Konec svobody slova – konec demokracie

Před několika dny byl vydán Julian Assange z ekvádorské ambasády, kde měl politický azyl, britským úřadům. Ekvádor jej vyměnil za půjčku u Mezinárodního měnového fondu ve výši 4,2 miliardy dolarů. To Česká republika je na tom lépe. Vydala Jevgenije Nikulina Američanům zadarmo, a na počkání. Po roce soud dal za pravdu advokátům Nikulina, že toto vydání bylo protiprávní.

[obrazek]

Ale americký páníček požádá, tak musíme jednat. Poslanci tleskají vestoje, mezinárodní smlouvy a zákony jdou stranou. Jen když má náš protektor radost.

Taková jsou fakta. Assange ukázal světu pravdu o tom, jak západní partneři jednají a co za podvody a lži dělají dnes a denně. Za to musí být potrestán… Nikulin byl vydán bez soudu, i když byl pod ochranou azylového řízení. Nevadí… Už není po něm ani vidu ani slechu.

V dnešní době evidentně neplatí základní svobody pro všechny, jak se stále tvrdí, a zákony platí jen pro někoho. Tento stav se mi vůbec nelíbí, proto jsem podepsal petici: Braňme svobodu slova! Petice za politický azyl pro Juliana Assange (na webu: www.petice24.com.)

Zvažte svoji účast také. Nemůžeme přeci mlčet. NENECHME TO TAK. Bude to krásné gesto, až předseda poslaneckého klubu KSČM vyzve premiéra, aby zařídil politický azyl pro Juliana Assange.

Petr BUREŠ, kandidát do Evropského parlamentu (KSČM – Česká levice společně!)

27. 4. 2019  Petr BUREŠ