České tenistky hrají ve Fed Cupu s Rumunskem 1:1

Úvodní den prvního kola tenisového Fed Cupu mezi českými obhájkyněmi titulu a Rumunskem žádné překvapení nepřinesl. Karolína Plíšková i Simona Halepová potvrdily roli jedniček a stav duelu v Ostravě je vyrovnaný 1:1. Plíšková porazila 6:1 a 6:4 Mihaelu Buzarnescuovou, Halepová zvítězila 6:4 a 6:0 nad Kateřinou Siniakovou.

Plíšková vyhrála i třetí vzájemný duel s 29. hráčkou světového žebříčku Buzarnescuovou. V první sadě třicetileté Rumunce povolila jedinou hru a vyhrála ji za 34 minut. Z toho devět minut trval první game, ve kterém se Plíšková potýkala s nervozitou a kvůli vlastním chybám čelila dvěma brejkbolům.

"Ty nervy ve Fed Cupu jsou trošičku jiné než na normálních turnajích. Poslední kolo jsem nehrála, takže trošičku nervózní jsem na začátku byla. První game byl důležitý, že jsem se trošičku uklidnila. Pak už to bylo v pohodě," řekla České televizi Plíšková, která chyběla v listopadovém finále proti USA.

Ve druhém setu se Buzarnescuová zlepšila a obě hráčky si držely servis do stavu 4:4. Pak světová pětka Plíšková zaútočila, získala brejk a následně zápas bez problémů dopodávala. Mečbol proměnila vítězným forhendem. "Myslím si, že jsem byla lepší, ale nějak jsem nedokázala ty gamy v druhém setu vyhrávat. Jsem ráda, že to dopadlo takhle," doplnila česká tenistka.

Plíšková pokračuje v úspěšném fedcupovém tažení proti rumunským soupeřkám. Před třemi lety v Kluži vyhrála rovněž v prvním kole obě dvouhry a společně s Barborou Strýcovou i čtyřhru. Češky pak dokráčely k jednomu ze svých šesti triumfů za posledních osm let, naposledy vyhrály soutěž loni.

Siniaková v předchozích dvou zápasech dostala rumunskou hvězdu Halepovou do tří setů a jednou ji porazila, ale dnes nepřekvapila. Nezachytila úvod duelu a po dvou ztracených podáních prohrávala 2:5. Pak vzala nedávné světové jedničce servis a snížila na 4:5, ale Halepová na druhý pokus set dopodávala, i když Siniaková vedla na returnu 30:0.

Ve druhém setu už dvaadvacetiletá Češka neudržela krok, prohrála první tři poměrně vyrovnané hry a následně dostala nepopulárního "kanára". "Nemyslím si, že to bylo tak jednoznačné. Stále ty výměny byly, takže jsem hrozně naštvaná, že to bylo 0:6," poznamenala pro Českou televizi.

O výsledku zápasu se rozhodne v nedělních dvouhrách a případně ve čtyřhře.

ČR - Rumunsko 1:1 po prvním dnu

Karolína Plíšková - Buzarnescuová 6:1, 6:4, Siniaková - Halepová 4:6, 0:6.

9. 2. 2019  redakční zpráva