Kvapíkovým tempem do osmifinále

Petra Kvitová postoupila do osmifinále grandslamového Australian Open. Loňská finalistka si ve třetím kole v Melbourne poradila přesvědčivě 6:1, 6:2 s Ruskou Jekatěrinou Alexandrovovou. Mezi poslední šestnáctkou singlistek se střetne turnajová sedmička zítra s Řekyní Marií Sakkariovou.

»Loni jsem tady došla do finále a z letošního postupu do druhého týdne jsem nadšená, protože to se vždy počítá. Teď už bude každý zápas těžký. Zkusím si to užít a uvidíme,« řekla 29letá Kvitová.

[o]

Ani úvod duelu s Alexandrovovou nenaznačoval, že půjde o rychlou záležitost. Kvitová si udržela podání až po sedmi minutách. Čelila brejkbolu, který odvrátila esem a více komplikací nepřipustila. Rozjela se k dominantnímu výkonu.

Takřka bezchybně

»Utkání rozhodly první dva gamy. A hlavně ten úvodní byl trošku ošemetný, vyrovnaný, ale pak jsem se chytla a hrála agresivně. Musela jsem tak hrát. Odehrála jsem zápas velmi dobře a cítila se skvěle,« dodala Kvitová.

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu potřebovala k postupu na dvorci Margaret Courtové necelou hodinu. Vítězce nedávného turnaje v čínském Šen-Čenu Alexandrovové nasázela 18 vítězných úderů a udělala jen deset nevynucených chyb.

Nebezpečná Sakkariová

S 23. hráčkou světa Sakkariovou hrála třikrát, všechny zápasy loni s bilancí 1:2, přičemž v Římě nedohrála kvůli zranění. »Naposledy jsem s ní prohrála, to bylo v Cincinnati. Teď mám šanci na odvetu. A na grandslamu je to vždy jiné,« míní dvojnásobná wimbledonská vítězka.

(red)

24. 1. 2020   (red)