Ústecká krajská koalice pokračuje

Radní Ústeckého kraje změnili kompetence. Sociální věci má na starosti Miroslav Andrt, přípravu projektů Martin Klika (oba ČSSD). Změny schválili zastupitelé. Koalice KSČM, ČSSD a SPD-SPO trvá.

Koaliční smlouvu začátkem března vypověděla ČSSD. Důvodem podle ní bylo dlouhodobé nenaplňování některých programových priorit ve smlouvě obsažených. Radní se poté dohodli na změně kompetencí.

Náměstek hejtmana Klika měl doposud na starosti sociální věci, bezpečnost a sociálně vyloučené lokality. To od něj převzal stranický kolega a krajský předseda ČSSD Andrt. Klika má nově na starosti plnění úkolů v oblasti strategie přípravy a realizace projektů. Toto měl doposud v gesci Stanislav Rybák (KSČM), jemuž zůstalo na starost zdravotnictví. Klika tak bude zodpovědný za program RESTART nebo evropské projekty rozvoje uhelných regionů. Zástupci Evropské komise navštíví právě kvůli těmto projektům severozápadní Čechy 16. a 17. května.

Koalice KSČM, ČSSD a SPO-SPD měla doposud v 55členném zastupitelstvu těsnou většinu 28 hlasů. Nově už za koalici vystupuje Bohumil Ježek, který přešel od ANO k SPO-SPD.

(zku)

30. 4. 2019  (zku)