Poděkování patří Jiřímu Černohorskému

Spor o další osud sochy maršála Koněva v Praze 6–Dejvicích přinesl další pokračování.

Starosta této městské části Ondřej Kolář rozšířil řady politiků, kterým byla poskytnuta (z peněz daňových poplatníků) policejní ochranka. Inu, každé zviditelnění na vlně primitivního antikomunismu nemusí přinést své ovoce, byť je prováděno v Praze – centru nejrůznějších podobných nápadů.

[o]

Občané České republiky mají nového hrdinu. Jiřího Černohorského, který se odhodlal a dokázal sundat plachtu, která naštěstí jen dočasně zahalovala sochu maršála Koněva. Zpráva o jeho činu se díky sociálním sítím lavinovitě rozšířila a s ní i počet jeho sympatizantů. A mohlo jich být ještě více. Nebýt opět »skvělé« práce naší nezávislé veřejnoprávní televize. Kupodivu se jí v tomto případě ale nepodařilo zjistit, kdo je oním odvážným mužem, který znectívající plachtu ze sochy maršála Koněva sundal!

Uvidíme, jak se reportéři této televizní stanice v následujících dnech se jménem Jiřího Černohorského, který ve volbách do EP kandidoval za Alianci národních sil, vyrovnají (respektive, jak se jej stejně jako v podobných »nežádoucích« událostech pokusí mediálně odrovnat).

Sdělení Jiřího Černohorského na sociálních sítích, že »nenechá šlapat po památce těch, díky kterým naprostá většina z nás dnes žije«, je vzkazem pro všechny, kteří znevažují a zpochybňují rozhodující úlohu Rudé armády při osvobození naší republiky a hlavního města od fašistického Německa. Samozřejmě i vzkazem pro starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře. Pak by i přidělení policejní ochranky pro jeho osobu bylo bezpředmětné!

Miroslav KAVIJ, předseda Plzeňského KV KSČM

5. 9. 2019  Miroslav KAVIJ