Obědy v restauracích výrazně zdražily

Obědy v restauracích zdražily za poslední rok do konce června o 6,2 procenta na 122,20 koruny. V posledním čtvrtletí se pak jejich ceny zvýšily o 1,3 %. Vyplývá to ze zjištění společnosti Edenred, která nabízí stravenky Ticket Restaurant.

Nejvíc draho je stále v Praze, kde se v červnu za oběd v průměru platilo 136,90 Kč. Nárůst je ale rychlejší v regionech, například v Ostravě meziročně obědy zdražily o 7,6 % na 113,7 Kč, uvedla firma.

Průměrná cena obědů podle společnosti za poslední rok stoupla o 7,20 Kč, v procentním vyjádření skoro dvakrát rychlejí než inflace. »Pokud se podíváme vysloveně jen na potraviny, tak jejich ceny stoupají rychleji, než je průměrné tempo inflace, a jsou jedním z výrazných tahounů jejího růstu. Vyšší náklady na suroviny si restauratéři automaticky promítají do cen,« uvedl produktový manažer firmy Zbyněk Vystrčil.

Nejčastější hodnota stravenek v České republice se nyní pohybuje kolem 100 Kč. Na jeden průměrný oběd si tak Češi připlácejí asi dvacetikorunu. Hodnota ideální stravenky, při které firmy i zaměstnanci dosáhnou maximální daňové úspory, je podle Edenred letos 123 Kč.

Edenred sleduje útraty zaměstnanců za obědy od prosince 2015. Každý měsíc tvoří statistiku téměř 1,3 milionu transakcí v restauracích. Index je sestavený z plateb více než 150 000 zaměstnanců, kteří k úhradě obědů používají platební stravenkovou kartu.

(ici)

27. 7. 2019  (ici)