Další Nové Hrady minulostí

Hejtmanka Stráská shrnula koncert Kdo má rád v Nových Hradech: »Bavili se zpěváci i publikum. Výtěžek pomůže opět prachatické nemocnici.« A má pravdu. Skvělé pěvecké výkony. Tleskající i roztančené publikum. To vše podkresleno peněžním výnosem ve výši 51 250 korun pro dětské a novorozenecké oddělení.

Takový je sumář již 9. ročníku akce Kdo má rád, která se konala v sobotu 8. června na zámku v Nových Hradech na Českobudějovicku. Uvedla to hejtmanka Ivana Stráská, která nad koncertem tradičně převzala záštitu. Sama na něm v uplynulých letech ve své současné funkci, i před tím, coby náměstkyně hejtmana, nechyběla ani jednou. Záštitu převzala i ministryně pro místní rozvoj ČR Klára Dostálová nebo starosta města Nové Hrady Vladimír Hokr či starostové Martin Malý a Věra Korčaková.

[o]

Na pódiu se tu pak představili například Martina Balogová, Světlana Nálepková, Eva Borská, Bohuš Matuš, Martin France, Martin Maxa či Jiří Štědroň a ze Slovenska pěvecká legenda Marcela Laiferová nebo mladý zpěvák, někdejší hvězda SuperStar Martin Harich. Taktovky se v roli moderátorky ujala opět Markéta Mayerová, která na pódiu zároveň oslavila své narozeniny a dostala krásný dort od cukrárny až z Moravy a čokoládové pastelky.

»Hlavním cílem je, aby se na této akci všichni dobře bavili. A to se nám opět povedlo. Navíc, byť na Medarda, skvěle vyšlo počasí. Děkuji všem, kteří se na přípravě koncertu podíleli, i těm, kteří v rámci vstupného či jinak finančně přispěli na dobrou věc,« uvedla hejtmanka Stráská s tím, že kraj bude projekt Kdo má rád i nadále podporovat.

Byť se akce na první pohled zdála bez problémů, producenti koncertu si zažili opravdový produkční horor. »Pódium už stálo na místě a čekalo se na domluveného zvukaře, který v týdnu sice komunikoval, ale už s problémy. Ještě v 11.00 napsal zvukař, že už je na místě někde v okolí a od 12.00 hodin už přestal brát telefony a vytípával všem telefony. Kolem 14. hodiny produkce rozhodla, že se bude shánět nový zvukař a tak začaly neskutečné točky. Ale po dvou hodinách obvolávání, kdy jsme zburcovali celé jižní Čechy a všichni se snažili pomoci, se ozval zvukař pan Černý z jižních Čech z Yamasound, překopal celý svůj sobotní program a přijel pomoci. Tím jsme celý koncert posunuli pouze o půl hodiny,« svěřil se producent Martin France.

No a ten »dáreček«, který se o tento průšvih postaral, se jmenuje Čeněk Motl. Pochází z Chotěboře. Producent na něj upozorňuje proto, aby už nenapálil nikoho dalšího.

Peníze z této příjemné akce, jejímž mediálním partnerem byly i Haló noviny, budou použity například na nákup vaniček nebo přebalovacích pultů. Celou akci, jejíž součástí byl i Dětský den, pozitivně zhodnotil také starosta Nových Hradů. Závěrem všechny pozval na jubilejní 10. ročník.

Roman JANOUCH

FOTO – Fotosféra (3)

15. 6. 2019  Roman JANOUCH