Jako na houpačce a nakonec remíza

V prvním utkání baráže o účast v první FORTUNA:LIZE remizovali fotbalisté Zbrojovky Brno s 1. FK Příbram 3:2. Domácí otáčeli nepříznivý stav 0:2 na 3:2, ale hosté v závěru vyrovnali. Do odvety, která se hraje v neděli, jde s lepším výsledkem Příbram.

[o]

Neuběhlo ani šest minut a už se prosadil svou rychlostí a přesnou střelou příbramský Matoušek po kombinaci s Fantišem. Baráž tak začala šokem pro domácí Zbrojovku. A nebylo to všechno. Za dalších pět minut po precizně provedeném přímém kopu Nového hlavičkoval Kodr a brněnský gólman Floder byl opět bezmocný. Zbrojovka nerezignovala a snažila se tlačit na příbramskou polovinu. Odměnou jí byl krásný gól v 19. min. Po centru Škody z levé strany se trefil hlavou nehlídaný Magera. V následujících vypjatých minutách se hra přitvrdila. Domácí zachránil v 22. min. Floder po dělovce Soldáta. Standardky Příbrami dělaly Brněnským velké starosti. Ale hosté se zbytečně zatáhli a Zbrojovce dali prostor k útočení. Ta toho využila pět minut před poločasem, kdy Šumbera po centru Růska patičkou dostal míč do sítě a bylo vyrovnáno. Zaslouženě!

Pět minut po změně stran zahrával Rezek přímý kop ze 30 m a Floder s ním měl hodně práce a jen ho vyrazil před sebe. V 66. min. Zbrojovka otočila skóre. Zprava centroval z trestného kopu Eismann na zadní tyč na opět nehlídaného Mageru a po jeho hlavičce domácí vedli. Příbram mohla vyrovnat v 73. min. po střele Rezka. Ale stejně tak navýšit vedení mohla Zbrojovka. Středočeši z nenápadné akce vyrovnali dvě minuty před koncem. Matoušek potáhl míč do malého vápna a ideálně přihrál Keitovi.

Brno – Příbram 3:3

Branky: 19. a 66. Magera, 40. Šumbera - 6. Matoušek, 11. Kodr, 89. Keita. Rozhodčí: Berka – Kříž, Vaňkát. ŽK: Sukup, Magera, Bariš – Rezek, Soldát, Nový. Poločas: 2:2. Diváci: 8523.

BRNO: Floder – Sukup, Šural, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský (81. Bartolomeu), Bariš, Růsek (84. Vintr), Šumbera – Magera, Michal Škoda (73. Přichystal).
PŘÍBRAM: Kočí – Nový, Kodr, Tregler, Antwi – Fantiš, Soldát, Květ (81. Keita), Voltr (46. Polidar), Rezek – Matoušek (89. Chaluš).