Chorvatští hoteliéři lákají na slevy

Dubnové předsevzetí majitelů ubytovacích zařízení i jednotlivých pronajímatelů v Chorvatsku, že navzdory poklesu počtu turistů v důsledku koronavirové krize nebudou snižovat ceny, zřejmě vzalo za své. Záhřebský deník Večernji list napsal o »slevách až 50 procent a dalších motivačních výhodách nabízených hoteliéry turistům«.

Během šesti letošních měsíců do 24. června hostilo Chorvatsko přes půl milionu turistů, většinou Němců, Slovinců, Rakušanů a Čechů. Nikdo nečekal zázrak a úspěšnou sezonu, ale zdálo se, že plánovaných 25 až 30 % loňského turistického provozu je na dosah. Nynější prudký nárůst infikovaných se ale negativně odrazil na turistické poptávce, napsal list.

To, jak se situace v posledních dnech mění, potvrzuje pohyb cen na Jadranu, konstatoval deník. Donedávna hoteliéři v naději, že na konci července a v srpnu by sezona mohla být alespoň trochu podobná té běžné, udržovali víceméně obvyklé ceny po dobu letní špičky.

»To však už neplatí, slevy jsou poskytovány pro všechna období, a sice ne už jen 10 až 30 %, nýbrž 40 i 45 %. Přičemž nejmenší jsou slevy na Istrii a největší v Dalmácii,« řekl Dalibor Čanaglić z agentury Palma Trevel. Jeho slova přitom podle deníku potvrzují, že koronavirus nejvíce poškozuje dalmatskou turistiku.

Kromě konkrétních slev existuje mnoho dalších výhod pro turisty. Od ubytování zdarma pro děti, přes polopenze za cenu ubytování se snídaní, nápojů zahrnutých v ceně večeře, parkování zdarma, až po slunečníky a lehátka zdarma, napsal Večernji list.

(ici)

9. 7. 2020  (ici)