Německo a Čína posilují spolupráci

Německo a Čína podepsaly dohody o posílení spolupráce ve finančním sektoru a na kapitálových trzích. Zavázaly se rovněž k dalšímu vzájemnému otevírání svých ekonomik a k prohloubení hospodářských vztahů.

Informovala o tom agentura Reuters s tím, že dohody byly uzavřeny v rámci dvoudenní návštěvy německého ministra financí Olafa Scholze v Pekingu. »Jsem velice šťastný, že se nám podařilo dohodnout konkrétní kroky,« uvedl Scholz. Upozornil, že Německo a Čína mají ve finančních záležitostech mnoho společných zájmů.

[o]

Obě strany se podle společného prohlášení zavázaly, že »posílí koordinaci makroekonomické politiky a pragmatickou spolupráci ve fiskální i finanční oblasti a rozšíří strategickou spolupráci«.

Scholz a čínský vicepremiér Liou Che upozornili, že vzájemnfvčá spolupráce je prospěšná pro hospodářství obou zemí. Čína je druhou největší ekonomikou na světě, zatímco Německu patří čtvrtá příčka, napsala agentura Reuters.

»Obě strany se hlásí k multilateralismu a k volnému obchodu založenému na pravidlech,« uvedl Liou Che. Německo a Čína by podle něj měly sloužit jako vzor oboustranně výhodné spolupráce.

(ici)

21. 1. 2019  (ici)