Závěr základní části ligy rozdělí týmy do nadstavby

Základní část první fotbalové ligy vyvrcholí 30. kolem, které rozhodne o rozdělení týmů do nadstavby. V šestičlenné skupině o titul zbývá poslední volné místo, na němž zatím figuruje Ostrava. Šanci ale mají i nováček z Českých Budějovic a Slovácko. O start v prostřední skupině o Evropu se na dálku utkají devátá Mladá Boleslav s jedenáctou Olomoucí.

Vedoucí Slavia bude doma proti Zlínu hájit šestibodový náskok v čele tabulky před druhou Plzní, která nastoupí v Olomouci. Třetí Jablonec se představí na hřišti desátých Bohemians 1905, kteří už mají jistý start ve skupině o Evropu. Čtvrtou Spartu čeká zápas na Slovácku.

Poslední Opavu proti Českým Budějovicím povede po čtvrtečním odvolání kouče Jiřího Balcárka nová dvojice trenérů Radoslav Kováč, Alois Skácel. Všech osm utkání začne v 17:00. Na stadionech může být kvůli opatřením proti koronaviru přítomno maximálně 500 osob.

30. kolo první fotbalové ligy:

17:00 1. FC Slovácko - Sparta Praha, Slavia Praha - Fastav Zlín, Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň, SFC Opava - Dynamo České Budějovice, MFK Karviná - FK Mladá Boleslav, FK Teplice - 1. FK Příbram, Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec, Slovan Liberec - Baník Ostrava.

(čtk)

14. 6. 2020  (čtk)