V řízcích byl plast

Veterináři nařídili stáhnout mražené obalované kuřecí řízky z Německa od výrobce Mantos International Food, zjistili v nich úlomky tvrdých plastů. Kolik jich je v oběhu a kolik se jich prodalo, veterináři neví.

»Do české tržní sítě se produkt dostal prostřednictvím firmy Iceland Czech – Iglu, s.r.o., která jej nabízela ve svých prodejnách zejména v Praze, Pardubicích a Říčanech. Spotřebitelé, kteří si mražené kuřecí řízky koupili bez ohledu na datum nákupu, je mohou vrátit v místě prodeje,« uvedl mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Potravina měla originální název Iceland 60 Crispy Chicken Dippers, prodávala se pak v balení po více než kilogramu.

Informace o závadné potravině se veterináři dozvěděli z Velké Británie prostřednictvím systému rychlého varování RASFF. »Mražené obalované řízky byly sice vyrobeny v Německu, ale pro britskou společnost Iceland Foods, která je distribuovala do dalších zemí včetně ČR. Po oznámení informace SVS neprodleně rozhodla o stahování zmíněného výrobku z české tržní sítě, které se týká všech prodaných produktů tohoto označení bez časového omezení,« dodal mluvčí.

Místem určení zásilky byl sklad v Dašicích v Pardubickém kraji, odkud pak řízky putovaly do prodejen řetězce v Praze, Pardubicích, Hostivici a Říčanech. »Ve zmíněném skladu se podařilo zachytit a pozastavit poslední zásilku, která obsahovala 240 kusů balení drůbežích řízků o celkové váze téměř 260 kilogramů,« uzavřel mluvčí.

(ste)

2. 7. 2019  (ste)