Lze brát prohlášení ministra Petříčka vážně?

Není pochyb o tom, že současná návštěva ministra zahraničí USA Mikea Pompea po koloniích střední Evropy včetně jejího vojenského satelitu ČR je ryze POLITICKOU záležitostí. Včetně pečlivě

Poté, kdy v únoru letošního roku ztroskotala nátlaková obchodní jednání Pompea s Lukašenkem ohledně nákupu amerického plynu a zbraní, neměl zřejmě současný představitel americké diplomacie před tamními prezidentskými volbami nejklidnější spánek. Ty nakonec podle přání velkého bratra skutečně neskončily. A s nimi »instalace« loutek v podobě Čaputové a Havla do prezidentského úřadu Běloruska. Do hry na likvidaci posledního »světového diktátora« Lukašenka tak vstupuje Georgie Soros a CIA s pokusem o nový majdan. Vědomi si, že Lukašenko není ukrajinský Janukovyč.

[o]

Na tapetě poslušných států vazalů USA v úsilí vyvolání státního převratu v Bělorusku je podle vyjádření staronového prezidenta Lukašenka i ČR. Nic na tom nemění skutečnost, že proti jeho slovům se ohradil český ministr zahraničí Petříček. Jakou váhu mají ale slova ministra, který od nástupu do funkce podřizuje zahraniční politiku zájmům USA a EU, nikoliv zájmům ČR? V době, kdy je naše BIS mnohými občany považována za jakousi evropskou pobočku americké CIA? Přestože Petříček odmítl jakoukoli možnost zapojení České republiky do současných protestů v Bělorusku, netají se tím, že je znepokojen průběhem tamních voleb.

Pravdu má ministr Petříček v jednom. Naše vláda se na současné destabilizační situaci v Bělorusku určitě přímo nepodílí. Na to má případně politické neziskovky. »Firmy« typu »Člověk v plísni«, které špinavou práci uskutečňují. Vždyť i Gabriela Svárovská z nadačního fondu Prague Civil society Centre ve svém rozhovoru přiznává, že český stát a zdejší velké nevládní organizace dlouhodobě běloruskou opozici podporují. A přestože podle jejich slov aktivita v posledních letech poklesla, řada programů pořád běží.

Na závěr jedna poznámka k panu ministru Petříčkovi. Jeho vyjádření, ve kterém vyzývá běloruskou vládu, je mírně řečeno za hranou. Bohužel podobná vyjádření, kterými neslouží ČR, ale Západu přibývá. A s nimi přibývá počet našich občanů, pro které Petříček není jejich politik představitelem českých zájmů, ale loutka v cizí moci!

Miroslav KAVIJ, předseda KV KSČM Plzeňského kraje

14. 8. 2020  Miroslav KAVIJ