81 parazitů?

Senát už netáhne. Volební účast v doplňovacích volbách po zesnulém senátoru Kuberovi byla přes devět procent. Hrůza! Tak kde se stala chyba? Proč řadoví občané netouží postoupit o stupeň výš, tedy do kategorie občan/volič? Nevím. Vždyť ne úplně všichni senátoři jsou paraziti na první pohled. Někteří až na druhý.

[o]

Nevěřícně jsem v týdnu mezi prvním a druhým kolem volby sledoval v ČT, jak akcionářský boss soukromé firmy ČSA horoval za pomoc státu pro nebohé podnikatele v letecké přepravě. Muž měl na sobě sako za šedesát tisíc, které si za milionovou apanáž může dovolit.

Tak tento muž se sobě rovnými u těch senátorských voleb byl. Potřebovali za Kuberu zvolit člověka, který hned v prvním prohlášení uvede, že cesta na Tchaj-wan je důkazem, že jsme suverénním státem. Tito vyvolení, tedy senátoři, pak zase pomáhají muži v saku zaopatřit tu miliardu.

Ale ti normální, nezajímaví občané, mají jiné starosti, než jít volit kamarády kamarádů. A celý slavný Senát s takto mizerným mandátem by neměl být zákonodárným, ale nejvýš poradním orgánem Sněmovny. A i to je až moc!

Richard KNOT

19. 6. 2020  Richard KNOT