Archiv článků

Dráze scházejí strojvůdci i další personál

České dráhy v současnosti zaměstnávají více než 3500 strojvůdců, k ideálnímu stavu jich však stále značný počet chybí. Sdělil to mluvčí společnosti Radek Joklík. Schází ale i další železniční personál.

Ekonomika / 13. 11. 2018 / (ici)
Norská fregata šla po cvičení NATO ke dnu

Fregata norského námořnictva Helge Ingstad, která se ve čtvrtek ráno srazila s tankerem, měla vypnutý polohový systém. Pro ostatní lodě tak byla hůře viditelná, uvedla agentura DPA. Válečná loď se totiž vracela ze monstrózního cvičení útočného vojenského paktu NATO Trident Juncture. A v tu chvíli do ní poblíž ropného terminálu Sture narazil velký tanker Sola TS plující pod maltskou vlajkou.

Ze světa / 13. 11. 2018 / (rj)
NKÚ: Účetní reformu veřejných financí provázejí problémy

Účetní reforma veřejných financí přináší komplexnější a užitečnější informace, provázely ji však problémy s předpisy. Existují také rezervy ve využívání účetních dat. Na základě prověrky to včera uvedl Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Zpravodajství / 13. 11. 2018 / (jad)
Obvinění Pelty rozšířeno o korupci

Policie rozšířila stíhání Fotbalové asociace ČR a jejího bývalého předsedy Miroslava Pelty v kauze sportovních dotací o korupci. Pelta tvrdí, že nic nezákonného neprovedl. Dosud byli asociace, Pelta i další lidé a organizace v kauze údajného manipulování s dotacemi stíháni pro zneužití pravomoci, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky nebo porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Zpravodajství / 13. 11. 2018 / (red)
V české nominaci na MS i 16letý florbalista

Devět majitelů bronzových medailí ze světových šampionátů je v konečné nominaci českých florbalistů na prosincové mistrovství světa v Praze. Osm hráčů bude ve výběru finského trenéra Petriho Kettunena na MS debutovat. Je mezi nimi i 16letý útočník Filip Langer z Tatranu Střešovice. Po šestileté pauze se vrací na MS obránce Sparty Milan Garčar, který jako jediný z týmu byl na minulém domácím šampionátu v roce 2008.

Sport / 13. 11. 2018 / (čtk)
Lidová diplomacie je nenahraditelná Rozhovor s poslancem Evropského parlamentu Jiřím Maštálkou (KSČM)

Před několika dny jste se vrátil z Volgogradu, kde jste se zúčastnil v pořadí 5. Mezinárodního fóra společenské (lidové) diplomacie, které se tentokrát konalo pod názvem »Dialog na Volze: Mezinárodní vztahy a porozumění v 21. století«. Co toto fórum znamená?

Rozhovory / 13. 11. 2018 / Emil HRUŠKA
Chybí důvěra

Vztahům mezi Ruskem a Spojenými státy chybí důvěra, a to i kvůli zpožďování příprav na setkání prezidentů obou velmocí Donalda Trumpa a Vladimira Putina v Buenos Aires.

Ze světa / 13. 11. 2018 / (čtk)
O naší hmotnosti rozhoduje mozek

Mnohokrát bylo prokázáno, že odtučňovací diety jen zřídka dlouhodobě zabírají a že jejich vedlejší účinky jsou na pováženou. Člověk sám nerozhoduje o tom, kolik bude vážit, diety jsou odsouzeny k neúspěchu a ke zlepšení zdravotního stavu je třeba denně vyvíjet fyzickou aktivitu, popisuje tolikrát osvědčenou pravdu francouzský deník Le Figaro.

Ze světa / 13. 11. 2018 / (rom)
EU tlačí na Mayovou »úplně ve všem«

Britská premiérka Theresa Mayová se na poslední chvíli snaží zachránit svůj plán pro odchod Británie z Evropské unie.

Ze světa / 13. 11. 2018 / (čtk)
Březina spolupracoval, je na svobodě

Městský soud v Brně ráno podmíněně propustil z vězení Tomáše Březinu z kauzy lihové mafie, vězeňský areál v Brně-Bohunicích opustil Březina kolem 11.30.

Zpravodajství / 13. 11. 2018 / (cik)
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.