Archiv článků

NTK žaluje firmu Sekyra Group

Národní technická knihovna (NTK) v pražských Dejvicích podala žalobu na společnost Sekyra Group kvůli neúspěšnému vyjednávání o odstranění závady z vnějšího opláštění budovy.

Zpravodajství / 16. 1. 2019 / (ste)
Na odvrácené straně Měsíce bavlník

Na odvrácené straně Měsíce vyklíčila semena bavlníku, která tam dopravila počátkem ledna čínská sonda Čchang-e 4. Informoval o tom Čínský národní vesmírný úřad. Je to poprvé, co na Měsíci vyklíčila nějaká rostlina, napsal server BBC News.

Ze světa / 16. 1. 2019 / (čtk)
Jeden ze zraněných horníků je doma

Jeden ze dvou horníků hospitalizovaných po výbuchu metanu na Dole ČSM ve Stonavě na Karvinsku byl již z Fakultní nemocnice Ostrava propuštěn do domácí péče. Další tam zůstává, jeho rodina si ale nepřeje zveřejňovat jakékoliv informace o jeho zdravotním stavu.

Zpravodajství / 16. 1. 2019 / (ste)
Rumunsko v čele Rady EU

Odstartovala to velká sebevědomá slova: ve svém novoročním projevu pravila rumunská premiérka Viorica Dancilaová, že její vláda je připravena na »úspěšný mandát«, jenž by měl být projektem, který »sjednotí zemi, státní instituce, politické síly a občanskou společnost«. Rovněž premiérčin politický protivník, liberálněkonzervativní prezident Klaus Johannis, se dokonce nechal slyšet, že příštích šest měsíců prý ukáže, že »Rumunsko je s to konsolidovat evropský projekt«.

Publicistika / 16. 1. 2019 / Jiří MAŠTÁLKA
Učitelé v Aténách rozehnáni slzným plynem

Slzným plynem zasáhla policie v Aténách proti demonstraci asi 3000 učitelů, když se někteří z účastníků pochodu centrem města snažili dostat za policejní zábrany. Informovala o tom řecká televize.

Ze světa / 16. 1. 2019 / (rom)
O kouzlu nechtěného

Vláda aktuálně napravuje staré křivdy spáchané v důchodovém systému, tvrdí Andrej Babiš. Jde na to dvěma cestami. Zaprvé údajně přípravou zásadní reformy důchodového systému, kde se aktuálně soustřeďuje na definování základních parametrů reformy a konsultaci s dalšími politickými stranami a relevantními zájmovými organizacemi. Za druhé pružnou reakcí zejména na vývoj na trhu práce a dynamiku hospodářského růstu (když se ekonomice daří, musejí z toho také něco mít lidé).

Publicistika / 16. 1. 2019 / Ladislav ŠAFRÁNEK
K části zprávy BIS

V tolik diskutované zprávě BIS zveřejněné před Vánocemi, podle toho, co se dostalo na veřejnost, autoři upozornili na to, že v našich školách probíhá výchova, jež neumožňuje správné pochopení minulosti. Pochopitelně pozice autorů není nakloněna humanistickému výkladu T. G. Masaryka, i když se zřejmě slovy na TGM současný režim odvolává, nebo dokonce Nejedlého koncepci českých dějin. Z tohoto nesprávného uskutečňování zřejmě, podle BIS, plyne »nedostatečná« nenávist k nedávné minulosti a ke všem pokrokovým tradicím.

Publicistika / 16. 1. 2019 / Václav ŠENKÝŘ
Omezit, či neomezit parlamentní rozpravu?

O délce vystoupení poslanců se čas od času diskutuje i v české Poslanecké sněmovně. Většinou v době, kdy opozice využívá práva obstrukce, které k demokracii bezesporu patří. Někdy však toto právo nevládní poslanci až zneužívají, kdy už se o parlamentní demokracii snad ani nedá mluvit.

Zpravodajství / 16. 1. 2019 / (ku)
Sto let odkazu Rosy Luxemburgové a Karla Liebknechta

V neděli 15. ledna proběhla připomínková akce k výročí zavraždění dvou významných představitelů sociální demokracie, později zakladatelů komunistické strany v Německu Rosy Luxemburgové a Karla Liebknechta.

Publicistika / 16. 1. 2019 / Věra ŽIŽKOVÁ
Ústa plná demokracie

Jak jste si možná v pátek všimli, obohatila naše noviny nová rubrika – anketa. Tu jsme z větší části dostali na starosti s kolegou Romanem Blaškem. A už první kolo obchůzek a optávání spoluobčanů přineslo zajímavé zjištění.

Publicistika / 16. 1. 2019 / Helena KOČOVÁ
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.