Davisův pohár v Bratislavě rozehraje Veselý

První česko-slovenskou tenisovou daviscupovou bitvu zahájí Jiří Veselý. O postup na listopadový finálový turnaj do Madridu se bude hrát na antuce v bratislavském Národním tenisovém centru a Veselý se v pátek od 16.00 utká s Jozefem Kovalíkem. K druhé dvouhře nastoupí Lukáš Rosol proti Andreji Martinovi. O pořadí zápasů rozhodl čtvrteční los.

[o]

V sobotu začne program v 17.30 a první je na pořadu čtyřhra, do které jsou nahlášení Jonáš Forejtek se Zdeňkem Kolářem a slovenský pár Filip Polášek s Igorem Zelenayem. Poté následují souboje jedniček a dvojek týmů.

Se Slováky se tenisté v Davis Cupu utkají poprvé. Z kvalifikace postoupí na finálový turnaj, který se bude hrát 23. až 29. listopadu, dvanáct družstev. Jistotu už mají loňští semifinalisté Španělsko, Kanada, Británie a Rusko a držitelé divokých karet Francouzi a Srbové.

Los utkání kvalifikace tenisového Davisova poháru Slovensko - ČR (Bratislava, hala - antuka):

Sobota (16.00): Kovalík (121. dvouhra ATP) - Veselý (64.), Martin (95.) - Rosol (179.). Neděle (17.30): Polášek, Zelenay - Forejtek, Kolář, Martin - Veselý, Kovalík - Rosol.

(red)

5. 3. 2020  (red)