V Německu za 24 hodin zemřelo 72 lidí nakažených koronavirem

V Německu za 24 hodin zemřelo 72 lidí nakažených koronavirem, a celkový počet obětí se tak vyšplhal na 325, uvedl Institut Roberta Kocha (RKI). Nově infikovaných registruje rekordních 6294. Kancléřka Angela Merkelová i vzhledem k aktuálnímu vývoji vyzvala občany k trpělivosti, přijatá opatření jsou podle ní nadále potřeba, počítá se s jejich prodloužením.

elkový počet prokázaných infekcí v pátek podle RKI dosáhl 48.582. Nejvíce nakažených má nadále Bavorsko (11.150), které na východě sousedí s Českem. Na druhém místě zůstává nejlidnatější spolková země Severní Porýní-Vestfálsko (10.607) a třetí Bádensko-Württembersko na jihozápadě Německa (9781).

Nejvíce obětí vykazuje Severní Porýní-Vestfálsko (101), následované Bádenskem-Württemberskem (80) a Bavorskem (77). V žádné další zemi si zatím nemoc COVID-19, kterou virus SARS-CoV-2 způsobuje, nevyžádala více než 12 životů.

Německo kvůli zpomalení šíření koronaviru přijalo řadu opatření, včetně zákazu shromažďování více než dvou lidí na veřejných místech. Kancléřka Merkelová, která je nyní sama v domácí karanténě, ve svém pravidelném podcastu uvedla, že si je dobře vědoma toho, jak velký dopad opatření na životy lidí mají, a ocenila, že je v drtivé většině dodržují. S uvolněním opatření nelze počítat až do 20. dubna, listu Tagesspiegel to řekl šéf úřadu kancléřky Helge Braun.

"Rozumím tomu, že se lidé už netrpělivě ptají, jak dlouho to ještě bude trvat," podotkla také. "Nikdo teď však nemůže s čistým svědomím říci, že ví, jak dlouho tato těžká doba bude trvat," míní. Poprosila proto občany o trpělivost. Za důležité označila zpomalení nákazy tak, aby se počet infikovaných zdvojnásoboval maximálně každých deset dnů, teď se zdvojnásobuje zhruba každých 5,5 dne.

(čtk)

28. 3. 2020  (čtk)