Mýlit se je lidské…

Proto je třeba uvádět věci na pravou míru. KSČM byla založena v roce 1990. Rozhodně nevzplála žádná bitva, natož ta poslední. O kandidátech na předsedu strany se mluví permanentně. Touhy má mnohý, jen realita bývá jiná.

[o]

Opakované kandidatury a naznačování střetů mají jediný cíl: zajistit PR jednotlivců na úkor strany. KSČM není a nikdy nebyla stranou jednoho muže. Tak, jako v letech minulých, i na sjezdu v příštím roce bude patrně více kandidátů na předsedu strany. Nejde o bitvu ani vzbouřence, ale o nejlepší představu na reálných základech, jak dál. Měřítkem hodnocení případných kandidátů by měla být dosavadní odvedená práce ve prospěch občanů a naší země. Sebestřednost a vyvolávání uměle vytvářeného rozkolu je ubohou snahou o zpochybnění dosavadní práce většiny.

KSČM má přes 30 000 členů a ti mají ve většině případů zcela jiné starosti než touhu po vnitřním boji. Takže odložme »boje« a věnujme se řešení problémů, které trápí občany, v tom je podstata naší práce. Každý z lidí dokáže ocenit zlepšení podmínek života a na nás je, abychom pozitivní změny důrazně prosazovali.

Pavel KOVÁČIK, předseda poslaneckého klubu KSČM

9. 10. 2019  Pavel KOVÁČIK