Kraj pomůže Vejprtům

Radní Ústeckého kraje schválili na pomoc Vejprtům po tragickém požáru milion korun. Částku budou schvalovat v pondělí zastupitelé

Zaměstnanci krajského úřadu mezi sebou vybrali 70 000 korun, řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM).

[o]

Milion korun z fondu pro mimořádné události má pomoci s likvidací následků požáru v domově Kavkaz. Objekt je podle statika nyní neobyvatelný, musí se vyměnit ohořelé části, vymalovat, uklidit. Lidé začnou s úklidem poté, co si dům prohlédne zástupce pojišťovny.

Ústecký kraj zajistil občanům města Vejprty, včetně klientů domova a jeho zaměstnanců psychosociální pomoc. Zástupci města mohou kontaktovat humanitární organizace, jejichž součástí jsou centra krizové intervence.

Ústecký kraj je připraven pomoci s ubytováním klientů, kteří v domově bydleli. »Máme na to vyčleněna místa, jsme schopni to řešit ze dne na den,« uvedl Bubeníček. »Máme zajištěnou kapacitu 48 míst v domovech pro osoby s péčí pro zdravotně postižené,« uvedl mluvčí kraje Martin Volf.

V době požáru bylo v domově Kavkaz 35 klientů. Přeživší klienty město dočasně ubytovalo v objektech, které spravuje městská správa sociálních služeb. Radnice by si přála, aby muži mohli zůstat ve Vejprtech. Památku obětí požáru uctí zastupitelé na pondělním zasedání minutou ticha.

(ng)

23. 1. 2020  (ng)