Participativní milion v Krnově

Krnovská radnice na projekty participativního rozpočtu vyčlenila v rozpočtu na příští rok milion korun, stejně jako letos. Lidé mohou projekty přihlašovat do 16. února.

Pro podání žádosti podle mluvčí města Dity Círové stačí vyplnit formulář, splnit základní podmínky a pak už jen doufat, že projekt získá co nejvíc hlasů veřejnosti.

»Abychom povzbudili zájem občanů, snažili jsme se jim podání žádosti co nejvíce ulehčit. Pro letošní rok jsou pravidla zjednodušená a formulář žádosti má méně kolonek k vyplnění. Součástí formuláře je nově jednoduchá tabulka pro vyplnění předpokládané výše nákladů, která nahrazuje poměrně složitý rozpočet, který jsme v minulých letech požadovali přiložit zvlášť,« řekla koordinátorka Zdravého města a místní Agendy 21 Krnov Kristýna Kutálková.

V roce 2019 Krnované rozhodovali o přerozdělení milionu korun. Podáno bylo deset návrhů, hlasy veřejnosti a rozpočet jednotlivých projektů umožnil provedení tří z nich. Jde o již hotové doplnění veřejného dětského hřiště u školní jídelny v Žižkově ulici a výstavbu montovaných tribun na hřišti TJ Krásné Loučky. Třetí projekt, vybudování sportovně-relaxační zóny v Chomýži, bylo kvůli řešení majetkových poměrů odloženo na rok 2020.

(kuz)

30. 12. 2019  (kuz)