Maková panna

Žila byla jedna Maková panenka. Neměla však sukničku červenou jako máček, měla ji jako trikolóra, byla to totiž panenka francouzská. I když panenka… Spíš panna.

Ne, nebojte se, nebudu vás tady unavovat pohádkami, to bych si nedovolil. I když?

Ono to není zase tak daleko, kdekdo jste ve Francii byl a víte, že se tam dostanete za pár hodin. Francie má v současnosti docela velký problém, a to kontrolu panenství, převážně muslimských děvčat a bohužel i malých dívek ještě školou povinných.

[o]

Každý třetí doktor ve Francii se už setkal s požadavkem na kontrolu panenství. Bez toho totiž ti mírumilovní a inteligentní muslimští bratři dokážou tuto z jejich pokřiveného pohledu pošpiněnou dívku vyobcovat, vystavit násilí všeho druhu, a dokonce i zavraždit. Někteří doktoři toto osvědčení, jakousi ženskou technickou kontrolu, raději vystavují. Když k nim dívka přijde, hovoří o tom, že ji bratr jinak zavraždí nebo otec uškrtí. Jiný kraj, jiný mrav. Ale jen tak na okraj, dokážete si představit, že půjdete do mešity kdesi na východě v obuvi? Pochybuji, v jejich zemi ctíte jejich tradice a zvyky. Možná je to tak, že oni jsou ve Francii už více domácí než Evropané.

Ono s islámem, tedy tím pokřiveným, je to jako s tureckým měsícem v té pohádce. Náš měsíček si jenom odskočil na chvíli na zem a už tam byl měsíc tureckej a ne a ne ten náš pustit zpátky na nebe. Ostatně, když mluvím o koránu, v našich končinách máme vlastně podobné zkušenosti, a to s biblí. Ta byla také v patnáctém století dosti pokřivena výkladem ziskuchtivých kněží.

Francie je bezesporu demokratická země, známá svou benevolencí k migrantům a i k teď už velmi silné enklávě vyznavačů islámu. Bohužel pro některé takové věřící je demokracie a benevolence znakem lidské slabosti. Tuto slabost potom využívají ke svému prospěchu a snaží se čím dál tím více prosazovat v Evropě své zvrácené zvyky a tradice. Pokud se jim někdo postaví a brání tradice své, nebo chcete-li tu imaginární Makovou pannu, pak už není jeho život v bezpečí.

Motýl Emanuel Macron se snad konečně probudil a svou pannu brání, i když ten měsíc, ten tureckej měsíc, se už na francouzském nebi usadil tak pevně, že bude trvat, než ho na nebíčku vystřídá ten pravej francouzskej.

Pavel JÁCHYM

9. 10. 2020  Pavel JÁCHYM