Archiv článků

Kickl vyjádřil údiv

Ze světa / 16. 5. 2019 / (čtk)
Putin je připraven se s Trumpem sejít

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a jeho americký partner Mike Pompeo se na úterním jednání v Soči dohodli, že podniknou kroky k normalizaci vztahů mezi Ruskem a USA. Ruský prezident Vladimir Putin později na setkání s oběma ministry vyjádřil naději, že jeho partner Donald Trump o normalizaci styků stojí. Kremelský poradce Jurij Ušakov následně uvedl, že Putin je připraven se s americkým prezidentem Donaldem Trumpem sejít, pokud o to Washington požádá.

Ze světa / 16. 5. 2019 / (ava, čtk)
Extrémisté zakládají bojůvku

Maďarská krajně pravicová strana Naše vlast zakládá uniformovanou »sebeobrannou skupinu«, která podle agentury AP připomíná před několika lety zakázanou Maďarskou gardu. Ta slovně napadala menšiny žijící v Maďarsku, zejména Romy.

Ze světa / 16. 5. 2019 / (čtk)
Provokující Washington

Americké ministerstvo zahraničí nařídilo všem méně důležitým diplomatům a vládním pracovníkům USA v Iráku, aby zemi ihned opustili. Velvyslanectví už o víkendu doporučilo americkým občanům, aby se Iráku vyhnuli. Média nový krok spojují se »zvýšeným napětím mezi USA a Íránem«, které ovšem vyvolává Washington.

Ze světa / 16. 5. 2019 / (ava, čtk)
Rosatom - komplexní dodavatel jaderek

Ruská státní společnost Rosatom zvyšuje vývoz své technologie pro jaderné elektrárny do celého světa. Loni hodnota jejích nevyřízených objednávek činila 134 miliard dolarů (3,1 bilionu korun) a na příští desetiletí má dohody na výstavbu 22 jaderných reaktorů v devíti zemích - Bělorusku, Bangladéši, Číně, Indii, Turecku, Finsku, Maďarsku, Egyptě a Íránu.

Ekonomika / 16. 5. 2019 / (ici)
Slováci opět inkasovali v poslední minutě a prohráli

Hokejisté domácího Slovenska podlehli na mistrovství světa v Košicích Německu 2:3 a jejich šance na postup do čtvrtfinále výrazně klesly. Němci vládnou skupině A bez ztráty o čtyři body před Američany, kteří vyhráli nad Velkou Británií 6:3. V »béčku« v Bratislavě i počtvrté naplno bodovali Rusové i Švýcaři.

Sport / 16. 5. 2019 / (red)
Jaký je v tom rozdíl?

Není samo sebou, že do ulic některých našich větších měst se v současnosti shromažďují stovky lidí, aby si vynutily svoji pravdu. Volby, nevolby, není-li to podle nich, je to přece proti demokracii. Přitom volby vyhrálo hnutí ANO a to si do vlády přizvalo sociální demokracii a za tolerance KSČM konečně mohlo začít vládnout. To každý přece ví. Ta tolerance byla podmíněna splněním několika bodů, jež měli komunisté ve svém programu. A Babišova vláda ony body přijala. Nejde mně však o hodnocení dosavadního způsobu vládnutí. Napadlo mi srovnat současné akce proti Madurovi ve Venezuele s tím, oč se snaží opozice u nás. A vyšlo mně nemálo zajímavého.

Publicistika / 16. 5. 2019 / Filip ZACHARIAŠ
Prezidenti Zeman a Áder podpořili jádro

Na prohlubování hospodářské spolupráce, podpoře jaderné energetiky či potřebě reformovat Evropskou unii se včera na jednání v Budapešti shodli český prezident Miloš Zeman a jeho maďarský protějšek János Áder.

Ze světa / 16. 5. 2019 / (čtk)
Slavia je bod od titulu

Fotbalisté Slavie otočili duel třetího kola pětizápasové nadstavby první ligy proti Jablonci a po domácím vítězství 2:1 jsou krok od titulu. Pražané udrželi v čele tabulky pětibodový náskok před obhájcem trofeje Plzní a ve zbylých dvou utkáních jim stačí k mistrovskému primátu uhrát aspoň jednu remízu. Plzeň doma deklasovala Spartu 4:0 a udržela naději na obhajobu mistrovského titulu.

Sport / 16. 5. 2019 / (čtk)
Gun Free zóna jako řešení?

Stále častěji se v médiích dočítáme o útocích v kavárnách, obchodních centrech nebo i na školách. Takové zprávy k nám přicházejí z celého světa a po celém světě se snaží proti těmto útokům bojovat. Jedním z pokusů je zavedení Gun Free zón. Zavádění Gun Free zón je smysluplným počinem, který dozajista dokáže zabránit ohrožení a útokům na takto chráněné cíle a ochrání nevinné oběti útoku. Jistou měrou je takováto myšlenka pravdivá, avšak za dodržení dalších podmínek. Zavedení Gun Free zóny je pro zákona dbalého občana, který je držitelem zbraně, místem, kam svou zbraň neponese, a vzdá se tudíž svého práva na případnou obranu.

Publicistika / 16. 5. 2019 / Pavla ŠLAHÚNKOVÁ
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.