Slavia se v ligovém šlágru s Plzní může výrazně přiblížit titulu

První fotbalovou ligu čeká jeden z vrcholů sezony. Vedoucí Slavia ve šlágru 28. kola přivítá druhou Plzeň, na kterou má v tabulce osmibodový náskok. Viktoria pod trenérem Adrianem Guľou na jaře vyhrála všech osm soutěžních zápasů, ale v Edenu se jí v poslední době nedaří. Pokud by Pražané zvítězili, výrazně by se přiblížili obhajobě mistrovského titulu, i když je po Plzni čekají ještě dvě utkání základní části a pětikolová nadstavba.

Vršovický tým nechal zapomenout na rozpačitý vstup do jara a po koronavirové přestávce vyhrál všechny tři zápasy bez inkasované branky. Plzeň porazili slávisté doma v lize šestkrát za sebou, ale tentokrát jim bude chybět podpora fanoušků. Vládní opatření v boji s nemocí covid-19 stále povolují pouze 300 lidí na stadionu. Utkání začne v 19:00.

Na programu jsou ještě čtyři zápasy. Sedmá Ostrava, která po ligovém restartu dosud nevyhrála a vypadla z elitní šestky, nastoupí na hřišti jedenácté Olomouce. Pátý Jablonec po dvou porážkách za sebou čeká zápas v Teplicích, které jsou dvanácté. Předposlední Opava hostí šesté Slovácko a čtrnáctá Karviná doma vyzve osmé České Budějovice.


Program 7. 6. 2020:

15:00 SFC Opava - 1. FC Slovácko, MFK Karviná - Dynamo České Budějovice,

17:00 Sigma Olomouc - Baník Ostrava, FK Teplice - FK Jablonec,

19:00 Slavia Praha - Viktoria Plzeň.

(čtk)

7. 6. 2020  (čtk)