Pohádky (nejen) ministryně Maláčové

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová svým komentářem na facebookovém profilu k přípravě důchodové reformy posílá nespokojeným občanům uklidňující vzkaz. »Pro všechny, kdo 35 let pracovali, navrhuji ZÁKLADNÍ důchod ve výši 10 500 Kč. Ale pozor! K tomu se vám navíc přičtou ještě všechny ZÁSLUHY. Tedy jak dlouho jste pracovali, kolik jste za život odvedli na sociálním pojištění a nově se započítává i PÉČE o děti a osoby blízké. K důchodu bude také připočten pevný bonus 500 Kč za každé dítě.«

Komentář Maláčové představuje další pohádku o tom, kterak všestranně devastující kapitalismus v naší zemi zabezpečí důstojné stáří našich občanů. Kterak vychvalovaný a opěvovaný společenský systém nemá další zdroje příjmu k řešení prohlubujících se sociálních a dalších potřeb občanů státu.

[o]

Podobných pohádek bude v budoucnosti přibývat. Jsme v Čechách, nikoliv ve Francii, kde víc než rok se »žluté vesty« domáhají oprávněně svých požadavků. Politici, kteří rozhodují o »životě otroků« v naší zemi, tak můžou mít nadále bezesný spánek. Vědomi si navíc, že žádná zlodějna z období rozkradení republiky po roce 1989 vyřešena nebude.

Příkladem budiž nekonečná kauza OKD, k níž byly (a možná ještě budou) zřizovány nejrůznější komise, které skončily svoje »pátrání« bez »výsledku«. Veřejnosti je sděleno, že neexistují materiály, které by prokazovaly jakékoliv zločinné spolčení. Jako je tomu i u 48stránkového dokumentu o OKD, který byl v minulosti předán jedním z mnoha »nespokojených občanů« přímo na podatelnu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, zveřejněn v některých médiích a dodnes kolující na internetu. »Nepoužitý« ale zřejmě pro náš právní stát, který podle mnohých občanů zastupuje a chrání zloděje, tuneláře a mafiány.

Ministryni Maláčové patří poděkování za její pohádku o důstojném stáří v naší zemi. Žijme i nadále v realitě, jejíž součástí se stanou přibývající pohádky v podání ostatních vládních ministrů. Námětů je bezpočet. Neexistující korupce v jednotlivých vládních resortech.  Transparentní, (ne)cinknuté nákupy armádní techniky nezbytné k zabezpečení suverenity našeho státu. Zapojení českých vojáků do boje proti terorismu v zahraničních misích. Těžba lithia pod »dohledem« státu. Námětů již dnes víc než dost.

Miroslav KAVIJ, předseda Plzeňského KV KSČM

1. 2. 2020  Miroslav KAVIJ