Fotbal bez diváků

Fotbalové zápasy organizované Fotbalovou asociací ČR a krajskými a okresními svazy se kvůli epidemii koronaviru zatím nebudou odkládat. Na úterním zasedání o tom rozhodl výkonný výbor FAČR. Pořadatel je povinen zajistit, že se utkání zúčastní maximálně 100 osob. Stát dnes kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal všechny sportovní akce s více než 100 lidmi.

Fotbalová asociace naopak zrušila slavnostní vyhlášení tradiční ankety Fotbalista roku 2019, které se mělo v Praze uskutečnit 22. března. Vítězové jednotlivých kategorií budou oznámeni skromnějším způsobem.

[o]

Program české reprezentace zatím zůstává podle plánu. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého mají na konci března odletět do Spojených států amerických, kde v rámci přípravy na letní evropský šampionát odehrají zápasy s Mexikem a Hondurasem.

FAČR organizuje v Česku soutěže od třetí ligy níže včetně mládežnických a také domácí pohár MOL Cup. Profesionální soutěže, první a druhou ligu, řídí Ligová fotbalová asociace, která by se aktuální situací měla zabývat na středečním zasedání ligového výboru.

Soutěžní utkání, která řídí FAČR a krajské a okresní svazy, proběhnou dle předem domluveného programu. Pořadatelé, tedy domácí klub, ručí za to, že se na soutěžní utkání nedostane více než 100 osob. Profesionální soutěže jsou samozřejmě plně v gesci LFA.

Ligové kluby čekají na rozhodnutí LFA a například Viktoria Plzeň pozastavila prodej vstupenek na víkendové venkovní utkání na Spartě a následný domácí zápas s Mladou Boleslaví.  »Vzhledem k rozhodnutí Bezpečnostní rady státu o zákazu pořádání sportovních akcí nad 100 lidí čekáme na vyjádření ze strany LFA ohledně následujících utkání. Ve středu zasedne ligový výbor, kde se aktuální situace bude řešit,« dodala na twitteru Slavia Praha.

Už ve středu je na programu odložené utkání 23. kola mezi Teplicemi a Libercem, které se v původním termínu nehrálo kvůli nezpůsobilému terénu na Stínadlech.

(red)

10. 3. 2020  (red)