Sobota jako stvořená pro soutěže

A toho využili mladí hasiči, kteří se 18. října sešli v Pomezí Na Baldě (okres Svitavy), kde probíhalo okresní kolo hry Plamen dorostu 2014-2015 v závodě požární všestrannosti. Soutěžilo se ve dvou kategoriích - dorost a mladší žáci, a starší žáci.

Tradičně se na organizaci podílejí Okresní sbor hasičů Svitavy, SDH Pomezí a Obecní úřad Pomezí.

Pravidelným hostem je poslankyně Květa Matušovská a nechyběla ani letos. Všechny přítomné pozdravila, popřála hodně úspěchů a pak už jen přihlížela, jak malí i velcí velice odpovědně plní zadané úkoly snaží se o co nejlepší výsledky. Velice ji například zaujali malí Šmoulové z Bystrého. Ti se hasiči stali ještě ve školce a nyní - jsou to druháci - se už úspěšně zúčastňují okresních klání.

Květa Matušovská diskutovala nejen s vedoucími jednotlivých družstev, ale i s funkcionáři, získala opět řadu poznatků, které přenese. A protože je o ní známo, že vždycky poskytne finanční příspěvek, stalo se to i v sobotu.

A ještě zbývá doplnit informaci, že Květa Matušovská úspěšně prošla sítem komunálních voleb a je zastupitelkou v Javorníku, kde bydlí.

[o]

A jsme-li u výsledků voleb, ve Svitavách se opakuje stejná situace jako před čtyřmi roky. KSČM obhájila své tři mandáty, a protože byly čtyři subjekty (KSČM, ČSSD, ANO a Naše Svitavy), které získaly stejný počet zastupitelů a měly i podobné procento volebních výsledků, vítězné Sdružení pro město Svitavy se podle hesla »vítěz bere vše« rozhodlo, že KSČM opětně k jednání nevyzve, prostě, jako by komunisté neexistovali.

Na jedné straně by nás to nemělo překvapit, demokracie ve Svitavách má svoje »specifická pravidla«, ale svědčí to také o aroganci vítězného sdružení.

Před čtyřmi roky mi starosta David Šimek sdělil, že přece s komunisty spolupracovat nemůže, protože by ho občané ukamenovali, letos se s námi pro jistotu ani nebavil.

Utěšuje nás trošku jedině skutečnost, že nejsme sami, v obdobné situaci je KSČM i v některých dalších městech a obcích. Tak nevím, kam kráčíš, naše demokracie…

Lidmila KRUŽÍKOVÁ, zastupitelka Svitav
FOTO - autorka

24. 10. 2014  Lidmila KRUŽÍKOVÁ