Revize

Třicet let po listopadovém puči se rozjel projekt Revize. Nejde o českou specialitu, ale celoevropský obludný proces, odstartovaný Evropským parlamentem revizí druhé světové války. Z českých zástupců nepodepsala jedině Kateřina Konečná.

[o]

Na Pražskou klerofašistickou trojku pod ochranou, tedy Hřiba, Koláře a Novotného, navázal starosta Prahy 3 Ptáček. Navrhl přejmenovat Koněvovu ulici třeba na ulici Marie Terezie. Přidává se lidovecký poslanec Bartošek s tuplovaným zákazem komunistických symbolů. Ministrem Petříčkem byli vyhoštěni dva ruští diplomati. A další a další akty.

Jsme tak nechtěnými účastníky demontáže výsledků druhé světové války. Tu Němci vyvolali, zahubili miliony lidí, prohráli, ale po tři čtvrtě století si řekli dost. Rozhodli, že je třeba zapomenout na všechna svinstva a zrůdnosti, kterých se dopustili. Po plíživé revizi nastoupili nyní do boje za zapomenutí světových válek, které vyvolali. Revize, která už běží, je nebezpečím pro celé lidstvo. Už za jednu generaci může dojít k úplné změně pohledu na dosavadní běh světa.

Richard KNOT

17. 6. 2020  Richard KNOT