Napadání policistů

Britská vláda oznámila, že v prvních šesti měsících po zavedení koronavirové uzávěry v březnu úřady trestně stíhaly 6500 lidí za delikty související s protikoronavirovými opatřeními, informovala agentura Reuters.

Ve více než 1600 případech lidé čelili obvinění z napadení pracovníků nasazených v mimořádné situaci, včetně policistů.

Královské státní zastupitelství uvedlo, že 1688 lidí bylo obviněno z útoku na pracovníky zasahující v mimořádné situaci. V mnohých případech lidé kašlali nebo plivali na policisty, kteří vymáhali dodržování pravidel, kousali je nebo je udeřili těžkým předmětem.

Dalších 1200 lidí bylo mezi dubnem a srpnem obviněno z porušování pravidel zavedených s cílem zamezit šíření COVID-19. Mezi nimi například také muž, který cestoval mezi dvěma hrabstvími ve Walesu za službami sexuálního pracovníka, nebo člověk v Manchesteru, který pořádal večírek s 15 hosty a tvrdil, že jde o členy jeho podpůrné sociální bubliny, upřesnilo Královské státní zastupitelství.

»Za děsivý považuji především počet útoků na pracovníky zasahující v mimořádné situaci, ke kterým stále dochází, a udělám vše, co bude možné, abych ochránil ty, kdo nás nesobecky chrání během této krize,« okomentoval statistiku Max Hill, ředitel veřejné prokuratury.

(čtk)

22. 1. 2021  (čtk)