Inesiny plány? Být lékařkou

Do krásy rostoucí stále ještě mladičká dívka Ines Ben Ahmed patří mezi dětské divadelní hvězdy už několik let. Začínala ve Studiu DVA ve Vánoční koledě, pak se dostala do Divadla Broadway (Angelika, Adéla ještě nevečeřela, Mýdlový princ, Muž se železnou maskou, Kocour v botách, Kvítek mandragory) a v Hudebním divadle Karlín debutovala s Časem růží. Vystupovala jako host na koncertech Evy Pilarové, Felixe Slováčka, Heleny Vondráčkové či Kamily Nývltové, nahrávala s Michalem Davidem, Danem Bartákem či Zdeňkem STYLE Hrubým. Úspěšně soutěžila na festivalech/projektech Diamonds Voice či Česko zpívá. Také byla součástí projektů Vivaldiano, koncertů pro Kapku naděje, koncertu Jan Cina - Olats Otesoc a zpívala v opeře Jeníček a Mařenka (Státní opera)… Prosadila se i jako lyžařka ve třetí sérii S ČT Sport na vrchol.

Odjaktěživa jsi chtěla být zpěvačkou?

Je mi 12 a ještě nejsem úplně rozhodnutá, čím bych chtěla být. Stát se zpěvačkou a herečkou je sice super, ale od mala mě spíš láká stát se lékařkou. Je parádní pomáhat druhým. Děda je také lékař a brácha už se pro toto zaměstnání také rozhodl. Ale jako zpěvačka bych zase rozdávala radost a dobrou náladu. Tak já nevím (úsměv).

[obrazek]

Začínala jsi na nejlepší adrese: V Kühnově dětském sboru. Docházíš tam dodnes, nebo už nestíháš.

Do KDS již několik let nechodím. Času opravdu moc nezbývá.

A jak na KDS vzpomínáš? Stihla ses někam se slavnou formací podívat do světa?

Moc ráda vzpomínám. Sbormistryně Světlana Tvrzická mě toho hrozně moc naučila a mám ji ráda. Dodnes jsme v kontaktu. S KDS jsem v zahraničí nebyla, byla jsem moc malá.

Tam ses každopádně podívala prostřednictvím různých hudebních festivalů. Skončila jsi zlatá v kazachstánské Astaně, v ruském Petrohradě, na Tenerife… Kde se ti líbilo nejvíc?

Každá země byla pro mě nová a strašně zajímavá. A každý festival mi přinesl nové kamarády a zkušenosti. Těžko vybrat ten nej.

Také jsi baletila a tancovala, což jistě u muzikálu pomáhá…, s týmem Taneční školy B-Original ses stala mistryní ČR. Zahraniční úspěchy s tancem jsi nestihla?

Soustředím se hlavně na zpěv a herectví.

Zajímavé ale je, žes navštěvovala hereckou školu v USA, kde jsi také účinkovala v muzikálu (to se z českých muzikálových umělců podaří málokomu), teď zase o prázdninách se tam vracíš… Tak jaké máš vzpomínky/zážitky na studia ve Státech?

První zkušenost v USA mě nadchla. Bylo to náročné, vše musíte zvládat v angličtině. Jste v jiném prostředí, působí na vás jiná kultura, jiné zvyky. Ale je to super. Proto jsem ráda, že můžu letošní léto strávit na dramatické konzervatoři v New Yorku. Sice budu mít volné jen víkendy, moc si to prázdninové volno neužiju, ale to mi nevadí. Hrozně moc se těším.

Mimochodem, už plánuješ střední školu? Budeš chtít na Konzervatoř Jaroslava Ježka či na Pražskou konzervatoř? Nebo někam ven?

Studuji francouzské lyceum v Praze a tam budu i maturovat. Pořád mám v hlavě tu druhou cestu – stát se lékařkou. Pak se uvidí.

Aha, no ano, dnes už to není klasické 8, 9 + čtyřletá SŠ… Tak to klobouk dolů, jak vše zvládáš. Samozřejmě se tedy nemůžeme nezastavit u toho nejlepšího, čím ses proslavila, a to účinkováním v předních pražských muzikálech v Divadle Broadway či v Hudebním divadle Karlín. V prvně jmenovaném čistě komerčním stánku jsi součástí prakticky všech titulů, v tom dotovaném, slavném divadle karlínském, pak hitmuzikálu Čas růží a nejnověji show Jak se dělá muzikál. Přibude i Královna Kapeska. Jak se ti dělá a žije s muzikálem?

Muzikálem žiju. Miluji to. Diváky, herce a všechny lidi kolem toho. Baví mě i zkoušky. Beru to sice zodpovědně, ale je tam i velká legrace. Baví mě poslouchat kolegy, když líčí své historky. A taky je bezva se od nich učit. Mám štěstí, že mám kolem sebe takové osobnosti.

Který titul máš zatím vůbec nejradši, máš na něj nejsilnější vzpomínky, zážitky z něj?

Vždycky mě asi nejvíc baví to, co právě hraju. Ale vzpomínám ráda na všechny (úsměv).

A jaké jsou plány? V čem všem by sis ráda zaúčinkovala?

Hlavně musím stíhat školu. To je hlavní plán (smích).

Zazpívala sis také na řadě koncertů mnoha významných osobností naší hudební branže, s Kamilou Nývltovou jsi nazpívala i CD. Jak všechnu tuhle slávu a plnou náruč zážitků zvládáš ve svém věku?

Jakou slávu? O žádné nevím (smích)… Ale zážitků mám spoustu. Krásných!

Jak by sis představovala samu sebe za 10, 20 let. Jak a kde bys chtěla žít?

Buď bych chtěla být tak dobrá jako třeba Lucka Bílá nebo Helena Vondráčková, nebo šikovná lékařka jako děda. Doma, v Čechách. S rodinou a kamarády. A psa také musím mít (nekompromisně)!

Roman JANOUCH

8. 6. 2019  Roman JANOUCH