Jen Anglie má přece pravdu

Anglie je holt Anglie. To se pozná. Ta když něco chce, tak toho dosáhne a běda, když někdo sáhne na Brita, tedy Angličana. Země sice nemá, na rozdíl od většiny světa, ústavu, ale zvykové právo platné už od Jana Bezzemka nebo koho. A tak když některý anglický soud rozhodne, tak to bude mít úroveň zákona a jeho rozsudek se stane na dalších sedm set nebo kolik let závazným pro další a další soudce. Nic přitom není významnějšího, než hájit Angličany. Proto přece byl i Mnichov a rozprodána naše republika, aby tam za Kanálem měli klid. Proto okamžitě po otrávení bývalého - dnes už nezajímavého - dvojího agenta Skripala okamžitě Rusko obvinili z vražedných úmyslů. Sice dosud žádná stopa tomu nenasvědčuje, ale chtějte na premiérce Mayové, aby něco revokovala. To raději pošle setninu vojáků bojovat za tzv. britské zájmy, i když je to třeba přes půlku zeměkoule či jen v Libyi. Má vzor v královně Viktorii, která s takovými rozhodnutími měla své zkušenosti. Za ní přece se moc Anglie, tedy Velké Británie, rozšířila po skoro celém africkém kontinentu.

[o]

Nyní další dva lidé byli zasaženi prý smrtícím jedem novičok. Zatím Putin nebyl obviněn, ale domnívám se, že to musí přijít, zvláště když MI-? žádného vrahouna nenajde. To dá rozum, že Angličané to nemohou nechat na sobě.

A je tu i kauza českého mladíka, který vyšel v Londýně z bistra, kde na něj čekala parta britských chuligánů. Prý je urazil. Takže řetězem ho zmlátili tak, že zemřel. Údajně šlo o sebeobranu. Ale řetězem? Ten mladík neměl u sebe nic, čím by mohl zranit. I kdyby srážku vyprovokoval, útok řetězem je »trochu silné kafe«. Byl to ale Čech. Žádný Brit. Prostě přistěhovalec. Brity, ne Čechy, je třeba v Anglii chránit. Proto soud osvobodil nejhoršího z nich a Evropský soud pro lidská práva rozsudek potvrdil. Nejsou prý dostatečné důkazy, že útočník byl útočníkem a Čech že se jen bránil. Podkladem byla slova útočníka. Ten mladík se bránit nemohl. Je mrtvy a mrtví, jak známo, nemluví. A navíc je přece Angličan. Kampak bychom přišli, kdyby Angličan v Anglii neměl potřebnou ochranu. A ten druhý? Byl Čech a jistě komunista a zřejmě i stoupenec Ruska, protože z Ruska se do světa šíří veškeré zlo, což dobře ví paní Mayová.

Milan ŠPÁS, místopředseda OV KSČM Hradec Králové

10. 7. 2018  Milan ŠPÁS