Ceny zeleniny a ovoce hned tak nespadnou

Ceny zeleniny a ovoce nejspíš zůstanou na nynější úrovni kvůli nedostatku těchto komodit v Evropě. Cenu určuje množství zeleniny vypěstované v jihoevropských státech, kde nastal výpadek produkce kvůli koronavirové pandemii, sdělil mluvčí Zemědělského svazu ČR Vladimír Pícha. Ceny by se podle zemědělců neměly dál zvyšovat, v sezoně však zřejmě neklesnou.

V dubnu, jak jsme již informovali, zrychlil meziroční růst cen potravin a nealkoholických nápojů. Skoro o čtvrtinu zdražilo ovoce, za zeleninu kupující platili téměř o 12 procent více. Ceny vepřového masa stouply proti loňskému dubnu skoro o 19 %, mouka zdražila o 16,6 % a cukr o 16,2 %.

Ceny ovoce a zeleniny se podle Píchy udrží na současné výši, nepůjdou v sezoně příliš dolů. Například u rajčat se daří díky skleníkům postupně navyšovat českou produkci, spotřeba je ale daleko vyšší. Obecně je u zeleniny soběstačnost České republiky zhruba třetinová.

Ovocem s nejvyšší spotřebou u nás jsou bezesporu jablka. Jejich ceny na pultech tuzemských obchodů v dubnu podle ČSÚ stouply meziročně v průměru o 40 % na více než 36 korun za kilogram z loňských 26 Kč. Podle ovocnářů je důvodem zvýšení ceny loňská podprůměrná úroda jablek v Evropě a z ní plynoucí současné velmi nízké zásoby jablek, které v Evropě začátkem dubna činily 1,77 milionu tun a meziročně byly nižší o 23 %. »Šlo o druhou nejnižší dubnovou zásobu jablek v Evropě od roku 2013,« řekl předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík. Zlevnění by podle něj mělo nastat až s novou sklizní v září.

Ceny jablek v Česku se řídí vývojem trhu a cen v Evropě, protože dovoz zajišťuje přes polovinu české spotřeby. Čeští pěstitelé ceny jablek objemem své produkce nijak zásadně neovlivní. K 1. květnu měli čeští pěstitelé na zásobách asi 8000 tun jablek, což bylo meziročně o 54 % méně. Na zásobě jablek v Evropě se tak ČR podílí necelou polovinou procenta.

Podle tajemníka Agrární komory ČR Jana Doležala je v současné situaci další vývoj cen těžké předvídat. V případě cukru ale Doležal očekává mírný nárůst cen, podle něj se dosud cukr prodával »pod cenou«. »Momentálně ve světě chybí asi osm milionů tun této komodity a cena by se tak měla z pohledu cukrovarů, ale i pěstitelů cukrové řepy začít normalizovat. Z pohledu spotřebitele by se však i kvůli dosavadní cenové politice maloobchodu nemělo jednat o zásadní zdražení,« řekl Doležal.

Pokles cen se podle Pýchy krátkodobě očekává u vepřového masa. Čína jej přestala dovážet. Zásoby se tak společně s přebytečným mlékem a hovězím masem začínají hromadit. Navíc se očekává krize, tedy menší spotřeba.

»Problém představuje v současné době především nadvýroba v některých členských státech Evropské unie, nicméně například v Německu a Francii již přikročili k vyplácení kompenzací za dobrovolné snížení produkce. Stejně tak se v ČR nakoupilo sušené mléko do státních rezerv a EU otevřela intervenční nákupy a podporu soukromého skladování,« uzavřel Doležal.

(ici)

15. 5. 2020  (ici)