Připomněli, proč byli Němci odsunuti

Vlastivědný spolek Českolipska uspořádal v pondělí v České Lípě připomínku odsunu Němců. Okresní výbor KSČM v České Lípě přišel na protimanifestaci připomenout, proč byli Němci odsunuti. S transparenty připomněl, kolik lidí zde Němci zavraždili či proč si spolek nepřipomíná i vyhnání Čechů z pohraničí v letech 1938-1939.

O akci Haló noviny informovala Marie Hanischová, místopředsedkyně Národní rady Klubu českého pohraničí.

[o]

Na protimanifestaci přímo v místě konání akce Vlastivědného spolku se sešlo přes 30 členů KSČM, protože jejich krédem je: »Vždy budeme bránit výsledky druhé světové války! Vždy budeme bojovat proti fašismu!« »Nejvíce nás pobavila reakce pana místostarosty Brože (ANO), který když nás viděl, obrátil rychle směr zpátky na radnici a akce se nezúčastnil,« řekla Hanischová.

Akce se účastnili předseda OV KSČM Václav Větrovec, krajský zastupitel Jan Dvořák, místopředsedové OV KSČM Jan Koros a Josef Jirák, dále tajemník KV KSČM František Chot a také přijeli členové a příznivci KSČM z jiných okresů, například Jaroslav Houha ze Semil, M. Hanischová z Mostu ad. Též se účastnili místopředsedové Národní rady KČP Jaroslav Hudec a Zbyněk Cincibus.

(za)

FOTO – Jaroslav HOUHA

16. 6. 2020  (za)