Pivo se stále méně konzumuje v hospodách

Tuzemské pivovary za letošní tři čtvrtletí vyrobily o 1,2 procenta méně piva než před rokem. Pro tuzemský trh klesla produkce o 3,2 %, naopak na export vzrostla o 4,3 %. Export loni tvořil skoro čtvrtinu celkového výstavu a letos jeho podíl nejspíš znovu vzroste.

Informovala o tom výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová. Za poklesem pro český trh stojí podle ní mimořádně teplé loňské počasí, které pomohlo k tehdejším rekordním prodejům. Letos se je prostě nepodařilo zopakovat.

»Tuzemský trh je dlouhodobě stabilní. Co nám však dělá starosti, je pokračující odklon od pití čepovaného piva v restauracích a hospodách. Zatímco ještě v roce 2009 drželo čepované s přehledem prim, loni se jeho podíl snížil už na 38 % a pokles pokračuje. V prvních devíti měsících letošního roku byl podíl piva čepovaného ze sudů a tanků na celkové tuzemské spotřebě 37 %,« řekla Ferencová.

Polovinu spotřeby v České republice tvoří spodně kvašená jedenácti a dvanáctistupňová piva, jejich obliba mírně posiluje. Dalších 45 % spotřeby pak připadá na výčepní piva. »Zbývajících pět procent tvoří kategorie nealkoholických piv, pivních mixů a pivních speciálů. Přestože jde o relativně malý objem, je v této kategorii čilý pohyb. Každoročně se objevují desítky nových variant ovocných mixů v nealkoholických i nízkoalkoholických variantách a při nejrůznějších příležitostech pivovary vaří speciální piva,« uvedl v tiskové zprávě svaz pivovarníků.

Loni tuzemské pivovary vyrobily rekordních 21,3 milionu hektolitrů piva, meziročně o 4,7 % více. Po předloňském poklesu výroby se tak vrátily k růstu. Za zvýšením produkce stálo hlavně pivo určené na vývoz, jehož výroba se meziročně zvýšila o 11,8 %. Vyšší loni byla i tuzemská spotřeba piva, stoupla o 2,9 % na 16,5 milionu hektolitrů. Na obyvatele se tak u nás loni vypilo 141 litrů, meziročně o šest velkých piv více.

(ici)

9. 11. 2019  (ici)