V pražském HDK v neděli vyhlásí nejkrásnější dívky Česka a Slovenska

V Hudebním divadle Karlín (HDK) v Praze dnes vyhlásí Česko-Slovenskou Miss 2019. Nadnárodní projekt vznikl spojením soutěže krásy Česká Miss s Miss Universe Slovenskej republiky. Během finálového galavečera vybere porota z 12 finalistek čtyři dívky, které budou své země reprezentovat na zahraničních soutěžích krásy Miss Universe a Miss Earth. Předán bude i mediální titul Česká Miss internet 2019, volený čtenáři Blesku.

Vrcholem večera bude vyhlášení Česko-Slovenské Miss 2019, která se stane absolutní vítězkou a získá kontrakt v hodnotě 100.000 eur a byt v Praze. Může se stát, že to bude jedna z vítězek za ČR nebo SR. Pro dvě nejkrásnější dívky z Česka a Slovenska, které vzejdou z finále soutěže, jsou připraveny korunky zdobené zlatem, stříbrem, modrými topazy, diamanty a jednadvaceti sladkovodními perlami. Každá z korunek přesahuje hodnotu 400.000 korun. Zlatníci se snažili najít společný motiv obou států, proto je zdobí národní barvy.

Večerem bude v přímém přenosu Prima FTV provázet Libor Bouček. V doprovodném programu vystoupí zpěváci Mikolas Josef a Niko, slovenskou stranu zastoupí Miro Žbirka a nebude chybět ani ukázka z muzikálu HDK Čas Růží v podání Jana Kopečného.

Obnovená soutěž Miss se v Česku koná tři desítky let. Soutěži Miss České republiky, kterou od roku 1989 pořádal Miloslav Zapletal, konkurovala od roku 2005 Česká Miss. Obě soutěže se sloučily od ročníku 2011.

(čtk)

25. 8. 2019  (čtk)