morozova, kteří vedli po krátkém programu. Čeští reprezentanti Hanna Abraževičová a Martin Bidař si při společném debutu na velké akci polepšili na 18. místo.

Sport / 21. 3. 2019 / (čtk)
Čtvrtfinále začali vítězně hokejisté Třince a Liberce

Hokejisté Liberce a Třince se ve čtvrtečních druhých zápasech čtvrtfinále extraligového play off pokusí navázat na úvodní výhry nad celky, které uspěly v předkole. Vítězové základní části Bílí Tygři vyhráli ve středu nad rivalem z nedaleké Mladé Boleslavi 5:1, Oceláři porazili v moravskoslezském derby Vítkovice 3:2.

Sport / 21. 3. 2019 / (red)
Český duel vyhrála Vondroušová Také Siniaková postupuje

Český souboj v prvním kole tenisového turnaje v Miami vyhrála 19letá Markéta Vondroušová, jež porazila 6:3, 6:2 o třináct let starší Barboru Strýcovou. Vítězně vstoupila do velkého turnaje také Kateřina Siniaková, jež porazila 6:3, 6:1 Číňanku Čeng Saj-saj a v dosud nepříliš úspěšné sezoně si na WTA Tour připsala druhou výhru.

Sport / 21. 3. 2019 / (čtk)
Dvojí přístup

Jak jsme se minulý týden z rozhovoru pro televizi dozvěděli, ministr zahraničí a místopředseda ČSSD Tomáš Petříček v Číně, při své návštěvě, bude jako zřejmě hlavní úkol projednávat nedodržování lidských práv v této zemi. Neopomněl nám zároveň sdělit, že tato problematika patří nadále mezi hlavní politická témata České republiky a jsme - jak měli posluchači televize pochopit - vlajkovou lodí této problematiky. Jeho slova jsme pochopili jako výtku prezidentu Zemanovi a premiéru Babišovi, kteří v Číně byli a nenapomenuli ji za její »potlačování Ujgurů«, »ovládnutí Tibetu« a »jednání s disidenty, kteří nechtějí přece nic jiného, než aby země se konečně demokraticky zamerikanizovala«. Ne, to všechno v jedné větě pan Petříček, prodloužená ruka pana Pocheho, zatím nevyřkl. To jen jako výzva směřuje k Miloši Zemanovi, který nám v Televizi Barrandov sdělil, že do Číny pojede opět za měsíc a bude mít zřejmě jednání s tamním prezidentem.

Publicistika / 21. 3. 2019 / Otakar ZMÍTKO
Nevěřte proradným lhářům

Uplynulou neděli jsem na chvilku zapnul Otázky Václava Moravce. A nestačil jsem se divit. Tolik vlastenců u Moravce svět neviděl. Vím, že liberálové i neoliberálové mají za úkol se hlavně před evropskými volbami brnkat na notu nacionalismu.

Publicistika / 21. 3. 2019 / Roman BLAŠKO
Kdopak to zamířil do čela Světové banky

Jediným kandidátem na post nového šéfa Světové banky (SB) je vysoký úředník ministerstva zahraničí USA David Malpass (63) navržený americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Výkonná rada oznámila, že do uzávěrky obdržela pouze tuto nominaci. Výběr prezidenta banky by měl být hotový do jarního zasedání SB, které začne 12. dubna, uvedla agentura AP.

Ekonomika / 20. 3. 2019 / (ici)
Slováci stárnou

Slovensko loni zaznamenalo nejnižší přirozený přírůstek obyvatel od roku 2015, populace země stoupla i kvůli zahraniční migraci. Vyplývá to z údajů slovenského statistického úřadu.

Ze světa / 20. 3. 2019 / (čtk)
Nábor vojáků

Slovenské ministerstvo obrany kvůli nedostatku vojáků připravilo marketingovou a komunikační kampaň, kterou chce zvýšit zájem obyvatel země o službu v profesionální armádě.

Ze světa / 20. 3. 2019 / (čtk)
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.