DÚKmobil bude jezdit po celém Ústeckém kraji

Doprava Ústeckého kraje (DÚK) si pro letošní rok připravila další novinku, která bude sloužit k informování o integrovaném dopravním systému DÚK občanů tam, kde není možné získat informace v kamenných informačních kancelářích dopravců DÚK. Pojízdná informační kancelář, tzv. DÚKmobil, bude jezdit po celém Ústeckém kraji.

»Vzorem nám byl infomobil, který už více než patnáct let využívají naši přeshraniční sousedé ze saského dopravního svazu VVO. Saský infomobil nám dokonce před třemi lety osobně němečtí kolegové představili. Myšlenka se nám moc líbila a jsem rád, že jsme toto mohli zrealizovat i v našem kraji,« řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek (KSČM).

»Stále chceme cestujícím nabízet více. Stejně jako se rozšiřuje integrovaný systém DÚK, tak je potřeba rozšířit informování cestujících o novinkách a aktualitách z prostředí veřejné regionální dopravy. Na podzim se cestující mohou těšit i na novou mobilní aplikaci DÚKapku,« dodal Komínek.

[o]

Nový DÚKmobil bude na svých cestách poskytovat informace o tarifu, jízdních řádech a novinkách v dopravě, zároveň zde bude možné zakoupit i jízdní doklady a elektronické karty. Zaměstnanec infomobilu bude přijímat podněty k úpravám jízdních řádů a zlepšení kvality cestování veřejnou dopravou v Ústeckém kraji. Dále se s DÚKmobilem budete moci setkat také na různých akcích, kde DÚK prezentuje svoji činnost i novinky. Místa, kde bude vůz k dispozici, budou zveřejňována na webu www.dopravauk.cz nebo na Facebooku DÚK.

Pro účely pojízdné kanceláře slouží největší verze automobilu značky Peugeot Boxer se speciálně upraveným interiérem. Vozidlo disponuje prostorem pro řidiče, prostorem pro styk s veřejností (prodejním a informačním místem) a skladovým prostorem (technickou místností). Pracovník DÚKmobilu bude mít k dispozici počítač i tiskárnu. Nový DÚKmobil dodala firma Hagemann a. s. Vozidlo o délce téměř sedm metrů má vznětový motor a manuální šestistupňovou převodovku.

(za)

2. 9. 2020  (za)