V Istanbulu postupují Strýcová a Vondroušová

Tenistka Barbora Strýcová na turnaji v Istanbulu za dvě a čtvrt hodiny udolala Rumunku Soranu Cirsteaovou 6:2, 1:6, 6:3 a letos podruhé postoupila do čtvrtfinále. Po úspěšné prostějovské baráži proti Kanadě začala vítězně Markéta Vondroušová, která v 1. kole porazila pátou nasazenou Ajlu Tomljanovicovou z Austrálie dvakrát 6:3 a na antuce vyhrála i třetí letošní zápas.

[o]

Třiatřicetiletá Strýcová díky pěti gamům v řadě snadno získala první set, ale ve druhém ani jednou neudržela podání a uhrála jediný bod. Na začátku rozhodující sady obě soupeřky ztratily servis, v páté hře Strýcová odvrátila tři brejkboly.

Hned v následujícím gamu se totéž podařilo i 97. hráčce žebříčku Cirsteaové, protože Strýcová ani nadvakrát nedokázala zakončit nadějně rozehranou výměnu smečí. V osmé hře Češka pošesté v premiérovém vzájemném utkání prolomila soupeřčino podání a brejk následně potvrdila.

Ve čtvrtfinále, kam postoupila poprvé od únorového turnaje v Dauhá, se Strýcová střetne s vítězkou duelu mezi Francouzkou Pauline Parmentierovou a Kazaškou Jelenou Rybakinovou.

Vondroušová zlomila první sadu utkání s Tomljanovicovou dvěma brejky od stavu 2:2, ve druhém naopak dvakrát neudržela servis a prohrávala už 0:3, ale pak dominovala a neztratila jediný game. Soupeřku pocházející ze Záhřebu porazila devatenáctiletá rodačka ze Sokolova za necelou hodinu a půl.

O čtvrtfinále si Vondroušová zahraje proti zkušené Rusce, dvojnásobné grandslamové šampionce Světlaně Kuzněcovové.

(čtk)

24. 4. 2019  (čtk)