Francouz řídil další výhru Colorada, Palát překonal Ritticha

Pavel Francouz chytil v NHL třicet střel, dovedl Colorado v Nashvillu k výhře 3:2 a byl zvolen první hvězdou zápasu. Vítězství Avalanche podpořil gólem Martin Kaut. Ondřej Palát překonal Davida Ritticha a Tampa Bay i díky jeho trefě porazila Calgary 4:3. Nejlepší střelec soutěže David Pastrňák nasměroval Boston 47. gólem v sezoně k výhře 4:0 na ledě New Yorku Islanders.

Kaut zvyšoval v závěru druhé třetiny střelou z mezikruží na 2:0 a Francouz držel čisté konto až do 55. minuty, než ho z úniku překonal Viktor Arvidsson střelou pod výražečku. Český gólman vzápětí inkasoval podruhé, ale rozhodčí vyrovnávací trefu neuznali pro nedovolené bránění brankáři. Colorado si pojistilo výhru gólem do prázdné branky a dvě sekundy před koncem Nashville už jen zkorigoval výsledek.

Colorado zvítězilo pošesté za sebou a ve všech zápasech nastoupil Francouz, který během povedené série pustil jen osm gólů. Plzeňský rodák je v procentuální úspěšnosti zásahů (92,9) už na druhém místě v soutěži. Jakoby přinesl Avalanche štěstí i Kaut, jehož si klub vytáhl k debutu v NHL před začátkem vítězné šňůry. Český útočník si v šesti utkáních připsal tři body (2+1).

Palát dostal Tampu Bay ve 28. minutě do vedení 2:0. Rodák z Frýdku-Místku se prosadil v přesilové hře střelou z pravého kruhu i s přispěním odrazu od brusle bránícího Dereka Forborta. Rittich následně inkasoval potřetí, ale Calgary ještě zabojovalo a dvakrát snížilo na rozdíl jedné branky. Lightning, kteří se musí 6 až 8 týdnů obejít bez svého lídra Stevena Stamkose, ale těsné vedení udrželi. Rittich kryl v zápase 29 střel.

Pastrňák vstřelil první a zároveň vítězný gól v páté minutě tvrdou ranou bez přípravy od mantinelu, kterou nachytal rozhozeného gólmana Islanders Semjona Varlamova. Třiadvacetiletý havířovský rodák otevřel skóre utkání už popatnácté v sezoně. Vícekrát to v historii NHL dokázal jen kanonýr Brett Hull v ročníku 1990/91 (19) a o rok později (16). Ke čtvrté brance pomohl Bostonu asistencí a dobrou prací před brankou Islanders David Krejčí.

V boji o Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce soutěže Pastrňák má stále dvougólový náskok před Austonem Matthewsem, který přispěl v sobotu jednou brankou k výhře Toronta 4:2 nad Vancouverem.