Olomoucký klub se omluvil za urážky fanoušků vůči Beauguelovi

Sigma Olomouc se omluvila za rasistické chování několika svých fanoušků vůči plzeňskému fotbalistovi Jeanu-Davidu Beauguelovi. Na francouzského hráče tmavé pleti příznivci domácího hanáckého celku bučeli při nedělním ligovém utkání, v němž Západočeši zvítězili 1:0. Když Beauguel procházel pod kotlem, ozývaly se z tribun zvuky imitující opici.

"SK Sigma Olomouc důrazně odsuzuje rasistické projevy několika jedinců ze skupiny fanoušků na jižní tribuně vůči plzeňskému hráči Jeanu-Davidu Beauguelovi. Takové chování v žádném případě nepatří na fotbalové stadiony, a proto se od něj klub distancuje. Jménem klubu se omlouváme Jeanu-Davidu Beauguelovi i celému klubu FC Viktoria Plzeň," uvedlo klubové vedení v prohlášení na webu. "Jakmile jsme zaznamenali tyto projevy, pořadatelská služba okamžitě zasáhla a aktéři incidentu byli vyvedeni ze stadionu," konstatoval bezpečnostní manažer Sigmy Milan Zapletal.

[o]

Rasistická gesta bezprostředně po zápase odsoudili jak samotný hráč, tak i plzeňský klub. "Hraju fotbal, abych rozdával smích a radost lidem, kteří se přijdou podívat na zápasy. Abych rozdával smích a radost dětem, kteří sní o tom, že se jednou stanou profesionálními fotbalisty. A tohle uvidí v budoucnu na stadionech? Chce se mi zvracet," napsal osmadvacetiletý Beauguel na sociální síti.

V podobném duchu se vyjádřili také zástupci Plzně, kteří se jednoznačně postavili za hráče. "Vyjadřujeme mu maximální podporu," uvedl trenér Adrian Guľa. "V dnešní době jde o naprosto nepřípustnou věc. My jako klub chceme vyjádřit plnou podporu našemu hráči, stojíme za ním a takovéto chování striktně odmítáme," přidal generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

(čtk)

15. 6. 2020  (čtk)