Japonci zase vraždí velryby

Japonsko od 1. července obnovilo komerční lov velryb. První lodě již ráno vyrazily z ostrova Hokkaidó, další budou následovat, informovala agentura Kjódó. Stalo se tak po 31 letech. Země na konci loňského roku vystoupila z Mezinárodní velrybářské komise (IWC)…

Japonsko zastavilo komerční lov v reakci na moratorium IWC, které bylo zavedeno kvůli zmenšujícím se populacím velryb. Země ale pokračovala v tzv. lovu pro vědecké účely. Maso z těchto velryb si i přes regulace našlo cestu do japonských obchodů, za což jiné země Tokio kritizovaly.

Společnosti zabývající se lovem velryb vyslaly své lodě na moře již v pondělí ráno. Plavidla opustila přístav Kuširo a zamířila do pobřežních vod, kde lov zejména plejtváků malých probíhá.v

Obnovení komerčního lovu velryb při ranní ceremonii uvítal mj. japonský ministr pro rybářství Takamori Jošikawa. Kapitán jedné z lodí se před odjezdem novinářům svěřil, že z komerčního lovu velryb není nadšený, nicméně doufá, že se jim podaří nachytat »čerstvé velryby a přivézt je zákazníkům… Poté, co byl lov obnoven, doufám, že si i mladá generace zvykne jíst velrybí maso,« doplnil další z členů posádky velrybářské lodi, 22letý Hideki Abe.

Lov velryb a konzumace jejich masa je podle Japonců důležitou součástí kulturních tradic, podle agentury Reuters ale velká většina Japonců maso velryb (naštěstí) nejí.

Kytovce loví pro maso podle ČTK také domorodé kmeny na ruské Čukotce nebo v Kanadě. Komerční lov funguje například v Norsku, je ale regulován. Velrybáři mohou ročně vylovit kolem tisícovky velryb z populace plejtváků malých v Atlantickém oceánu. V Japonsku za sezonu mají povolených letos 227 kusů.

(rom)

4. 7. 2019  (rom)